Prezident hokejového svazu Tomáš Král na tiskové konferenci.

Prezident hokejového svazu Tomáš Král na tiskové konferenci. | foto: Michal Šula, MAFRA

Víte o korupci? Napište nám, vyzývá rodiče hokejový svaz. Bude to stačit?

  • 66
Tak korupce v českém hokeji asi je. Ještě před týdnem šéf svazu Tomáš Král říkal, že případ Vladimíra Růžičky je ojedinělý, teď ale svaz zřídil horkou linku, kam mohou lidi zasílat podněty týkající se podezření z korupce. "Adresa je určena pro veřejnost a rodiče hokejistů, tak i pro hráče, trenéry a činovníky, kteří se s podobným, pochybnosti vzbuzujícím jednáním setkali," píše se v prohlášení.

E-mailová adresa zní: hotline@czehockey.cz  a svaz slibuje, že na základě podnětu se vždy s autorem spojí, zjistí podrobnosti a domluví se s ním na dalším pokračování.

„V rámci možností, které poskytuje platná legislativa, stanovy a řády, svaz následně podnět prošetří a zaujme k němu stanovisko,“ napsal svaz.

Tomáš Král navíc slibuje, že dalším krokem v boji proti korupci bude úprav stanov a zřízení ombudsmana. „Ten by se podobnými podněty zabýval a byl by vybaven odpovídajícími pravomocemi k jejich prošetření.“

Je to přitom jen šest dní, co na tiskové konferenci tvrdil, že Růžičkův případ je ojedinělý a na dotaz, zda by svaz neměl zřídit protikorupční komisi, se ironicky rozesmál a řekl: „To si nemyslíme! To by jako hvězdicově vyrážela na zájezdy a vyhledávala případy?“

Teď je najednou všechno jinak.

Jenže bude to stačit?