Reportáž skončila 4. 2. 2003 19:37

ČESKO - FINSKO

1. zápas reprezentace na Švédských hrách
4.2. 2003 v Helsinkách


ČESKO - FINSKO 0:1 po prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1) Konec utkání.
61:56
Pihlman dává gól, Finsko vítězí v prodloužení. Pihlman se zleva protlačil před Málka, který šel do rozkleku. Toho využil finský útočník, přehodil si puk na bekhend a poslal ho mezo betony českého gólmana do sítě.
61:01
První minuta prodloužení patřila Finům, největší šanci měl Kuhta, který byl sám před Málkem zády k němu, ale z otočky se neprosadil.
60:01
Začalo prodloužení. Hraje se 4 na 4.
60:00
Konec třetí třetiny, bude se prodlužovat. Poslední střelu namířil Lind vedle a po třech třetinách bez gólu se prodlužuje pět minut. Hraje se o druhý bod, obě mužstva si již připsala po jednom. Pokud nepadne po pěti minutách gól, následují trestná střílení.
59:23
Finové jsou v závěru třetí části aktivnější, ale do šance se neprosadili.
58:02
Vlasák střílel prudkou ranou golfovým úderem nad.
57:24
Český tým se ocitl pod tlakem. Rintanen střílel zblízka a po dalším závaru se mohl prosadit Hentunen. Máleks e roztáhl na brankové čáře a všechny pokusy kryl, Moravec pak vyhodil puk přes všechny čáry.
56:55
Michal Sýkora nasadil u levého manitnelu perfektní bodyček Hentunenovi.
55:42
Patera mel velkou šanci, když v levém kruhu dostal křížnou přihrávku od Hlinky. Přesouvající se Kapanen ale jeho střelu vykopl levým betonem.
54:55
Hentunen najel do pásma, schoval puk za obránce a nebezpečně vystřelil. Málek viděl střelu až v poslední chvíli, ale stačil zareagovat a vyrazit ji lapačkou. Finové velmi dobře napadají a občas zatlačí český tým do pásma.
52:36
Patera, který najížděl sám před Kapanena, málem dostal přihrávku od Vlasáka, ale jeden z Finů ji tečoval mimo jeho dosah.
52:13
Málek byl rozhozený a Viitakoski dorážel bekhendem puk těsně vedle poloprázdné branky.
51:21
Finové dobře drží obrannou modrou a mají teď znovu puk častěji pod kontrolou. Kolařík musel teď v tísni odehrát puk na zakázané uvolnění.
50:00
V poslední třetině se víc brání, jeden z útočníků zůstává vždy stažený a je těžké projít zhuštěným středním pásmem. Pokračuje rychlý hokej, ale šancí už k vidění tolik není.
48:23
Kucharčíkova důrazná řada zatlačila Finy do pásma, ale do šance se žádný z českých hráčů nedostal.
47:02
Vlasák se zjevil před Kapanenem, ale nedostal puk. Finský gólman totiž na poslední chvíli vložil hůl do Paterovy přihrávky.
45:32
Finové se sice usadili v pásmu a kombinací rozvířili českou obranu, ale chběla jim dobrá střela nebo nečekaná přihrávka, do vyložené šance se nedostali.
43:32
Rintanen penaltu neproměnil. Finský útočník si najel zprava a kličkou do leva se snažil o forhendový blafák, ale Málek se perfektně roztáhl na čáře a pravým betonem zabránil Rintanenovi skórovat. Finové ale budou mít přesilovku, protože za svůj faul dostal Kucharčík navíc dvouminutový trest.
43:32
Ylönena, který šel sám na Málka, fauloval Kucharčík. Finové budou mít trestné střílení.
42:15
Židlický odchází do šatny s doktorem Ziegelbauerem, pravděodobně je zraněn a bude chybět v sestavě minimálně v úvodu třetí třetiny. ten je zatím poklidný, střílí se jen z dálky, jako naposled Sup.
40:01
Byla zahájena třetí třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Stále se čeká na první gól. I ve druhé třetině oba týmy hodně útočí, ale šancí už není tolik. Obránci většinou dobře pokryjí prostor před brankou, takže se dotírající útočníci nedostávají k dorážkám. První střely přitom stačí pokrýt velmi dobře chytající brankáři.
39:34
Finové v závěru třetiny Lenerův výběr sevřeli v pásmu, pálil však jen Nummelin od modré.
37:19
Ani tentokrát se český tým v početní převaze neprosadil, i když aspoň občas se držel v pásmu. Jediný náznak šance vypracoval Tesařík, který nahazoval puk o chumlu¨. tečovat do branky se jej ale nikomu nepodařilo.
35:19
Finové pod tlakem faulovali, Pirnes zezadu atakoval Kadlece a je vyloučen. Česko bude hrát přesilovku.
35:02
Česko je nyní aktivnější, i Paterův útok pokračuje v náporu. Vlasák hledal Pateru a puk se odrazil k Hlinkovi, který nestčil zakončit.
34:16
Hudlerův útok zamkl na chvíli Finy v pásmu, jeho centr se pěknou kličkou zbavil Aalta, ale před brankou už neměl prostor. Pak Hudler se Supem ještě dvakrát zamotali halvu finské obraně a situaci musel uklidnit brankář Kapanen, který skryl puk do lapačky.