Diskuse k článku

Hradečtí radní chtějí přestěhovat kontroverzní sochu starosty Ulricha

Teprve dva měsíce stojí na svém místě socha nejvýznamnějšího hradeckého starosty Františka Ulricha a radní už přemýšlí, kam ji přestěhují. Proti pomníku vznikla i petice, mnoho lidí ho považuje za nepovedený. O osudu sochy nejspíš rozhodne komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

IVIartin

Jsem pro odkup Martinem Soukupem

Umělce si na jakési doporučení vybral pan Soukup sám. Jsem pro, aby si mohl sochu za původní cenu odkoupit od města a převést na vlastní pozemek. Následně, ať je vyhlášena soutěž na památník (na Ulrichovo náměstí), která bude průhledná pro lidi. A náměstí republiky ať žije moderním uměním jako doposavaď, mimochodem se mi moc líbí, jak se některé sochy nechávají v HK a zdobí dál nábřeží R^

0/0
19.1.2011 11:56

Náhl

Re: Jsem pro odkup Martinem Soukupem

Jo, s tímhle nemůžu, než souhlasit. Jenom se přiznám k jedný věci - mně se ta socha Ulricha líbí. Příjde mi tak zvláštně a zajímavě ošklivá a je to dovršený tou žílou přes obličej, nevím, příjde mi to dobrý. Ale vyjadřuju se pouze k samotný soše, jinak je nešťastný umístění a výběrový řízení smrdí jako leklej kapr v Orlici. Každopádně bych se nezlobil, kdyby socha byla třeba na Ulricháku - jen mi k tomu neseděj ty hodiny - betonový kolo s roxorem, to mi fakt příjde jako nesmyslný. Zaprvý má každej dneska už hodinky nebo mobil a za druhý máme jedny hezký, sofistikovaný a daleko lépe provedený sluneční hodiny na Malym náměstí. Samotnýho Ulricha bych si ale na Ulricháku klidně uměl představit :)

0/0
19.1.2011 14:17

DeWalt2

Jen individum Soukup ho chtěl nechat nasát

prostě další zmetek co tu zbyl modré kultuře. Bohužel se původní sebranka udržela u koryt, byť vůle voličů byla úplně jiná :-/

0/0
18.1.2011 18:30

Náhl

Re: Jen individum Soukup ho chtěl nechat nasát

No to nevim, že by byla vůle voličů jiná, jako že by tam měli sedět socani? Pokud vím, tak oranžová Hanička zkoušela dát do kupy nějakou vládnoucí koalici, ale nikdo s ní nechtěl do party, tak byla asi vůle voličů ne na její straně, ne? :) 

0/0
19.1.2011 14:12

Náhl

Socanská iluze

To je taková odvěká iluze socanů, že strana, která získá nejvíc hlasů, by měla vládnout. Jenže volby nejsou Superstar ani X factor, milý socani.  Nehledá se absolutní vítěz voleb, ale koalice, která bude reprezentovat nadpoloviční většinu voličů, což se stalo jak v případě celostátních voleb, tak v případě komunálních voleb v Hradci Králové. Tak už to konečně pochopte a otřete si slzičky ;)

0/0
19.1.2011 14:22

DeWalt2

všeznalá houpačko

mottem hradeckých voleb byla napříč spektrem (vyjma ODS a VPM) změna praktik a hlavně zastupitelů kteří si dělali z lidí jen blázny. To ale tvoje hlavička nepobere, takže nemá smysl s tebou vést jakýkoli dialog. ;-)

0/0
19.1.2011 22:22

Najdete na iDNES.cz