Za hodinu začíná utkání trápícího se Dynama s Plzní. V pardubickém klubu došlo odpoledne k celkem zásadní změně: Východočeši vyhodili sportovního manažera Jaromíra Kverku, jeho místo zaujme Dušan Salfický.
0:00
Utkání začalo.
1:05
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Hned ve druhé minutě si Plzeň zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává Robert Kousal.

Rozhodčí: Obadal (CZE), Šír (CZE) - Rampír (CZE), Špringl (CZE)
Počet diváků: 6 674

1:28
Vyloučen hráč Gulaš (Plzeň), 2 min. za podražení
Početní výhoda Západočechů ovšem netrvala ani půl minuty. Za podrážení je vyloučen Milan Gulaš.
1:56
Ke střele se dostal Matěj Beran, ale netrefil.
2:35
Po dobré přihrávce si do mezikruží vybruslil Petr Kodýtek, ale Kacetl našel puk v lapačce.
2:56
Už to vypadalo, že Dynamo ujede dva na jednoho, ale Matěj Blümel puk v útočném pásmu dojel pozdě.
3:28
Oba týmy jsou kompletní.
4:27
Teď už se domácím brejk dvou na jednoho vydařil! Tomáš Knotek měl po pravé ruce Michala Rouhu, ale rozhodl se pro individuální zakončení a Frodl schoval puk do lapačky.
5:23
Od modré čáry vypálil Juraj Mikuš a pěkně rozezvučel břevno Frodlovy branky!
6:17
Dobrou žabičku přes půl hřiště dostal Sebastián Malát, ale během otočky mu při zpracování kotouč odskočil.
6:21
Vyloučen hráč Machala (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Ondřej Machala dostává dvě minuty za vysokou hůl a Plzeň si zahraje další přesilovku.
6:33
Dynamo hned po vhazování procedilo puk do středního pásma.
7:23
Plzni se ani druhá přesilovka zatím příliš nedaří. Domácí vyhazují.
8:34
Gulaš našel před brankou dobře postaveného Vojtěcha Němce, a ten jen těsně nezakončil!
8:52
Na druhé straně před prázdnou bránou promáchl Matěj Beran!
8:52
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
A další přesilovka pro Plzeň. Dynamo špatně vystřídalo a dvě minuty za šest hráčů na ledě odsedí Denis Kindl.
9:41
Kacetl vyrazil Gulašovu střelu a Dynamo vzápětí vyhazuje.
10:36
Přes obránce zkusil střílet Vojtěch Němec, ale domácí znovu dostávají puk ven z pásma.
11:50
Prudkou střelu vyslal na Frodla Matěj Blümel, ale hostující gólman byl znovu připravený.
12:24
Zakázané uvolnění domácích.
12:31
Machala (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kindl a Zdráhal
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0

