Již známe sestavy obou týmů. Dynamu bude chybět Radoslav Tybor, kterého v první formaci nahradí Michal Vondrka. V dresu Komety se poprvé objeví Daniel Krenželok a Šimon Stránský z Vítkovic.
0:00
0:45
První větší šanci dnešního utkání si hned zkraje nachystalo Dynamo! Přihrávku do volného prostoru dostal Johan Harju, ale trefil pouze lapačku Karla Vejmelky.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Kika (CZE) - Gebauer (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 9 719

1:34
O zakončení se na druhé straně pokoušel také expardubický Luboš Horký, toho ale zastavil ofsajd.
1:58
Horký byl v další šanci, tentokrát mu puk zablokoval dojíždějící obránce.
2:22
Kometa výrazně přidala na tempu, žabičku před branku dostal Lukáš Kucsera, ale puk nezasáhl.
3:42
Ve středním pásmu se dobrou kličkou uvolnil Robert Kousal a hledal najíždějícího Machalu, ten ale nedosáhl na puk.
5:42
Zakázané uvolnění Komety Brno.
5:45
Od modré čáry střílel Tomáš Voráček, ale puk byl tečován mimo.
6:38
Od Rolinka dostal přihrávku Matej Paulovič a nachystal si skrytou střelu přes obránce, Vejmelka však byl pozorný.
7:07
Martin Zaťovič vystihl domácí kombinaci a hnal se dopředu, vystřelit však nedokázal.
7:22
Zakázané uvolnění Dynama.
8:18
Mladík Svozil zkusil nahodit puk od modré čáry, ale Kantor jej v pohodě sbírá do lapačky.
8:40
Ve velké šanci se objevil Peter Mueller, ale téměř osamocený před Kantorem minul kotouč!
9:27
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hákování
Příliš aktivní byl v osobním souboji u mantinelu Jan Kolář a dostává dvě minuty za hákování. První přesilovka pro Kometu.
9:37
Dynamo hned po vhazování dostává puk až za Vejmelku.
10:16
Přímo mezi kruhy dostal nabito Jakub Orsava a trefil domácího gólmana do masky!
11:23
Bartejs od modré pálil mimo.
11:50
Lukáš Kucsera nepříjemně tečoval střelu Michala Gulašiho a Kantor zasáhl na poslední chvíli!
12:35
Dynamo celkem aktivně krouží po útočném pásmu, Mikuš napálil pouze Vejmelku.
13:36
Michal Gulaši v útočném pásmu Komety napálil odražený kotouč, ale zvládl jej zablokovat jeden z domácích obránců. Kantor pak už v pohodě přerušil hru a následuje komerční přestávka.
13:58
Svozil (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mueller
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Kometa jde po krásné akci do vedení! Přihrávkou napříč pásmem našel Peter Mueller Stanislava Svozila, který obkroužil branku a překonal Kantora, který se nestihl přesunout.
14:19
Blümel (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rolinek a Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1

Dynamo však záhy vyrovnává na 1:1! Velmi trestuhodně nejprve prázdnou branku netrefil Juraj Mikuš, puk se však odrazil od Vejmelkova betonu zpět do hry a několikátou dorážkou uspěl Matěj Blümel!
15:59
Další střelu si nachystal Peter Mueller, Kantor ji ale kryje.
17:01
Z levého křídla dobře vypálil rozjetý Jan Mandát, ale Vejmelka jeho pokus vyrazil.
18:43
Z první v útočném pásmu vypálil Tomáš Rolinek, ale před brankou nečíhal nikdo z jeho spoluhráčů, takže Vejmelka si připsal celkem pohodový zákrok.
19:54
Ve středním pásmu do puku plácl Luboš Horký a Kantor musel hodně rychle na zem.
20:00
První třetina tak končí za vyrovnaného stavu. Kometu nejprve poslal do vedení mladík Stanislav Svozil po pěkném objetí branky a jednadvacet vteřin po něm vyrovnal Matěj Blümel.
20:00
20:27
Na úvod druhé třetiny jedno zakázané uvolnění Komety.
21:23
Kusý (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Látal
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1

A domácí otáčí skóre zápasu! Střelu Martina Látala po vyjetí zpoza branky Vejmelka vyrazil pouze před sebe a puk mu do sítě dorazil dobře stojící Denis Kusý!
22:10
Kousal předložil puk Kolářovi, který vypálil z první, ale Vejmelka vyráží.
23:24
Dobré střídaní má za sebou domácí Denis Kusý, který dvakrát krátce po sobě zavezl puk do útočného pásma, nakonec z toho byla však pouze jedna střela obránce Zdráhala, kterou Vejmelka vyrazil.
24:13
Vyloučen hráč Blümel (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Brno si zahraje druhou přesilovku. Matěj Blümel dostává dvě minuty za vysokou hůl.
24:26
Domácí vyhazují.
25:19
Od modré čáry střílel Ondřej Němec a pardubický brankář měl vcelku zakrytý výhled, puk však našel ve výstroji.
25:55
Ve vlastním oslabení se podařilo dostat do zakončení Michalu Vondrkovi, Vejmelku ale nepřekonal.
26:08
Jakub Orsava v rychlosti projel půl hřiště, ale branku nakonec netrefil.
26:38
A z protiútoku měli domácí dvě veliké šance, útočníkům Dynama však ve finální fázi vždy odskočil puk!
27:24
Zdráhal dotíral na brněnském brankovišti, ale hostující obrana odolala.
27:47
Domácí bek Tomáš Voráček zablokoval dvě brněnské střely v řadě, podruhé se od něj puk odrazil do ochranné sítě a vhazuje se před Kantorem.
28:53
V útočném pásmu domácích to z otočky zkusil Juraj Mikuš, ale minul.
29:39
Dynamo teď zamklo Kometu v jejím obranném pásmu, ale žádná střela se zatím neujala.
30:24
Vejmelka kryje střelu od modré čáry a po delším čase přerušuje hru. Vyždímaní hosté odjíždí střídat.
30:41
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Dynamo si zahraje první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za držení pro Ondřeje Němce.
31:36
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kolář
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:1

