Diskuse k článku

Experti sepsuli plán stavby obchodního centra. „Fatální omyl,“ říkají

Postavit v malšovickém parku čtyřpatrové obchodní centrum a vedle něj fotbalový stadion? Devastující zásah, megalomanská stavba a pokleslé obchodování. Tak někteří členové České komory architektů a jiní experti označují záměr stavby na místě hradeckého Všesportovního stadionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

luceta1

Park Malšovice

Já nechápu jen jedno.  O celém projektu se mluví už tak dlouho a když už se blíží k realizaci, tak se vždycky najde někdo, kdo se snaží celý projekt zhatit. Ale to koneckonců v Hradci bylo vždycky a se vším.  Já samozřejmě fotbalistům přeju krásnou arénu a mnoho fotbalových úspěchů. Co se týče firmy ECE, tak ta staví luxusní obchodní centra a má s tím velké zkušenosti. Koukal jsem na jejich německé stránky www.ece.de a stojí za to si prohlédnout to co už postavili a spravují. Já mám totiž velký dojem, že za vším stojí provozovatel nedalekého Futura. ECE je minimálně o třídu někde úplně jinde a tudíš ten konkurenční strach je znát.  A že by toto centrum zelo prázdnotou?

Jezdím do Německa velice často a nenechte se mýlit, kde bude prázdno. Ale tady to určitě nebude. A podívejte se na brněnskou Vaňkovku a na Arkády v Praze na Pankráci. Toto jsou jediná jejich centra v ČR. Ta úroveň je vysoká. To řikám jen na tu reakci, že tam bude poloprázdno.

0/0
7.8.2011 17:52

ajsek1

Re: Park Malšovice

doporučuju podívat se na jejich barák v německém Braunschweigu - ECE opravdu umí; jinak věřím tomu, že někteří odpůrci stavby, např. tady v diskuzi, mají na věc z různých důvodů negativní názor; to je každého právo a je to normální; CO NENÍ NORMÁLNÍ je fakt, že Mladá Fronta vypouští nyní zcela jednostranné články proti tomuto obchoďáku; protože pár hradecých novinářů znám, vsadil bych tisícovku proti pětikoruně, že jde o články zaplacené; jestli FUTUREM,  SPAREM, KORUNOU nebo někým kdo tady teprve stavět chce - to nevím; co ale vím určitě je fakt, že Záleský je pouze trapnou karikaturou novináře....;-€

0/0
7.8.2011 19:16

hafusak2

Pánové Gočár a Kotěra

musí mít každý v hrobě tak 5 000 ot/min.Rv

0/0
7.8.2011 13:06

euro2004

Souhlas

Plně souhlasím. Město by mělo postavit stadion třeba i po etapách ale samo. Všechno, co rozhodl Herman s Divíškem je tunel a toto je zářný příklad.

Podívejte se na todle:

http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1.jpg

http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1a.jpg

http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2.jpg

0/0
6.8.2011 20:03

PDVPETR

Re: Souhlas

O pár příspěvků níže jsou ještě dvě fotky.

0/0
6.8.2011 20:34

rohac

stadion malšovice

Stavím se za všechny námitky obce architektů, co s dalšími 36 000 metry čtv. prodejní plochy, když nedaleké OC Futurum bude mít po dostavbě 28 000 metrů čtv.? Proč se radši město nesnaží na západní, severozápaní okraj města získat nejlepší z obchodních řetězců - Globus nebo Ikeu - a proč chce přispět k prznění tak kvalitní lokality? Byl se někdo podívat, jak se stavěl stadion v Uherském Hradišti, jak dnes představuje podobné monstrum jako je Malšovák, stadion ve Štruncových sadech, město Plzeň?

Jakto, že tam to jde, pomalu v horizontu týdnů, a tady mluvíme, že by FC HK musel až na rok do "azylu" na již FA ČR schválený stadion? Chcete, třeba po skvělém zápase včera v Teplicích, tenhle mančaft rozmetat, a zase na 10 let zahrabat v druhé lize?  (viz azyl Ústí n.L. v Teplicích) Docela by bylo zajímavé se zeptat hráčů, proč se jim tak dobře hrálo na teplických Stínadlech, a proč je fotbal na Malšováku, bez jiskry.

