Dobrý večer všem fanouškům hokejové extraligy. Posledním zápasem české nejvyšší soutěže před reprezentační přestávkou bude předehrávka 48. kola mezi Spartou a Vítkovicemi v pražské O2 areně.
Zatímco Sparta, které aktuálně patří 4. příčka v tabulce, pomýšlí na co možná nejlepší výchozí pozici do play off, Vítkovice na 12. místě bojují o každý bod a doufají v záchranu.
Hosté mají v tuto chvíli lepší výsledkovou formu, neboť vyhráli poslední čtyři zápasy. I domácí mají však důvod k optimismu, v minulém zápase se jim totiž podařilo přerušit sérii porážek. Kdo se bude radovat dnes?

Rozhodčí: Šindel (CZE), Šír (CZE) - Klouček (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 5 684

Letošní bilance obou soupeřů hovoří jasně ve prospěch Pražanů. Sparta se radovala ve všech třech dosavadních zápasech, svého dnešního soupeře porazila nejprve 5:1, poté 3:1 a nakonec 5:3. Dnešní duel bude posledním vzájemným zápasem obou týmů v základní části.
Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, zápas za chvíli začne.
0:00
0:40
Kalinova střela z prostoru mezi kruhy prosvištěla nad lapačkou brankáře Vítkovic, letěla však příliš vysoko a skončila na zadním plexiskle.
2:22
Štencel zachytil puk ve středním pásmu. Chvíli to vypadalo, že se vydá do útoku, nakonec ovšem vsadil na jistotu a vrátil puk zpět do obrany.
3:02
Oba týmy hrají v plném počtu.
3:21
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Pavelka
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:0

Domácí jdou v úvodu utkání do vedení. Jan Buchtele se dostal s pukem za obránce, samostatný únik vyřešil rychlou a přesnou střelou nad vyrážečku.
4:56
Záhy mohlo být vyrovnáno. Puk se odrazil do prostoru před brankou Sparty, kde stál zcela osamocený Dej, ten však trefil jen Machovského beton.
6:12
V obranném pásmu Sparty zůstala na ledě zlomená hokejka. Machovský nechtěl riskovat, že se mu nepoužitelná část výstroje nějak připlete do cesty, a proto hokejku vzal a položil ji do branky, aby nezavazela.
6:56
Vítkovická střela z levého kruhu domácího brankáře nijak nezaskočila. Machovský skryl puk do výstroje a přerušuje hru.
7:16
Ofsajd Vítkovic, vhazovat se bude ve středním pásmu.
8:45
Hosté se usadili v útočném pásmu a na chvíli se jim podařilo zamknout Spartu. Většina střel však k Machovskému vůbec neprošla, domácí obránci odvádějí dobrou práci při blokování.
10:41
Útočník Pech teď nadělal svou aktivitou pořádný vítr před brankou Vítkovic, po jedné z jeho střel si Svoboda vůbec nebyl jistý, kde má puk. Všechno však pro hosty dobře dopadlo.
11:07
Vyloučen hráč Dudas (Vítkovice), 2 min. za hákování
11:40
Řepík si sjel před branku pro přihrávku, puk ale šel příliš daleko od jeho čepele.
12:14
Košťálek ve snaze tvrdě vypálit od modré čáry zlomil hokejku a spěchá na střídačku.
12:26
Pech dostal puk do jízdy, přebruslil obránce a jel sám na branku. Mířil mezi nohy, trefil však pouze beton brankáře Svobody.
13:07
Hosté hrají v plném počtu.
15:05
Řepík drží puk v útočném pásmu, hosté se k němu nemohou dostat.
15:35
Sukeľ dostal puk před prázdnou branku, ve velké příležitosti však minul.
15:54
Hosté se teď dostali pod obrovský tlak, kteří řeší – alespoň prozatím – vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
17:20
Domácí tým má výhodu, Machovský vyrazil na střídačku.
17:52
Vyloučen hráč Hruška (Vítkovice), 2 min. za hákování
18:10
Domácím se teď nepovedl přechod přes útočnou modrou, rozhodčí přerušují hru pro ofsajd.
18:49
Hosté dostali puk ven z pásma až za branku Sparty.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
19:52
Hosté hrají v plném počtu, Hruška je zpět na ledě.
20:00
První třetina utkání je za námi, pražská O2 arena zatím sleduje především bojovný hokej. O něco aktivnější je Sparta, která si díky gólu hned v úvodu utkání drží jednobrankový náskok. Také Vítkovice čas od času zahrozily, všechny pokusy hostů ovšem zastavil dosud bezchybný Machovský.
20:00
20:18
Sparta se hned v úvodu třetiny dostala do velmi zajímavé šance. Sukeľ zavezl puk do pásma a poslal jej před branku Rouskovi, jehož střelu zastavil brankář Svoboda jen s velkými obtížemi.
20:43
Vyloučen hráč Košťálek (Sparta), 2 min. za hákování
21:47
Hosté drží puk v útočném pásmu, zatím je to však z jejich strany bez větších šancí.
22:02
Až nyní musel Machovský podržel své spoluhráče, hosté několikrát nebezpečně vystřelili z prostoru před brankovištěm.
22:43
Domácí hrají v plném počtu.
23:49
Po krátké pasáži, kdy se do útoku tlačili domácí hokejisté, jsou nyní u puku opět Vítkovičtí.
24:28
Dvořák dostal puk do prostoru před odkrytou částí branky, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval vítkovický Lakatoš.
26:09
Hosté zaváhali při rozehrávce z vlastního pásma, k puku se tak dostali hokejisté Sparty, kteří se snaží něco vymyslet před brankářem Svobodou.
26:31
Zakázané uvolnění Vítkovic.
27:03
Tentokrát vyhodili puk na icing domácí hokejisté, hra se tak přesouvá před Machovského branku.
28:08
Schleiss se už už tlačil před branku Sparty do zakončení, jeho snahu však přerušil hvizd píšťalky. Ofsajd.
28:53
Hosté jsou u puku, mají však trochu problém s aktivním napadáním Sparty.
29:45
Hosté teď docela divoce střídali a chvíli to vypadalo, že hrají v šesti, na což upozorňovali fanoušci i domácí střídačka. Rozhodčí ovšem nechali hru plynout dál.
30:25
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Hruška a Lakatoš
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:1