Ondřej Machala dostal puk do samostatného úniku a prostřeluje Frodla přesnou střelou k tyči!
12:31
A na led pardubické enteria areny létají plyšáci, kteří po utkání poputují udělat radost dětem do dětského domova.
13:01
Z levého křídla pálil Matyáš Kantner a puk se odrazil od Kacetlových betonů, nikdo z plzeňských však nebyl připraven na dorážku.
14:17
Zdráhal s Kusým si nerozuměli v obranném pásmu a poměrně tvrdě se srazili. Kdyby šlo o soupeře, jednalo by se o ukázkový čistý hit.
15:26
Harju stál před Frodlem na dorážku, ale těsně minul.
16:16
Po střele od modré čáry před brankou šermoval hokejkou Petr Straka, ale Kacetl puk zkrotil a přerušil hru.
16:23
Zakázané uvolnění Dynama.
17:23
Beran pálil, ale Frodl udržel puk před brankovou čárou.
18:24
Vyloučen hráč Jank (Plzeň), 2 min. za vražení na hrazení
Přesilovka pro Dynamo. Bohumil Jank dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
18:24
Vyloučen hráč Jank (Plzeň), ot 10 min. za vražení na hrazení
A k tomu ještě deset minut osobního trestu. Dvě minuty odsedí Filip Přikryl.
18:55
Denis Kusý trefuje levou tyč!
19:48
Frodl fantasticky betonem vytáhl střelu Roberta Kousala!
20:00
Skončila první třetina.
Plzeň měla v první třetině možnost tří přesilovek, ale ani jednu nevyužila. Skórovalo naopak Dynamo, když samostatný únik proměnil Ondřej Machala.
20:00
Začala druhá třetina.
20:48
Pokračující přesilovka z první třetiny sice už Dynamu skončila, nicméně domácí jsou stále u kotouče.
21:29
Až teď si zahrála Plzeň. Vráblíkovo nahození od modré však v klidu kryje Kacetl.
22:10
V útočném pásmu se hezky uvolnil nažhavený Machala, ale nakonec minul branku!
23:03
24:27
V prvních pěti minutách prostřední třetiny sledujeme od obou mužstev velmi urputný hokej.
25:01
Plzeňskou střelu vyráží Kacetl lapačkou.
26:26
Zhruba dvě minuty se teď hrálo bez přerušení, ale souvislý tlak neměl ani jeden tým. Hru však svým zákrokem přerušuje Dominik Frodl.
26:51
V útočném pásmu se ke střele dostal Robert Kousal, ale puk byl nakonec tečovaný a vylétl vysoko do ochranné sítě.
27:17
Také Plzeň ujela do brejku dvou na jednoho, ale do přihrávky se dobře položil domácí bek Jan Zdráhal a akci Západočechů přerušil.
28:14
Tentokráte zase dobrá útočná akce domácích, jenže Blümel otálel se zakončením a střelu mu stihl zablokovat obránce.
28:33
Johan Harju se prokličkoval až před Frodla, před kterým byl úplně sám, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton! Neuspěl ani s dorážkou.
29:20
Dobrou střelu Vráblíka sbírá do lapačky Ondřej Kacetl.
31:02
Rozjetý Jan Eberle trefuje z pravého křídla tyč!
31:20
Před Kacetla se natlačil znovu Jan Eberle a povalil domácího gólmana na zem. Ten se těžce zvedá, ale vypadá to, že bude pokračovat.
32:14
Plzeň má teď velký tlak v útočném pásmu, ale domácí prozatím odolávají.
32:55
Dynamo má dnes štěstí, už mockrát se plzeňským odrazil kotouč jinak, než potřebovali.
33:09
Teď mohou Pardubice tlak hostů odrazit v přesilovce. Podruhé totiž míří na trestnou lavici Milan Gulaš, tentokrát za podrážení.
33:45
Jan Kolář vybídl Denise Kusého, jenže proti němu další skvělý zákrok lapačkou vytasil Dominik Frodl!
34:08
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Harju
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:0

Konečně se Dynamo dočkalo druhého gólu! Na modré čáře se do puku opřel Jan Zdráhal a po teči Juraje Mikuše puk prolétl až do branky.
35:45
Filip Přikryl pálil mimo.
36:10
Úplně sám před Kacetlem stál Matyáš Kantner, jenže zády k bráně a Kacetl mu zvládl sebrat kotouč.
37:16
Kacetl si připisuje další zákrok a hra je přerušena.
39:14
Dynamo dlouho kroužilo po útočném pásmu, až vypálil Oscar Eklund. Frodl však jeho pokus kryje lapačkou.
40:00
Skončila druhá třetina.
Ve druhé třetině navýšil domácí vedení v přesilovce Juraj Mikuš a je to 2:0 pro Dynamo. V poslední době však vždy takto rozehrané utkání Východočeši ztratili ve třetí části. Uvidíme, jak to dopadne dnes.
40:00
Začala třetí třetina.
40:26
Tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti si hned na úvod třetí třetiny nachystal Matyáš Kantner, ale Kacetl vyráží!
41:31
Straka (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Frodl
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:1