+1/0
6.8.2011 18:57

ajsek1

Re: stadion malšovice

rok v azylu je průšvih, ale odstoupení od rozjetého projektu s ECE je totální průšvih; když se rozplýváš nad hrou v Teplicích a obáváš se rozmetání týmu, pak jsi podvodník, který se za toho, komu jde o Votroky, jen vydává; proč? protože jakákoliv jiná varianta než s ECE znamená na několik let konec prvoligové kopané v HK; letos jedeme na výjimku, na příští sezónu už nebude; kde jste byli všichni rozumradové když město tuto variantu (tehdy z předložených variant příznivci nejméně podporovanou) vybralo? kde jste byli, když město prodalo po dlouhém rozhodování "korunu" pro další obchoďák? proč ze všech nehezkých obchoďáků v HK zrovna tenhle jeden vadí? já doufám, že se město nenechá zvyklat partou pomatenců a podplaceným novinářem a tento projekt co nejrychleji dotáhne k výstavbě;

+1/0
6.8.2011 22:15

IVIartin

Re: stadion malšovice

Globus apod. tady nebude, pokud se to postaví. ECE alias Arkády mají ve smlouvě, že centra nad 20 000 m2 se v HK již nepostaví, do nichž se IKEA nevejde. Nechte si zajít chuť. Těště se na poloprázdné arkády a betonovou hranatou hrůzu.

0/0
6.8.2011 22:55

ajsek1

Re: stadion malšovice

no a co ?8-o

0/0
7.8.2011 13:07

votrokar

Re: stadion malšovice

bez si hrat s detma ven:-P

0/0
7.8.2011 15:57

Millin

Obchoďák vedle fotbalového stadionu

Ohromné čtyřpatrové obchodní centrum a hned vedle fotbalový svatostánek. Hradec je klidné město, ale kdo bude ten obchodák hlídat v době vyhrocených fotbalových zápasů?

0/0
6.8.2011 14:58

kostej_

postavit je vedle sebe je blbost

to je fakt, taky bych nechtěl být při nakupování a relaxaci rušen skupinkami ožralých fotbalových fanoušků vylézajících z fotbalového stadionu přímo do obchodního centra. Rv

0/0
6.8.2011 14:54

euro2004

Re: postavit je vedle sebe je blbost

Ty idiote, jestli při nakupování relaxuješ, tak jseš normální dement.

+1/0
6.8.2011 20:06

IVIartin

Re: postavit je vedle sebe je blbost

Součástí toho projektu má být i odpočinková zóna u Orlice a okolí. Něco si zjisti euro2004.. Rv Nicméně, fotbal se nehraje každý den, tak v tom bych takový problém neviděl.. Když vidím ten odmítnutý projekt od Crystalu, tak je mi smutno, ten vypadá jako evropský stadion.

0/0
6.8.2011 22:49

kostej_

Re: postavit je vedle sebe je blbost

Ano, přesně takovéto typy lidí bych u svého nakupování a relaxace velmi nerad potkával. ;-D

0/0
7.8.2011 0:52

braka

Pánové

primátor Ulrych a arch. Gočár se musí obracet v hrobě

0/0
6.8.2011 13:16

ajsek1

kde byli tito "odborníci",

kde byl "novinář"  Záleský, když se rozhodovalo o obrovském obchoďáku "U koruny"? proč jsem nezaznamenal jejich kvikot u obří stavby v centru, kde se předpokládá příjezd nakupujících autem, ale kam se nedá vozem normálně vjet? ze severu pěší zóna, od jihu úzká Habrmanka, od západu myší díra z Kuklen = všechno bude muset najíždět od vily Aničky, tedy z centra.... jsem rád, že jsem mladé lháře z DNES po mnoha amnoha letech před třemilety "odhlásil" a od té doby jsem za tuhle studnu prolhanosti nezaplatilani korunu;  ;-€

+2/0
6.8.2011 12:49

IVIartin

špatné vizualizace MF Dnes!!!!

Již poněkolikáté míchá Dnes několik vizualizací dohromady. Schválený návrh je, podle mě odporný, betonový kvádr jako z 80's se žlutě natřených FC HK. Nejsou v něm zachována lízátka a okolo něj má být do "eLka" postaven obchoďák. Ta uváděná vizualizace z hora, zachovávající lízátka, s bílou blánovitou tribunou, hotelem a obchody vystupujícími dokola od firmy Chrystal neprošla, přestože je architektonicky nejvkusnější, zachovává symbol HK fotbalu a kapacita byla asi 14 000 (letos by se párkrát naplnila!) !! Vzhledem k systému financování, bych byl taky pro zrušení smlouvy. Stadion nakonec bude steně stavět město, za peníze, které dostane za pozemky, jež dostane za prodej pozemků pro obchodní centrum..8-o Kdyby si dávalo deset let stranou 40 mega na staďák, tak už se může dnes budovat.

