Od nás je to pro dnešek z Bratislavy všechno. Zítra však můžete opět očekávat zpravodajský servis na onlajnech. Děkujeme za pozornost a dobrou noc.

Celkový poměr střel je 44:17. Za malou chvíli začne hrát hymna na počest vítězného týmu.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Mathias Trettenes, který jako jediný prostřelil Markströma a na druhé straně naprosto jednoznačně William Nylander, jenž zapsal pět bodů za gól a čtyři asistence.

Rasmussen

Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Hancock (USA), Leermakers (NED)
Počet diváků: 8850

Je dobojováno, desítka nakonec nepadla. Švédsko ve třetí třetině vstřelilo pouze jednu branku a čestného úspěchu se dočkali zásluhou Trettenese také Norové. Jinak ale úřadující mistři světa jednoznačně dominovali a neměli vůbec žádný problém.

Konec zápasu.

59:55

Zápas dohrají Norové v útočném pásmu.

59:24

Tentokrát ale stejný hráč vypálil křížem, jenomže Holm byl připraven.

59:06

Elias Pettersson neměl při přechodu přes modrou čáru kotouč srovnán na hokejce, a protože jel zády, tak mu sudí odpískali ofsajd.

58:24

Švédi jsou opět v útočném pásmu, ale přihrávají si pouze podél mantinelu.

58:06

Nylander zapsal už svůj pátý bod v zápase (1+4).

57:29
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Současně s návratem norského hříšníka na ledovou plochu střílí Švédsko devátý gól. William Nylander střílenou přihrávkou po ledě vybídl k teči OSKARA LINDBLOMA, který kotouč přizvedl pod horní tyčku. Asistence: William Nylander, Anton Lander.

56:35
Šance

Adrian Kempe se šikovně dostal do dobré šance, ale jeho švihovka zápěstím letěla příliš vysoko.

55:57

Reprezentace Tre Kronor sice má přesilovku, ale příliš to tak nevypadá. Norové bez problémů brání.

55:26

Většinu arény však zajímá živý přenos běžící na kostce, kde se vysílá zápas Slovenska s Kanadou z Košic. Průběžný stav je 5:5.

55:26
Trest

Alexander Bonsaksen je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

54:52

Další počínání Norů v útočném pásmu sleduje na stadionu Ondreja Nepelu 8850 diváků.

53:58

Na modré čáře napřáhl Gustafsson, který ale promáchl.

53:45

Následně byla ještě opravována posunutá branka. Už tedy můžeme znovu pokračovat ve hře.

53:44
Šance

Loui Eriksson bekhendem střelou těsně nad ledem trefil levou tyčku Holmovy brány!

52:50

Švédové dávají svým soupeřům poměrně hodně prostoru. Michael Haga se málem protáhl do další slušné šance.

52:10

Signalizovaný ofsajd zbrzdil napadání Norska, které notně ožilo.

51:14
Gól

Norsko právě vstřelilo branku!
No a jsou za to dokonale potrestáni. Jacob Markström bude pěkně naštvaný, protože úplně zbytečně přišel o čisté konto. MATHIAS TRETTENES natáhl ke střele od modré čáry a pravděpodobně čistým průstřelem trefil horní roh. Asistence: Thomas Valkvae Olsen.

50:52

Tre Kronor zvládli kombinaci ve vlastním pásmu, ale pak zbytečně odevzdali puk.

50:19

Teď se před Markströmem tlačil do zakončení Haga, z čehož byl menší závar. Ke střele ale nakonec nedošlo.

49:38

Tempo hry skutečně hodně opadlo. Švédsko si je vědomo náročnosti turnaje a raději šetří sily. Norům upřít snahu nelze, ale postrádají kvalitu.

49:15

Markström nechtěl vhazování a dost odvážně rozehrál. I to mu ale vyšlo.

48:51

Norové bez větších ambicí nahodili do útočného pásma a odešli střídat.

48:10

Švédsko v pohodlném tempu, u kterého se pravděpodobně ani nezpotí, kombinuje v útočném pásmu.

47:31

V bratislavské hale je poměrně komorní atmosféra, protože už je samozřejmě o vítězi rozhodnuto. Otázka tedy nezní kdo?, ale o kolik?

47:12

Norové jsou v plném počtu. Toto oslabení přečkali v klidu.

