Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Online reportáž

08:45
Po 45 minutách od začátku prodeje se toho před oběma arénami moc nezměnilo. Fronta postupuje velmi pomalu. U ČEZ Arény je každopádně málo lidí, první dva šťastlivci se od ranních hodin bavili o tom, že před extraligovým finále byla na Vítkovice větší zájem. To je však způsobeno tím, že to byl jediný způsob prodeje.
08:31

Když už se lidé dostanou přes první nástrahy internetového prodeje, vyskočí na ně tohle okno. A lidská trpělivost je tvrdě zkoušena...

 • ČEKEJTE PROSÍM. Na zájemce o vstupenky na hokejové MS 2015 v Česku většinou...

  ČEKEJTE PROSÍM. Na zájemce o vstupenky na hokejové MS 2015 v Česku většinou vyskočí tahle hláška. / Autor: Vítězslav Bureš, iDNES.cz

08:44
Systém Sazky zlobí i v brněnské trafice v České ulici, do které dorazili po osmé hodině další fanoušci, kterým se nepovedlo zajistit si vstupenky po internetu. Prvním zájemcům se na prodejním místě povedlo alespoň si lístek zarezervovat, poté server zkolaboval. Nyní se obsluha snaží po telefonu zjistit, jak má dál postupovat a zda rezervace vůbec platí.
08:42
Na některých terminálech však už vstupenky na Kanadu ani nejsou. Při prodeji v trafikách a na benzínkách jde většinou lístek rezervovat, ale při placení se stroj zasekne.
08:41
V Ostravě dostávají čekají ve frontě zprávu, že na nejatraktivnější zápas Česka s Kanadou, který se hraje v O2 areně 4. května 2015, zbývá po půl hodině 2000 vstupenek.
08:35
Sportovní redaktor MF DNES informuje o dění před ostravskou ČEZ Arénou, kde stál první fanoušek od 0:15. Kvůli špatné zkušenosti z internetového prodeje lístků na fotbal, zvolil tuto metodu. Teď se vytouženého zboží dočkal, utratil kolem 30 tisíc.
08:20
Až teď - po čtvrthodině - odcházejí od pokladen v O2 areně první majitelé vstupenek. Prodej se komplikoval kvůli pomalé obsluze i komplikovanému systému. Jeden z fanoušků, který stál ve frotně už od pondělí od 23:30, chtěl lístky na zápas Česko vs. Kanada do spodních pater, ovšem když se dostal na řadu, systém spadl a po obnovení už byly vstupenky pouze nahoru. „Budu si muset vzít dalekohled,“ zlobil se.
08:23
Problémy hlásí rovněž reportér iDNES.cz z Kauflandu v pražských Modřanech, kde se nejde přihlásit na terminál Sazky.
 • TI ŠŤASTNĚJŠÍ. Fanoušci pózují se vstupenkami na květnové mistrovství světa,...

  TI ŠŤASTNĚJŠÍ. Fanoušci pózují se vstupenkami na květnové mistrovství světa, které pořádá Praha a Ostrava. Ne všichni však měli důvod k radosti. / Autor: Michal ŠulaMAFRA

08:15
V centru Brna je klid. Alespoň v trafice nacházející se přímo na rušné ulici Česká se žádná fronta nevytvořila. Nedočkaví hokejoví fandové by se okolo osmé hodiny ráno dali spočítat na prstech jedné ruky.
08:13
Po dalších deseti minutách už to vypadá, že stránky www.sazkaticket.cz se rozjely a už jde koupit lístky také přes internet. Problém je však i u pokladen, kde jsou pořád první zákazníci.
08:03
Další zprávy jsou od zpravodajů MF DNES a iDNES.cz, kteří se snaží koupit lístky přes internet. Navzdory slibům prodejní systém Sazky zkolaboval. Na zájemce blikne zpráva v angličtině, že služba není k dispozici, protože je server přetížen.
08:01
Po minutě se okno u pokladny hlavní haly pro domácí šampionát otevřelo. Dostane se tak na první vytrvalce, kteří netrpělivě přešlapovali několik hodin ve frontě. Fanoušek Kamil stál před O2 arenou už od čtyř hodin ráno. Momentálně čeká na lístek zhruba stovka lidí.
08:00
Prodej byl zahájen.
 • VE FRONTĚ. Takhle to vypadalo po ránu před pražskou O2 arénou, která bude...

  VE FRONTĚ. Takhle to vypadalo po ránu před pražskou O2 arénou, která bude hostit hokejové mistrovství světa 2015. Ve frontě stály stovky zájemců. / Autor: Michal ŠulaMAFRA

07:57
Už jen pár minut a otevřou se pokladny, spustí terminály a naběhne internetový prodej. U O2 areny jsou fanoušci, kteří se nechtějí spoléhat na občas nestabilní webové rozhraní. Tomáš a Martin přijeli do Prahy z Humpolce a se šálami Dukly Jihlava kolem krku posedávají jako první ve frotně.
07:50
První zprávy přicházejí od reportéra iDNES.cz, který je v pražské Libni. Před O2 arenou se tvoří fronty u čtyř pokladen. Někteří nadšenci postávají před halou už od půlnoci. Lidí postupně přibývá.
7:00
Zbývá přesně hodina do startu. Jak to vypadá u vás doma, v práci či přímo na terminálu Sazky? Vyjádřete se v diskuzi.
06:48
Navzdory slibům představitelů Sazky se už v pondělí večer objevily problémy s webem www.sazkaticket.cz, kde si budou moct diváci kupovat lístky přes internet. Do redakce MF DNES a iDNES.cz napsala čtenářka, které systém nefungoval.
06:38
Praktické informace včetně ceny lístků najdete v tomto článku.
06:36
Kde se dají balíčky koupit? Na všech terminálech Sazky, které jsou na benzinových pumpách, v trafikách či obchodních centrech. A přímo na pokladnách pražské O2 areny a ČEZ Arény v Ostravě. Fanoušci jistě netrpělivě čekají, zda nespadne - navzdory slibům Sazky - systém, jako tomu bylo právě v roce 2004.
06:35
Do prodeje v úterý v 8 hodin půjdou vstupenky v tzv. balíčkách, tedy lístek na jeden den do konkrétní haly. Divák tak může vidět až tři utkání (záleží na programu).
06:34
V roce 2004 zmizely lístky na duely českého národního týmu za půl hodiny, celkově byl turnaj až do letoška nejnavštěvovanějším v historii. Nyní se dá očekávat podobný zájem. Nebo větší?
06:31
Dobré ráno, vítejte u sledování on-line reportáže z dění kolem první vlny prodeje lístků na hokejový šampionát, který se po deseti letech uskuteční v Česku.

Najdete na iDNES.cz