Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav
Advertisement

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.

Je dobojováno. Češky ve třetí třetině vsítily další čtyři góly a divoké skóre pouze z jejich strany se tak zastavilo na výsledku 16:0. Národní tým tak dokráčel ke druhému vítězství v kvalifikační skupině C a zítra ho čeká poslední zápas, ve kterém si to rozdá s Maďarskem, které taktéž usiluje o postup na OH. Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne a doufejme, že to bude český celek, který zítra bude slavit.

Konec zápasu.

Sestava Polsko
Kosinská (21. Sassová) – Sforaová, Chrapeková, Gogocová, Zielinská, Korkuzová, Strzelecká, Kaminská, Wcislová – Pozniewská (C), Wieczoreková, Sikorská – Laskawská, Tomczoková, Czarnecká (A) – Lapiesová, Talandaová, Dziwoková – Orawská

Sestava Česko
Švejdová (Peslarová) – Lásková, Čajanová, Tejralová, Horálková, Pejšová, Kolowratová (A), Trnková – Mrázová (A), Mlýnková, Neubauerová – Mills (C), Křížová, Hymlárová – Lédlová, Pátková, Přibylová – Serdar, Bukolská, Radová – Erbanová

59:50

Lavička národního týmu už odklepává poslední vteřiny zápasu a pomalu se bude na chomutovském zimním stadionu slavit druhé vítězství v kvalifikaci o olympijské hry.

59:06

Český tým se nikam pochopitelně nežene a s pukem na svých hokejkách už zápas pouze dohrává.

58:24
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Češky jsou stále při chuti, další útočná akce je ve znamení gólu. Mezi tři tyče poslala svou střelu NOEMI NEUBAUEROVÁ a je to už z pohledu českého týmu 16:0! Navíc tato hráčka završuje svůj dnešní hattrick. Asistence: Kateřina Mrázová.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty, troufám si napsat, zápasu.

57:21

Češky se dostaly k vyhození kotouče a osvobozují se.

56:13
Trest

Vyloučení v týmu Česko (Dominika Lásková – 2 min., hákování).

55:48

Od modré čáry šel pokus na Sassovou, která se roztáhla na brankovišti a puk dostala do bezpečí.

54:39
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Využitá přesilová hra. Karolína Erbanová poslala puk na branku Polska, ten se pomalu šoural k brankové čáře, kam ho poté pohotově dostala dorážkou ANETA LÉDLOVÁ – 0:15. Asistence: Karolína Erbanová a Kristýna Pátková.

54:05
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Patrycja Sforaová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

53:41

Alena Mills nahodila puk před Sassovou, tam zakončovala její spoluhráčka, ovšem hodně nepřesně.

52:29

Dominika Lásková zavezla puk do útočné třetiny, kde se zblízka snažila zakončit ona sama, ale nepovedlo se. Nicméně stále český tým operuje před Sassovou.

51:15

Češky nedávají vůbec svým soupeřkám šanci dostat se do zakončení a snaží se dostávat puky pryč tak, aby Polky nemohly skórovat a obrat Švejdovou o čisté konto.

50:07

Polky měly opět nebezpeční před svojí brankou, když se trojice hráček dostala před Sassovou, ale ta tentokráte zakročila a puk poslala do rohu obranného pásma.

48:41
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Další dvougólovou hráčkou českého týmu je KLÁRA HYMLÁROVÁ. Ta dostala přihrávku na kruh, odkud z pokleku do polské branky poslala další střelecký pozdrav – 0:14. Asistence: Alena Mills.

47:21

Wiktoria Sikorská nahodila puk do útočného pásma a společně se svými spoluhráčkami šla střídat. Češky tak mají získaný puk a směřují před Sassovou.

46:23

Polky se nyní ubránily další akci českého týmu a vyhodily puk do neutrální zóny. Národní tým ho hned získal zpět a už je zase před soupeřovou klecí.

43:50

Tejralová u modré čáry přišla o puk a ten poté Polky vyhodily daleko od své branky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

43:26
Šance

Češky se dostaly několikrát do zakončení, ale nevedlo to k dalšímu gólu. Nyní se snažila před Sassovou Dominika Lásková, ale trefila jen tyč.

40:57
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Hned v úvodu třetí třetiny se znovu prosazují Češky, které vedou už 1:0! Neskutečná kanonáda tak zřejmě pokračuje dále. Mezi tři tyče se trefila SÁRA ČAJANOVÁ – 0:13. Asistence: Lenka Serdar.

40:01

Začala třetí třetina.

Také druhá třetina je minulostí, Češky v ní znovu úřadovaly a tentokráte zasypaly Polky sedmi brankami. Jsou tedy ve vedení 12:0 a kráčejí tak ke druhé výhře v této olympijské kvalifikaci. Uvidíme, co nám ještě nabídne třetí třetina a zda padne znovu větší množství branek. Ta začne přibližně v 17:39.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:34
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
A v závěru druhé třetiny se ještě na pravé straně prosadila KATEŘINA MRÁZOVÁ, která uklidila pas od Anety Tejralové za záda polské brankářky – 0:12. Asistence: Aneta Tejralová a Natálie Mlýnková.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:51
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Magdalena Lapiesová.

