2. zápas reprezentace na Švédských hrách
6.2. 2003 ve Stockholmu

ČESKO - ŠVÉDSKO 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) 3. třetina
60:00
Švédsko zaslouženě vítězí 4:1. Místo náporu na vyrovnání vyprodukoval český útok v poseldní třetině jen tři střely, ve dvou utkáních dal národní tým jen jeden gól, který navíc vsítil obránce Kučera. V tabulce turnaje má Česko po dvou utkáních jediný bod.
59:55
Kahnberg pečetí výhru gólem do prázdné branky. Po přiťuknutí spoluhráče jel švédský útočník sám na prázdnou branku a z mezikruží trefil přesně její prostředek.
59:09
Nahození Kántora těsně minulo švédskou branku, Češi hrají power play.
58:30
Švédové drží český tým za polovinou, vysunutá obrana nepouští reprezentanty vůbec do útoku.
57:00
Čeští útočníci stále nejsou schopni se prosadit. Gól nedali už v utkání s Finy ani 56 minut proti Švédsku. V pásmu soupeře se navíc nedostávají před branku, šance si proti dobře bránícím Švédům vytváří jen zřídka.
54:19
Svoboda mrštnou lapačkou zlikvidoval další šanci Davidssona, který si dojel pro dorážku vlastní střely.
53:07
Svoboda s přehledem vyřešil ošemetnou situaci, zlikvidoval tč Rönquista i Angerovu dorážku. Za následnou potyčku jsou vyloučení čtyři hráči: Michal Sýkora s Kántorem a na druhé straně Tjärnquist a Rhodin. Hraje se 4 na 4.
51:36
Sup se pěkně proháčkoval zhuštěnou obranou, ale skončil v rohu.
50:59
Další švédský brejk zlikvidoval Svoboda. Kahnberg šel sám na brankáře, ale český gólman výtečným rozklekem znemožnil forhendový blafák.
50:13
Švédové šli v protiútoku tři na dva, Anger hledal zleva osamoceného obránce Norda, kterému ale před Svobodou puk přeskočil hůl.
49:46
Švédové se ubránili, i když byli blízko inkasování gólu. Vlasák měl při dorážce před sebou poloprázdnou branku, z úhlu ale trefil jen boční konstrukci. Předtím se octnul s pukem sám před švédskou brankou Sup, ale nezpracoval ho a vystřelil snad dva metry vedle.
47:46
Česko bude mít přesilovku, Rönquist přidržel Hlinku a je vyloučen.
47:31
Liimatainen ve středním pásmu tvrdě, ale čistě srazil Hlinku.
46:52
Švédové se lépe pohybují a jsou aktivnější, nyní sevřeli Hudlerův útok, ale střílel jen zdálky Hannula.
46:21
Nordström pálil z otočky z úhlu, ale přesouvající se Svoboda včas sklapl betony.
44:13
Švédové teď zatlačili český tým. Davidsson mohl po Anderssonově přihrávce vstřelit už třetí gól, když byl chvíli sám před Sovbodou. přehodil si puk na bekhend, ale následná střela šla vedle branky.
42:42
Hra ve třetí části vypadá otevřeněji, než ve druhé třetině. Tolsa najížděl zleva na Sovobodu, ten jeho střelu mezi betony včas pokryl. Po další akci dorážel Wernblom zbízka z levé strany, ale Svoboda skvělým rozklekem odrazil puk na vnější tyčku.
41:50
Michálek nadělal starosti domácí obraně. Šikovnou stahovačkou položil švédského beka na led, ale trefil jen rameno brankáře Lundquista.
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Konec třetiny. Čeští hokejisté začali po drobných změnách v sestavě svižně, ale po inkasovaném gólu se nemohou prsadit přes velmi dobře bránícího a napadajícího soupeře. Střely na branku ve druhé třetině 10:10, celkově Švédsko - Česko 20:16.
39:34
Po zmatku v české obraně střílel znovu Nordström těsně vedle.
38:12
Nordström, který dostal puk od Wernbloma, stál vpravo sám před Svoboodu, ten ale puk skluzem vyrazil.
37:26
Švédové velmi dobře brání střední pásmo a nedovolí českým hokejistům přečíslit jejich obranu. Sami se do útoku netlačí, dostat se ke střele se po delší době podařilo až Beránkovi. Na druhé straně střílel Kronwall golfovým úderem do ramene gólmana Svobody.
34:40
Tvrdou střelu obránce Sýkory zlikvidoval hrudí Lundquist, který kvůli tomu v brankovišti povyskočil.
33:30
Česko je v plném počtu, kvůli Kántorově faulu ale musí dohánět dvougólovou ztrátu. Anger najížděl v přesilovce zleva před branku a poslal puk těsně vedle Svobodovy levé tyčky.
32:15
Švédsko využívá přesilovku pět na tři, 3:1. Davidson u pravé tyčky v pohodě dorazil střelu jednoho z obránců.
31:30
Kántor narazil Nordströma zezadu na hrazení a může být rád, že dostal jen dvě minuty. Švédsko ale bude hrát přes minutu dlouhou přesilovku pět na tři.