Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 27. září 2022 Jonáš
Advertisement

Online reportáž

Také třetí třetinu vyhráli Američané. Ti se prosadili hned v její úvodní minutě po střele Chrise Kreidera. Francouzi se pak dočkali alespoň čestného zásahu, když sekundu po konci přesilové hry dotlačil puk na brankovišti důrazný Anthony Rech. Poslední slovo měli ovšem opět hokejisté ze zámoří, když se z dorážky podruhé v utkání prosadil Colin White. Steel Arenou tak poprvé zazní hymna USA.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Kévin Hecquefeuille (FRA) a Alex DeBrincat (USA).

Střely na bránu po třetí třetině: 42:24.

Konec zápasu.

59:38

Anthony Rech nezpracoval dlouhou rozehrávku. Puk mířil do rohu, kam vyjel brankář Thatcher Demko, který před francouzským útočníkem rozehrál na své spoluhráče.

Sestavy a rozestavení

USAUSA

30 Demko
Demko
20 Suter
Suter
Martinez
76 Skjei
Skjei
55 Hanifin
Hanifin
43 Hughes
Hughes
8 Fox
Fox
86 Wolanin
Wolanin
DeBrincat
06:04 04:05
21 Larkin
Larkin
88 Kane
Kane
35:52
Gaudreau
9 Eichel
Eichel
18 Kreider
Kreider
40:55
van Riemsdyk
6 Hughes
Hughes
19 Keller
Keller
10 Ryan
Ryan
Glendening
36 White
White
54:21 33:56
72 Vatrano
Vatrano
05:48

FrancieFrancie

37 Ylönen
Ylönen
8 Gallet
Gallet
Hecquefeuille
Dame-Malka
Manavian
Chakiachvili
74 Thiry
Thiry
3 Janil
Janil
77 Treille
Treille
63 Texier
Texier
81 Rech
Rech
46:36
72 Perret
Perret
25 Ritz
Ritz
Bertrand
94 Bozon
Bozon
Claireaux
9 Fleury
Fleury
22 Leclerc
Leclerc
20 Berthon
Berthon
13 Valier
Valier
Di Dio Balsamo

Rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Lauri Nikulainen (FIN)
Počet diváků: 4960

59:00

Adam Fox si sjel až ke spodku pravého kruhu, odkud mířil do horního rohu francouzské brány, Sebastian Ylönen ovšem zakročil lapačkou.

57:11
Trest

Američané teď byli důrazní na brankovišti, což se Francouzům samozřejmě nelíbilo. U hostujícího brankáře se vytvořily dvě pošťuchující se dvojičky. Z Američanů se do rozmíšky zapojili Frank Vatrano a Colin White (USA) a na druhé straně Timothé Bozon a Alexandre Texier (FRA), všichni čtyři jsou potrestáni dvěma minutami za hrubost.

57:10

Puk se od zadního hrazení odrazil před brankoviště, kde se dvakrát snažil dorazit puk do sítě James van Riemsdyk, Sebastian Ylönen si ale i přes menší potíže poradil a přikryl puk lapačkou.

56:33

Zámořští hokejisté svírají Francii, která nemůže najít cestu ven z pásma, a tak opět vyhodila puk jenom na zakázané uvolnění.

56:04

Chris Kreider hbitě vystřelil z levého kruhu a trefil francouzského brankáře do masky. Odražený kotouč sebralo mužstvo v modrém a pokračuje v akci.

55:42

Francie čelí další útočné snaze svého soupeře, kterou odrazila jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po levici Sebastiana Ylönena.

54:21
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané znovu rychle prošli dopředu po levém křídle a Sebastian Ylönen vyrazil pokus Franka Vatrana. Kotouč ovšem mířil do prostoru před brankáře, kam si sjížděl COLIN WHITE, jenž dokázal dorazit puk do sítě. Asistence: Frank Vatrano, Luke Glendening.

53:38

Jack Hughes rychle zaútočil na levém křídle a se střelou se nijak nerozpakoval, jeho zápěstní pokus vyrazil Sebastian Ylönen do rohu kluziště.

53:14

Johnny Gaudreau měl před sebou prostor na pravém křídle. Přesněji řečeno za sebou. Puk totiž přebíral zády k hostující kleci, a tím pádem se sám sebe vystavil do ofsajdu.

52:07

Patrick Kane ukázal svůj přehled o hře a přihrávkou přes šířku celého pásma přesunul hru na levé křídlo, odkud ale Quinn Hughes střílel nepřesně.

