Momentka z utkání Rusko - Švédsko na Channel One Cupu v Moskvě. | foto: AP

Hokejisté Švédska otočili zápas v Moskvě a slaví výhru nad Ruskem

• 0
Hokejisté Ruska vstoupili do domácího turnaje Channel One Cup v Moskvě porážkou 1:3 se Švédskem. Sborná sice téměř dvě třetiny vedla, Seveřané ale zápas dokázali otočit dvěma góly v závěru-

Sborná s několika zvučnými jmény v sestavě včetně útočníků Dacjuka s Kovalčukem přitom vstoupila do utkání dobře. Když byl vyloučen první hříšník duelu Klingberg, vrátil ho z trestné lavice předčasně do hry Gavrikov, zapomenutý před Fasthovým brankovištěm. Ještě do první přestávky byl blízko druhé trefě Plotnikov po nabídce od Kovalčuka, ale nedal.

V 25. minutě se zaskvěli oba gólmani, přičemž Sorokin čelil čím dál větší útočné aktivitě Švédů. Omark, Nygren a Thuresson sice ještě nedokázali najít cestu k vyrovnání, ale Lindblom v závěrečných fázích druhého dějství vybojoval puk, snažil se najít některého ze spoluhráčů, ale místo toho trefil do brusle bránícího Tkačova a kotouč proplul skulinkou mezi Sorokinovými betony za brankovou čáru.

Favorizovaní Rusové měli v 45. minutě při vlastním oslabení štěstí, že Önerud ani na dva pokusy nedokázal překonat Sorokina. V polovině třetí části pak ubránili další početní výhodu Švédů, přesto Seveřané nakonec dokázali strhnout všechny tři body na svou stranu. Omark od zadního hrazení našel najetého Bertilssona a ten zblízka nedal Sorokinovi šanci. Po chybě Tělegina při power play Rusů pak ještě zpečetil výhru Švédska střelou do prázdné branky Thuresson.

Hokejový Channel One Cup

Moskva, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Švédsko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
9. Gavrikov (Šumakov) - 38. Lindblom, 59. Bertilsson (Omark), 60. Thuresson. Rozhodčí: Brännare, Rantala (oba Fin.) - Šalagin, Šišlo (oba Rus.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 11 670.

Rusko: Sorokin - Antipin, Bělov, Bereglazov, Gavrikov, Kiselevič, Osipov, Ožiganov, Jakovlev - Barabanov, Dacjuk, Kovalčuk - Kugryšev, Ničuškin, Plotnikov - Svetlakov, Šalunov, Tělegin - Tkačov, Šumakov. Trenér: Oleg Znarok.
Švédsko: Fasth - Aho, Bertilsson, Borgman, Gustafsson, Johansson, Nygren, Rundblad - Bergström, Brodin, Händemark - Klingberg, Lindblom, Norman - Omark, Önerud, Ryno - Thuresson, Westerholm, Zackrisson. Trenér: Rikard Grönborg.