38:51
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Jedenáctou branku českého týmu musel posvětit videorozhodčí a byl uznán. Od zadního mantinelu nahodila puk Kateřina Bukolská, ten se poté mlel okolo brankářky Sassové a obránkyně, až se k němu u tyče dostala LENKA SERDAR a dopíchla ho za brankovou čáru – 0:11. Asistence: Kateřina Bukolská.

37:47
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Patrycja Sforaová – 2 min., krosček).

37:47
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Karolina Pozniewská – 2 min., podrážení).

37:47

Daniela Pejšová byla podražena soupeřkou a český tým si zahraje další přesilovou hru.

37:01

Polsko je v plném počtu.

36:28

Samantha Kolowratová chtěla dopíchnout puk u bližší tyče, ale to se jí nepovedlo. Nicméně Češky stále operují před brankou Martyny Sassové.

35:51

Češky se uhnízdily v pásmu Polek a už roztahují akci v přesilové hře. Obrana soupeřek se tak musí mít na pozoru.

35:01
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Patrycja Sforaová – 2 min., krosček).

34:34

Kateřina Bukolská si sjela na levou stranu a měla před sebou odkrytou klec, ale obrana Polska se vrátila zpět a nedovolila jí skórovat.

32:52
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Potupná desítka je na světě. V prostoru mezi kruhy na pravé straně dostala puk KLÁRA HYMLÁROVÁ a okamžitě ho nasměrovala mezi tři polské tyče – 0:10. Asistence: Denisa Křížová.

32:07
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Přesilovku využívá KAROLÍNA ERBANOVÁ, která tak dává už devátou branku českého týmu. Někdejší rychlobruslařka, která se vrátila zpět k hokeji ukazuje, že ho stále umí – 0:9. Asistence: Pavlína Horálková a Aneta Tejralová.

30:36
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Kamila Wieczoreková – 2 min., faul loktem).

28:07
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Demolice Polek pokračuje i ve druhé třetině. Po převzetí puku od Venduly Přibylové si SAMANTHA KOLOWRATOVÁ najela dovnitř pravého kruhu, odkud vyslala ránu k protější tyči, kam puk zapadl – 0:8. Asistence: Vendula Přibylová a Aneta Lédlová.

26:38
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Další česká hráčka, která dnes může završit hattrick. Od modré čáry pálila Kateřina Mrázová a těsně před Sassovou její pokus tečovala do sítě NATÁLIE MLÝNKOVÁ a je to její druhá přesná trefa v tomto duelu – 0:7. Asistence: Kateřina Mrázová a Sára Čajanová.

25:39

Češky se bez větších problémů ubránily ve své první početní nevýhodě a jsou už v plném počtu.

24:44

Polky se až nyní dostaly pořádně do útočného pásma, tam je ale o puk obraly české hráčky a vyhazují ho až před klec Viktorie Švejdové a osvobozují se.

23:39
Trest

Vyloučení v týmu Česko (Denisa Křížová – 2 min., hákování).

23:03
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
A je to 0:6. V rohu obranného pásma polského týmu získala kotouč KATEŘINA MRÁZOVÁ, která si poté rychle nabruslila až k tyči, kde bekhendem našla škvírku mezi betonem Sassové a její tyčkou. Asistence: Natálie Mlýnková.

21:56

A znovu se hra točila v pásmu polského týmu, poté vznikl souboj o kotouč u hrazení, který získala Samantha Kolowratová a hned si nabruslila na modrou čáru, odkud ale poslala puk jen do hrudi Sassové.

21:08

Polky do druhé třetiny vstoupily s novou brankářkou a Sassová si hned připsala zákrok proti české střele.

20:01

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Agata Kosinská, přichází Martyna Sassová.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je minulostí. Češky v ní zatím plní roli favoritek a dominují. Postupně do polské sítě nasázely pět gólů, dvakrát se prosadila Alena Mills, která tak má zaděláno na hattrick. Polky se zatím nedostaly do pořádné akce, jedna z nich byla nebezpečná, ale tu pokryla Viktorie Švejdová. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 16:45.

20:00

První třetina skončila.

19:55

Už to ale vypadá, že se nic nestane a první dějství tak za malou chvíli bude už minulostí.

19:40

U puku jsou opět české hráčky a ještě se zkoušejí dostat před branku Polska.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

17:33
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
V Chomutově zní písnička od Josefa Melena Né pětku ne. Polky právě inkasovaly popáté a to ještě ani není konec první třetiny. Kateřina Mrázová poslala puk přímo před Kosinskou, kam si sjela NOEMI NEUBAUEROVÁ a prudkou ranou vymetla v její síti všechny pavučiny – 0:5. Asistence: Kateřina Mrázová a Aneta Lédlová.