Zničehonic je vyrovnáno. Roberts Bukarts dostal puk do útočného pásma, nic nevymýšlel a z poměrně velké dálky prostřelil Machovského tvrdou ranou nad vyrážečku.
31:52
Vstřelená branka trochu oživila hru, domácí se tlačí před branku Vítkovic a snaží se o rychlou odpověď. Svoboda nyní drží své spoluhráče.
32:16
Také Machovský na druhé straně zasahuje. Brankář Sparty skryl puk do výstroje a přerušuje hru.
32:33
Zakázané uvolnění Sparty vrací hru zpět před brankáře Machovského.
33:26
Vyloučen hráč Hruška (Vítkovice), 2 min. za podražení
33:46
Hosté se celkem rychle po vhazování osvobodili, u puku jsou však opět domácí hokejisté.
35:00
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Forman a Pech
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:1

Sparťané využívají přesilovku a jdou zpět do vedení. Domácí pětka dostala hosty pod tlak a po rychlé, pohledné kombinací na jeden dotek zakončil Jan Buchtele do odkryté branky.
36:42
Nyní to jsou opět hosté, kdo se žene za rychlou odpovědí. Obrana Sparty však zůstává organizovaná.
37:14
Sparta vstřelila třetí gól, rozhodčí se však ještě radí s kolegy u videa. Vstřelené brance předcházela tvrdá střela do masky vítkovického brankáře, těžko však říct, zda je právě toto důvodem přezkoumání.
37:14
Forman (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Buchtele
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 3:1

Gól platí, důvodem zkoumání videa bylo možné úmyslné kopnutí puku do branky. K tomu však podle rozhodčích nedošlo, a Sparta se tak raduje ze třetí branky v utkání, kterou vstřelil Miroslav Forman z dorážky po Buchteleho střele.
38:50
Na druhé straně zasahuje Machovský, který skryl střelu do výstroje a přerušuje hru.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
39:40
Hráči Sparty kontrolují hru a vypadá to, že si odnesou do kabiny dvougólové vedení.
40:00
Druhá třetina zápasu skončila a především její druhá polovina nabídla zajímavou podívanou. Hosté nejprve srovnali skóre, nerozhodný stav ovšem vydržel jen čtyři a půl minuty. Závěr třetiny patřil Spartě, která využitou přesilovkou a následně gólem z brejku odskočila do vedení o dvě trefy.
40:00
40:15
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním Sparty, brankář Machovský se tak připravuje do postoje.
40:37
Štencel ve středním pásmu stáhl ze vzduchu letící puk. Nenápadná akce dost možná ušetřila hostům velké trable, protože za obranu si pro přihrávku najížděl jeden z domácích hokejistů.
41:22
Vyloučen hráč Trška (Vítkovice), 2 min. za hákování
42:03
Forman (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Pech
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:1

