Online reportáž

Prodej lístků odstartoval v úterý 4. listopadu v 8 hodin
15:00
On-line reportáž serveru iDNES.cz z první vlny prodeje lístků končí. Děkujeme za pozornost!
14:48
Všechny momentálně dostupné vstupenky na zápasy českého týmu v základní skupině jsou rezervovány. Taková informace dorazila ve 14:46 od šéfky ticketingu Radky Bařtipánové. Fanoušci prý ale zoufat nemusí, organizační výbor je vyzývá k trpělivosti: "V další fázi se ještě mohou dostat do prodeje vstupenky z aktuálních rezervací, které nebudou uhrazeny ve stanoveném časovém limitu (dle typu nákupu). V druhé vlně prodeje vstupenek, která začne v únoru, je navíc reálné uvolnění vstupenek z blokací pro IIHF, marketingovou společnost Infront a jejich partnery a dalších technických blokací.“
14:30
Vypadá to, že vstupenky na zápasy českého týmu v základní skupině už jsou po první vlně prodeje rozebrány. Web www.sazkaticket.cz hlásí vyprodáno. Organizátoři před chvíli vydali tiskovou zprávu, v níž píšou „pět hodin po začátku prodeje vstupenek bylo zarezervováno 88 860 balíčků vstupenek a zaplaceno 22 957 balíčků vstupenek.“ Největší zájem byl o utkání Česko vs. Kanada (hráno 1. května v Praze) a USA vs. Slovensko (hráno 12. května v Ostravě).
13:45
Přečtěte si v článku několik příběhů hokejových fanoušků, kteří v úterý sháněli vstupenky na domácí šampionát.
13:40
I když s termínem „vyprodáno“ je třeba pracovat opartně. Někteří diváci si mohou vstupenky pouze rezervovat a když je do dvou kalendářních dnů nezaplatí, půjdou lístky znovu do prodeje. Příští rok v únoru se pak budou prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy.
13:33
Organizátoři hokejového mistrovství světa 2015 v Praze a Ostravě právě počítají vstupenky. Podle dopoledního zájmu to vypadá, že by české zápasy v základní skupině už mohly být vyprodané.
13:13
Mluvčí Sazky právě informoval server iDNES.cz o tom, že po 13. hodině se provoz terminálu rozběhl a lidé si tak mohou vstupenky kupovat v trafikách, na benzinových pumpách a dalších místech.
12:45
A další šťastným majitelem vstupenek je pan Richard Klenovský, který sehnal dva balíčky na první hrací den do horního prstence. „Celé to trvalo hodinu a půl plus dalších 15 minut znovu projít sytémem a vytisknou e-tikety,“ naspal s tím, že chápe, že ostatní takové štěstí mít nemuseli.
12:35
Zatímco fanoušci v Česku šílí, když jim na obrazovce vyskočí popisek: „Jste ve frontě. Čekejte prosím“, Marek Coufal z Rousínova velké problémy se zakoupením lístku neměl. Ačkoliv si musel pár desítek minut počkat, povedlo se mu koupit vstupenky pro partu kamarádů na české mače proti Kanadě i Francii. Přitom je kupoval až ze španělského Leonu, kde momentálně studuje.
12:30
Hněvu a zlostných reakcí už bylo až dost. Tak vám za chvíli zprostředkujeme i dvě pozitivní zkušenosti.
12:25
Že se dá nápor internetových zájemců při prodeji vstupenek zvládnout, dokazují příklady ze zahraničí. „Před pár měsíci byl koncert Rolling Stones v Londýně a 65 tisíc lístků bylo prodáno během tří minut. Tady stejný počet lístků trval hodinu a půl. Sposuta lidí se během toho nemohla nikam připojit,“ uvedl v rozhovoru pro MF DNES Karel Minx, IT specialista.
12:15
Ačkoliv Sazka se dušovala, že prodejní systém byl testován, tak dva na sobě nezávislí IT specialisté - shodou okolností jeden Čech a jeden Slovák - redakci potvrdili, že zátěžové testy byly odfláknuté a web nebyl optimalizovaný na velkou zátěž.
12:00
Organizátoři domácího šampionátu se brání, že chyba není na jejich straně. O tom, že by spuštění prodeje rozdělili do dvou dnů - tedy v úterý O2 arena a ve středu ČEZ Aréna - neuvažovali. Mohl by se tím snížit nápor na systém Sazky. „Chtěli jsme nabídnout všem fanouškům co nejvíc možností, jak si lístky koupit,“ uvedla Martina Kučerová, ředitelka komunikace hokejového MS.
11:55
Krajští zpravodajové stále píší, že terminály Sazky nefungují. „Samozřejmě nás to mrzí. Chtěli jsme udělat všechno proto, aby k problémům nedošlo. Snažíme se to rychle napravit a vyřešit tak, aby rozhořčení fanoušci své lístky dostali a mohli si mistrovství světa užít. Doufáme, že co nejdřív bude chyba odstraněna,“ řekl mluvčí sázkové společnosti Václav Friedmann. (celý rozhovor čtěte ZDE)
11:16
Politický reportér MF DNES a iDNES.cz sdělil své zkušenosti. Nechtěl se nervovat, a tak si zvolil vstupenky na "nečeské" zápasy, tedy Švédsko vs. Rakousko a Kanada vs. Francie. Jenže neuspěl rovněž. "S láskou vzpomínám na cestu na mistrovství v Bělorusku, kde nebyl problém na místě koupit lístky a těším se na šampionát ve Francii a další fajn výlet," řekl Josef Kopecký.
10:40
Na Sazku se valí jedná stížnost za druhou. Jeden z fanoušků přeposal redakci iDNES.cz dopis, který napsal šéfce organizačního výboru MS 2015. „Přiznejte, že to, co se děje, je průšvih. Terminály nefungovaly a nefungují do teď, na infolince k technické podpoře to nikdo nezvedá. Ti, co měli registrace poctivě "odstáté ve frontě" u sběren Sazky a v 8:01 zadané přes terminál o ně přišli... Tito zákazníci s platnými rezervacemi, které díky neschopnosti Sazky propadly, by měly být odškodněni,“ píše Karel Minx.
  • PRODEJ NA TERMINÁLECH. Nejen u hokejových hal se scházeli hokejoví fanoušci,...

