Závar před švýcarskou brankou.

Závar před švýcarskou brankou. | foto: ČTK

Hokejisté Švýcarska zdolali na MS dvacítek v souboji o čtvrtfinále Rakousko

• 0
Hokejisté Švýcarska zaplnili poslední volné místo ve čtvrtfinále na mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu. Ve skupině B v souboji celků, které dosud na turnaji nebodovaly, porazili Rakousko 3:2. Ve středu čeká Švýcary vítěz duelu mezi domácí Kanadou a Finskem.

Skóre otevřeli v 9. minutě Rakušané. Pokus Oskara Maiera se odrazil od pravé tyče a Noaha Patenaudea z dorážky překonal Leon Wallner. V čase 17:31 vyrovnal v přesilové hře Joshua Fahrni a v 35. minutě otočil stav Jonas Taibel. Rakušané smazali ztrátu 25 sekund před koncem druhé části díky gólu Iana Scherzera.

V 56. minutě dostal Lorenz Lindner za zákrok u mantinelu na Taibela trest na pět minut a do konce utkání a po 49 sekundách dlouhé přesilovky rozhodl Attilio Biasca.

Švýcarsko - Rakousko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 17:31 Fahrni (Biasca, Allenspach), 34:17 Taibel (Ritzmann, Baechler), 55:53 Biasca (Ritzmann, Allenspach) - 08:08 Wallner (Maier, Reinbacher), 39:35 Scherzer (Reinbacher, Peeters). Rozhodčí: Hunnius, Kika – Briganti, Oliver.

Švýcarsko Patenaude (Pasche) – Chanton, Delémont, Streule, Dionicio, Meile, Sidler, Nussbaumer, Despont – Biasca, Fahrni, Allenspach – Knak, Henry, Graf – Ritzmann, Baechler, Taibel – Garessus, Alge, Nicolet.

Rakousko Wraneschitz (Sommer) – Urbanek, Lindner, Reinbacher, Tialler, Hörl, Necesany, Sablattnig, Preiml – Maier, Wallner, Thaler – Dobnig, Scherzer, Peeters – van Ee, Auer, Wernicke – Kramer, Geifes, Hengelmüller.