51:34

Ani hosté se ale nedostali daleko. Měli ovšem druhou možnost pro založení útočné akce, tato snaha ale skončila zakázaným uvolněním.

50:39

Američané kombinovali v pásmu soupeře, do střelecké příležitosti se ale nedostali. Puk získali Francouzi, kteří mohou do protiútoku.

49:48

Puk se po několika odrazech dostal před brankoviště, kde stál Damien Fleury, a Thatcher Demko byl nucen hodně pohotově vymrštit levý beton, aby zastavil puk před brankovou čarou.

49:10

Ryan Suter nemířil dopředu nijak rychle, přesto se dostal za bránícího hráče na levém křídle. Při jeho manévrování mu ale spoluhráč přejel za modrou čáru a píská se ofsajd.

48:36

Colin White mířil dopředu v souboji jeden na jednoho a vystřelil přes obránce, jeho ráně ale scházela přesnost a Sebastian Ylönen udržel puk na plastronu.

48:18

Alex DeBrincat jen lehce nahodil nahodil puk od levého hrazení, ten ale tečoval jeden z bránicích hráčů Francie a Sebastian Ylönen raději po svém zákroku nechal přerušit hru.

47:27

James van Riemsdyk se rychle obtočil kolem brány a hledal spoluhráče před brankovištěm, tam ale nikdo nebyl. Do protiútoku naopak mohl Guillaume Leclerc, k němu se ale vrátila dvojice obránců, která ho zastavila.

46:36
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Rozhodčí na záznamech neshledali žádné porušení pravidel, gól platí! Na brankovišti byl nejdůraznější ANTHONY RECH, který zblízka zametl kotouč za ležícího brankáře USA. Asistence: Valentin Claireaux, Charles Bertrand.

46:36
Šance

Sekundu po návratu potrestaného Larkina na led se Francie díky důrazu na brankoviště prosadila, na potvrzení gólu si ale ještě budeme muset počkat. Celá situace je přezkoumávána na videu.

46:13

Francouze podporují tleskající ochozy, Anthony Rech tvrdě vypálil z pravého kruhu, trefil ale jenom připraveného brankáře.

45:27

Mužstvo v bílém kombinuje v útočném pásmu a Timothé Bozon se snažil ukrýt střelu přes bránícího hráče, ta byla ale zablokována.

44:35
Trest

Vyloučení v týmu USA (Dylan Larkin – 2 min., krosček).

44:25

Francie se usadila v pásmu soupeře. Hugo Gallet vystřelil z levého kruhu, Thatcher Demko ale v klidu zakročil betony.

43:27

Oba celky bojovaly o kotouč za bránou Francie, Frank Vatrano vyřešil situaci dost neobvyklým způsobem. Nabral puk na čepel a vzduchem jej hodil za sebe.

42:28

Jack Hughes přejel modrou čáru a bekhendem nahrnul puk na bránu, Sebastian Ylönen rozehrál puk holí do rohu kluziště.

40:55
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Dylan Larkin opět díky aktivnímu napadání vybojoval kotouč a vytvořil šanci pro své spoluhráče. První ránu ještě Sebastian Ylönen chytil, na další pokus CHRISE KREIDERA už ale nestačil. Asistence: Dylan Larkin.

40:14

Francie získala kotouč z buly, ve vlastním pásmu ale špatně rozehrála, a ke kotouči se dostal Dylan Larkin.

40:01

Začala třetí třetina.

Na začátku druhé periody hrozili Francouzi a Charles Bertrand byl blízko snížení, jednou ale trefil tyč, podruhé si vylámal zuby na betonech Demka. Skóre se tak měnilo až v druhé polovině této části hry. Colin White přišpendlil puk do sítě z prostoru mezi kruhy, Patrick Kane se o dvě minuty později prosadil z dorážky. Třetí dějství začne přibližně v 13:51.

Střely na bránu po druhé třetině: 28:16

40:00

Druhá třetina skončila.

39:39

Guillaume Leclerc mířil se spoluhráči do přečíslení tří na jednoho. Skvělou práci ale odvedl Alec Martinez, který vytlačil útočníka s kotoučem k mantinelu a tam jej od puku odstavil.

38:16
Šance

Anthony Rech se dostal do úniku, Thatchera Demka ale zblízka nepřelstil. Americký gólman ovšem neměl puk pod kontrolou a hra mohla pokračovat, Francie se ale vstřelené branky nedočkala.

