VIDEO: Muž u Trutnova ujel s drogami před celníky, zapadl v potoce

  12:28aktualizováno  12:28
Recidivista na Trutnovsku ujížděl s drogami v autě před celníky, až havaroval v potoce. Když ho hlídka po několika kilometrech dostihla, našla u něj pervitin, konopí, součásti varny a chemikálie pro výrobu drog.

Samotná honička, o které nyní celníci informovali v souvislosti s mužovým obviněním, se odehrála 16. dubna. Celníci tehdy na Trutnovsku prováděli běžné kontroly zaměřené na převoz zboží jako cigarety, tabák, líh, lihoviny, drogy nebo látky k jejich výrobě. Vytipovali si i osobní automobil Opel Vectra.

Fotogalerie

„Řidič však nereagoval na pokyn hlídky k zastavení a začal ve vysoké rychlosti ujíždět. Po několika kilometrech zabočil z pozemní komunikace na kamenitou cestu směřující do lesa. Ve chvíli, kdy se snažil sjet z lesní cesty a otočit se do protisměru, skončil se svým automobilem v potoce nedaleko autokempu Peklo,“ popsala mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Celníci použili hrozbu namířenou zbraní a muže vyzvali, aby vystoupil z vozidla. Pak mu dali služební pouta a prohlédli ho, zda není ozbrojen.

„Na otázku, proč před nimi ujížděl, muž sdělil, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, a vzápětí přiznal, že veze v batohu na zadním sedadle pervitin a marihuanu. Celníci při kontrole zavazadla našli také příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog,“ uvedla mluvčí celníků.

Celníci muže na místě předali trutnovským policistům. Přivolaní hasiči pak vytáhli auto z potoka a zajistili jej proti úniku škodlivých látek do půdy.

Obviněnému hrozí až deset let vězení

Nyní policejní komisař 36letého muže obvinil z nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a s jedy.

„Muži klademe za vinu, že od poloviny prosince roku 2017 bez jakéhokoliv povolení dovezl z Polska 60 balení prekurzorů (míněny léky, z nichž se pervitin vyrábí, pozn. red). Ve stejné době dále na různých místech okresu Trutnov vyrobil pervitin, přičemž drogu poskytl i dalším lidem, a to i v rámci České republiky,“ přiblížil mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

„Muž si ještě neoprávněně opatřil sušinu konopí, kterou dále distribuoval. Při samotném zadržení pak kriminalistům vydal několik igelitových sáčků obsahujících pervitin o celkové hmotnosti 33 gramů a několik sáčků se sušinou konopí. Policisté u něho zajistili i další prostředky pro výrobu drog,“ doplnil Vincenc.

Muž byl již dříve za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen a věznici opustil v prosinci 2017. Nyní mu hrozí vězení od dvou do deseti let. Stíhán je na svobodě.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Cesta Obřím dolem do sedla pod Sněžkou je zavřená, sníh prolomil lávku

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli poškodil nápor sněhu, jeden z nosníků se...

Část frekventované modré turistické cesty Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je uzavřena, a to v úseku od kapličky do...

Další z rubriky

OBRAZEM: Kameníci na Pecce tvořili zvěrokruh, zachraňují ruční práci

Adam Rosa vytváří sochu Slunce.

Na hradě Pecka na Jičínsku končí dvoutýdenní figurální sochařské symposium Zvířetník 2019. Sochaři a kováři tam...

Klíčový most v Hradci už za provozu opravují, první špičku ustál

Kvůli opravám mostu U Soutoku se v Hradci Králové čekají komplikace a kolony...

Začaly opravy mostu U Soutoku v Hradci Králové. Nejvytíženější most v celém kraji přitom zůstává otevřen pro veškerou...

Z koželužny v Hradci snad zůstane hala a komín, posoudí je statik

Poslední budovy bývalé koželužny v Kuklenách (5. 6. 2018)

Alespoň historický komín a malá hala by mohly zůstat stát z bývalé koželužny v hradeckých Kuklenách. Ačkoli už byla...

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.

Najdete na iDNES.cz