    PRODEJ NA TERMINÁLECH. Nejen u hokejových hal se scházeli hokejoví fanoušci, kteří chtěli vstupenky na mistrovství světa. Nápor byl i v trafikách na terminálech Sazky. / Autor: Pavel KasíkTechnet.cz

10:25
„Terminály Sazky mají v současnosti zpoždění s propojením ticketingového systému, důvodem je velký zájem jak z kamenné sítě, tak přes internet. Snažíme se uspokojit všechny zájemce o lístky na MS v hokeji, věříme, že zpoždění bude minimální,“ řekl Václav Friedmann, mluvčí společnosti Sazka.
10:15
„Věřím, že lístky půjdou na dračku,“ řekl v rozhovoru pro úterní MF DNES prezident hokejového svazu Tomáš Král. Zájem po prvních dvou hodinách předprodeje mu zatím dává za pravdu. Bohužel podle zpráv z terénu se zatím nepodařilo zlepšit prodej přes terminály.
10:00
"Od 8 hodin jsem na netu, který mi píše, že jsem ve frontě, protože je příliš mnoho přihlášených, takže co ti mám tak slušně říct. Asi takhle: Čekal jsem, že to bude mazec, protože Česko je hokejová země, ale že po dvou hodinách budu stále ve frontě, to mě tedy mírně řečeno rozladilo. Dle mého názoru Sazka zjevně podcenila zájem fanoušků. Možná se nechala zmást nezájmem o lístky při MS ve Švédsku a ve Finsku, ale my nejsme Skandinávie. Hodně fanoušků je naštváno, že nefunguje web a že nefungují ani terminály v trafikách. Sazka to nezvládla," říká k situaci fanoušek českého hokeje a českobudějovického Motoru Tomáš Sabolčák.
09:55
Hokejoví fanoušci ze Slovenska, které bude hrát základní skupinu v Ostravě, měli pouze dvě možnosti. Přejet hranice a čekat u pokladen, nebo se spoléhat na internet. Soudě dle tohoto příspěvku, neuspěli úplně všichni. „Tak bratia Češi toto sa Vám naozaj nepodarilo, keď som kupoval lístky na MS na Slovensku tak som takýto problém nemal..... ale kvôli pár chudákom zo Sazky sa bežný smrtelník k lístkom nedostane. Hlavne že investovali 80 miliónov aby nápor zvládli..... Neviem, kde tie peniaze skončili ale myslím, že tuším správne.“
09:40
Fotbalový reportér iDNES.cz dorazil do redakce se zprávou z pražského Smíchova. V trafice se marně snažily zakoupit lístky dvě ženy. „Asi se vydám k O2 areně,“ odsekla jedna z nich.
  • U POKLADNY. Do ruky hokejového fanouška míří vstupenky na květnové mistrovství...