17:11

Polky se na chvíli dostaly před českou klec, ale znovu se národní tým dostal k puku a pádí na druhou stranu.

15:27
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Sice už byly Polky v plném počtu, Češky ale po chvilce nakonec stejně udeřily počtvrté. Na pravé straně si našla odražený kotouč ALENA MILLS a svižně ho poslala do odkryté klece – 0:4. Má tak zaděláno na hattrick. Asistence: Aneta Tejralová a Klára Hymlárová.

15:01

Polsko je v plném počtu.

14:40

Polky zatím drží puk a vyhazují ho do bezpečí. Češkám se tak nedaří využít přesilovou hru.

13:01
Trest

Vyloučení v týmu Polsko (Ida Talandaová – 2 min., sevření puku rukou).

12:51

Alena Mills zblízka ohrozila branku Kosinské, ta natáhla levý beton a její pokus zneškodnila.

12:06

Nyní si musela obrana českého národního týmu dávat pozor, rodilo se nebezpečí na polské straně, ale nakonec z toho nic nebylo.

11:11

Agilní české hráčky znovu chtěly udeřit, ale zblízka se mezi tři tyče netrefila Kolowratová.

10:03

V polovině první části hry mají české hráčky solidní náskok a nyní se tlačily za další trefou, ovšem obrana Polek jim zakázala ohrozit branku Kosinské.

09:20

Viktorie Švejdová si nyní pořádně konečně sáhla na kotouč, když vychytala Julii Zielinskou. Ta se jen chytala za hlavu a věděla, že klidně mohla snížit.

08:31

Češky jsou rozjeté, hrají pochopitelně v pohodě a znovu se dostaly do zakončení, ale polská brankářka tentokráte neinkasovala a vytasila dobrý zákrok.

06:02
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
A je z toho už třetí gól. Horálková našla přihrávkou nad kruhy NOEMI NEUBAUEROVOU, která si najela do lepší pozice a svižnou ranou pak nedala Kosinské žádnou šanci – 0:3. Asistence: Pavlína Horálková a Kateřina Mrázová.

05:35

Polky se snažily projít na druhou stranu, ale ve středním pásmu přišly o kotouč a hned jdou útočit opět Češky.

04:13

Agilní Češky se opět natlačily před Kosinskou, která ale v rozkleku zastavila přízemní střelu Aleny Mills.

03:58

Zakázané uvolnění Polek, české hráčky tak budou mít k dispozici zadarmo útočnou třetinu.

01:58
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
A o chvilku později se před polskou gólmanku natlačila DOMINIKA LÁSKOVÁ a pohotovou střelou pak skóruje. Český tým jde brzy do dvoubrankového náskoku – 0:2. Asistence: Lenka Serdar.

00:52
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je úvod jako hrom. Češky jdou v první minutě hry do vedení. Aneta Tejralová nahodila puk a ten zblízka šikovně tečovala ALENA MILLS, která rozvlnila síť za zády polské brankářky – 0:1. Asistence: Aneta Tejralová a Klára Hymlárová.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Polsko: Kosinská (Sassová) – Sforaová, Chrapeková, Gogocová, Zielinská, Korkuzová, Strzelecká, Kaminská, Wcislová – Pozniewská (C), Wieczoreková, Sikorská – Laskawská, Tomczoková, Czarnecká (A) – Lapiesová, Talandaová, Dziwoková – Orawská

Česko: Švejdová (Peslarová) – Lásková, Čajanová, Tejralová, Horálková, Pejšová, Kolowratová (A), Trnková – Mrázová (A), Mlýnková, Neubauerová – Mills (C), Křížová, Hymlárová – Lédlová, Pátková, Přibylová – Serdar, Bukolská, Radová – Erbanová

Rozhodčí: Jermaková (RUS), Ivanovová (RUS) – Mochovová (RUS), Sainiová (FIN).

Česko

Češky se na úvod kvalifikace o olympijské hry Pekingu střetly s Norkami, se kterými v Chomutově vyhrály 3:1 a udělaly první krok v této kvalifikační skupině. Se třemi body jsou na druhém místě, díky horšímu skóre. V dnešním dalším utkání by chtěly opět uspět, aby se olympijskému snu více přiblížily. Proti Polkám budou plnit roli favoritek a uvidíme, zda ji naplní.

Polsko

Polské hráčky úvodní duel ve skupině C nezvládly, když narazily na maďarský tým. Ten neponechal nic náhodě a své soupeřky deklasoval rozdílem třídy. Maďarky totiž přestřílely Polky 11:1 a pohodlně dokráčely ke třem bodům. Polky jsou na posledním místě bez bodů. Dnes se pokusí prohru odčinit, proti Češkám je nečeká nic lehkého.

Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Na programu jsou druhé zápasy ženské olympijské kvalifikační skupiny C. Na chomutovském ledě změří síly týmy Polska a Česka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.