Přeji hezké odpoledne u hokejové extraligy. V pražské 02 areně se vše chystá k pátému pokračování čtvrtfinálové série mezi Spartou a Třincem.
Páteční vítězství Ocelářů (3:1) rozhodlo, že ani po dnešním utkání nepoznáme dalšího semifinalistu. Stav je srovnaný na 2:2 a série se ještě v úterý vrátí na led Slezanů.
Hraje se ale o psychicky velmi důležitý mečbol. Jeden z týmů bude mít po dnešku postup na dosah, druhý se ocitne pod velkým tlakem.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pražák (CZE) - Špůr (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 14 117

Asi hodinu před utkáním figuroval v zápise na pozici jedničky Ocelářů překvapivě Marek Mazanec. Teď už je ale všechno v pořádku, v brance se představí Ondřej Kacetl, který hostům vychytal skvělým výkonem v pátek výhru. Brankoviště Sparty střeží jako obvykle Jakub Kovář.
Oceláři se musí obejít bez útočníka Tomáše Marcinka, který za seknutí do rozkroku obránce Warga ve čtvrtém utkání série vyfasoval dodatečný trest od disciplinární komise. Zajímavostí však je, že Třinec zatím bez důrazného forvarda pokaždé vyhrál. Bude tomu tak i dnes?
Naopak do sestavy Sparty se vrací útočník Miroslav Forman, kterému trest za obdobný zákrok proti obránci Adámkovi (ve 3. utkání série) vypršel.
Oba týmy nastupují na ledovou plochu, ještě před startem utkání zazní státní hymna.
0:00
0:08
Sparta uspěla na úvodním buly a rovnou puk posílá za Kacetlovu bránu.
0:20
Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude opět na středovém kruhu.
0:48
Voženílek zabojoval o puk v rohu, poslal jej na Růžičku, který ještě vybídl najetého Kaňáka. Ránu třineckého obránce však Jakub Kovář sbírá prvním dnešním zákrokem do lapačky.
1:20
Sparta se v pásmu neudržela a její hráči míří na střídačku.
2:20
Na ledě je opět první formace Pražanů, kterou brání Vránova lajna. Domácí drží puk v útočné třetině, Kacetla zatím neprověřili.
3:50
Forman nahazuje puk na Kacetla, který jej s klidem posílá ke spoluhráči na straně.
4:47
Puk opět letí ven z hrací plochy. Vhazuje se po Kacetlově levici.
4:55
Kurovský se proháčkoval přes obránce do pásma, jenže končí v postavení mimo hru, poněvadž Krejčík šikovně natlačil soupeře do třetiny ještě dříve, než se v ní ocitl puk.
5:39
Kaše obdržel křižnou přihrávku od Moravčíka, jenže puk netrefuje a kácí se na led.
5:47
A přesnou ránu už vysílá Moravčík, který na levé straně využil volného prostoru. Kacetl ale bez potíží zasahuje.
7:47
Domácí se dopouští přihrávky rukou a rozhodčí pískají. Následuje první komerční přestávka.
8:10
Gustaf Thorell si mezi kruhy najel na Poláškovu přihrávku zpoza branky, jenže v tísni se ani nedostal k pořádnému zakončení.
9:39
Nepřesná přihrávka hostů putuje podél mantinelu až na zakázané uvolnění.
10:17
Sparťané se drží na kotouči, bek Kempný hodlá rozjet další pokus o útok na Kacetlovu klec.
11:08
Třinec ale zatím velmi spolehlivě a zodpovědně brání. Jen si teď Slezané znovu nepřihráli dobře a puk vyslaný ještě za červenou čarou znamená další icing.
11:42
Kotouč se od Draveckého odráží na hostující střídačku, opět se vhazuje u Kacetlovy branky.
12:19
Po střetu na hranici domácího obranného pásma je tu první šarvátka, aktivní v ní jsou zejména Kempný s Nestrašilem. Hráči se postupně rozdělují do dvojiček, v kterých se vzájemně hlídají. Situace se rychle uklidnila, sudí nechávají trestné lavice nadále prázdné.
