ilustrační foto

ilustrační foto | foto: AP

Mladí hokejisté dali Slovensku jediný gól a generálku prohráli

• 119
Čeští hokejisté ve výběru do dvaceti let prohráli i druhý přípravný zápas před nadcházejícím mistrovstvím světa. Po páteční porážce s Finskem neuspěli ani v generálce proti Slovensku. V kanadském Peterborough podlehli 1:3.

O jediný gól týmu trenéra Miroslava Přerosta se v první třetině postaral útočník Dominik Kubalík.

„Zápas se rozhodl v přesilovkách,“ řekl Přerost ČTK a poukázal na fakt, že Slováci ve třetí třetině duel rozhodli góly vstřelenými v početních výhodách. „Bylo to ale zvláštní utkání, hráči už měli v hlavách mistrovství světa a mysleli na první zápas.“

MS dvacítek

Turnaj v Kanadě

Češi měli podle něj zápas rozhodnout v první a ve druhé třetině, ve které si vytvořili řadu šancí. „Ale neproměnili jsme je. Zápas se tak nepovedl podle našich představ, ale někdy to může být ku prospěchu věci a hráči zůstanou na zemi,“ uvedl Přerost.

Na týmu se projevilo i cestování, před duelem absolvovali tříhodinovou cestu autobusem.

Český tým vstoupí do mistrovství v pátek, kdy ve 23 hodin středoevropského času nastoupí v Torontu proti Švédsku.