Diskuse k článku

Státní zástupce zrušil stíhání firem v kauze skladů CTP v Hradci Králové

Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové zrušilo trestní stíhání dvou firem v případu černé stavby skladů developerské firmy CTP Invest v Hradci Králové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J83i93ř17í 65E51r94b20e43n 1583614456527

Mno, stačí si přečíst Trestní zákoník a mělo by to být celkem jasné i běžnému občanu, natož právníkům komerčních společností...

- § 334: Úplatkem se rozumí neoprávněná výhoda spočívající v přímém majetkovém obohacení nebo jiném zvýhodnění, které se dostává nebo má dostat uplácené osobě nebo s jejím souhlasem jiné osobě, a na kterou není nárok.

- § 332: Odnětím svobody na jeden rok až šest let, propadnutím majetku nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, (...) spáchá-li takový čin vůči úřední osobě.

- § 127: Úřední osobou je (...) člen zastupitelstva nebo odpovědný úředník územní samosprávy, orgánu státní správy nebo jiného orgánu veřejné moci, (...) pokud plní úkoly státu nebo společnosti a používá při tom svěřené pravomoci pro plnění těchto úkolů.

.

"Sponzorský dar" nebo věcné plnění městu za to, že jeho zastupitelé či radní budou hlasovat a jeho úředníci rozhodovat tak či onak, tyto definice naplňuje. Kdyby ten dar ničím nepodmínili, bylo by to v pořádku. :-)

+2/0
15.2.2018 13:00

Najdete na iDNES.cz