Vyprodá reprezentace ústeckou Lví arénu?

  • 3
Ústí nad Labem - Po předlouhých šestnácti letech se hokejoví fanoušci z Ústí dočkali: opět si tu zahraje reprezentace. Lví aréna se těší na dnešní zápas s Německem. "Doufám, že když se mi po takových letech podařilo dostat nároďák do Ústí, tak bude plno. Polovina lístků už je prodaných," řekl David Šaffer, generální manažer ústeckého klubu.

Ten ale zápas nepořádá. O to se stará společnost Prohockey. "My zajistili kluziště a zázemí."

Na ústeckém stadionu se reprezentace naposledy představila v listopadu 1991.

Ještě československý výběr prohrál s Kanadou 4:6. Dva góly hostů tehdy dal Eric Lindros, budoucí hvězda NHL. V domácím dresu chytal (jen osm minut, než byl střídán) Milan Hnilička, který je v českém týmu i nyní.

Nastoupit však má až ve čtvrteční odvetě v Karlových Varech.

Německo není tak věhlasný soupeř jako Kanada, přesto má zápas náboj. I díky tomu, že Češi se západními sousedy letos prohráli na mistrovství světa 0:2.

Navíc v německém týmu působí čeští rodáci Martin Ančička a Petr Fical. A také Kanaďan Jason Holland, který dostal v únoru německé občanství.

"Myslím si, že na začátku sezony nám budou Němci dělat trošku problémy. Hokej se vyrovnává, navíc se ještě sezona nerozběhla, takže souhra po třech dnech společného tréninku asi nebude ideální," řekl útočník Václav Varaďa pro ČTK.

Vstupenky na zápas stojí 170 korun k sezení a 120 ke stání. Pokladny Lví arény se dnes otevřou už ve dvě hodiny odpoledne. Neplatí permanentní vstupenky ústeckého klubu, to samé se týká VIP karet.

A pozor: parkoviště před zimním stadionem dnes bude pro veřejnost uzavřené. "Je kompletně zabrané pro hokejový svaz," informoval David Šaffer. Zápas začíná v 17.30 hodin a v podrobné on-line reportáži ho můžete sledovat ZDE.