37:21

Američané kombinovali v útočném pásmu a vytvořili dobrou pozici Adamu Foxovi, ten ale z vrcholku pravého kruhu trefil jenom před sebou stojícího soupeře.

35:52
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Jenže ne na dlouho. Hned z další akce se Američané už prosazují. Po střele Dylana Larkina se kotouč odrazil před brankoviště k PATRICKU KANEOVI, který už neměl složitou práci s doražením puku do odkryté části klece. Asistence: Dylan Larkin, Adam Fox.

35:28
Šance

Alex DeBrincat byl blízko hattricku, jenže Sebastian Ylönen se vyznamenal perfektním zákrokem, kterým zachránil Francouze od páté inkasované branky!

33:56
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Quinn Hughes se vydal na útočný výlet, obkroužil bránu a všiml se mezi kruhy číhajícího spoluhráče. COLIN WHITE se bez přípravy opřel do kotouče a jeho prudká rána prošla až do sítě! Asistence: Quinn Hughes, Alec Martinez.

33:18

Quinn Hughes nabízel puk od modré čáry na teč, hrací předmět ale proletěl kolem pravé tyče francouzské svatyně bez povšimnutí.

32:33

Johnny Gaudreau manévroval nad pravým kruhem a uvolnil se ke střele, tu ale hostující obrana srazila do rohu kluziště.

32:22
Šance

Patrick Kane se od levého mantinelu prosmýkl až před brankoviště jako užovka, zblízka se bekhendem snažil propasírovat puk mezi brankářovy betony, Sebastian Ylönen je ale sklapl k sobě včas.

31:36

Jordann Perret přešel modrou čáru u levého hrazení a okamžitě se snažil vystřelit, jeho pokus ale srazil Noah Hanifin za bránu.

30:44

James van Riemsdyk dostal přihrávku mezi dvojici obránců a otevřel se před ním prostor. Americkému útočníkovi ale chyběla rychlost a v tísni tak nezakončil ideálně.

29:54

Francouzi dostali kotouč na brankoviště a dvojice útočníků se jej zblízka snažila dorazit do sítě, Thatcher Demko měl ale betony na správném místě.

28:44

Patrick Kane dostal přihrávku před brankoviště, zblízka ale trefil jenom betony hostujícího brankáře. Při dorážce se už dostal mimo ideální střelecký úhel, Sebastian Ylönen si tak poradil i podruhé.

28:23

Z podobného místa jako Ryan Suter vystřelil také Quinn Hughes, jeho ránu vyrazil francouzský brankář holí do ochranné sítě.

27:37

Američané rozehráli kotouč na modrou čáru, odkud bez přípravy vystřelil Ryan Suter, jeho rána ale nebyla tak prudká a Sebastian Ylönen ji vyrazil pravým betonem.

26:57

Jack Eichel jenom nahodil puk na bránu a odešel střídat. Sebastian Ylönen v klidu kotouč zastavil a rozehrál na obránce.

26:10

Až teď se Američané usadili v útočném pásmu, Adam Fox s Jackem Eichelem si ale na modré čáře nerozuměli a dostali se ven do neutrální zóny.

25:38

Kévin Hecquefeuille nahodil puk do pravého mantinelu. Prudký projektil letěl skrz brankoviště, nikdo jej ale nezasáhl, a tak skončil v rohu kluziště.

25:27

Thatcher Demko je znovu v akci. Teď vyjel daleko před brankoviště, aby pokryl volný kotouč lapačkou a zamezil dalším dorážkám.

24:42

Francie zlepšila pohyb a hned z toho plyne řada příležitostí. Olivier Dame-Malka vystřelil od levého mantinelu do betonů brankáře Demka.

24:23

Damien Fleury z pravé strany hledal před brankoviště najíždějícího Alexandra Texiera, přihrávka ale mířila mimo jeho dosah.

23:36

Kdo by to byl řekl, že zaměstnanějším brankářem bude v úvodu druhé dvacetiminutovky Thatcher Demko. Ten si připisuje další zákrok po střele Francie z levého kruhu.

22:34
Šance

Skvělé střídání hostů, především pak Charlese Bertranda! Ten nejprve trefil z pravé strany tyč americké svatyně, o pár chvil později byl sám před brankovištěm, zblízka ale trefil jenom brankářovy betony.