46:56

Švédové dlouho kombinovali a chyběla tomu střelba. Nakonec se k ní odhodlal Erik Gustafsson, jenž ale zamířil naprosto přesně do středu hrudníku Holma.

46:24

Adrian Kempe hodně vysoko přestřelil.

46:06

Střela Ekmana-Larssona byla zblokována do ochranné sítě.

45:35

Elias Lindholm trefil sudího do nohy.

45:11
Trest

Další početní výhoda pro Švédy. Kristian Forsberg se dopustil držení hole a už smutně kouká z trestné lavice.

44:54

Henrik Holm si poradil s tečovanou střelou, která šla těsně nad ledem.

44:30
Šance

Michael Haga měl dobrou rychlost, kterou využil k překonání obránce a slušné střele. Markström ale nechce o svou nulu přijít.

44:00

Norský ofsajd zastavil hru.

43:04
Trest

Oskar Lindblom po odpískání dohrál puk do brány, za což dostal naloženo do norských hráčů a také od rozhodčích, kteří mu za nesportovní chování udělili osobní desetiminutový trest.

42:40

Norové využili střídání svých soupeřů a dostali se k zajímavé střele Alexandera Reichenberga, která byla zblokována.

42:05

Norové už jsou v plném počtu, ale pořád jsou přikováni ve své obranné třetině.

41:17
Šance

Nylander měl další tutovku, kterou ale nedal.

40:57

Erik Gustafsson střílel z pravé strany jen do boční sítě.

40:31

Švédsko hraje v početní výhodě.

40:01

Norsko nastoupilo na led jako první, ale Švédové jim jsou v patách. Uvidíme, jestli budou šetřit síly, anebo budou chtít co nejvíce vylepšit své už tak skvělé skóre (18:5)

Po druhé třetině je poměr střel 37:12 pro vedoucí mužstvo. Rozhodně máme zaděláno na další utkání, ve kterém tým vystřelí více než padesátkrát.

Další třetina začne přibližně ve 22:04.

Švédsko podruhé na šampionátu vstřelilo osm gólů, jenže dneska ještě mají k dispozici celou jednu třetinu. Norští hráči jsou všude a nikde zároveň, absolutně postrádají organizaci hry. Na druhé straně Švédsko hraje s obrovským přehledem a góly vykombinovává až do prázdné brány.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Těsně před hvizdem ještě střela do bočního oblouku.

39:25
Trest

Patrick Thoresen je další vyloučený hráč Norska. Tentokrát za hákování.

38:40
Gól

Espeland na trestné strávil pouze 58 vteřin, což samozřejmě znamená další gól v norské síti. Opět to byla akce jako z partesu. Úřadující mistři světa kombinací na jeden dotek úplně vystavili bránící čtveřici mimo hru a LOUI ERIKSSON v klídečku dorazil puk do prázdné brány. Asistence: Elias Lindholm, Elias Pettersson

37:44

Švédi vyhráli buly čistě až ke své bráně.

37:42
Trest

Další problém pro Nory, Švédsko bude hrát přesilovou hru. Stefan Espeland míří k trestoměřičům za nedovolené bránění a bude doufat, že tam vydrží sedět celé dvě minuty.

37:07

Alexander Reichenberg obešel hráče, ale střela mu vůbec nesedla.

36:37

Norsko snad po třech minutách hry dostalo puk na svoji útočnou polovinu.

36:03

Erik Gustafsson mířil střílený pas na Mattiase Ekholma, ale jeho teč se do brány nevešla.

35:36

Švédsku to ale rozhodně nevadí. Anton Lander zatáhl a Holm opět musel vytáhnout těžký zákrok, protože na dorážku byl připraven Loui Eriksson.

35:00
Šance

Gól tentokrát není uznán! Podle rozhodčích kotouč byl pod betonem a došlo tak k nedovolenému bránění brankáři.

34:22

Mathis Olimb zachytil nepřesnou přihrávku švédských beků a označkoval ramenní chránič.

33:56

Norsko neudrželo útočné pásmo a bylo vytlačeno do střední třetiny.

33:39

Nylanderova rána od modré čáry doletěla přesně do rukavice Henrika Holma.

33:28
Šance

Nylander hraje báječně. Uvolnil Alexandera Wennberga, který mohl mít hattrick, jenomže po přikopnutí bruslí nenašel mezírku mezi betony Holma.

32:48
Šance

Erlend Lesund střílel bez přípravy, ale jeho pecka skončila na mantinelu. Nejlepší minutka Norska v zápase.

