Příjemný slunečný den ze Zlína, kam dnes přijel Liberec, který čtyřikrát po sobě naplno bodoval.
V sestavě domácích chybí kapitán Žižka a obránce Řezníček, trenér Svoboda po porážce 0:1 v Kladně zamíchal složením všech útoků.
V bráně Liberce je opět Dominik Hrachovina, který ve svém prvním startu za tygry pomohl k vítězství 6:1 nad Litvínovem.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Svoboda (CZE) - Gebauer (CZE), Rožánek (CZE)
Počet diváků: 4 318

Po české hymně u příležitostí státního svátku může zápas začít.
0:00
Utkání začalo.
0:30
Hrachovina pokazil rozehrávku, Köhler ale jeho pochybení nepotrestal. Puk poslal podél brankoviště na boční mantinel.
2:00
Třetí řada domácích si vytvořila tlak, ale Hrachovinu neprověřila.
2:46
Hrachovinovi se opět rozehrávka nepovedla, stihl se ale rychle vrátit do brankoviště a zasáhnout proti střele Fryšary z otočky.
4:08
Svižnou střelu Havlína od modré těsně nad ledem vyrazil levým betonem Čiliak.
4:24
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
5:17
Zlín operoval před Hrachovinou, který si s oběma střelami od modré poradil.
5:37
Zachar (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Krenželok a Derner
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:1

Domácí ztratili puk na vlastní modré a přečíslení hosté vyřešili ideálně, Zachar se trefil nad vyrážečku Čiliaka.
6:26
Ferenc (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Honejsek a Herman
Stav zápasu Zlín - Liberec 1:1

S návratem vyloučeného hráče domácí srovnávají. Ferenc sám před brankářem zavěsil pod víko.
6:49
Marosz (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Lenc
Stav zápasu Zlín - Liberec 1:2

Marosz ujel po pravé straně všem a bekhendovým blafákem překonal Čiliaka podruhé. Zlín dnes zatím brání tragicky.
7:59
Po hektických okamžicích, kdy během 72 sekund padly tři góly, následuje komerční přestávka.
9:11
Hanousek našel od modré připravenou lapačku Čiliaka.
10:38
Zlínská obrana opět hoří. Bulíř jel z leva sám na Čiliaka, naštěstí pro domácí vystřelil do brankářova těla.
13:17
Čtvrtá lajna domácích zamkla hosty před Hrachovinou, který před přestávkou na úklid ledu chytil střelu Okála.
14:07
Zlín dostal puk do liberecké brány, ještě předtím ale zazněl hvizd rozhodčího. A ještě předtím promarnili domácí dvě velké šance, Sedláček sám před Hrachovinou ani nevystřelil, po něm se zblízka neprosadil Ondráček.
15:05
Zablokovaná střela Vlacha skončila v ochranné síti.
15:55
Širovu střelu podržel ve výstroji Čiliak, což se hostům hodilo, protože šli zrovna střídat.
17:35
Havlín napálil zblízka blokujícího Okála, který se bolestivě svíjí na ledě. Rozhodčí raději přerušili hru. Tohle nevypadá pro domácího hráče ani trochu dobře.
17:35
Okál míří od kabiny, držel se oblast žeber.
19:26
Freibergs chyboval v rozehrávce, svůj kiks ale vzápětí napravil.
19:36
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za naražení zezadu
Dufek jel na Hrachovinu, puk mu ale sjel z čepele, takže nezakončil. Předtím ale hosté faulovali.
20:00
Skončila první třetina.
Liberec vede v přestávce 2:1, domácí jim oba góly nabídli laxním bráněním.
20:00
Začala druhá třetina.
20:06
Zlín dohrává přesilovku z konce prostřední třetiny.
21:36
Liberec je kompletní, Zlín odehrál přesilovku hanebně bez střely na bránu.
22:36
Aspoň jedna dobrá zpráva pro domácí, Okál pokračuje ve hře.
22:45
Vyloučen hráč Ordoš (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
23:10
Vyloučen hráč Honejsek (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Zlínská přesilovka záhy končí, Honejsek po vlastní chybě v rozehrávce fauloval.
24:00
Zakázané uvolnění hostů po sérii nepřesností na obou stranách.
24:37
Hudáček (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Derner a Bulíř
Stav zápasu Zlín - Liberec 1:3