21:40
Šance

Francouzi si vytvořili skvělou příležitost! Thatcher Demko kotouč po střele Damiena Fleuryho vyrazil jenom před sebe, Timothé Bozon ale nedokázal dorazit puk do odkryté klece!

20:54

Druhá třetina začala rozvážně. Oba týmy se postupně snažily přejít do útoku, to se jim ale nedařilo.

20:01

Začala druhá třetina.

V utkání jednoznačně dominuje mužstvo USA, které svoji převahu dokázalo vyjádřit i gólově, když se během necelých dvou minut prosadilo hned třikrát. Dvakrát se do sítě trefil Alex DeBrincat, který si tak vytvořil dobrou výchozí pozici pro vstřelení hattricku, jednou brankou ho doplnil Frank Vatrano. Od té doby se Američané neženou dopředu tak agresivně a spíše se snaží bavit nejen diváky pohlednými kombinacemi. Přidají ve druhé třetině, která začne přibližně v 13:06, další góly? Nebo se přesného zásahu dočkají také Francouzi?

Střely na bránu po první třetině: 14:4

20:00

První třetina skončila.

19:41

Francouzi v útočném pásmu nic nevymysleli, hrát tak mohou Američané. Ti už se ale příliš nikam také neženou.

18:38
Šance

Jack Hughes s košíkem na helmě zatápěl obráncům Francie a nakonec vytvořil pozici pro Claytone Kellera, jeho střelu z mezikruží ale vyrazil Sebastian Ylönen reflexivním zákrokem betony.

17:53

Patrick Kane mířil dopředu po pravém křídle a předvedl ohromný přehled o hře. Zadovkou našel obránce najíždějícího z druhé vlny. Ten ještě posunul kotouč do strany na Adama Foxe, jehož ránu vyrazil Sebastian Ylönen betony.

17:17

Anthony Rech teď zdokumentoval, v jakém rozpoložení se Francie nachází. Nejprve mu na pravém křídle utekl kotouč. Když si toho všiml a vrátil se k němu, chtěl rozehrát, ale puk mu znovu sjel z hole.

16:16

Ryan Suter nahodil puk od modré čáry hodně vysoko, Sebastian Ylönen ale toho zřejmě moc neviděl, přesto dokázal puk vyrazit.

15:44

Blesková kombinace Američanů. James van Riemsdyk z první hledal u protější tyče najíždějícího Claytona Kellera, ten ale prudký kotouč nezachytil.

15:19

Francouzi se na chvíli usadili v pásmu soupeře a vysloužili si potlesk tribun. Jejich snahu zastavil až gólman Demko, který si poradil s nahozením od pravého mantinelu.

14:47

Thatcher Demko musel po dlouhé době zasahovat. Proti střele Guillauma Leclerca z osy hřiště vytasil levý beton.

14:21

Francie byla na vhazování ve vlastním pásmu úspěšnější, Kévin Hecquefeuille ale vyhodil puk o mantinel jenom na zakázané uvolnění, buly se tak bude opakovat.

14:14

Zámořští hokejisté si teď hru užívají plnými doušky, Johnny Gaudreau vystřelil z pravého kruhu, svoji ránu ale nezamířil ideálně a Sebastian Ylönen si připisuje úspěšný zákrok.

13:45

Američané vědomi si toho, že si rychle vytvořili pohodlný náskok, se už ani zdaleka netlačí do brány tak, jako tomu bylo v úvodních minutách.

12:56

Derek Ryan zaparkoval mezi kruhy, kde byl na chvilku úplně sám, přihrávky se ale nedočkal, Američané kombinovali kolem mantinelů.

11:29

Clayton Keller projel za bránou a rychle přihrál před bránu, kam si sjel Jack Hughes, jeho rána ale mířila těsně vedle.

10:57

Francouzi se po dlouhé době dostali do útoku, nic z toho ale nebylo. Alexandre Texier nahodil puk o plexisklo, a ten nakonec skončil na střídačce USA.

09:55

Patrik Kane hledal mezi kruhy napřahujícího Alexe DeBrincata, na poslední chvíli ale sáhl do přihrávky jeden z bránících hráčů.

09:14

Chris Kreider tečoval před brankovištěm střelu mířící od modré čáry, kotouč ale vyletěl vysoko nad bránu.

08:30

Colin White se protáhl kolem francouzského beka a hledal před brankoviště sjíždějícího Dereka Ryana, přihrávku ale zastavil obránce v bílém.

