VEDEME! Hokejisté USA se ve finále MS hráčů do 20 let radují z gólu. I proti českému týmu budou favoritem.

VEDEME! Hokejisté USA se ve finále MS hráčů do 20 let radují z gólu. I proti českému týmu budou favoritem. | foto: AP

Mladým hokejistům začíná mistrovství, na úvod narazí na šampiony

  • 12
Ten poslední výsledek trochu děsí. Na minulém mistrovství světa do dvaceti let prohráli čeští hokejisté s Američany 0:7. Právě proti obhájcům zlatých medailí vstoupí ve čtvrtek svěřenci trenéra Miroslava Přerosta do nadcházejícího turnaje ve švédském Malmö.

"To, že hrajeme na úvod s Američany a poté hned s Kanadou, pro nás může být i výhoda. Oni si budou zvykat na velké hřiště, což pro ně bude těžké. V minulosti jim to na začátcích turnajů vždy dělalo problémy," uvedl kapitán týmu Petr Šidlík před odletem do dějiště turnaje.

MS do 20 let

Turnaj ve Švédsku

Národní tým se do Malmö přesunul minulý týden ve čtvrtek a na severu Evropy sehrál i dva přípravné zápasy. Se Švýcarskem prohrál 2:3 a Norsko deklasoval 8:1. "Z výsledků neděláme žádné závěry, turnaj pro nás začíná až ve čtvrtek," řekl hlavní trenér Přerost.

Na oba týmy mohou Češi narazit až ve druhé části turnaje - hrají ve skupině B. "Švýcaři potvrdili, že tady mají dobrý tým. Je to hodně těžký soupeř. Norové jsou výkonnostně slabší, chtěli jsme si proti nim vyzkoušet určité herní situace, což se podařilo," dodal Přerost, který vede reprezentaci na MS počtvrté za sebou.

Přerost společně s asistenty Jiřím Juříkem a Pavlem Trnkou se již rozhodli, že do zápasu proti USA nastoupí s šesti obránci a dvanácti útočníky. Hned na začátek turnaje tak nenaplní soupisku. "Chceme být připraveni reagovat na případné zranění," vysvětlil Přerost.

Proti původní nominaci za týmem do Malmö přiletěl útočník Patrik Zdráhal, Jiří Fronk má totiž zdravotní problémy. Mimo soupisku zatím ještě zůstali obránce Ronald Knot a forvard Patrik Machač.

Večer, nebo ve čtvrtek ráno se trenéři rozhodnout, zda bude proti Američanům chytat Daniel Dolejš, či Marek Langhamer.

Zápas začíná v 17.30.