Domácí opět využívají přesilovku a zvyšují na rozdíl tří gólů. Podruhé v utkání se trefil Miroslav Forman, který si našel před brankou vyražený puk a okamžitě jej zametl za čáru.
44:05
Hosté mohli snížit. Kubalík zůstal před Machovským nepokrytý a jeden ze spoluhráčů mu poslal zpoza branky puk. Vítkovický útočník však ve velké šanci trefil jen domácího brankáře.
45:32
Po přerušení se před brankou Vítkovic spustila menší strkanice. Nejde však o nic přehnaného, rozhodčí tuto situaci ponechají bez vyloučení.
45:59
Blain tvrdě vypálil od modré čáry, Svoboda kryje puk do lapačky.
46:10
Vyloučen hráč Pšenička (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
47:08
Sparta se zatím v pohodě brání, hosté se dosud ani pořádně neusadili v pásmu.
47:33
Buchtele a Forman ujeli v oslabení ve dvou proti jednomu, zakončení prvního z nich brankář Svoboda velmi dobrým zákrokem zastavil. Po přerušení hry se do sebe pustili hráči obou týmů, rozhodčí budou vylučovat.
47:33
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
47:33
Vyloučen hráč Štencel (Vítkovice), 2 min. za hrubost
48:10
Pšenička je zpět na ledě, Sparta toto oslabení zvládla velmi dobře.
50:01
Třetí třetina se přehoupla do druhé poloviny. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Vítkovicím mohl povést obrat, Sparta hru kontroluje.
51:20
Svoboda teď musel pořádně natáhnout levý beton, aby vyrazil tvrdou střelu jednoho z Pražanů.
52:29
Lakatoš z levého kruhu těsně minul branku, na tuto střelu by Machovský zřejmě nedosáhl.
53:25
Domácí hokejisté drží pásmo, Vítkovice se jen s obtížemi dostávají k puku.
53:39
Zakázané uvolnění domácího týmu.
54:52
Kudrna zavezl puk do pásma a rychle vystřelil, Svoboda kryje střelu do lapačky.
55:32
Když už se hosté dostanou k puku, často narazí na pevnou obranu Sparty. Domácí dnes svého soupeře do mnoha šancí nepouští.
56:49
Sparta se dál aktivně dere do útoku, snaží se střílet. Tato taktika na vítkovické hokejisty dnes platí.
57:45
Kovářova tvrdá střela z prostoru mezi kruhy zaduněla o zadní plexisklo.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
58:21
Mallet (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Dudas a Rosandič
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:2

Tak přece jen naděje pro Vítkovice. Alexandre Mallet svým gólem stahuje o kousek ztrátu hostů.
58:21
Vítkovice si berou oddechový čas.
59:07
Hosté to zkouší v šesti, Svoboda je na střídačce.
59:43
Domácí se pozorně brání a závěr zápasu zvládnou.
Zápas skončil, z vítězství se raduje pražská Sparta, která tak i počtvrté v sezoně porazila vítkovické hokejisty. Důležitý krok k výhře udělali domácí v závěru druhé třetiny, kdy odskočili soupeři do dvoubrankového vedení. Ve třetí části si pak vedení pohlídali a dovedli zápas k vítězství.
Z dnešního utkání je to všechno, děkujeme vám za pozornost.

3. 2. 2023 17:30Vítkovice–Sparta 3:4
4. 11. 2022 17:30Vítkovice–Sparta 3:2
26. 10. 2022 18:30Sparta–Vítkovice 3:2
27. 9. 2022 18:30Sparta–Vítkovice 5:3
20. 2. 2022 16:00Sparta–Vítkovice 2:3
7. 1. 2022 17:30Vítkovice–Sparta 1:4
19. 11. 2021 17:30Vítkovice–Sparta 3:2
28. 9. 2021 18:30Sparta–Vítkovice 3:1