A nabídnutou šanci domácí využívají! Do mezikruží si najel Robert Kousal a skrz několik hráčů překonává i Karla Vejmelku!
31:50
Před Kantora se cpal Šimon Stránský a už měl vše připravené na zasunutí do prázdné branky, na poslední chvíli jej ale zablokoval domácí bek!
33:00
Martin Zaťovič se rozjel po levém křídle a rozvlnil síť! Hostující fanoušci se okamžitě začali radovat, útočník Komety sice trefil puk za tyčku, ale zvenku.
35:08
Domácí si začínají čím dál víc věřit na puku. Martin Látal po kombinaci v útočném pásmu vyzval ke střele Denise Kusého, ten však trefil pouze Karla Vejmelku.
36:16
Daniel Rákos málem dorážel do prázdné branky, ale Kantor mu na poslední chvíli do cesty vystavil svůj beton!
37:24
Střela Martina Erata prolétla jen těsně vedle Kantora!
37:50
A záhy byl Robert Kousal s Michalem Vondrkou v brejku dvou na jednoho, ale Vondrka střelou z první taktéž minul!
39:53
V závěru třetiny to Kometa znovu zkusila ze středního pásma a Kantor měl znovu co dělat. Střelu Tomáše Bartejse lapačkou zkrotil až na druhý pokus.
40:00
V prostřední části se za domácí prosadili Denis Kusý a v přesilovce Robert Kousal, kteří zajistili průběžný stav 3:1.
40:00
40:36
Kometa se po půlminutě raduje z kontaktního gólu, ale téměř ve stejném čase vypadla branka ze svého postavení. Situaci zkoumají rozhodčí.
40:36
Rákos (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:2

Gól platí! Puk překročil brankovou čáru dříve, než konstrukce vylétla ze svého postavení a Daniel Rákos, který se dobře natlačil před Kantora, se může radovat!
41:05
Rhett Holland to zkusil z otočky, ale Vejmelka kryje.
41:56
Vyloučen hráč Rákos (Kometa), 2 min. za podražení
Východočeši si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení inkasuje Daniel Rákos.
42:18
Dobrou střílenou přihrávku dostal Kousal, ale nedokázal usměrnit puk do sítě.
44:08
Dynamo drželo útočné pásmo i pár vteřin po vypršení trestu Rákose, ale Vejmelka přerušil hru a hosté se mohou zkonsolidovat.
46:42
Martin Erat využil chyby domácího obránce přímo před pardubickou brankou a jen těsně ji minul!
48:26
V útočném pásmu se k puku dostal Robert Kousal, ale ani on nezamířil přesně mezi tři tyče.
49:46
Kantor teď vyrazil střelu Tomáše Plekance, ani nevěděl jak!
50:22
Další nájezd Komety zakončil Ondřej Němec, ale netrefil.
52:02
Kometa rozhodně nechce z Pardubic odjet bez bodů a podle toho to na ledě vypadá. Přes dvě minuty se nepřerušovalo a Jihomoravané byli vpředu hodně aktivní, Dynamo však stále drží těsné vedení.
52:51
Plekanec nahazoval puk před branku, Kantor kontroluje.
53:31
Pavel Kantor riskantně rozehrál na modrou čáru přímo na hůl hostujícího beka, ten ale naštěstí pro pardubického brankáře netrefil branku.
54:19
Dynamo se dostává pod velký tlak a nedokáže dostat puk ven z vlastního pásma.
54:56
Domácí si mohou trochu odpočinout během komerční přestávky.
55:47
Vyloučen hráč Ivan (Pardubice), 2 min. za podražení
Kometa může vyrovnat. V nejhorší čas rozhodčí posílá domácí Dynamo do čtyř po tom, co Michal Ivan dostává dvě minuty za podrážení.
56:07
Tomáš Rolinek zablokoval střelu od modré a puk se od něj odrazil ven ze třetiny.
56:36
Domácí znovu vyhazují kotouč, minuta přesilovky hostů je pryč.
57:10
U tyče číhal na střelu od modré Martin Zaťovič, ale Kantor hru přerušil svou lapačkou.
57:55
Stanislav Svozil odvedl dobrou práci v útočném pásmu a do prázdné brány už si puk chystal jeden z jeho kolegů útočníků. Kantor se však roztáhl na brankovišti a puk chytil!
57:55
Kometa to dvě minuty před koncem zkusí v šesti.
58:18
Mandát (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Kometa 4:2

A je hotovo! Vondrka s Kousalem v útočném pásmu sice nesmyslně překombinovali situaci, ale puk od mantinelu nakonec před branku vrátil Jan Mandát a kotouč se odrazil od hostujícího obránce do sítě.
58:34
Kometa pokračuje ve hře v šesti.
Zápas končí. Dynamo se sice ve třetí třetině, po tom, co Kometa snížila zásluhou Daniela Rákose na 2:3, začalo trochu bát o výsledek, ale výhru mu gólem do prázdné branky pojistil Jan Mandát. Z Pardubic vám pěkný víkend přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2