Ke stoprocentní čokoládě se musíte projíst, říkají majitelé čokoládovny

aktualizováno 
Dva mladí podnikatelé založili v Hradci Králové před sedmi lety malou firmu na výroby čokolády. Věnují se celému procesu výroby od kakaového bobu až po tabulku. Jejich čokoláda Jordi´s patří mezi špičku. Jiří Stejskal a Lukáš Koudelka se potkali při práci v restauraci.

Oba přemýšleli o tom, že chtějí podnikat. Jiří si plánoval otevřít restauraci, jenže pořizovací náklady by byly příliš velké. Dohromady je nakonec dal jiný nápad, zkusili to s tradiční výrobou čokolády. A uspěli. 

Příběh roku

Lukáš Koudelka a Jiří Stejskal se účastní soutěže EY Podnikatel roku a soutěží i o cenu čtenářů za nejlepší podnikatelský příběh. Hlasovat pro ně můžete v anketě ZDE.

„Do té doby jsem o ní nic nevěděl a vlastně jsem ji ani moc nejedl,“ přiznává Stejskal. Rozhodli se prozkoumat neznámé vody, které je zavedly až k mistrovi oboru. „Byl to člověk, který dováží kvalitní čokoládu ze zahraničí. Když jsme s ním tehdy mluvili, úplně nás to pohltilo. Netušili jsme, jak je svět čokolády obrovský,“ vzpomínají.

Vzdělávali se a usilovně pracovali. V roce 2012 otevřeli malou manufakturu, kde vyrábějí čokoládu Jordi´s od kakaového bobu až po tabulku. Za sedm let jejich malý podnik ušel dlouhou cestu. Dnes patří mezi čokoládovou špičku.  

„První čtyři roky jsme obývali šedesátimetrovou místnost v Hradci Králové, kde jsme měli výrobnu. Před asi třemi lety jsme se přestěhovali do větší výrobny v Třebechovicích pod Orebem. Tady máme místnost na přebírání, pražení, mletí, tuhnutí a samozřejmě místnost na balení,“ popisuje Stejskal, který se svým společníkem zaměstnává dvanáct lidí.

Ti zodpovídají za jedinečnou kvalitu čokolády, která je podle nich jiná než běžně vyráběné čokolády. Podle mladých podnikatelů se kvalita odvíjí od výběru kakaových bobů v zahraničí, na Madagaskaru či v Ekvádoru. Boby ze světa putují do malého východočeského městečka i několik týdnů. 

Fotogalerie

„Boby musíme přebrat, nejdříve ručně a pak přes síto. Až je tento proces hotový, musí si odpočinout. Potom boby míří do mlýnů, které je lisují. Kola, která máme, používal přímo Orion. Na závěr se utváří chuť,“ popisuje Stejskal a přitom zdůrazňuje, že na celém procesu je nejdůležitější zachování staré techniky. 

Výroba jedné tabulky zabere i několik hodin. Ke stoprocentní čokoládě se prý každý musí nejprve projíst. „Je to jako s vínem. Také si hned nejdete koupit to nejdražší a nejlepší, protože to stejně nedokážete vychutnat. To samé platí u stoprocentní čokolády,“ shodují se podnikatelé.

Pro Lukáše Koudelku a Jiřího Stejskala hlasujte ZDE

Čokoládu Jordi´s vyváží do čtyř zemí. „Získali jsme několik evropských ocenění, díky kterým se o nás mnoho lidí dozvědělo,“ pochvalují si. Nyní plánují přesun do ještě větších prostor. „Ale chceme zachovat kvalitu. Plánujeme se zaměřit na čtyřiadvacet stálých druhů čokolády a vymýšlet limitované edice,“ dodávají.

Nejčtenější

Druhá liga: Budějovice uspěly ve Vítkovicích, Hradec padl s Jihlavou

Jihlavští fotbalisté slaví gól na hřišti Hradce Králové.

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v druhé lize Vítkovice na jejich hřišti 2:1 a zvítězili v devátém utkání za...

Další kamion s auty za miliony se nevešel pod novopacký viadukt

Dopravní nehoda kamionu s nákladem škodovek pod viaduktem v Nové Pace (16. 4....

Těžce zkoušený viadukt v Nové Pace utrpěl další ránu. O traverzu mostu se zachytilo nákladní auto převážející nová SUV....

Zloděj ukradl v nemocnici přístroje za miliony, klinika si musí půjčit jiné

Fakultní nemocnice Brno. Bronchoskopické vyšetření pomáhá při určování plicních...

Na Plicní kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové se o víkendu vloupal neznámý zloděj a ukradl tam pět...

Po požáru domu v Třebechovicích našli hasiči ohořelé tělo

Hasiči vyjížděli k požáru pohovky v bytě v ulici U Milosrdných. Z domu...

Silně ohořelé tělo našli v sobotu večer hasiči po požáru v domě v Třebechovicích pod Orebem na Královéhradecku....

Teplické skály potřebují nové infocentrum, ale projekt budí vášně

Návrh návštěvnického centra u vstupu do Teplických skal

Turisté v Teplických skalách na Náchodsku by se mohli dočkat nového návštěvnického zázemí. Projekt infocentra s...

Další z rubriky

OBRAZEM: Od rozpukaného bahna k vodě. Rozkoš je po zimě zase plná

Přehrada Rozkoš na Náchodsku má konečně zase vodu díky vydatné zimě. U hlavní...

Vodní nádrž Rozkoš u České Skalice na Náchodsku už je napuštěná na víc než 90 procent svého zásobního prostoru. Vloni...

Další kamion s auty za miliony se nevešel pod novopacký viadukt

Dopravní nehoda kamionu s nákladem škodovek pod viaduktem v Nové Pace (16. 4....

Těžce zkoušený viadukt v Nové Pace utrpěl další ránu. O traverzu mostu se zachytilo nákladní auto převážející nová SUV....

V Krkonoších si lesníci chválí chemii proti kůrovci, postřiky zopakují

Lesníci ze Správy KRNAP aplikují chemický postřik na kmeny napadené kůrovcem...

Správa Krkonošského národního parku chce znovu likvidovat přemnoženého kůrovce chemickým postřikem. Poprvé po...

Najdete na iDNES.cz