SLOVENSKÉ ZKLAMÁNÍ. Brankář slovenských juniorů Patrik Romančík smutní po další

SLOVENSKÉ ZKLAMÁNÍ. Brankář slovenských juniorů Patrik Romančík smutní po další inkasované brance od Spojených Států. | foto: AP

USA v boji o čtvrtfinále rozdrtily Slovensko 9:3 a čeká je Česko

• 5
Hokejisté Spojených států amerických porazili v přímém souboji o čtvrtfinále na mistrovství světa dvacítek v Ufě jednoznačně Slovensko 9:3. Američané skončili v základní skupině B třetí a čeká je ve středu souboj s Českou republikou. O druhé pozici českého týmu po jeho výhře nad Švýcarskem 4:3 v prodloužení definitivně rozhodlo vítězství Švédska nad Finskem 7:4.

O osudu utkání klíčového utkání Američané rychle rozhodli, protože vedli už ve 14. minutě 5:1. Na úvodní trefu Bardreaua z páté minuty ještě Slováci dokázali hned po 14 vteřinách odpovědět díky Matisovi, ale už za 51 vteřin vrátil favoritovi vedení McCabe.

Pak se trefili mezi devátou a 14. minutou Gaudreau, Reilly a v přesilovce Trouba.

Ještě v úvodní části tým kouče Ernesta Bokroše při vyloučení Gostisbehereho na pět minut a do konce utkání snížil díky Richardu Mrázovi.

V druhém dějství ale Američané potvrdili svou převahu přesilovkovými góly Gardreaua a Trochecka, který navíc v polovině utkání upravil už na 8:2. V 50. minutě zkorigoval stav Matis, ale konečný výsledek zařídil ve čtvrté využité přesilovce USA Galchenyuk.

Výsledky skupiny B:

USA - Slovensko 9:3 (5:2, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
5. Bardreau (Hartman, Gibson), 6. McCabe (Vesey,
Miller), 9. Gaudreau (Gostisbehere), 12. Reilly (Vesey, Miller), 14. Trouba (Kuraly, Galchenyuk), 25. Gaudreau (McCabe, Trocheck), 27. Trocheck (Gaudreau), 30. Trocheck (Biggs, Lucia), 57. Galchenyuk (Murphy, Jones) - 5. Matis (Kolena), 19. R. Mráz (Čerešňák, Nechala), 50. Matis (Kolena, Uhrík). Rozhodčí: Hodek (ČR), Nord (Švéd.) - Jučers (Lot.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 6:9, navíc Gostisbehere 5 min. a do konce utkání - Matis 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 2160.

Rusko - Kanada 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
18. Kučerov - 15. Hamilton (Nugent-Hopkins), 16. Scheifele (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 27. Drouin (Nugent-Hopkins), 60. Huberdeau. Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Dumas - George (oba USA), Staňo (SR). Vyloučení: 2:2, navíc Ničuškin (Rus.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 7988.