32:00
Šance

Sondre Olden jel z levé strany sám na bránu a zvolil střelu s nápřahem, jenomže pouze vyprášil betony Markströma, který si konečně sáhl na kotouč.

31:25

Švédsko ještě stále nemá dost a už je opět v tlaku.

30:42

Střely na bránu v této třetině jsou zatím 10:2 pro Švédsko. Tohle je zatím největší herní dominance jednoho týmu, kterou jsme na šampionátu mohli vidět, a to dostala Itálie od Švýcarska devítku.

29:38
Gól

A on skutečně za čarou byl! Je mi neskutečně líto Holma, protože přišel o zákrok turnaje. Každopádně ALEXANDER WENNBERG zapisuje čtvrtý bod ve svém prvním mači. Asistence: William Nylander.

29:38
Šance

Tak teď nevím, co bylo hezčí! Švédové absolutně vymazali norskou obranu. Nylander našel Wennberga, který střílel do zdánlivě prázdné brány, ale Henrik Holm tam najednou strčil lapačku! Prohlíží se záznam hry, jestli puk v lapačce nebyl za čarou.

28:58
Šance

Gustafsson měl dvě obrovské šance, ale Holm je obě zlikvidoval. Norové absolutně nevědí, co se děje.

28:29

Tre Kronor teď dominují nejvíce v celém zápase. Norsko se už více než minutu nedostalo z pásma.

28:10

Další individuální akce Kempeho skončila, protože se mu zadrhl puk.

27:35

Komerční přestávka na chvíli přerušila tlak Švédska, ale ten už teď opět pokračuje.

26:40
Gól

To je tedy přivítání pro Henrika Holma. MARIO KEMPE to společně s Landerem a Gustafssonem udělali dokonale. Dlouhou přihrávkou se dostali do útočné třetiny a MARIO KEMPE protisměrnou kličkou poslal Holma na druhou stranu a zasunul do opuštěné brány. Asistence: Anton Lander, Erik Gustafsson.

25:54

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Henrik Haukeland, přichází Henrik Holm.

25:54
Gól

Pátá v Bratislavě opět odbyla! Před bránou byl volný skvěle clonil PATRIC HÖRNQVIST, přes kterého Haukeland neviděl. Navíc švédský útočník zřejmě změnil dráhu letu kotouč, protože mu byla dodatečně připsána branka. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Adam Larsson.

25:10

Špatná rozehrávka Norska doputovala až na další icing. Hráči v červeném zatím moc nestíhají.

24:12
Šance

Šílené chyby v rozehrávce Norska nepotrestal Robert Hägg. Haukeland jeho dva pokusy z úhlu nakonec zastavil.

23:25
Šance

Mattias Ekholm dostal ukázkovou zadovku, ale jeho rána bez přípravy letěla vedle.

22:48

Exsparťanský bek Reichenberg, který dnes nastupuje v útoku, byl dalším, kdo vysoko přestřelil.

22:25

Norsko vybojovalo vhazování v útočné třetině, které vyhrálo. Christian Bull ale své nahození nepropasíroval až na bránu.

22:05
Gól

Čtvrtý gól a opět zejména díky individuální šikovnosti švédského hráče. Tentokrát se zaskvěl ADRIAN KEMPE, který předvedl pěknou kličku na bekhend, který i vypálil po hokejkou beka a prostřelil norského gólmana. Asistence: Anton Lander.

21:27

Mattias Ekholm střílel od modré čáry, ale jeho střela letěla hodně vysoko a navíc trefila hlouček před Haukelandem.

20:45
Šance

Norsko se dostalo zřejmě ke své největší šanci, i když to zdaleka nebylo tak nebezpečné, jak mohlo být. Patrick Thoresen střílel přes clonu, ale poměrně o dost minul.

20:08

Norové sice nahodili do útočného pásma jako první, ale švédská obrana okamžitě otočila hru.

20:01

Už je vše vyřešeno, jdeme na to!

Tak už víme, že protáhne... Je však záhadou, proč se to neřešilo během přestávky.

Rozhodčí opět upravují díru v ledu u mantinelu. Uvidíme, jestli se nám začátek neprotáhne.

Norové si dali trošku na čas, ale už také brázdí led. Za necelou minutku začínáme druhou třetinu.

Hráči už se připravují na opětovný příchod na ledovou plochu. Jako první přicházejí Švédi.