0/0
6.8.2011 12:46

votrokar

Re: špatné vizualizace MF Dnes!!!!

JSTE NORMALNI? JSTE NORMALNI BLAZEN

0/0
6.8.2011 14:14

IVIartin

Re: špatné vizualizace MF Dnes!!!!

Můžete to nějak rozvést? To jsem zapomněl ještě na Eurocenter (Interspar, Baumax plus přilehlé obchůdky), které jsou zase na druhou stranu taky ani ne kilometr. Takže center je tu až až. A to ještě nestojí ten zmiňovaný Aupark, který ale Pražské předměstí a především cestující mimohradečáci využijí.

0/0
6.8.2011 14:40

votrokar

Re: špatné vizualizace MF Dnes!!!!

chapete, ze nam konci vyjjimka od svazu a ze to stoji tak, ze bud tenhle projekt nebo konec profi fotbalu v hradci?!?!tak nepiste nesmysly

0/0
6.8.2011 22:16

IVIartin

Re: špatné vizualizace MF Dnes!!!!

Chápu a vím to, votrokáři, i z vašeho nicku chápu zaujetí pro domácí tým. I já mu fandím. Nicméně, to že momentálně dobrému týmu postavíme za nevýhodných podmínek (to by mi tak nevadilo, město; stát apod stejně nikdy nestaví výhodně) stadion a sprzníme tím centrem i celkovou architekturou projektu Hradec na dlouho dopředu mi VADÍ A NEJEN MĚ ! !! ! !!

0/0
6.8.2011 22:46

votrokar

Re: špatné vizualizace MF Dnes!!!!

videl jsi kde vsude a co ece uz postavila?ja nerikam,. ze z toho projektu skacu do nebes, ale byl vybranej z duvodu vyhodnosti a tim to konci a ty obchodaky navic stavej docela slusny, rozhodne bude nejlepsi v hradci a celejch vych. cechach to si bud jistej!

0/0
7.8.2011 16:00

PDVPETR

Pokračování obrázky

Zde máte ještě další dva.

Stanoviště 2a: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2a.jpg Stanoviště 3: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_3.jpg

+1/0
6.8.2011 12:44

PDVPETR

Obrázky

Zde můžete shlédnout obrázky, které Vám firma ECE běžně neukazuje.

Označení stanovišť: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_ozn.jpg Stanoviště 1: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1.jpg Stanoviště 1a: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1a.jpg Stanoviště 2: http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2.jpg

+1/0
6.8.2011 12:43

trenchard

Re: Obrázky

děkuju za obrázky, ale větší hnus jsem neviděl ... (blicí smajlík)

0/0
6.8.2011 13:02

Vegáč

Samé řeči a skutek žádný

V HK se vždycky najde spousta odborníků, kteří vše pouze kritizují a skutek utek. Takto se v HK staví stadion už 20 let. Ale zapomínáte pánové na jednu věc. Pokud se nezačne urychleně stavět, tak v HK na první ligu můžeme zapomenout. Není to však jenom stadion který spousta "odborníků" pohřbila nebo se snaží pohřbít. Vezmětge si další projekty, které nám potom vyfoukli například sousední Pardubice. Pánové, už konečně přestaňte kecat a začněte konat. A pokud nechcete konat, tak zmlkněte, stáhněte se do ústraní a nechte to na někom, kdo konat chce. Já jsem jednoznačně pro projekt Park Malšovice. Nejen, že budeme mít konečně kulturní stadion, který nebude dělat ostudu, ale přinese i spoustu nových pracovních příležitostí.

+1/0
6.8.2011 11:37

ajsek1

Re: Samé řeči a skutek žádný

R^

0/0
6.8.2011 12:51

Majdalena

Hnus velebnosti

Pane Záleský, kolik Vám platí za tyto Vaše sci-fi výplody??Rv;-O;-€

0/0
6.8.2011 11:28

votrokar

zalesky

to myslite vazne?Rv

0/0
6.8.2011 11:03

111 chelsea

Re: zalesky

.. a v jakém žoldu pracujete?

0/0
6.8.2011 11:11

Najdete na iDNES.cz