Norsko po první třetině vedlo o dvě branky, prosadil se Anders Bastiansen a Alexander Bonsaksen. Ve druhé části hry dokázalo Lotyšsko snížit. Gól dal Rudolfs Balcers, vyrovnal Rodrigo Abols. Obrat Lotyšska z 0:2 na 3:2 dokonal v prodloužení Rudolfs Balcers.

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Bleskově Lotyšsko dalo gól a vyhrává v prodloužení. Krásnou samostatnou akcí se prosazuje obranou soupeře zapomenutý RUDOLFS BALCERS, který bekhendem zakončoval mimo dosah brankáře. Asistence: Andris Džerinš.

60:01

Začalo prodloužení.

Základní hrací doba tohoto zápasu nerozhodla, Lotyšsko dokázalo vyrovnat na 2:2, a tak uvidíme i ve třetím zápase v této hale prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:37

Norsko rozehrává od své branky, zakončit pravděpodobně nestihne.

59:17

Norská rána od modré čáry po vyhraném vhazování postrádala přesnost.

59:00

Lars Haugen vyjel z branky a rozehrál, icing se nepíská. Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:36

Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější příležitosti.

57:47

Lotyšsko hraje aktivně, snaží se rozhodnout.

57:20
Šance

Videorozhodčí potvrzuje, že kotouč po jedné ze střel se odrazil od tyčky zpět do hry.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:25

Norsko rozehrávalo od své branky, rychle se dostalo do útočného pásma, ovšem nahození od modré čáry bylo zblokované.

56:01

Vhazování před brankou Lotyšska, Norsko vyhrálo puk, Daniel Sörvik nedokázal vypálit podle představ.

55:56

Elvis Merzlikins kryje ránu, kterou vyslal Ken André Olimb. Hra je přerušená.

55:20

Norský celek se propracoval do útočného pásma, Mathis Olimb a Ken André Olimb kombinovali, ale vypálit nedokázal ani jeden z nich.

54:42

Tým vedený jako hostující pokračuje v aktivní hře, do prodloužení se Lotyšsku evidentně nechce.

53:48

Oskars Cibulskis rozehrává od své branky, nikdo ze spoluhráčů se do střelecké pozice nedostal.

53:27

Oskars Cibulskis vypálil od modré čáry, jeho projektil nebyl příliš povedený.

52:50

Rodrigo Abols se propracoval do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal vypálit přesněji.

52:22

Lotyšsko po vyrovnávající brance hraje aktivně a pokouší se získat vedení.

52:10

Norský celek rozehrává od své branky, Lars Haugen ale musí být pozorný, protože Lotyšsko dobře napadá.

51:40

Fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru, sledujeme rychlý hokej.

51:04
Gól

Je vyrovnáno a Lotyšsko je odměněno za svou aktivní hru. Po pěkné přihrávce se k puku dostal RODRIGO ABOLS, který zakončoval do protipohybu brankáře. Haugen nedokázal zareagovat.. Asistence: Martins Karsums a Mikelis Redlihs.

50:30

Ronalds Keninš se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu betonem jemně vytěsnil Lars Haugen.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále platí vedení Norska.

49:40

Daniel Sörvik nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Oba týmy střídají.

49:08

Vitalijs Pavlovs poslal puk před branku. Něco mezi střelou a přihrávkou, nikdo ze spoluhráčů nedokázal přesněji tečovat puk.

48:10

Lotyšsko rozehrává od své branky, mnoho příležitostí k vidění není.

47:18

Buly před brankou Lotyšska, ale gólman zasahovat nemusel. Následně Lars Haugen musel být pozorný, neboť útočnou akci vedl Miks Indrašis, který obkroužil branku, nicméně nevypálil přesně.

46:39

Anders Bastiansen byl před brankou pokrytý, přihrávka na něj tak neprošla.

46:10

Johannes Johannesen rozehrává od své branky, Eirik Salsten pokračuje v akci, která je však zakončená nepřesnou přihrávkou.

45:54

Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu. Sledujeme rychlý hokej, kterému však scházejí velké šance.

45:00

Úvodních pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, na výraznější šanci stále čekáme.

44:54

Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Norska. Lars Haugen ve třetí třetině zatím mnoho šancí neměl.

44:20

Ralfs Freibergs se při pokusu o střelu nedokázal přesněji postavit na modrou čáru, a tak jeho tým přichází o pásmo.

43:57

Andris Džerinš chtěl za brankou vybojovat kotouč a přihrávat před branku, jenže jeho pas postrádal přesnost.

43:37

Ken André Olimb se propracoval do útočného pásma, jeho projektil končí nad brankou.

43:03

Oskars Cibulskis pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

42:15

Mnoho velkých šancí ve třetí třetině k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

41:45

Do šance se dostal Martinš Karsums, jehož projektil ale snadno kryje brankář.

41:11

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Norska.

40:45

Miks Indrašis se propracoval do palebné pozice, ale bez kotouče na holi se vypálit nedá.

