Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 6. 9. 2003 19:11

ČESKO - FINSKO

6.9. 2003


2. utkání české reprezentace na ČP Cupu komentuje Michael Langr

ČESKO - FINSKO 1:3 (0:2, 0:0, 1:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - Finové vyhráli 3:1.
59:24
Slavomír Lener už ob střídání nasazuje do hry pardubické mladíky. Ti si vytvořili tlak, puk zůstal na ochranné síťce. Češi hrají power-play.
57:35
Češi snižují na 1:3. Kolář od obranné modré čáry přihrál křížně Průchovi, puk se od hrazení překvapivě odrazil do pásma a nehlídaný Průcha z pravého kruhu prostřelil Lassilu.
56:18
Sýkora se prosmýkl podél levého mantinelu, vypálil, ale s jeho střelou z úhlu neměl gólman Lassila problémy. Finové si vybrali oddechový čas.
55:10
Finové se stáhli do obrany, hrají co potřebují. Čekají na možnost dlouhé přihrávky. Češi buší do plných, ale zatím nedokázali nic vymyslet.
53:38
Virta na modré přiťukl puk na Koivua, ten měl ale puk na dlouhou hůl a stačil jej pouze tečovat na Málka.
52:29
Je po přesilovce.
52:00
Přesilovka je vrchol zmaru, Češi se nemůžou dostat do pásma. A když už jel Sýkora po Blažkově křižném pasu sám na branku a dal gól, rozhodčí jej pro ofsajd neuznávají.
50:29
Počtvrté v zápase je vyloučen Fin Haakana, Češi hrají přesilovku.
50:00
Publikum v Pardubicích skanduje "Aspoň jeden." Finové bez problémů kontrolují průběh zápasu a jediný útok, který se dokáže dostat na dostřel k finské brance, jsou pardubičtí mladíci.
49:24
Oba týmy jsou v pěti.
48:49
Kouč Lener nasadil kompletní útok mlamdíků s jediným bekem Hejdou. Kolář si při akci jeden na jednoho chtěl drze obhodit Söderholma a inkasoval tvrdý bodyček.
47:24
Po odpískání se vzájemně sejkli po chráničích Haakana a Beránek a jsou vyloučeni. Hraje se čtyři na čtyři.
45:31
Finové využívají přesilovku a vedou 3:0. Beci zaspali, když nedokázali odpálit Málkem vyražený puk a nikým nerušený Kallio poslal puk k tyči. Málek se právem zlobí. Zaváhal zejména Tesařík.
43:55
Česko se bude bránit po útočném faulu Patery, který si nedovoleně přidržel Hentunena.
41:50
Finové se ubránili.
41:01
Český tým hraje zatím nejpovedenější přesilovku. Po pěkné kombinaci vypálil z kruhu Petr Sýkora a trefil břevno.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Češi pokračují v přesilovce.
40:00
Skončila 2. třetina. Češi budou mít ještě minutu a 50 vteřin v úvodu 3. části přesilovku. Pokud ale chtějí pomýšlet na zvrat, musí se výrazně zlepšit. Chybí jim lehkost Finů a jejich kombinace působí těžkopádně, místy je neposlouchá puk.
39:50
Průcha si šikovně obhodil Mäntyläho a postupoval k brance, jenomže finský bek ho nedovoleně odzbrojil. Je vyloučen za držení.
39:02
Petr Sýkora poslal křižnou přihrávkou do brejku Martina Procházku, tomu ještě najížděl Patera. Ale Procházka neměl rychlost a vracející se finský hráč ho dojel a sebral mu puk.
38:04
Moravec tečoval ránu od modré, ale jenom do brankáře. Pak se před brankou dostal do křížku s Hentunenem, ale jejich postrkování se obešlo bez vyloučení.
37:13
Z tlaku Finů, korunovaného Lassilovou střelou do Málkova ramene, ujel tandem Blažek - Petr Sýkora. Blažek vyslal Sýkoru do brejku, ten se dostal za obránce, vypálil, ale trefil gólmana do masky.
35:40
Přesilovka českému týmu vyšla, ale k brance nevedla. Dvakrát pálil od modré Michal Sýkora, ale jednou mimo a podruhé skončil puk v Lassilově lapačce. V závěru se dostali do šance domácí "mladé pušky," Koukal hledal z rohu Koláře, ale gólman Lassila se stačil přesunout a zneškodnit.
33:40
Česko má výhodu přesilové hry. Söderholm sekl pronikajícího Koukala.
33:30
Český tým přebírá iniciativu, tlačí se k finské brance, ale hra zatím postrádá myšlenku. Gólman Lassila musel zasahovat jenom proti ráně Michala Sýkory od modré.
30:00
Po Pärssinenově střele zůstal Málek u levé tyče, Kallio se zmocnil puku za brankou a snažil se jej zasunout na druhé straně branky. Málek se obšem dokázal bleskově přesunout. Obrázek hry se nemění. Finové lehce bruslí i kombinují, naproti tomu český tým působí těžkopádně.
28:50
Dvakrát se dostal do šance agilní Jokinen. Nejprve se k němu po teči dostal puk do prostoru mezi kruhy, ale jeho střelu Málek vyrazil, podruhé pak dorážel ránu od modré, ale puk se odkutálel těsně vedle pravé tyče.
27:12
Hra je ve druhé třetině otevřenější. Slavomír Lener po oddechovém času přeházel formace. Hrají spolu Vlasák - Patera - Procházka a P. Sýkora - Blažek - Marha. Vlasák mohl jít sám na branku, ale byl na ledě už dlouho a finský bek jej dostihl.