(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Vyrovnaný duel rozhodly nájezdy. Rusové na Švédských hrách zdolali Finy

• 0
Hokejisté Ruska zdolali na úvod Švédských her doma v Jaroslavli Finsko 3:2 po samostatných nájezdech a v souboji dvou nejlepších týmů Euro Hockey Tour zvýšili svůj náskok na pět bodů. Zápas rozhodl až v deváté sérii rozstřelu Dmitrij Kagarlickij, který proměnil tři ze svých čtyř pokusů.

Domácí sborná byla v první třetině aktivnější a i díky třem přesilovkám v rychlém sledu nebezpečnější, jenže už po 28 vteřinách ztrácela. Skóre otevřel tečující Ojamäki. Na začátku páté minuty bylo vyrovnáno: Zernov našel místo střely nádhernou bekhendovou nahrávkou Michejeva a ten nezaváhal.

Následovala postupně tři vyloučení na finské straně, stavem však do první přestávky nepohnula ani jediná početní výhoda Seveřanů, z níž si ještě část přenesli do druhého dějství. V něm se skóre nezměnilo, přestože Finové hráli další tři přesilové hry.

Rusové se znovu radovali ve 45. minutě, kdy Michejev obral o puk na útočné modré čáře Virtanena a prostřelil Vehviläinena. Vedení ale sborná neudržela a při power play devět sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal střelou od modré čáry Lehtonen.

Domácí v prodloužení neproměnili přesilovku při Eronenově trestu, ale v dramatickém vyvrcholení v nájezdech se nakonec radovali díky Kagarlickému.

Rusko - Finsko 3:2N (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)pen. 4:3

Branky: 04:06 I. Michejev (Zernov, Šumakov), 44:05 I. Michejev, 65:00 Kagarlickij - 00:28 Ojamäki (Lehtonen, Junttila), 59:51 Lehtonen (Jo. Nättinen). Rozhodčí: Pešina, Hejduk (oba Česko) – Šišlo, Šalagin (oba Rusko). Diváci: 9 046.

Rusko Konovalov (Bobkov) – Arzamascev, Alexej Vasilevskij, Rafikov, Jelesin, Běreglazov, Zub (A), Mironov, Kulik – Kagarlickij, Šipačov (C), Nikoncev (A) – Šumakov, Zernov, I. Michejev – Kuzmenko, Světlakov, Okulov – Denisenko, Kadějkin, Burdasov – Alexejev.

Finsko Vehviläinen (Tirronen) – Lehtonen, Kaski, Eronen, Näkyvä, Virtanen, O. Leskinen, Friman, Laaksonen – Junttila, Ruohomaa, Ojamäki – Pesonen, Kalapudas, V. Leskinen – Hakulinen, Tyrväinen, Jo. Nättinen – Sallinen, Björninen, Luostarinen.