40:01

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, Lotyšsko dokázalo snížit na rozdíl jediné branky. Ve druhé části hry jsme viděli tři přesilovky, ani jedna nebyla využitá.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:24

Lotyšsko hraje v plném počtu. Mathis Olimb pálil od modré čáry, jeho rána byla ztečovaná mimo branku.

38:48

Jonas Holös rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, Lotyšsko se zatím brání.

38:10

Mathis Olimb čekal na přihrávku, dostal ji, akce pokračuje dál. Anders Bastiansen nedokázal přesněji přihrát spoluhráči. Norsko přichází o pásmo.

37:47

Nikita Jevpalovs se pokoušel propracoval při vlastním oslabení do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

37:30

Další přesilovka pro Norsko, které kombinuje v útočném pásmu.

37:24
Trest

Vyloučení v týmu Lotyšsko (Oskars Cibulskis – 2 min., podražení).

37:15

Lotyšsko hrajev plném počtu.

37:05

Oba týmy střídají.

37:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:30

Lotyšsko nehraje dobře oslabení, dává soupeři hodně prostoru.

36:02

Mathis Olimb pálil nepřesně od modré čáry. Následně minul branku další jeho spoluhráč.

35:32

Norsko kombinuje v útočném pásmu, ale nemůže se propracovat do šance. Tobias Lindström následně pálil nad branku.

35:15
Trest

Vyloučení v týmu Lotyšsko (Ronalds Keninš – 2 min., podražení).

34:20

Komerční přestávka.

33:39

Rudolfs Balcers výborně vypálil, jeho projektil kryje brankář Lars Haugen.

33:20

Daniel Sörvik jako obránce pálil od modré čáry, minul branku.

32:45

Kotouč po střele zpoza branky projel brankovištěm, ale nikdo v červených dresech nedokázal dorážet.

32:23

Mathis Olimb měl na hokejce branku, ale nedokázal překonat Elvise Merzlikinse.

32:10

Anders Bastiansen pálil z mezikruží, výborně zasáhl brankář.

31:42

Přesilovou hru hraje Norsko, které vypálilo od modré čáry. Zakončoval nepřesně Tobias Lindström.

31:31
Trest

Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andris Džerinš – 2 min., nedovolené bránění).

30:38

Ludvig Hoff se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale rána se mu vůbec nepovedla, a tak hraje soupeř.

30:09

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Norsko vede o jednu branku, ale jeho soupeř nyní útočí.

29:43

Lotyšsko dostalo kotouč do útočného pásma, ale norský brankář zasahovat nemusel. Sledujeme klidnější pasáž hry.

28:56

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Lotyšska, Norsko tak má k dispozici buly v útočném pásmu.

28:10

Johannes Johannesen vypálil od modré čáry, jeho ránu snadno zastavil brankář Lotyšska, hra pokračuje dál.

27:33

Mathias Trettenes kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.. Jeho tým ale o puk přišel.

26:47

Po krátké přestávce hra pokračuje dál. Norsko se dostalo do dvoubrankového vedení, následně Lotyšsko dokázalo snížit. Nyní hraje lépe Lotyšsko.

26:47

26:20
Gól

Kristaps Sotnieks přenechal kotouč spoluhráči, tím byl RUDOLFS BALCERS. Ten se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zapadl přesně pod horní tyčku. Je sníženo. Asistence: Kristaps Sotnieks.

25:52

Norsko hraje v plném počtu.

25:36

Miks Indrašis nepřesně vypálil, puk končí za brankou Lotyšska, to tak přišlo o útočné pásmo.

25:11

Oskars Cibulskis do zkoušel od modré čáry, následně dorážel Miks Indrašis, ale ani on brankáře neprostřelil.

24:50

Roberts Bukarts přišel o útočné pásmo, Lotyšsko se v přesilovce do výraznější šance nedostalo.

23:52
Trest

Vyloučení v týmu Norsko (Mathis Olimb – 2 min., podražení).

23:44

Rihards Bukarts se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nedokázal se prosadit.

22:57

Oskars Cibulskis dostal kotouč do útočného pásma a vypálil. Lars Haugen však přišel o hokejku, ale následně ji získal zpět.

22:24

Tommy Kristiansen byl v nouzi, dostal se do pozice na střelu, a tak vypálil. Vybojoval vhazování před brankou soupeře.

22:00

Stefan Espeland protečoval kotouč do útočného pásma, ale do výraznější šance se tento celek nedostal.

21:20

Lotyšsko začalo aktivně, ale rána od modré čáry se neujala.

20:01

Po první třetině vede Norsko ve střelecky vyrovnaném zápase 2:0. Střely na branku jsou shodné, oba celky vypálily šestkrát. Lotyšský Elvis Merzlikins inkasoval dvě branky, a tak vede Norsko.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Norsko rozehrává od své branky, už se toho mnoho nestane.

19:00

Poslední minuta hry v první třetině, mnoho šanci k vidění není, Miks Indrašis nepřesně přihrával před branku.

18:03

Nikita Jevpalovs vypálil od modré čáry, jeho projektil končí nad brankou. Sledujeme klidnější pasáž hry.