07:39

Ryan Suter vystřelil puk z okraje levého kruhu a Sebastian Ylönen předvedl nejistý zákrok, puk vyrazil betony jenom před sebe.

06:54

Luke Glendening se málem dostal do úniku, k jeho smůle ale nezpracoval dlouhou přihrávku.

06:44

Dnes se pravděpodobně žádné překvapení konat nebude. Hokejisté ze zámoří naprosto dominují, i když se teď provinili zakázaným uvolněním po chybné rozehrávce.

06:04
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
To je rychlost, Američané už vedou o tři branky! ALEX DEBRINCAT nabral rychlost na pravém křídle a svižnou ranou zápěstím se trefil k bližší tyči! Bez asistence.

05:48
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Podobná situace jako před chvíli tentokrát skončila gólem. FRANK VATRANO se dostal ke kotouči mezi kruhy po střele od modré čáry a z otočky zasunul puk do sítě kolem gólmanova betonu! Asistence: Jack Eichel, Alec Martinez.

05:41

Američané se s ničím nepáří. Vyhráli buly v útočném pásmu a okamžitě vypálili puk na bránu, Sebastian Ylönen ale zakročil rukavicí.

05:34

Dylan Larkin se dostal dopředu přes hostujícího beka, kterému utekl kotouč. Američané se díky tomu dostali do přečíslení dvou na jednoho, přihrávku na Claytona Kellera ale zastavil vracející se Sacha Treille.

05:12

Adam Fox nahodil kotouč od modré čáry. Ten byl pravděpodobně tečovaný, Sebastian Ylönen byl ale v dobrém postavení a puk udržel ve své výstroji. Po jeho zákroku ještě vznikla menší rozmíška, vylučovat se ale nebude.

04:05
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Teď už byl ale hostující brankář krátký. James van Riemsdyk přihrál přes brankoviště ALEXU DEBRINCATOVI, který střelou bez přípravy pokořil přesouvajícího se gólmana! Asistence: James van Riemsdyk, Patrick Kane.

03:57

Domácí vyhráli buly a rychle kombinovali. Na konci akce stál Patrick Kane, po jeho ráně z pravého kruhu se ale zaskvěla lapačka Sebastiana Ylönena.

03:46
Trest

Vyloučení v týmu Francie (Damien Fleury – 2 min., vysoká hůl).

03:42
Šance

Američané chybovali při rozehrávce a mezi kruh se zjevil Valentin Claireaux v dobré pozici, Thatcher Demko ale zakročil levým betonem. Připsal si tak první obtížný zákrok.

03:07

Thomas Thiry nahodil puk za hostující bránu, tam jej zastavil gólman Thatcher Demko. Rozehrávat tak mohou Američané.

02:28

Už to vypadalo, že by se Francie poprvé mohla dostat na útočnou polovinu s pukem na holi, rozehrávka jí ale nakonec nevyšla.

01:50

James van Riemsdyk se snažil tečovat střelu Quinna Hughese, puk ale na bránu neprošel. Nicméně hokejisté USA začali velkým tlakem.

00:42

Johnny Gaudreau přihrál přes brankoviště k levé tyči, kde číhal Jack Eichel, ten ale vhodný moment pro střelu prováhal a trefil jenom boční konstrukci.

00:33

Hokejisté ze zámoří vyhráli první buly a vrhli se do útoku. Tam jim sebral kotouč Anthony Rech, který pak ale vyhodil kotouč jenom na hostující střídačku.

00:01

Utkání právě začalo.

Teď už je ale vše připraveno a nic nebrání tomu, aby začal program třetího dne Mistrovství světa 2019 na Slovensku.

Na ledové ploše je jako první objevili Američané v modrých dresech, kteří jsou v zápise vedeni jako domácí. V bílých dresech je pak následovali hostující Francouzi, které tradičně přivedl na led brankář, který se postaví do brankoviště jako první tedy Sebastian Ylönen.

Úvodní sestavy:

USA: Demko (Schneider) – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, D. Larkin, P. Kane – J. Gaudreau, Eichel, Kreider – J. van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – D. Ryan, Glendening, White – Vatrano.

Francie: Ylönen (Hardy) – Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Janil – Treille, Texier, Rech – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.

Rozhodčí: Tobias Björk (SWE), Max Sidorenko (BLR) – Rene Jensen (DEN), Lauri Nikulainen (FIN).