12:58
Polášek zůstal po Horákově pasu před Kacetlem úplně sám, ale ze skvělé pozice branku míjí!
14:16
Hráči teď dlouho hledali puk, jenž se objevil před Gustafem Thorellem. I pro něj byla soupeřova branka malá.
15:35
Tomášek po vhazování ztrácí puk proti Růžičkovi a Kovář hned vzápětí vyráží Voženílkovu bombu z levého kruhu.
16:36
Forman u modré čáry dohrává Jeřábka a publikum v hale nadšeně aplauduje.
17:07
Romanova střela Kovářovi vypadává z lapačky. Gólman naštěstí pro domácí situaci zachraňuje hokejkou a puk odpaluje pryč.
17:48
Kempný zezadu naložil Daňovi a, přestože se diví, poputuje na trestnou lavici. Hlavní rozhodčí ukazuje nedovolené bránění.
17:50
Vyloučen hráč Kempný (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
18:51
Kovář zasahuje proti Chmielewského bombě z mezikruží a Moravčík posléze vyhazuje kotouč ven z pásma.
19:13
Růžička (Třinec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Daňo
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:1

Kapitán Ocelářů se probouzí v pravý čas a otevírá skóre. Hosté se prosazují poté, co Spartu uzavřeli v jejím pásmu a sudí jim odpustili podrážení. Martina Růžičku nejprve Kovář koncem hole vychytal, dorážku už ale nemá.
19:57
Sobotka měl ještě velkou šanci v závěru, ale Kacetl ho koncem betonu vychytal. Následné podrážení arbitři opět ponechávají bez povšimnutí.
20:00
Dlouho se zdálo, že první třetina, která přes opatrnější průběh přece jen nabídla pár šancí, skončí bez gólů. Jenže pak se zbytečného zákroku v útočném pásmu dopustil Kempný a hosté přesilovku využili. Závěr třetiny doprovázela diskutabilní rozhodnutí sudích.
Muži v pruhovaném také při odjezdu z ledové plochy, a nyní i během návratu, sklízí z tribun hlasitý pískot.
20:00
20:27
Kacetl vykopává Poláškovu tečovanou ránu a hosté puk radši odpalují na zakázané uvolnění.
21:14
Kacetl drží Kousalovu střelu v lapačce. Sparťanský útočník se ještě vydával k brankáři Ocelářů, ale zpacifikoval ho možná až zbytečně důrazně Voženílek. Toho si také žádá rozhodčí k sobě.
22:22
Bratrská souhra nyní zafungovala dobře, až na zakončení. Erik Thorell puk jen lehoulince posunul na hranici levého kruhu na staršího Gustafa, který pálí vedle.
23:17
Kacetl opět v permanenci! První útočná lajna byla blízko vyrovnávací trefě, třinecký brankář ovšem nepřehlednou situaci před svou klecí ustál a následně vyrazil i Kempného bombu od modré čáry.
24:13
Zakázané uvolnění Pražanů.
24:38
Třinec teď úplně odpadá ze hry. Tomášek zůstal sám před Kacetlem a snažil se ho vymíchat, kvůli faulu soupeře to ale nedokázal. Domácí čeká první početní převaha v zápase.
24:38
Vyloučen hráč Doudera (Třinec), 2 min. za sekání
25:42
Daňo vyrazil za Sobotkou a ztratil helmu, hosté tak chvíli hráli jen ve třech. Domácí téhle výhody nevyužili, naopak Sobotka střelou mimo vyhnal Spartu z útočného pásma.
26:42
Kempný v závěru přesilovky pálí osamocen z mezikruží těsně vedle. Oceláři jsou pod velkým tlakem.
27:20
Pražané se nadále pohybují v útočné třetině a ještě dostřídávají...
27:40
A když už se Třinec vymanil z obranné třetiny, odesílá puk nechtěně na icing. Kombinovaná formace s Voženílkem a Nestrašilem zůstává na ledě.
28:08
Hosté už stihli s výjimkou Jeřábka vystřídat, ale je tu další icing.