17:50

Daniel Sörvik vypálil z dobré pozice, a tak musel zasahovat Elvis Merzlikins. Buly před jeho brankou.

17:36

Eirik Salsten byl volný před brankou, následně přihrávka postrádala přesnost.

17:00

Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

15:55

Anders Bastiansen rozehrává od své branky, následně zakončoval Niklas Roest, jehož projhektil kryje brankář Elvis Merzlikins.

15:14

Buly před brankou Norska vyhrál bránící se celek, a tak se směr hry rychle otáčí.

14:05

Hraje se spíše ve středním pásmu, nyní vypálil jeden z hráčů Lotyšska od modré čáry. Následně Lars Haugen přerušuje hru.

13:07

Elvis Merzlikins musel zasahovat po střele soupeře, Niklas Roest vypálil z předbrankové pozice, ale nedokázal se prosadit.

12:30

Po komerční přestávce pokračujeme dál. Norsko vstoupilo do třetiny aktivněji, dostalo se do dvoubrankového vedení. Před Lotyšskem není snadný úkol.

12:16
Gól

Norsko právě vstřelilo branku!
Norsko vede o dvě branky, tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje ALEXANDER BONSAKSEN. Před brankou výborně brankáři clonil Ken André Olimb. Asistence: Mathis Olimb.

11:25

Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější střelecké pozice.

10:25

Lotyšská obrana rozehrává od své branky, nikam se nežene, ale po nepovedené akci končí kotouč za brankou Elvis Merzlikins.

09:26

Mathis Olimb se dostal do útočného pásma s kotoučem, jeho akci zakončoval Ken André Olimb a jeho pokus kryje gólman Lotyšska.

09:11

Miks Indrašis se pokoušel dostat do útočného pásma, ale jeho projektil byl zblokovaný.

08:14
Gól

Tým vedený jako domácí se dostává do vedení z první výraznější šance. Po pěkné přihrávce spoluhráče kotouč pod horní tyčku přišpendlil ANDERS BASTIANSEN. Asistence: Mathias Trettenes a Jonas Holös.

07:10

Miks Indrašis se prokličkoval až před branku, jeho pokus o střelu byl však zblokovaný. Gólman zasahovat nemusel.

06:34

Mnoho šancí tento zápas zatím nenabízí, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

05:50

Rihards Bukarts se dostal do útočného pásma, jeho rána od modré čáry postrádala přesnost. Akce Lotyšska pokračuje dál.

05:00

Ralfs Freibergs vybojoval kotouč v útočném pásmu, Mikelis Redlihs čekal na přihrávku, ale nedostal ji.

04:00

Mikelis Redlihs dostal hru do útočného pásma, Oskars Cibulskis se obtočil okolo obránce a vypálil. S jeho pokusem si dokázal brankář Lars Haugen poradit.

03:14

Ken André Olimb byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal, a tak akce norského celku končí bez zakončení.

02:30

Daniel Sörvik nedosáhl na kotouč na modré čáře, a tak hrají hráči Lotyšska. Do výraznější šance se ale nedostali.

02:00

Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:03

Johannes Johannesen se musel vracet za svou branku, kde ovšem o puk přišel. Spolu se spoluhráči dokázal situaci vyřešit dobře, a tak se směr hry otáčí.

00:51

Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Lotyšska.

00:09

Daniel Sörvik rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam nežene.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös, Sörvik, Johannesen, Bonsaksen, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström – Trettenes, Bastiansen, Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Haga – Hoff, Kristiansen, Roest – Röymark.

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Zile, Freibergs, Rubins – Roberts Bukarts, Džerinš, Indrašis – Karsums, Abols, M. Redlihs – Keninš, Pavlovs, Balcers – Razgals, Rihards Bukarts, Jevpalovs – Meija.

Rozhodčí: Kubuš, Gofman – Vanoosten, David.

V osmičlenné skupině postupují do čtvrtfinále čtyři týmy, které se utkají křížem s týmy ze druhé skupiny. Norsko i Lotyšsko se pokusí o postup, ale v této skupině to budou mít náročné. Mezi favority patří Kanada, USA a zbývají další dvě místa. Jenže zájemců o postup je mnoho – houževnaté Lotyšsko, dravé Dánsko, olympijský finalista Německo a v neposlední řadě také Finsko.

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrálo všechny Norsko. Dlouhou dobu tak Švýcarsko v souboji těchto týmů čeká na výhru.

Norsko z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo Švýcarsko 2:1 a Bělorusko 2:1. Nestačilo na rezervní tým Ruska 0:1, Švýcarsko 0:3 a Bělorusko v prodloužení 2:3.

Lotyšsko z posledních pěti zápasů prohrál všechny. Nestačilo na Slovensko 1:4 a 1:4, Švýcarsko 1:2 a 0:3. Na Kanadu pak 1:6.

Jedná se o zápas skupiny B, ve které je kromě Norska a Lotyšska také Kanada, Korea, Finsko, Dánsko, Německo, USA.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V rámci druhého dne šampionátu proti sobě nastoupí Norsko a Lotyšsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.