Diskuse k článku

K přechodu na ZŠ nelze děti nutit, Pepík zůstane ve speciální škole

Případ chlapce, kterého ministerská vyhláška nutí k návratu ze speciální školy zpět na školu základní, bude mít šťastný konec. Alespoň pro Pepíka. Ukázalo se, že nelze rodiče k přeřazení dítěte donutit. Základní škola, kam chlapec už dříve chodil, se ale ohradila proti prohlášení matky o údajné šikaně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Klotilda

Slušní prosťáčci v. protřelí zanedbaní

Šílená je situace dětí,které se narodily trošku znevýhodněné,nedonošené ale z normálně pečujících rodin.Děti by nebyly žádný intelektuál ale jsou schopny vyučit se nějakému řemeslu,zaučit se v jednodušší profesi a vést normální život.Takhle si užijí "pomoci"  a "tolerance" spolužáků a učitelů na základce  a mají -li echt smůlu, a v místě žijí rodiny ,které své děti zanedbávají, skončí ve třídě s bandou nepřizpůsobivých gaunerů.Problém praktických škol je právě i takový.Na jedné straně profesionální pomoc nepříliš bystrým dětem a jejich cesta k normálnímu dospělému životu, na druhé straně odkladiště rodiči zanedbávaných a o státní pomoc okrádaných dětí, protloukajících se životem jako závislá oběť nebo její parazit.Vůbec nenarážím na etnický původ.Zanedbávající a pečující rodiče jsou v každem etniku.

0/0
7.10.2011 8:50

pětrandočepice

Pokud má dítě podprůměrnou až hraniční inteligenci

a k tomu rodiče, kteří mu s učením nepomáhají, nemá moc šancí zvládat základní školu. Tipovala bych šanci na úspěšné absolvování ZŠ tak na 5%. Jestli má dítě navíc problémy s udržením pozornosti, zájmem o učení, chováním - je šance ještě nižší. Je mi jasný, že problém se týká především romských dětí z nepodnětného prostředí. V předškolním věku nemají dost hraček, pomůcek a dalších podnětů, které by rozvíjely jejich obzor. Většina nenavštěvuje mateřskou školku a při vstupu do 1. třídy nemají základní vědomosti - hned na startu jsou už opožděny oproti vrstevníkům z podnětných rodin.

!!!!!!

0/0
6.10.2011 21:14

Besák

Vize

Ono je to totiž všechno jen a jen kvůli cikánům, kdy je nevládní organizace včele s tzv. agenturou, chtějí dostat na ZŠ za každou cenu a zejména zrušit praktické školy. Tohle zlo začalo s příchodem zelených do vlády a hlavně s Liškou coby ministrem školství. Ten si k sobě natahal lidi, kteří speciálnímu školství vůbec nerozuměli a nikdy neměli jakoukoliv praxi (např. laurenčíková apod.). Společně vymysleli tzv. inkluzivní vzdělávání, které se neohlíží na pocity, přání a hlavně potřebu speciálního vzdělávání bílých dětí s diagnozou LMP a jejich rodičů. Zrušením praktických škol tak dojde k vytvoření skupiny dětí, kteří nebudou na ZŠ zvládat osnovy a trpět různými stresy a poruchami. Cikáni rovněž nikdy nezvládnou tyto požadavky a budou navíc slovně i fyzicky napadat všechny včetně učitelů, jak už to je teď běžnou praxí. Tento stav se nikdy nezmění a hlavně to už nepůjde vrátit zpět! Bílé daňové poplatníky tak tohle bude stát spousty peněz a do cikánů se budou cpát miliardy horem spodem!

+6/0
6.10.2011 18:46

ilenka

Re: Vize

naprostý souhlas... jen to slovo inkluze vidím , vstávají mi vlasy hrůzou..... nikdo z těch ministerských mozků nezažil tu bezmoc více inteligentního dítěte, které nechápe, proč jej a ostatní děti učitelka doslova ignoruje a věnuje se trvale jen  dvěma inkludovaným bohužel minimálně inteligentním dětem ve třídě....

a jak to vidím tak je to stejné z druhé strany...  Kluk má takhle s tou speciálkou šanci na normální dětství i s těmi potřebnými úspěchy ve škole, má šanci se vyučit řemeslu a prostě pracovat a žít.

Na klasické základní škole z něj bude jen vystresovaný blbec izolovaný od většiny ve třídě a  po zbytek života  si ponese křivdu a mindrák. Jako ty dvě děti co jsem zmínila...

Tuhle podělanou inkluzi odnášejí všichni zainteresovaní.

+1/0
6.10.2011 20:47

BlackMax

Jak dlouho

To by mne zajímalo, co s Pepíkem udělají, až pan ministr speciální školy zruší. Žák bezškolec (podle vzoru "bezdomovec"?

+1/0
6.10.2011 18:34

Fai Rodis

Re: Jak dlouho

No coby - budeme mit tridy, kde budou sedet ditka vseho druhu, napric celym spektrem IQ. Od tech sedmdesatek az po ty stotricitky...

0/0
6.10.2011 18:53

annakkk

Re: Jak dlouho

Tak to je jednoduche. Vrati je na obycejnou zakladku a prideli ke kazdymu "asistenta". Plus snizi pozadavky na vedomosti na uroven tech "chudaku".  Jak rikala ministryne skolstvi Danska ,  "Co se nemuze naucit kazdy, at se nenauci nikdo. "Takze nejnizsi mozni jmenovatel. Hlavne ze se Cesko dostane na "uroven" skolstvi Zapadni Evropy...

0/0
6.10.2011 19:01

Pribinacek

Re: Jak dlouho

myslel jsem, že Leninské "všichni lidi jsou si rovni" skončilo s pádem socialismu...

0/0
7.10.2011 10:31

Najdete na iDNES.cz