ČESKO - ŠVÉDSKO 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), konec utkání.
60:00
Konec utkání. Česká premiéra na šampionátu byla jednoznačnou záležitostí. Švédští obhájci titulu byli o třídu lepší a prakticky ve všech činnostech výběr trenéra Přerosta přehráli. Český tým bude na turnaji pokračovat v pátek proti Finsku.
59:56
Gól Česka Česko - Švédsko 1:4. Češi se přece jen dočkali gólu. Vrána dostal puk před branku, dva švédští hráči se při jeho odklízení nedohodli a Sedlák tak ztracený kotouč zblízka uklidil k bližší tyči.
59:07
Ani tuhle přesilovku český tým nevyužil.
57:07
Vyloučení Jaškin měl blízko k čestnému zásahu Čechů, zblízka ovšem poslal puk jen do Lassinanttiho lapačky. Vybojoval alespoň přesilovku, protože mu zakončení ztížilo sekání.
56:52
Důležitý moment Lindholm už se chystal dorážet do prázdné branky, proti puku se ale zázračně vrhl Machovský a pátému gólu zabránil.
56:04
Rakell si dělal místo před českou brankou, nakonec trefil jen spoluhráče Karlssona.
54:48
Machovský musel betonem zneškodnit nebezpečný pokus Karlssona.
54:00
Švédové už se nikam neženou, přesto díky individuálním kvalitám svých hráčů neustále hrozí nebezpečím.
52:07
Gól Švédska Česko - Švédsko 0:4. Tentokrát už to Švédům vyšlo. Forsberg si po české chybě vybruslil zpoza branky a z levého kruhu prostřelil českého gólmana mezi betony.
51:43
Důležitý moment Švédové v posledním dějství přiliš nebezpeční nejsou, teď to ale stálo za to. Proti střele Karlssona z první musel Machovský vytasit exkluzivní zákrok.
51:01
V době, kdy už byli Švédové v pěti, střílel Frk z mezikruží těsně vedle.
50:10
Puk do dobré střelecké pozice dostal Musil, švédský obránce však vkleče jeho pokus zblokoval.
48:58
Vyloučení Dlouhý úsek hry v českém pásmu žádnou zajímavou situaci nepřinesl, následně byl za vražení na hrazení vyloučen Sorensen.
47:07
Český tým je ve třetí třetině aktivní, Frk ale pálil slabě a Lassinantti si tak vychutnal zákrok lapačkou.
46:33
Švédové jsou v plném počtu, Češi opět přesilovku nevyužili.
46:26
Důležitý moment Puk skončil ve švédské brance, jenže od Hyky se tam odrazil až poté, co povalil gólmana Lassinanttiho i jeho klec. Rozhodčí ještě ověřovali situaci u videa, to potvrdilo, že puk spadl do posunuté branky.
45:39
Českému týmu se opět nedaří usadit v útočném pásmu. Když se to na chvíli povedlo, bylo z toho hned nebezpečná střela od modré čáry, která prolétla těsně nad.
44:33
Vyloučení Švédů bylo na ledě příliš, Čechům se nabízí přesilovka.
43:36
Důležitý moment Po švédské ztrátě ve středním pásmu najížděl na švédského brankáře osamocený Sedlák a jeho tvrdá střela jen o kousek minula vzdálenější tyč.
43:12
Hned po buly střílel švédský útočník z dobré pozice, Machovský puk vyrazil.
42:00
Po Wennbergově přihrávce zpoza brány zakončoval zblízka Karlsson, Machovský puk přizvedl a následně jej sebral do lapačky.
41:21
Po Hrbasově střele šikovně tečoval puk Hertl a Lassinantti měl co dělat, aby puk zachytil.
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Druhá třetina končí. Švédové v oslabení navýšili svůj náskok a jasně ovládají utkání.
38:45
Důležitý moment Český gólman skvělým zákrokem zastavil švédský ťukes. Molin už si možná myslel, že doklepává do prázdné branky, když proti němu Machovský vytrčil svůj beton.
37:50
Vyloučení Skvělou individuální akcí se blýskl Forsberg, který se prosmýkl mezi dvěma českými beky a Musilovi nezbývalo než ho v jasné šanci vykolejit sekáním.
37:10
Švédové jsou v pěti, ubránit uslabení jim nedělá větší problémy.
36:08
Český gólman Machovský včas secvakl betony a zastavil tak Bengtssonovu střelu po švédském brejku.
35:44
Jaškin nahodil puk na bránu a ten po teči trefil švédského brankáře.
35:10
Vyloučení Další přesilovka pro Čechy, Švédové se opět provinili ve svém útočném pásmu. Tentokrát vyloučen Rask za podražení.
34:57
Puk se odrazil za kruhy k volnému Štencelovi, s jeho pokusem si Lassinantti lapačkou poradil.
33:45
Důležitý moment Česku trvalo minutu a půl, než se usadilo v útočném pásmu. Když se to povedlo, mohl do odkryté branky pálit Faksa, jenže jeho nedůrazný pokus zvládl jeden z bránících hráčů zblokovat.
32:01
Vyloučení Tentokrát to ale Švédové se svou snahou přehnali a de la Rose je vyloučen za nedovolené bránění v útočném pásmu.
31:52
Kdyby se hrálo na trávě, byla by kolem české branky pořádně vydupaná. Naposledy se obráncům podařilo švédskou střelu z nebezpečné pozice srazit mimo.
30:05
Český tým je rád za zakázané uvolnění, které alespoň na chvílu přerušilo švédský nápor.
28:29
Švédové tlačí i při stejném počtu hráčů na ledě, střela Djuseho od modré po několika tečích skončila mimo bránu.
27:20
Už ve hře pět na pět najížděl švédský hráč na Machovského, ten bekhendovou střelu zastavil betony a Češi ustáli i následný závar.
26:12
Vyloučení Oboustranné vyloučení. Arvidsson byl potrestán za to, že příliš dotíral na českého brankáře Machovského, ten vyfasoval dvě minuty za oplácení. Pokračuje tak švédská přesilovka.
26:07
Velký tlak Švédů, Machovský vleže odolal.

Najdete na iDNES.cz