Diskuse k článku

Fanoušci pohřbili hokej, vzkříšení chtějí řešit s primátorem Hradce

"Višňák ven, Soukup ven!" znělo při sobotním zápasu proti Jihlavě ochozy královéhradeckého hokejového stadionu. Zloba fanoušků, kteří uspořádali symbolický pohřeb hokeje v krajském městě, už nemíří na slabé výsledky týmu, ale na jeho vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Horácio HK

KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA

Možná se v každém z měst nenajdou dva movití sponzoři, ale v hradeckém sportu ještě nefiguruje žádná taková firma. Ani fotbal z firemních peněz nežije. Základem jsou peníze od města stejně jako v hokeji. Je proto ideální příležitost, aby takovou firmu našel hokej. HC ale musí vést chrismatická osobnost, schopná čelit názorům, jako je ten váš. Nejsou potřeba fabriky, např. v Pardubicích byla dlouho hlavním sponzorem ČSOB pojišťovna. Opakovat si, že současný stav věcí nejde změnit, není realismus, ale rezignace, která části Hradečanů možná i vyhovuje.

Nevím, kolik lidí jezdí do Pardubic z HK, ale na play-off  chodívalo v Hradci v lepších minulých letech v průměru 4000 lidí, na semifinále často přes 6000, tj víc, než mnohde na extraligu. V případě postupu do nejvyšší by se suma diváků ještě zvedla, jako všude. Na fotbalisty mimochodem minulou sezónu chodilu cca 1500 lidí (tolik jako na hokej), teprve nejvyšší soutěž to změnila. KDE JE VŮLE, TAM JE I CESTA.

0/0
9.2.2011 15:54

Baky

Co s tím má Město společného?

Jestliže je pan Soukup ve vedení klubu, nechť se "otáčí", ale jako občan, nikoliv jako představitel Města. To nemá mít s jakoukoliv menšinovou zábavou nic společného. Ano, může vytvářet podmínky pro to, aby mohly různá sdružení fungovat, ale přímá účast v nich je naprosto nepřijatelná.

0/0
8.2.2011 17:50

Dr.Rejsnil

Není to celé postavené na hlavu?

K tomuhle přece nikdy nemělo dojít. Kde to jsme, když město řeší, jestli má nebo nemá hokejový klub hrát ligu. Primátor byl snad zvolen z jiných důvodů, než aby se staral o hokej. Když fanoušci chtějí úspěchy, ať si založí sdružení, klub od města odkoupí a můžou ukázat, jak se to má dělat. Klub ve vlastnictví města - to je zpronevěra veřejných prostředků.

0/0
8.2.2011 13:07

ajsek1

hokej v Pardubicích, fotbal v Hradci,

pokud tedy mluvím o nejvyšších soutěžích;

0/0
8.2.2011 10:28

Namor1969

Re: hokej v Pardubicích, fotbal v Hradci,

To je tradiční klišé, že hokej patří do Pardubic a fotbal do Hradce. Liberec má v obou sportech nejvyšší soutěž, ale před rokem 1989 to tak nebylo. A není to jen tím, že v určitém regionu jsou vždy peníze jen na jeden tým: severní část Čech má finančně za vodou Litvínov, Chomutov, Ústí a o kus dál Liberec, severní Morava zase Vítkovice a Třinec. Stojí za tím velké firmy, ale dnes nejsou peníze jen v místních fabrikách. Záleží na schopnostech managementu, koho získá.

Pokud jde o účast primátora, je pravda, že se má starat o jiné věci ve městě. Ale dokud je rozhodujícím vlastníkem klubu město a šéfem představenstva náměstek primátora, ani primátorovi by nemělo být jedno, co se s vloženými penězi děje. O to právě jde, aby se město zbavilo svého úvazku a našlo strategického partnera. Zástupci města ve vedení klubu a generální manažer toho ale nejsou schopni, proto klub závisí tak zásadně na prostředcích i personálních rozhodnutích města.

0/0
8.2.2011 14:08

ajsek1

Re: hokej v Pardubicích, fotbal v Hradci,

1) realita je taková, že Hradec žádné silné a velké průmyslové podniky ve svém okolí nemá; pokud je fabrika se 3000 zaměstnanci, může lehce ročně "postrádat" pár milionů na podporu sportu; Hradec se vydal jinou cestou, vyhnali jsme i RONAL, chceme být spíše studentským a jako dříve i úřednickým, čistým, klidným až lehce zatuchlým městem;

2) Hradec je od Pardubek cca 18 km, je to, a v budoucnosti se to ještě posílí, v podstatě souměstí; mám dojem, že do PU jezdí na hokej pravidelně víc Hradečáků, než kolik jich chodí doma na Hradec; není reálné mít v každém z těchto měst dva finančně nejnáročnější sporty , tedy fotbal a hokej, současně; mohlo se to možná podařit s KHL, pokud by opravdu někdo rval prachy do týmu, hrajícícho tuhle sovětskou ligu,ale v rámci ČR je to ptrostě ekonomický nesmysl, se kterým můžete nesouhlasit, můžete proti němu protestovat, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat;

0/0
8.2.2011 15:14

ajsek1

Re: hokej v Pardubicích, fotbal v Hradci,

3) přesto mám tutové řešení, které popírá to, že to nejde a negujete tak oba předchozí body : Městská policie HK včele s Finkem a Soukupem, za

podpory vozového parku ATALU, napadne pardubický magistrát, obsadí ho a

donutí primátorku perníkářů podepsat žádost o připojení Koněpůlek k

Hradci; to je jediné možné řešení, jak mít v Hradci hokejovou extraligu,

alespoň v současné ekonomické realitě...

0/0
8.2.2011 15:15

sagar7

Naši radní .

Do dalších voleb je daleko, tak že se radní na hokej vykašlou , tak jako na rřušení Atolu. Budou  se snažit v dalším volebním programu mottem : CHCEME EXRTALIGOVÝ  HOKEJ A  HRADEC BEZ ATOLU !!!!  Nebo ,že by KHL ?:-)

0/0
8.2.2011 6:56

Roman 1969

VEDENÍ KLUBU 1. LIGU VYHRÁT NECHCE

Je dobré dělat pro změnu v hradeckém hokeji cokoliv, primátor ale nepůjde proti sotva získanému koaličnímu spojenci. Kdyby bylo před volbami, p. Soukup by možná vyslyšel hlas lidu, aby získal body, ale teď ho nic netlačí. Brání se tím, že kdyby se v HK měla hrát extraliga, musel by sponzor do klubu ročně pumpovat 5 let let minimálně 50 milionů korun a že NEPOŽENE KLUB ZBYTEČNĚ DO BARÁŽE. To je hrůza, protože tím otevřeně přiznává, že HCHK VLASTNĚ SOUTĚŽ ANI VYHRÁT NECHCE! To je ta nejhorší zpráva pro fanoušky, že klub bude spokojený s přežíváním v bahně středu tabulky. Fanoušci nejsou naivní, že by si mysleli, že se dá sehnat movitý sponzor kdykoliv. Peníze samy přece stejně nic nezajistí, jak je vidět na týmech, které se úsilím o extraligu netají. Hlavně musí být ale z NOVÉHO VEDENÍ KLUBU cítit "tah na branku", tedy k nejvyšším místům. Pak bude snazší přitáhnout sponzory i fanoušky.

0/0
7.2.2011 22:13

Najdete na iDNES.cz