Mattias Ekholm strávil v první třetině na ledě bez šesti vteřin osm a půl minuty. Za norské straně měl nejvyšší ice time Jonas Holos, kapitán týmu. I tak to ale bylo skoro o minutu méně než Ekholm.

Velmi dobrou první třetinu zažil při debutu na turnaji forvard Columbusu Blue Jackets Alexander Wennberg. Ten dal gól hned po 39 vteřinách a navíc si ještě připsal asistenci u gólu Nylandera.

První třetina je za námi a byla naprosto jednoznačně v režii Švédů. Ti dosáhli třech branek a naprosto zaslouženě vedou. Skvěle se hned v první minutě uvedl novic na tomto turnaji Alexander Wennberg, který si povodil Haukelanda a prostřelil jej mezi nohama. Uklidnění Švédi pak přidali další branky v 7. a 19. minutě. Prosadili se Patric Hörnqvist a nejlepší hráč první třetiny William Nylander.

20:00

První třetina skončila.

19:56

Těsně před koncem ještě dvakrát vystřelil Mattias Ekholm. První rána ale byla zblokována a druhá netrefila bránu.

19:11

Tre Kronor jsou jednoznačně lepší. Elias Pettersson na modré předvedl stahovačku a pak vystřelil na lapačku Haukelanda. K jeho smůle ji přesně trefil.

19:02

Momentálně se nehraje, protože rozhodčí upravují díru v ledu. Mezi tím speaker na stadionu zkusil rozjet "Kdo neskáče, není Nor", ale nesetkal se příliš s úspěchem.

18:22
Gól

A opět fantastický WILLIAM NYLANDER, který tentokrát už zapisuje branku. Zbavil se beka a sjel si do střelecké pozice mezi kruhy, odkud trefil naprosto dokonale mezi bruslemi beka. Haukeland vůbec nic neviděl. Norové si sice vzali coach challenge, jenomže jim k ničemu nepomohla. Asistence: Alexander Wennberg.

18:14
Šance

Nylander odvedl skvělou práci při zavezení kotouče a pak se puk dostal na modrou čáru, odkud pálil sniper Oliver Ekman-Larsson, jehož projektil označkoval tyč.

17:38

Další švédské nahození už bylo protečované, ale neznamenalo žádné nebezpečí.

17:19

Elias Lindholm nezachytil dlouhou přihrávku, takže je z toho další zakázané uvolnění favorita.

17:05

Čárový rozhodčí neudržel stabilitu a zakopl, což škodolibě rozjásalo fanoušky v hale.

16:38

Žlutí už jsou sice kompletní, ale vyhodili ihned na icing, takže nemohli jít střídat. Mezi tím halou obíhá mexická vlna.

16:18

Johannesen nebezpečně pálil od pravého mantinelu, ale trefil jen zadní mantinel. Stejně si vedl i jeho kolega Norstebo na opačné straně.

15:52

Loui Eriksson odvedl skvělou práci a dlouhé vteřiny udržel puk u mantinelu v útočné třetině.

15:27

Švédsko už je samozřejmě ve čtyřech. Od modré čáry pálil Tobias Lindström, ale pouze do připravených betonů.

14:36
Šance

Sondre Olden sice vystřelil přes clonu, ale bylo to velmi pomalé. I tak měl Markström trochu potíže.

14:29
Trest

Sedm vteřin přesilovky 5 na 3 pro Norsko. Marcus Krüger podrazil soupeře ve středním pásmu.

14:05

Norsko se sice drží v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat do slotu, odkud by se dalo vystřelit na bránu.

13:26

Ani z druhého útoku nepřišla střela na bránu. Mezi kruhy stála připravena obrana úřadujících mistrů světa.

12:46

Druhá přesilovka Norska začíná stejně jako ta první. Švédi okamžitě sebrali puk a poslali jej přes všechny čáry.

12:36
Trest

Další přesilovka pro Norsko. Elias Lindholm nedovoleně bránil soupeře.

12:18

Zimní stadion v Bratislavě mohutně jásá, protože v souběžně hraném utkání v Košicích Slovensko vede 2:0 nad Kanadou!

12:17
Šance

Výtečná individuální akce Adriana Kempeho. Ten se probil skrz tři hráče, ale z velké blízkosti pouze nahrnul puk na Haukelanda.