28:37
Skvělý Kacetl! Třinecký gólman nejprve ramenem vyráží Kašeho ránu z pravé strany, krátce nato švihá lapačkou po Krejčíkově střele. Komerční přestávka teď zřejmě lehce zklidní rozhozenou hru hostů.
28:54
Tak nikoliv. Horák si najel mezi obránci a pádil sám na brankáře, Adámek jej v závěru brejku zahákoval a poputuje na trestnou lavici. Trestné střílení rozhodčí nesignalizují.
28:54
Vyloučen hráč Adámek (Třinec), 2 min. za hákování
29:40
Daňo v souboji vypíchl puk, čímž osvobozuje hosty, a rovnou letí na střídačku.
29:57
Tahle početní převaha se dosud domácím moc nedaří, Kacetl chytá střelu Kempného dalším efektním zákrokem lapačkou.
30:33
Roman vyváží kotouč a nahazuje jej na zadní mantinel.
30:54
Slezané jsou v plném počtu, druhé oslabení přečkali bez větších komplikací.
31:52
Sudí pískají zakázané uvolnění domácích.
32:16
Krejčík projížděl mezi třineckými beky a Hudáček ho podrazil. Pražané si zahrají další přesilovku.
32:16
Vyloučen hráč Hudáček (Třinec), 2 min. za podražení
32:39
Po Řepíkově ráně a snaze jeho spoluhráčů na brankovišti už byl Kacetl překonán, ale puk zůstal zcela volný před brankovou čarou. Bohužel pro domácí, nejblíž k němu měli obránci soupeře.
32:57
A Kacetl vytěsňuje další Řepíkovy rány.
34:01
Kaše střílel sám zblízka do Kacetla, další dorážky v mele před třineckou brankou nakonec končí jen vyhozením hostů přes celé hřiště.
34:30
Jenže Doudera nešťastně vyhazuje puk z obranného pásma přes tvrzené sklo, kritická pasáž Třince nebere konce!
34:30
Vyloučen hráč Doudera (Třinec), 2 min. za zdržování hry
35:05
Další odražená střela skončila v klubku před Kacetlem, i tentokrát z nepřehledné situace vychází jako vítěz brankář hostů.
35:33
Dravecký zlomil hůl, Sparta tím získává další výhodu.
35:46
To by Oceláři vzápětí nesměli puk vyhodit.
36:53
Kdepak, Pražanům nepomohlo ani osm minut v přesilovce, proti soupeřově obraně nadále jen ztuha hledají řešení. Navíc puk posílají na icing.
37:54
Kotouč se vznesl do ochranné sítě, vhazuje se po pravém Kacetlově boku.
38:59
Zní to neuvěřitelně, ale až teď Kovář poprvé ve druhé třetině zasahuje. Podle průběžných statistik vedou domácí na střely v prostřední dvacetiminutovce 26:2, z toho 18:1 co se týče pokusů mezi tři tyče.
40:00
Pětačtyřicet střel! Takový je projev Pražanů ve druhé třetině co se týče zblokovaných ran, pokusů, co mířily mimo nebo přesně na Kacetla. Prostřední část měla jeden jasně dominující tým, ten přesto nadále ztrácí.
Oceláři se drží i díky opět fantastickému Kacetlovi a v obraně hrají velmi obětavě. Přečkat čtyři oslabení krátce po sobě v jedné třetině, to je opravdu výkon. Jedna jediná střela ze strany hostů pak jasně dokumentuje, jak se tento úsek zápasu vyvíjel.
40:00
40:12
Sparta se i nyní po buly ujímá puku, rozjede podobný kolotoč jako ve druhé části?
40:57
Krejčík ztratil puk a do přečíslení putoval Voženílek s Růžičkou. První jmenovaný přenesl puk na kapitána Ocelářů, který pálí do připraveného a vyjetého Kováře.
42:38
Rozhodčí signalizuje další vyloučení na straně hostů. Vrána zasáhl vysokou holí projíždějícího sparťana.
42:40
Vyloučen hráč Vrána (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
43:06
Daňo dostává kotouč pryč z pásma a jede na střídačku, ve třetí třetině už to k ní má zase blízko.