Další kráter v obraně domácích trestá Derner. Sám před Čiliakem zkušeně zavěsil po kličce do forhendu.
25:40
Oba týmy jsou v plném počtu hráčů na ledě, Liberec má zápas plně pod kontrolou.
27:01
Velký tlak domácích utnuli hosté zakázaným uvolněním. Předtím Hrachovina zasáhl proti teči Fořta.
27:32
Hrachovina má dnes také kliku. Puk po teči těsně prolétl vedle jeho tyče.
30:54
Hudáček si najel mezi kruhy do palebné pozice, jenže trefil přesouvajícího se Čiliaka.
31:33
Sedláček dorážel volný puk, Derner ho pak za to srazil krosčekem na led. Ovšem bez trestu.
33:10
Musil 11 (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vlach
Stav zápasu Zlín - Liberec 1:4

Hostům dnes vychází téměř vše, nač sáhnou. Čiliak neudržel puk a Musil ho propasíroval po ledě přes změť těl do brány. Kvantum podobných situací na druhé straně domácí nevyužili.
34:46
Skupinka libereckých fanoušků skanduje "Dejte jim bůra". Vzhledem k tomu, jak dnes domácí "brání" je to nanejvýš pravděpodobné.
35:05
Fořt byl sám před Hrachovinou, který puk po jeho teči vyrazil pro svůj tým tak šťastně, že snesl za jeho bránu.
36:16
Nosek místo střely volil nahrávku, kterou hosté zablokovali.
37:01
Okál (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Fryšara
Stav zápasu Zlín - Liberec 2:4

Okál dává domácích malou naději. Na modré převzal pas Fryšary a pak v sólu zkušeně zakončil mezi betony Hrachoviny.
37:43
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
39:04
Po prudké ráně Havlína se puk vykutálel z pásma, bránící Zlín si může oddechnout.
39:45
Zlín je v pěti. Dokonce mohl skórovat v oslabení. Hrachovina zpackal rozehrávku za vlastní bránou, Sedláček ale nedokázal vyjet před odkrytou klec.
39:56
Ufff. Hrachovina čaruje a Šlahař se diví, jak mohl zblízka naprat puk do lapačky libereckého brankáře. Podobné situace hosté řeší mnohem lépe, hlavně proto dnes vedou po dvou třetinách 4:2.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
41:20
Na začátku poslední třetiny jsme svědky neurovnané hry, což vyhovuje hostům.
41:27
Vyloučen hráč Graborenko (Liberec), 2 min. za krosček
41:44
Domácí se vyhnali z pásma sami špatnou přihrávkou.
43:35
Liberec je v pěti, oslabení přečkal bez potíží, protože domácí v přesilovce pořádně nevystřelili.
47:06
Zlínu nelze upřít snahu, jenže ho sráží nepřesnosti. Jako teď, kdy se provinil ofsajdem.
48:50
Honejsek číhal volný u tyče, puk k němu ale nepropadl.
49:12
Zlín byl v náporu, jenže se dopustil faulu.
49:29
Kubiš zkusil překvapit v oslabení Hrachovinu střelou zpoza brány a málem se mu to povedl. Liberecký brankář měl dne suž několikáté štěstí a puk zalehl před gólovou čárou.
50:38
Hosté zahráli vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:19
Domácí jsou v pěti, oslabení přežili a můžou tak ještě zkusit s výsledkem něco udělat.
52:06
Vyloučen hráč Freibergs (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Pokud se ale Zlín nevyvaruje faulům, jeho snaha o korekci skóre bude marná.
53:08
Střela Havlína rozvlnila brankovou síť, ale jen tu boční.
54:11
Zlín je v pěti.
55:22
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Zlín hrál minutu ve výhodě, z velkého tlaku ale vytěžil jen několik střel, které Hrachovina zpacifikoval i s pomocí blokujících spoluhráčů.
55:22
Zlín už riskuje bez brankáře s šesti hráči v poli.
56:57
Fryšara (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Freibergs a Šlahař
Stav zápasu Zlín - Liberec 3:4

Tohle Zlínu vyšlo, volný puk propálil do sítě Fryšara. Domácí využili zesílenou přesilovku.