11:35

Tre Kronor se opět lehce dostali z vlastního pásma a Marcus Pettersson od modré čáry švihem střílel o kousek vedle.

11:04

William Nylander nabízel puk skrz brankoviště pro Patrica Hörnqvista, který ale o kousíček nedosáhl.

10:32

Švédové jsou kompletní a zvládli oslabení bez toho, aby soupeř vystřelil na bránu.

10:00

Norsko kazí úplně jednoduché věci, jako je založení puku útoku u vlastní brány. Poslední zadovka málem skončila na švédské holi.

09:34

Další sporný zákrok na hráče v červeném tentokrát Švédsku prošel.

08:56

Jenže Norové se vůbec nemohou dostat do pásma. Švédsko dvakrát v řadě okamžitě vyhodilo a navíc aktivním pressingem hodně komplikuje Norsku rozehrávku.

08:32
Trest

U mantinelu to přehnal s agresivitou Marcus Pettersson a pyká za krosček.

08:25
Šance

Thomas Valkvae Olsen obkroužil bránu a vystřelil do svého spoluhráče Trettenese. Ten pak ještě štouchl kotouč nad bránu.

07:57

Christian Bull nazazoval od levého mantinelu, ale trefil jen brusli protihráče.

07:53

Tobias Lindström zpoza Wennberga střílel, ale Jacob Markström opět v poklidu zasáhl. Švédský gólman zatím neřešil nic závažného.

07:35

Favorit zápasu hraje zatím ve velké pohodě. Tentokrát střílel Marcus Krüger, ale trefil pouze pravý beton.

06:40
Gól

Švédové vedou již 2:0! Oliver Ekman-Larsson nahazoval na bránu a tam měl hokejku připraven PATRIC HÖRNQVIST, který umně sklepl kotouč mimo dosah Haukelanda. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, William Nylander.

06:21

Švédský brankář bez sebemenších problémů nahození srazil do rohu. Na ledě se začíná přiostřovat.

05:59
Šance

Wennberg zatím hraje skvěle. Křížným pasem našel znovu Gustafssona, který neproměnil dobrou gólovku.

05:33

Erik Gustafsson vystřelil dobře mezi nohama obránce, ale norský gólman střelu dokázal nejprve vytěsnit před sebe a pak uklidit do bezpečí.

05:14

Icing Norů vrací hru před jejich bránu.

04:55

Ne zrovna ideální zákrok Markströma proti nahození ze středního pásma. Švédský gólman chtěl chytit puk do lapačky, ale místo toho jej trefil až helmou.

04:44

Na druhé straně norský brankář také zastavil pomalu jedoucí puk a nechal spoluhráče vystřídat.

04:31

Norové jeli tři na dva, ale Mathis Olimb byl hodně tísněn, takže jeho zakončení nemělo potřebnou razanci. Přesto Markström raději ponechal puk v lapačce.

04:08

Hodně těsné zakázané uvolnění žluto-modrých.

03:45

Také Norové poprvé zaměstnali Markströma. Martinsen před bránou tečoval puk, jenomže jej tím hodně zpomalil, takže švédský brankář v pohodě přikryl kotouč.

03:13
Šance

Mattias Ekholm opět střílel z levého kruhu a puk ještě změnil dráhu letu. Skončil jen těsně vedle pravé tyče, tohle by Haukeland zřejmě neměl.

02:33

Martin Röymark tvrdě dohrál soupeře u mantinelu, ale puk ani přesto nevybojoval. Švédsko zatím jednoznačně lépe bruslí.

02:16

Robert Hägg dopadl úplně stejně jako jeho spoluhráč. Další buly v útočném pásmu Švédska.

02:11

Opět se reprezentace Tre Kronor dostala ke střele hned po buly, ale tentokrát byla sražena do ochranné sítě.

01:48

Žluto-modří vybojovali puk v útočné třetině a Oliver Ekman-Larsson vystřelil z vrcholu kruhu zápěstím. Snadná práce pro norského brankáře.

01:38

Norsko vyhrálo buly a Ekholm střílel, jenže hodně vysoko nad bránu.

01:16

Švédové to zkusili dlouhou přihrávkou, ale ta se jim nepovedla, takže z toho je zakázané uvolnění.

01:13

To je velká trhlina do norských plánů, které zřejmě spočívaly v tom, že se podaří co nejdéle držet čisté konto.