    U POKLADNY. Do ruky hokejového fanouška míří vstupenky na květnové mistrovství světa. Tento divák vsadil na čekání ve frontě u poklady. / Autor: Michal ŠulaMAFRA

09:30
Další reakce z Facebooku - a světe, div se! - jedna z nich je pozitivní. Snad budou takové dojmy přibývat.
Michal Belan 50 minut jsem byl ve frontě, konečně když jsem se přihlásil, tak to znova spadlo a čekám znovu na konci fronty
David Dave Havlík mam 5 lístků na čechy s německem a večer na švýcarsko kanada. Druhá sada je na švýcarsko česko ... pohoda
Ivo Tesař Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás nový rezervační systém, věnujte, prosíme, pozornost informacím v Novinkách. TO BYCH VRAŽDIL!!!!
09:17
„Hodinu po zahájení prodeje můžeme říct, že na šampionát je zarezervováno 68 282 balíčků vstupenek plus navíc je zaplaceno 4361 balíčků vstupenek,“ řekla generální sekretářka Organizačního výboru turnaje Markéta Štěrbová. „Mezi fanoušky je samozřejmě největší zájem o utkání českého týmu. Balíčky obsahující zápas Česko vs. Kanada byly zarezervovány v průběhu několika minut.
09:15
Přečtěte si vybrané reakce z facebookového profilu sport.iDNES.cz.
Zuzana Kavčáková Nikomu to nejde, ale už je vyprodána min. 1. kategorie. Tleskám Sazce, ta to opět nezvládla
Jakub Mucha Naprosto nezvladnuty... To proste neslo koupit...
Martin Fišer Už skoro hodinu mi to píše, že je tady příliš mnoho uživatelů a jsem na konci řady, to je pěkný!
Zdeněk Hynek Jsem už hodinu a půl ve frontě ... hlavně že jsou připraveni na nápor
Stanislav Vítovec Dekuji Sazce, ze mi usetrila 10 000kc :-x
09:00
Bohužel všechny e-maily, vzkazy a telefonáty v sobě zatím nesou jenom negativní reakce. Problémy byly údajně už v pondělí při registraci na www.sazkaticket.cz, po počátečních vypádcích se lidé dostali do fronty na lístky a stále čekají. Obsluha terminálů se nedostane do systému. "Je to blamáž," stěžují si fanoušci.
08:53
Redakci iDNES.cz sdělil své dojmy z prodeje také fanoušek Zdeněk Polách, který se marně snaží koupit lístky v Praze. Minutu po osmé, kdy spadl internetový systém Sazky, vyběhl pouze v kraťasech z posilovny do nejbližší trafiky. Tam byl nejprve šťastný, protože se mu povedlo vytvořit rezervaci na utkání domácího šampionátu. Jenže rezervaci nebylo možné potvrdit a následně zaplatit. Obsluha terminálu se panu Poláchovi snaží vyhovět. Ale jejich společný boj může být marný.
08:46
Jeden z ostravských fanoušků každopádně namítl, že systém prodeje by mohl být lépe vymyšlen a rozdělen mezi pokladny, terminály a internet rovným dílem. Takhle reálně hrozí, že na spoustu lidí ve frontě se nedostane. A smůlu má zatím také dost fanoušků čekajích u internetu, někteří z nich už se vnitřně smiřují s tím, že se na ně nedostane.

Najdete na iDNES.cz