44:01
Rychlou kombinaci po ose Řepík-Tomášek zakončoval Horák z mezikruží, míří však mimo. Jinak mají Pražané problém nějak překvapit sešikovanou obranu Slezanů.
44:40
Kašeho rána letí vedle, při další střele ryšavého útočníka zasahuje Kacetl, a to bez větších obtíží.
45:49
Třinečtí se dopouští zakázaného uvolnění, domácí okamžitě střídají, aby byli čerství.
47:04
Horák pálí z levé strany, Kacetl zasahuje vyrážečkou. A betonem rychle nato vytěsňuje Moravčíkův pokus od modré.
47:25
Smith fauluje, Pražany čeká už šestá přesilová hra. Po komerční pauze.
47:25
Vyloučen hráč Smith (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
47:58
Krejčíka teď nadvakrát zblokovala pevná třinecká defenziva.
48:20
A proti další ráně pro změnu zakročil rychle se přesouvající Kacetl.
48:25
Hosté v polovině oslabení vyhazují puk z obranného pásma.
48:54
Roman zastavil Řepíkovu ránu a Doudera bekhendovým obloučkem posílá puk až ke Kovářovi.
49:25
Třinec přestál i šesté oslabení, Pražanům zbývá závěrečná desetiminutovka.
50:56
Oceláři nikam nespěchají a trpělivě brání střední pásmo, je vidět, že domácí se přes tento blok prokousávají hodně ztuha.
51:52
Ojedinělá šance hostů, ale zato tutová! Voženílek po chybě domácí obrany uháněl sám na Kováře, svůj blafák ale zakončil jen do levé tyče. Také se na sebe třinecký útočník zlobí, když odjíždí na střídačku.
52:34
Zakázané uvolnění Ocelářů.
53:07
Třinečtí se na chvíli drželi v útočném pásmu, po ztrátě puku ale okamžitě couvají do střední třetiny.
53:40
Puk končí u Kacetla, na řadě je ještě jedna pauza na úklid ledové plochy.
53:40
Dnešní utkání sleduje v pražské O2 areně 14 117 diváků.
54:00
Vrána tečuje přihrávku domácích do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:48
Kotouč se zničehonic dostal na levou stranu k Tomáškovi, jenže Kacetl si i s momentem překvapení poradil.
54:48
Za rozhodčími ještě přijíždí Řepík, který reklamuje, že třinecký obránce hrál v brankovišti za pomoci rukavice, sudí ale nechávají vhazovat po Kacetlově pravici.
54:57
Další mela před hostující brankou, Kacetl pořád odolává.
55:31
Pražany při přechodu do útočného pásma zastavuje ofsajd.
56:01
Jeřábek se těsně za červenou čarou zbavuje kotouče a střídá, tohle hostům momentálně bohatě stačí.
57:22
Další vyhození Třince už icingem je. Vezme si Sparta timeout?
57:22
Je to tak, kouč Hořava sahá k oddechovému času. Kovář zůstává na střídačce, Sparta zkouší hru v šesti!
57:30
Kurovský (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:2

Daniel Kurovský vypíchl puk, následně si obhodil dezorientovaného Kempného a rozjetý puk usměrnil do prázdné brány!
57:56
Pražané opět riskují bez brankáře!
58:29
Sobotkova rána letí vedle, Daňo kotouč nechtěně větší silou posílá na zakázané uvolnění a gestem se omlouvá spoluhráčům.
58:37
A další třinecké vyhození na icing.
58:57
Daňo (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Růžička
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:3

Marko Daňo po Růžičkově pasu také zakončuje ze z hranice útočného pásma do prázdné klece domácích a o vítězi dnešního klání je zřejmě rozhodnuto.
59:28
Tribuny v hale postupně řídnou, v malém kotli Třince, který se rozléhá přes jeden sektor, se točí šálami.
59:47
Konečný ještě za tvrdý zákrok u hrazení dostává trest do konce utkání a těsně před koncem se tu ještě strhává mela.