ANKETA: Zvolte výrok roku 2011. Vyhraje Dryml, Bárta, nebo Málek?

  9:37aktualizováno  9:37
Silných výroků bylo letos v Královéhradeckém kraji dost. Ať už moudrých, drzých, trefných, nebo méně kultivovaných. MF DNES z nich vybrala šest adeptů, jejichž autoři jsou či byli placeni z našich daní. Ty pak okomentoval hradecký herec Jan Sklenář. Nejlepší z nich můžete vybírat až do 5. ledna.

Bývalý ministr dopravy Vít Bárta se blýskl výrokem o české zemičce po uzavření dohody o pozemcích pro D11 se statkářkou Ludmilou Havránkovou. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

"Jsem tvrdá palice. Ale takové násilí a ještě zákeřné se mi nelíbí," řekl Jan Bém, královédvorský místostarosta, když schytal od neznámého útočníka na ulici ránu tyčí do hlavy. Bém chce z města odstranit herny a posvítit si na podivné čachry ve stavebnictví či s byty. I policie proto spekuluje, že ho napadli kvůli politice.

"Něco podobného se stalo jednomu z největších dramatických hrdinů, Rostandovu Cyranovi. Hodili na něj dubový trám, zbabělci. Čtyři hodiny poté seděl s Roxanou a vyznal jí lásku asi nejkrásněji, jak kdo kdy napsal. Nebrečel. Než umřel, udržel si štít svůj čistý. To přeju i panu místostarostovi," řekl herec hradeckého Klicperova divadla Jan Sklenář, jehož MF DNES požádala, aby výroky oglosoval.

Nad slovy Romana Zindulky, že není svatoušek a že představenstvo o všem na letišti vědělo, se jen usmívá. "To by nás občany, daňové poplatníky, a bůh ví co ještě, ani ve snu nenapadlo. Doufám, že představenstvu zaplatil alespoň pěkného Silvestra. Podivností u nás máme opravdu 'něurekom'. Pár přátel stačí mít!"

Nemáme moře, uděláme si aspoň vlny. Na dálnici D11

A co slova Vlastimila Málka, že "vlny" na dálnici D11 má na svědomí špatná práce stavařů? "To může být tím naším národním mindrákem, že nemáme moře. Proč si vlny - alespoň asfaltové - nepořizovat v pohodě a s humorem, nejdráž v Evropě, utíraje si zadnici Newtonovými zákony," řekl Sklenář, jenž září v Mrzáku inishmaanském či Noci oživlých mrtvol a teď se chystá na roli Karla Čapka.

"Nenechám se zařadit do nějakého chlívečku a stádečka, aby nade mnou nějaká méně inteligentní funkcionářka práskala bičem," uvedl senátor Vladimír Dryml na adresu šéfky krajské ČSSD Hany Orgoníkové. Sklenář to komentuje po svém.

Hlasujte pro nejlepší hradecký výrok roku 2011

"Rozumím: co opravdu nemám rád, jsou chlívečky a stádečka. Méně inteligentní funkcionářku bych snesl, pana Drymla však nikdy. Myslím, že se do jakéhosi chlívečku zavřel sám a rád by po svých ovečkách vyžadoval, aby mu provolávaly slávu," usmíval se herec nad nevyzpytatelným senátorem a krajským zastupitelem.

Na závěr si nechal slova exministra dopravy Víta Bárty. "Pevně doufám, že v této nelehké době, kdy se všichni bojíme, co bude a nebude s naší českou zemičkou, bude více takových dobrých gest a budeme si moct více věřit," řekl Bárta na konci listopadu při slávě, kdy po mnoha letech došlo k dohodě se statkářkou Ludmilou Havránkovou, která prodala své pozemky pod dálnicí D11 státu.

"Paní Havránkovou obdivuju. Je to pro mě hrdinka, která nám ukázala, jak se máme chovat, když státní či privátní moc začne zotročovat svůj životní prostor, tedy nás občany a náš majetek. Paradoxem však je, že se dohodla s tím nejostudnějším mužem už tak zběsilého roku 2011," dodal herec.

Autor:

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

Na dráze ve Špindlerově Mlýně zahynula sáňkařka, asi narazila do stromu

Vrtulník zdravotnických záchranářů ve Špindlerově Mlýně

Čtyřicetiletá žena zahynula při nočním sjezdu na sáňkařské dráze ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Vyjela mimo...

V kraji je 140 mostů ve špatném stavu, opravy budou stát stovky milionů

Graffiti na mostě u fakultní nemocnice.

Kontroly mostů v Královéhradeckém kraji ukázaly na jejich zanedbanost. Na 140 konstrukcí je ve špatném stavu, z toho 30...

Na opravu silnice s výmoly čekají roky, hradecká radnice jen slibovala

Rozbitá silnice v Březhradě v Hradci Králové (15.1.2019).

Čtrnáct let marného čekání na opravu vozovky v ulici K Potoku v městské části Březhrad v Hradci Králové není stále u...

Najdete na iDNES.cz