00:39
Gól

Tak to je parádní start do šampionátu pro ALEXANDERA WENNBERGA, který okamžitě po buly v útočném pásmu převzal puk, najel s ním na osu a počkal si, až mu gólman roztáhne nohy. Snadná práce a favorit vede 1:0. Asistence: William Nylander.

00:28

Úvodní buly a tudíž i první útok v utkání rozjeli Švédi. Haukeland si připsal první jednoduchý zákrok.

00:01

Utkání právě začalo.

Na ledě jsou všichni účastníci utkání, takže za pár okamžiků začneme.

Jako první vjíždí na ledovou plochu Norové a současně s nimi také rozhodčí dnešního duelu.

Maskot mistrovství Macejko rozhýbává diváky gesty přímo z ledu.

Na ledové ploše už běží tradiční videomapping. Setkává se s poměrně hlučnou odezvou.

O návštěvnost skutečně nemám obavu, protože o toto mistrovství světa je zatím obrovský zájem. Na stadiony v Bratislavě a Košicích za první tři dny našlo cestu už více než 118 tisíc fanoušků!

Norové tu ale také budou mít podporu, na zábradlích už se objevují norské vlajky. Severské derby určitě přiláká dost fanoušků, kteří dorazí na poslední chvíli. Norsko zvolilo pro tento duel červenou barvu.

Hala po českém zápase notně prořídla, pomalu se ale objevují skupinky zejména švédských fanoušků, kteří jsou ve svých žlutých dresech nepřehlédnutelní. Stejnou barvu obléknou také jejich miláčci na ledě.

Rozbruslení pomalu končí, několik hráčů ještě ladí střelbu na prázdnou bránu. Do utkání zbývá zhruba 20 minut. Ve švédské sestavě došlo ke změně v brankovišti, poprvé na šampionátu dostane příležitost Jacob Markström místo Henrika Lundqvista. V prvním útoku je taky nově útočník Columbusu Alexander Wennberg.

Úvodní sestavy:

Norsko: Haukeland (Holm) – Lesund, Holös (C), Espeland, Bonsaksen, Johannesen, Nörstebö, Bull, Kaasastul – Olden, P. Thoresen (A), M. Olimb (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Lindström, Röymark, Martinsen – K. Forsberg, Roest, Reichenberg.

Švédsko: Markström (H. Lundqvist) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), Ekholm, E. Gustafsson, Hägg, M. Pettersson – Wennberg, Hörnqvist (A), W. Nylander (A) – E. Lindholm, Lindblom, E. Pettersson – A. Kempe, Eriksson, Lander – Krüger, M. Kempe, Rasmussen.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) – Hancock (USA), Leermakers (NED).

Nominace Švédska na MS:

Brankáři: Henrik Lundqvist (New York Rangers/NHL), Jacob Markström (Vancouver/NHL), Jhonas Enroth (Örebro/Švé.),

Obránci: Adam Larsson (Edmonton/NHL), Robert Hägg (Philadelphia/NHL), Mattias Ekholm (Nashville/NHL), Marcus Petterson (Pittsburgh/NHL), Lukas Bengtsson (Linköpings/Švé.), Oliver Ekman-Larsson (Arizona/NHL), Philip Holm (Nižnij Novgorod/KHL), Erik Gustafsson (Chicago/NHL),

Útočníci: Adrian Kempe (Los Angeles/NHL), Joakim Nygård (Färjestad/Švé.), Marcus Krüger (Chicago/NHL), Loui Eriksson, Elias Pettersson (oba Vancouver/NHL), Elias Lindholm (Calgary/NHL), Mario Kempe (Arizona/NHL), Oskar Lindblom (Philadelphia/NHL), Anton Wedin (Timrä/Švé.), Anton Lander (Kazaň/KHL), Jesper Bratt (New Jersey/NHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk/KHL), Patric Hörnqvist (Pittsburgh/NHL), William Nylander (Toronto/NHL).

Švédsko

Reprezentace Tre Kronor má na svém kontě tři body. Na úvod schytala tvrdý direkt, který jí zasadila česká reprezentace vítězstvím 5:2. Rozhodující byl zejména nástup do třetí třetiny, který Češi zvládli bravurně díky Michaelu Frolíkovi. Druhý mač sehráli Švédi s outsiderem Itálií. Dvě třetiny se střelecky hodně trápili a vedli pouze 2:0, jenomže ve třetí dvacetiminutovce nasázeli šest gólů a hodně se uklidnili.