Cukrářky z Nové Paky mají šestnáct medailí. Vítězí s uměleckými dorty

  7:04aktualizováno  7:04
Cukrářky ze školy v Nové Pace na Jičínsku platí za špičky svého oboru. Z prestižních mezinárodních soutěží za posledních jedenáct let přivezly už šestnáct medailí. Na domácí scéně prý nemají konkurenci.

Cukráři z Nové Paky sbírají ocenění v soutěžích. Na snímku je Barbora Šimůnková. | foto: Martin Veselý, MAFRA

V nenápadném domě na Masarykově náměstí, kde sídlí Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace, vyrůstají nejnadanější cukrářky světového renomé. Věnují se výrobě dortů, nebo jak se v branži říká, umělecké cukrařině. Právě v této kategorii mezi světovou konkurencí škola vyniká.

Do povědomí se škola poprvé zapsala před jedenácti lety na mezinárodní soutěži v německém Erfurtu. Žákyně třetího ročníku oboru cukrář Jana Dostálová vybojovala zlatou medaili v kategorii volné skulptury. Porotu zaujala čtyřicetikilogramovým modelem zámku Chaumont na Loiře.

Netrvalo dlouho a přišly další. Podle ředitele školy Petra Jaroše celé tajemství úspěchu tkví v tradici.

„Snažíme se čerpat z vlastních zdrojů. To znamená, že se snažíme talentované žákyně udržet u řemesla a po studiu je zaměstnat u nás ve škole,“ říká Jaroš.

Jako příklad uvádí Janu, která kromě zlaté z Erfurtu získala i několik medailí na cukrářských olympijských hrách. Po studiu se rozhodla dodělat maturitu a pedagogické vzdělání. Dnes z ní je učitelka odborného výcviku a připravuje další talenty.

„Už nyní máme vyhlédnutou jednu žákyni, kterou bychom jednou chtěli mít v našich pedagogických řadách,“ míní ředitel.

Zdatná cukrářka by ráda měla cukrárnu, ale prý na to nedojde

Je jí teprve dvaadvacetiletá Barbora Šimůnková, která se až po maturitě na hotelové škole v Turnově rozhodla jít za svým snem.

„Od malička jsem chtěla dělat cukrařinu. Ještě než jsem nastoupila na školu, jsem doma pekla dorty na zakázku. Strašně mě to baví,“ vypráví Barbora, když si odskočila od výroby zákusků.

Barbora svému koníčku věnuje většinu volného času: „Stále se učím z videí na internetu nebo odborné literatury. Třeba mi moc nejdou postavičky a obličeje, takže je pořád co se učit.“

Fotogalerie

Podle ředitele Petra Jaroše stále více dívek z celé republiky vyhledává novopackou školu.

„Zájem je opravdu obrovský. Studují u nás dívky z daleka, i když jinou školu, která nabízí stejný obor, by měly blíž. K nám chodí cíleně, protože chtějí dělat uměleckou cukrařinu,“ míní Jaroš.

Škola hledá talenty už v prvním ročníku v soutěži, v níž se prváci utkávají i v modelování nebo malování. „Díky tomu si vyzkouší různé formy práce se sladkou hmotou. Už tady učitelé vidí, kdo a na co je nebo bude dobrý. Také se mnohdy stane, že se člověk na uměleckou cukrařinu nehodí,“ říká ředitel.

Avšak pouhý talent nestačí. „Někdy talent najdeme, ale s minimálním zápalem. To je asi největší problém řemesla. Člověk tomu musí obětovat čas i koníčky, proto to některé odrazuje,“ míní.

Za žirafu relaxující v bublinkách dostala poslední medaili

Odkazuje přitom na obětavost Barbory Šimůnkové, která nedávno přivezla poslední a zároveň šestnáctou medaili z mezinárodní soutěže.

„Byl to světový šampionát v Lucembursku. Připravila jsem si exponát pojmenovaný Relax v bublinkách. Je to vlastně žirafa, která se koupe ve vaně a má na sobě bublinky. Celé mi to zabralo asi 120 hodin práce,“ říká Barbora.

