Mason Raymond (vlevo) a Troy Bodie slaví gól Toronta.

Mason Raymond (vlevo) a Troy Bodie slaví gól Toronta. | foto: AP

Úchvatný gól mazaného Kanaďana. Kovář jen zíral, Košečkin zažil déjà vu

  • 4
Před šesti lety v roli ruské brankářské trojky stejný kousek sledoval, teď se sám ocitl v kůži bezmocného kolegy Konstantina Barulina. Vasilij Košečkin, dlouholetý gólman Metallurgu Magnitogorsk, se jen ohlédl za precizně provedeným blafákem kanadského reprezentanta Masona Raymonda. Ten v bitvě o olympijskou nominaci nasadil Granlundovu kličku.

V Evropě se o takovém manévru říká, že pochází z florbalu. Za velkou louží zase připomene lakrosové parádičky.

Od roku 2011 je ovšem neodmyslitelně spjatý s jediným hokejistou: tehdy devatenáctiletý Fin Mikael Granlund si počínal na prestižní mezinárodní scéně s obdivuhodnou drzostí.

V semifinále mistrovství světa nachytal Sbornou a jejího brankáře Barulina. Výjimečnost okamžiku podtrhl strhující komentář finského komentátora Antera Mertaranty.

Stejný blafák nyní předvedl i Raymond, další brilantní technik s čichem na krásné trefy.

Památný je jeho nájezd, při němž se ještě v dresu Toronto Maple Leafs otočil kolem své osy a překonal Craiga Andersona. Ve středu si během přípravného turnaje Sochi Hockey Open připsal do životopisu další unikátní kousek.

Za brankou Magnitogorsku nabral puk na čepel a i přes snahu českého forvarda Jana Kováře přelstil Košečkina. Kovář se na poslední chvíli pokusil Raymonda zastavit, ale Kanaďanův úmysl prokoukl příliš pozdě.

„Tohle musíte vidět!“ žasl na twitteru Max Talbot, další z kanadských borců, kteří bojují o letenku do korejského Pchjongčchangu.

Raymond se v mači mezi olympijskými nadějemi zámořské velmoci a Metallurgem trefil hned dvakrát a ukázal, že by pro národní mužstvo mohl být nejen ekvilibristou s pukem, ale také spolehlivým střelcem.

Ostatně v NHL se trefil už 115krát a góly od něj čekají také nyní pod Alpami, kam se vydal na svou druhou evropskou štaci.