Z nenápadné akce se najednou Západočeši dostávají zpět do zápasu! Z pravého křídla si najel Petr Straka a na sílu prostřelil Kacetla pod břevno.
42:11
Další velká šance hostů, puk se naštěstí pro Dynamo odrazil pryč!
42:31
Johan Harju vystřelil, Frodl vykopává puk betonem.
43:11
Kusý dobře přenechal v útočném pásmu puk Hollandovi, ale ten netrefil branku.
43:44
Tvrdou střelu Mandáta sbírá do lapačky Frodl.
44:10
Vráblík (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Moravčík
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:2

Na modré dostal nabito úplně volný Roman Vráblík a nepříliš tvrdý příklep propadl jinak dobře chytajícímu Kacetlovi až do branky! Máme vyrovnáno.
44:45
Vyloučen hráč Čerešňák (Plzeň), 2 min. za podražení
Dynamo si může vzít vedení zpět při přesilovce. Dvě minuty za podrážení inkasuje Peter Čerešňák.
45:08
V oslabení však prakticky okamžitě po buly trefuje tyč Tomáš Mertl!
45:42
Ve vlastní přesilovce přichází další špatné střídání Dynama, a jsou za to dvě minuty. Opět je odsedí Denis Kindl.
46:45
Plzni začíná minutu dlouhá přesilovka.
47:00
Moravčík (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:3

A okamžitě je využita! Na modré se do puku opřel Michal Moravčík a puk se nejspíš po teči došoural až do brány.
47:40
Dobrý výkon Dynama po celý dnešní zápas zmizel ve třetí třetině během osmi minut. Na koni už jsou hosté z Plzně.
48:19
Od pravého mantinelu to zkoušel Jan Mandát, to ale vyrovnáním skončit nemohlo.
49:17
Vystřelit zkusil také Jan Zdráhal, jeho pokus byl však zablokován.
51:10
Dynamo se zoufale snaží vyrovnat, ale úřaduje Plzeň, Kacetl vyráží její další střelu.
52:04
Z levého kruhu pro vhazování pálil Tomáš Mertl, Kacetl kryje.
53:07
Přihrávku mezi kruhy dostal Denis Kusý, ale nedokázal zpracovat puk, a ten mu odskočil od hokejky.
53:23
Další přihrávka pro Kusého, jenž byl připraven pálit z první, nicméně do dráhy puku vložil hůl plzeňský obránce a bylo po šanci.
55:31
Kousal hledal před brankou Mandáta, ale ten se do zakončení nedostal.
56:10
Po odrazu puku od mantinelu vystřelil Jan Kolář, Frodl však dobře viděl a ránu zastavil.
56:31
Z otočky střílel také Petr Straka, Kacetl vykopává.
57:29
Dynamo dotírá na plzeňskou branku, ale zatím marně.
58:37
Milan Gulaš už překonal Kacetla, ale znovu trefuje tyč!
59:49
Holland (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Harju a Kusý
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:3

Dynamo to zkusilo v šesti a vyplatilo se! Přece jen vyrovnává, když se po střele z levého křídla prosazuje Rhett Holland!
60:00
Skončila třetí třetina.
Dynamo nejprve ve třetí třetině během osmi minut třikrát inkasovalo a rázem prohrávalo 2:3, jedenáct vteřin před koncem však dokázalo srovnat a zápas jde do prodloužení!
60:00
Začalo prodloužení.
60:21
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kusý a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:3

A za jednadvacet vteřin je rozhodnuto! Dynamo bere dva body, když dobrý pohyb domácí trojice zužitkoval "taháčkem" z pravé strany Juraj Mikuš.
Konec utkání.
Východočeši tak přece jen Plzeň poráží, těžko ale říct, zda jde o zisk, nebo ztrátu. Ve vzduchu totiž stále visí pro domácí snad již tradičně promarněné dvoubrankové vedení ve třetí třetině. Z Pardubic vám pěkný víkend přeje Marek Votke.