Začíná Hip Hop Kemp, policie posílí hlídky u letiště i v nákupních centrech

  18:04aktualizováno  18:04
Příznivci hip hopu mají svátek: v hradeckém Festivalparku začíná 17. ročník hudební přehlídky Hip Hop Kemp. Na jedné z nejpopulárnějších akcí tohoto žánru ve střední a východní Evropě se na šesti pódiích představí stovky vystupujících. Policisté kolem letiště i ve městě posílí nejen dopravní hlídky.

Festival začíná středečním večírkem pro nedočkavé, oficiální zahájení je ve čtvrtek. Akce potrvá do nedělního rána. Návštěvníci hudebního festivalu Hip Hop Kemp i obyvatelé Hradce Králové musí počítat s dočasným dopravním omezením, které se dotkne hlavní příjezdové komunikace do areálu Festivalparku, ulice Jana Černého, kde bude maximální rychlost snížena jen na 30 kilometrů. 

To má zajistit především bezpečnost chodců, kteří se budou po ulici pohybovat. Příjezd do areálu bude možný ze dvou směrů, kromě ulice Jana Černého také druhou trasou, jež bude objízdná a povede po ulicích Spořilovské, Pouchovské a Piletické až ke vstupní bráně areálu. 

Na festival tradičně míří tisíce fanoušků z Polska, kteří tvoří podstatnou část návštěvníků Hip Hop Kempu. Policie nejen v místě konání festivalu posílí hlídky. 

Antikonfliktní tým a více hlídek v nákupních centrech

„I letos budeme intenzivně spolupracovat s polskými kolegy, abychom v maximální míře prolomili jazykovou bariéru při řešení konkrétních situací. Na příjezdových trasách a v blízkosti areálu budou i čeští policisté se znalostí polštiny. Do služby ve dne i v noci nasazujeme větší počet policistů a policistek. Na klidný průběh dohlédnou policisté z dopravní, pořádkové, kriminální či cizinecké policie,“ uvedl mluvčí krajské policie Ondřej Moravčík. 

Fotogalerie

V ulicích Hradce Králové budou působit i policisté z antikonfliktního týmu. Kolem letiště policie zaměří pozornost zaměří především na hlavní příjezdové trasy. 

„Hlídky budou u řidičů rovněž kontrolovat, zda nepili alkohol či neužili jiné návykové látky. Zaměříme se také na nákupní centra, kde v minulosti docházelo k drobným krádežím,“ řekl mluvčí. 

Už ve středu odpoledne celníci ve spolupráci s policisty zadrželi dva pěší cizince, u nichž našli 610 gramů hašiše. Drogy měli ukryté v desítkách malých obalů od běžných potravin. „Muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na 10 let,“ sdělil Moravčík.

Policie se dále zaměří i na to, aby lidé dodržovali dočasný zákaz rozdělování ohňů v přírodě a v blízkosti lesních porostů, který vyhlásil Královéhradecký kraj.

Americké hvězdy, Kontrafakt, Chaozz, PSH, Majk Spirit

Ze zahraničních hostů letos největší pozornost poutá americký rapper GZA z legendární formace Wu-Tang Clan či jeho krajan Hopsin. Smrtící koktejl horor coru, okultismu, dunících basů vezou Suicideboys z New Orleans, tvrdý rap má v repertoáru také muzikant s kořeny z peruánské džungle Immortal Technique.

Pro ostré slovo daleko nejde ani brooklynskými ulicemi odchovaná rapperka Young M. A. Dvaadvacetiletý Chief Keef se prosadil například s hitem I Don’t Like, s novým albem Weather Or Not se na hradecké letiště vrací kalifornský rapper Evidence, který zdejší publikum uchvátil už před třemi lety.

Českou scénu zastoupí například PSH, Majk Spirit, Paulie Garand, Rest, James Cole nebo Pio Sqaud. Slovenská stálice Kontrafakt nevynechala jediný ročník Kempu a letos tomu nebude jinak. 

„Kdo naopak fanoušky trápil dlouhým půstem, jsou Chaozz. Jejich loňský comeback dopadl na výbornou. A ještě jeden opětovný zrod nedávno zažila hiphopová scéna: z letité hybernace se probudilo duo Trosky, které na Kemp míří poprvé,“ uvedli pořadatelé.

Z doprovodného programu lze vypíchnout taneční souboje či možnost vyzkoušet si základy míchání muziky. 

Dopravní podnik města Hradce Králové na trase od nádraží k letišti a zpět i letos zajišťuje speciální linkovou přepravu. Klasická vstupenka na všechny večery je v prodeji za 2 100 korun. Více informací naleznete zde.

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

Vlci na Broumovsku loni škodili méně, farmáři přesto chtějí regulaci

Farmáři na Broumovsku mají problémy s vlky, kteří napadají jejich stáda ovcí a...

Chráněným vlkům na Broumovsku se daří. Od podzimu 2015, kdy se po staletích objevil první pár, se nyní v širším regionu...

Opilec v Hradci Králové poničil osmnáct aut, hrozí mu dva roky vězení

Opilý muž v sobotu ráno poničil osmnáct aut ve Veverkově ulici v Hradci Králové...

Královéhradečtí policisté v sobotu brzo ráno vyjížděli do Veverkovy ulice k opilému muži, který ničil auta. Muž se...

„Honza Ujetej“ posílal dětem intimní fotky a chtěl jejich, hledají se oběti

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili 52letého muže z Náchodska z mravnostních trestných činů vůči dětem. Na sociálních sítích...

Najdete na iDNES.cz