Diskuse k článku

Dvakrát nezaplatíte nájem, skončíte na ulici, varuje Náchod neplatiče

V náchodské městské kase chybí více než dva miliony korun kvůli neplatičům nájemného. A radním došla trpělivost. Problematickým obyvatelům obecních bytů proto podstatně zpřísnili smlouvy. Uzavírají je třeba jen na dva měsíce. Kdo dvakrát nezaplatí, skončí na ulici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

akme

ČSSD,

to zaplatí z peněz co tajemným převodem uhelných dolů získali.

0/0
27.1.2011 19:28

999666999

S tím se dá souhlasit

R^R^R^

0/0
26.1.2011 14:22

papazian

Velmi diskutabilní postup, zvláště když se budou sčítat doby

dávno minulé..., viz příklad, kdy nájemník se opozdí s platbou jednou v roce 2010 a jednou v roce 2011... , tedy, že za celý život co tam bydlí nesmí překročit 1 + 1 jsou dvě. Něco jiného je dvě po sobě jdoucí upozornění, ale i zde bude záležet na soudu, jestli to je hned důvod k vystěhování.  Bude totiž záležet na mnoha okolnostech včetně uznání dluhu a jeho splácení ve splátkovém kalendáři...  Vedení města se chová velmi naivně a do značné míry lze předpokládat, že i protiprávně, mate  veřejnost se svými dojmy s pojmy. Na druhou stranu je pravda, že pronajímatelé včetně města budou rádi, když v jejich bytech seženou vůbec nájemníky, často bude výhodnější bydlet jinde u slušného majitele bytu, který dovede pochopit třeba krátkodobou tíživou situaci člověka, neboť jsme jen lidé a nikoliv hyeny.

0/0
26.1.2011 11:12

MSG

Re: Velmi diskutabilní postup, zvláště když se budou sčítat doby

Bohužel léta neřešení problémů (mizerné zákony, pomalé soudy atd.) neplatičům nahrávají a majitelé bytů, ať soukromí nebo obce, musí řeší tyto problémy sami. Pokud je tyhle "kukačky" z bytu těžké dostat, budeme za chvíli pronajímat byty "hotelovým" způsobem. A tak by to taky mělo být. Nevím proč by měl majitel bytu řešit, jestli někdo má nebo nemá na nájem a když ne, co je za tím.

0/0
26.1.2011 11:31

Neumětel

Re: Velmi diskutabilní postup, zvláště když se budou sčítat doby

To je prostě riziko nájemního bydlení. Když nemám na nájem - jdu. Konečně má město páku na profesionální neplatiče.

0/0
26.1.2011 12:33

Lupo

Bohužel to není tak snadné..

Správný postup to možná je, ale při rychlosti našich soudů se bohužel z "okamžitě vystěhovat" stane "za rok či za dva vystěhovat, do té doby jste v klidu a dál neplaťte".:-/

0/0
26.1.2011 10:37

ttata

Je to správný postup

přísnost musí být, jinak tu máme džungli jakou tu máme R^R^R^

0/0
26.1.2011 10:32

mortinel

Re: Je to správný postup

Brzo bude vedení Náchoda ochránci všemožných parazitů a lumpů označeno za rasistické... Tak jako jinde, kde se pokusili vymáhat právo podle jednoho metru...:-/

0/0
26.1.2011 11:04

persona-non-grata 2

Co je to za blbost chtít "Stejný metr na všechny"?

To by přeci měla být samozřejmost !!

0/0
26.1.2011 10:31

papazian

Re: Co je to za blbost chtít "Stejný metr na všechny"?

Víte sám, že nikdy stejný metr nebyl a nebude. Bohatší mají jiná pravidla než plevel společnosti. Na druhou stranu do může být i v pořádku, je mnoho okolností, které by bylo vhodné vzít v úvahu, takže nelze všechny dávat do stejného pytle. Někdo třeba těžce onemocněl, umřela mu žena, opustil ji manžel, přišel o práci nebo ji nemůže delší dobu sehnat, nelze si myslet, že všichni záměrně nechtějí plnit si své povinnosti. Než někoho vyhodit na dlažbu z bytu, je výhodnější se snažit s ním domluvit na restrukturalizaci dluhu, na novém splátkovém kalendáři jako to dělají i banky. Také velmi dobře vědí, že posílat na všechny dlužníky hned exekuci není cesta efaktivní... Ono najít nového nájemníka nebude do budoucna tak snadné, takže je lepší v dobrém vycházet i se stávajícím a vzájemně se naslouchat a vnímat. Je pravda, že snaha musí být vidět i na straně nájemníka, pokud nekomunikuje, nemá zájem problémy řešit, nemůže se divit, tak jak u úvěru v delikvenci, že to skončí u soudu a exekuce.

0/0
26.1.2011 11:18

Neumětel

Re: Co je to za blbost chtít "Stejný metr na všechny"?

Ale houby: Když má někdo skutečný problém, může PŘEDEM přijím na Městský úřad a situaci řešit. Rozhodně ne tak, že prostě neplatím a pak se divím. O městské byty za nízké nájemné bývá VELKÝ zájem.

0/0
26.1.2011 12:35

Najdete na iDNES.cz