Podle původního projektu měla obnova stadionu vyjít na 40,5 milionu eur, ve finále se však vyšplhala až na milionů 96. Navíc údajně došlo i dalším závažným pochybením.
Kontroloři NKÚ například odhalili, že projektant i stavebník byli vybráni v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách a bývalé vedení města a investor haly utratily peníze podivným způsobem.
"Jestli při rekonstrukci došlo k porušení zákona, podám trestní oznámení," prohlásil primátor Bratislavy Milan Ftáčník, podle něhož za většinu pochybení může jeho předchůdce Andrej Ďurkovský a bývalá ředitelka Jarmila Tvrdá ze společnosti Generální investor Bratislavy (GIB), která zabezpečovala výstavbu stadionu.
"Ona může za to, že město zaplatilo za věci, za které nemělo," uvedl Ftáčník.
Tvrdá však jakoukoli vinu a nesrovnalosti popírá. "Během rekonstrukce byla smlouva o dílo doplněná osmi dodatky, které původní cenu sice zvýšily, ale pouze o 12 milionů eur," reaguje Tvrdá s tím, že suma 40,5 milionu nikdy nebyla považována za konečnou.
"Například se nepočítalo s podzemními garážemi či výstavbou další tréninkové haly," argumentuje.
Její slova potvrzuje společnost Ingsteel, která stavbu realizovala. "Faktury, které nám stát uhradil, podléhají kontrolám. Při odevzdání stadionu jsme informovali, že byly do projektu zapracované úpravy a doplňující práce, které zvýšily konečnou cenu o 16,3 procenta," uvedl generální ředitel Anton Bezák.
NKÚ každopádně městu doporučil, aby od investora vymáhalo všechny nehospodárné výdaje, stejný postoj zaujalo i slovenské ministerstvo financí. "Výsledky kontroly potvrdily, že se při rekonstrukci nepostupovalo hospodárně a ve veřejném zájmu," připustil mluvčí Martin Jaroš.