 Dánsko – Francie 5:4sn

Branky a nahrávky: 20. Storm, 20. M. Lauridsen (Storm, Jesper Jensen), 36. Eller (Boedker), 47. Jesper Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozh. náj. Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)

Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Francie: Hardy (Ylönen) – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.

 Francie

Celek ze země galského kohouta čekal na první zápas až do soboty, kdy se utkal s Dánskem, které bylo v tomto utkání favoritem. Francouzi přesto dokázali vyválčit první bod po porážce 4:5 po samostatných nájezdech, v jejich silách ovšem bylo získat i výraznější bodový přísun.

Jejich soupeř byl sice střelecky aktivnější, Francie se ale mohla spolehnout na dobře chytajícího Floriana Hardyho. Jeho spoluhráči sice měli několikrát i pořádnou dávku štěstí, jako například při gólu z poloviny hřiště, který vstřelil Oliviera Dame-Malka. Na druhou stranu si Francie vytvořila další gólové příležitosti, které ale neproměnila. Bude jí to stačit na to, aby se postarala o překvapení na úkor USA?

 Nominace Francie na MS

Brankáři: Henri-Corentin Buysse, Florian Hardy, Sebastian Ylönen.

Obránci: Florian Chakiachvili, Pierre Crinon, Olivier Dame Malka, Hugo Gallet, Kévin Hecquefeuille, Jonathan Janil, Antonin Manaivan, Thomas Thiry.

Útočníci: Eliot Berthon, Charles Bertrand, Timothé Bozon, Valentin Claireaux, Teddy Da Costa, Cédric Di Dio Balsamo, Damien Fleury, Anthony Guttig, Guillaume Leclerc, Jordann Perret, Anthony Rech, Nicolas Ritz, Sacha Treille, Peter Valier.

 USA – Slovensko 1:4

Branky a nahrávky: 13. DeBrincat (P. Kane, Eichel) – 5. Sukel' (Studenič), 22. Černák (Sekera), 25. Tatar (Pánik), 56. Krištof (Marinčin)

USA: Schneider (Demko) – Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes – Eichel, Kreider, Keller – DeBrincat, J. Gaudreau, D. Larkin – J. Hughes, J. van Riemsdyk, P. Kane – D. Ryan, White, Glendening – Vatrano.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Sekera, Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Krištof, Pánik, Tatar – Sukel', Nagy, Studenič – Lantoši, Zigo, Daňo – Buc, Liška, Lunter.

 USA

Spojené státy americké, které vede do šampionátu jako kapitán Patrick Kane, jsou pasovány do role jednoho z největších favoritů tohoto mistrovství. Tým plný hvězd ale na úvod turnaje selhal. K radosti domácích fanoušků podlehl pořádajícímu Slovensku 1:4.

Výběr USA jakoby se snažil kombinovat až do prázdné brány, to ale na s nadšením hrající Slovensko nestačilo. Jediným střelcem je tak zatím Alex DeBrincat, mezi tyčemi dostal prostor Cory Schneider. Dostojí Američané předpokladům a získají proti Francii první tři body?

 Nominace USA na MS

Brankáři: Thatcher Demko (Vancouver/NHL), Cayden Primeau (Northeastern University/NCAA), Cory Schneider (New Jersey/NHL).

Obránci: Noah Hanifin (Calgary/NHL), Quinn Hughes (Vancouver/NHL), Alec Martinez (Los Angeles/NHL), Brady Skjei (NY Rangers/NHL), Ryan Suter (Minnesota/NHL), Christian Wolanin (Ottawa/NHL), Adam Fox (Harvard University/ECAC).

Útočníci: Alex DeBrincat, Patrick Kane (oba Chicago/NHL), Johnny Gaudreau, Derek Ryan (oba Calgary/NHL), Luke Glendening, Dylan Larkin (oba Detroit/NHL), Jack Eichel (Buffalo/NHL), Clayton Keller (Arizona/NHL), Chris Kreider (NY Rangers/NHL), James van Riemsdyk (Philadelphia/NHL), Frank Vatrano (Florida/NHL), Colin White (Ottawa/NHL), Jack Hughes (USA '18').

Hezké dopoledne z košické Steel Areny! Vítám vás u on-line přenosu z bojů ve skupině A. Tentokrát na sebe narazí celky USA a Francie. Utkání začíná v 12:15.

Mohlo by vás zajímat