„Od ledna už zase pracuji na exponátu na Gastro Hradec, které bude 28. března. Dílo na tento ročník mi zabralo asi 300 hodin. Než se do něčeho pustím, tak přemýšlím, co by mohlo porotu zaujmout nebo co ještě nikde nebylo. Pak si to namaluji a tvořím. To nejhorší na tom všem je bolest rukou a křeče, což se stává hlavně při dodělávání detailů, ale prostě se to musí vydržet,“ říká s úsměvem cukrářka.

Cukráři z Nové Paky sbírají ocenění v soutěžích.
Cukráři z Nové Paky sbírají ocenění v soutěžích.
Cukráři z Nové Paky sbírají ocenění v soutěžích.

Cukrářské exponáty se napřed musí navrhnout na papíře, pak přijde na řadu práce s hmotou.

Co si však připravila na 24. ročník gastronomické soutěže v Hradci Králové, z taktických důvodů neprozradí.

„Teď na tom pracuju opravdu každou volnou chvíli, doma i ve škole. Pořád to převážím sem a tam, což mi trochu nahání strach. Pořád se bojím, že mi to někde spadne. Naštěstí se mi to ještě nestalo, tak snad ani nestane,“ doufá Barbora.

A jaký má sen? „Chci si otevřít cukrárnu. Ale to je opravdu jen pouhý sen, který se bohužel nestane,“ říká mladá cukrářka.

Soutěže nemívají věkový limit, studenti se utkávají s mistry

Největší konkurencí školy je celá Asie, která podle Jaroše dbá na detaily, ale i samotné provedení.

„V Evropě udělali největší pokrok Poláci. Tradičně nejlepší jsou Rusové a Italové. U nás v Česku konkurenci skoro nemáme. Jedinou školu, kterou na soutěžích potkáváme, je vsetínská. Dělá úžasné věci z perníku, tím je proslulá,“ uvádí Jaroš.

Komise ať už na cukrářských olympijských hrách nebo světovém šampionátu jsou čím dál náročnější. Všichni kladou velký důraz na detail. „Skutečně, kolikrát to hodnocení je hodně subjektivní,“ míní.

Konkurence zahraničních hotelových řetězců nebo škol, které mají peníze a vymoženosti, je obrovská.

„Na všech soutěžích není žádná věková hranice. Takže naše cukrářky se utkávají s pětašedesátiletými mistry oboru. O to víc si jejich úspěchů ceníme,“ říká ředitel Jaroš.

V této cukrařině není důležité jen vyválené a zapletené těsto. „Každý umělecký exponát se tvoří nejdříve na papíře, pak se to celé konzultuje s učitelkou, která na to řekne svůj názor. Nejčastěji se vize žákyň střetne s tvrdou realitou při konstrukci, která mnohdy celý exponát zabije. Jednou také jedna dívka musela poprosit o pomoc truhláře, kteří jí ukazovali na dřevě, jak má použít jednu z technik. Chce to mnohdy opravdu pevné nervy a zručnost,“ míní ředitel.

S úctou k cukrářkám dodává: „Tento typ žáků se drží svého řemesla, což se v dnešní době už moc nevidí.“

Nejčtenější

Svědkyně v kauze ruských fotbalistů spadla ve Špindlerově Mlýně z balkonu

Soud s ruskými fotbalisty Pavlem Mamajevem a Alexandrem Kokorinem. Oba sedí....

Ruska Jekatěrina Bobkovová, která u soudu svědčila v případu ruských fotbalových reprezentantů Pavla Mamajeva a...

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Rychlík na Trutnovsku sešrotoval auto na přejezdu a odhodil ho do lesa

Zcela zdemolovaný vrak auta po nehodě u Bílé Třemešné.

Střet osobního auta s vlakem u Bílé Třemešné na Trutnovsku nepřežila 42letá řidička. Žena vjela pod rozjetý rychlík z...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Další z rubriky

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Historická C-11 hlásila poruchu, mimořádně přistála na hradeckém letišti

Letecký den v Líních. Ukázka cvičného letounu Let C-11. (8. 9. 2018)

Na hradeckém letišti, které se chystá na sobotní Helicopter Show, nouzově přistávalo historické cvičné letadlo Let C-11...

Hradec vypověděl smlouvu nájemci zanedbaného Stříbrného rybníku

V areálu je také oblíbený příměstský park.

Cestovní kancelář B&K Tour se po dvanácti letech bude muset rozloučit s areálem Stříbrného rybníka na okraji Hradce...

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Najdete na iDNES.cz