Obsáhlým rozhovorem s nepokrytě podlézavými otázkami trumfnul svou rezignaci z pozice kouče reprezentace, kterou v roce 2014 oznámil v rádiu Orion.
Čtenář si vedle rozdílu mezi bakteriální a virovou infekcí mohl osvojit myšlenky muže označeného jako „Pan Hokej“. Snad na způsob kanadské legendy Gordieho Howea, jenž proslul coby „Mr. Hockey“.
Hádka hokejových šéfů. Hadamczik: Neděláte nic! Dědek by bojoval o peníze |
Hadamczik by prostě rád, aby výkonný výbor hlasoval, jak potřebuje. A ideálně se na nic neptal. Posteskl si, že mu chybí Jaromír Jágr, který na výbory sice chodil jen v půlce případů, ale aspoň nedělal vlny. Ty mezitím spláchly kladenský klub způsobem, že ho Jágr chce a musí prodat.
Jenže síly v českém hokeji se změnily a ano, extraliga v něm má silný hlas. Soutěž si řídí sama, navíc disponuje silným zastoupením čtyř mužů v jedenáctičlenném výkonném výboru.
Vznikla svazová opozice a je logické, že s ní Hadamczik bojuje. Jde o velké peníze a o moc.
Vládu jednoho muže si český hokej ale už zažil. Dlouhá léta za Tomáše Krále a první dva roky Hadamczikova prezidentování.
Dočkali jsme se toho, že se třeba nesmyslně rozšířila juniorská soutěž, ačkoliv Hadamczik roky a roky lobboval za zužování. Se zvolením do funkce však přišla potřeba politických kompromisů.
Hokejové MS vydělalo 540 milionů. Z veřejných peněz šla více než polovina |
Taky jsme se dočkali toho, že svaz vytáhl z veřejných peněz s tichým souhlasem vlády stovky milionů korun, ač tolik na uspořádání MS nepotřeboval. A z včera prezentovaného zisku 540 milionů nic vracet nemusí.
Českému hokeji různé názorové proudy a konstruktivní diskuse prospějí. V něčem má totiž Hadamczik pravdu: český hokej i přes zlato z mistrovství mezi elitu nepatří.
Důkazem je v NHL chystaný turnaj čtyř zemí. Bez Česka.