Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 1. července 2022 Jaroslava
Advertisement

Online reportáž

Němci potvrdili roli favorita, avšak neměli to vůbec jednoduché. Kazachstánci bojovali jako lvi do posledních vteřin, aby se nakonec museli smířit s těsnou porážkou 4:5.

Krátce po startu třetí třetiny posunul stav do vyrovnané podoby Nikita Michajlis, avšak německé hokejisty inkasovaný gól nevykolejil a ve 48. minutě vsítil rozhodující zásah Yasin Ehliz, který napoprvé trefil blokujícího hráče, napodruhé poslal puk Šutovovi mezi betony.

Svěřenci kouče Söderholma se díky vítězství posunuli na druhou příčku skupiny A o tři body před Kanadu, ta má však jedno utkání k dobru. Kazachstán je stále s nulou, rozhodující utkání o setrvání mezi elitou odehraje v pondělí proti Itálii.

Statistiky zápasu:

Střely na branku – 22:36 (4:14, 8:5 ̈11, 10:11)
Vyhraná vhazování – 28:31
Trestné minuty – 6:4

Nejlepší hráči: Pavel Akolzin – Yasin Ehliz.

Sestavy a rozestavení

KazachstánKazachstán

43 Šutov
Šutov
Blacker
28 Orechov
Orechov
44 Dietz
Dietz
Metalnikov
Beketajev
Šalapov
65 Danijar
Danijar
18 Akolzin
Akolzin
39:30
Sagadějev
Starčenko
02:57
Michajlis
40:38
14 Valk
Valk
Savickij
Paňukov
Šestakov
Ševčenko
Petuchov
15:46
68 Gurkov
Gurkov
96 Asetov
Asetov
Rachmanov

NěmeckoNěmecko

Strahlmeier
53 Seider
Seider
91 Müller
Müller
Gawanke
41 Müller
Müller
04:38
Wissmann
38 Wagner
Wagner
Bittner
Fischbuch
18:33
Michaelis
42 Ehliz
Ehliz
47:08
Pföderl
16:10
73 Reichel
Reichel
25:52
92 Noebels
Noebels
Karachun
15 Loibl
Loibl
Schmölz
40 Ehl
Ehl
Kastner
Soramies

Rozhodčí: Hansen (NOR), Öhlund (SWE) – Beresford (GBR), Niitylä (FIN)
Počet diváků: 3 124

Konec zápasu.

59:25

Tentokráte to byl Roman Starčenko, kdo zkoušel štěstí od levého mantinelu. Opět úřadoval Dustin Strahlmeier, jenž pravým betonem vykopl touš mimo bezprostřední nebezpečí.

59:17

Po buly zůstali kazachstánští hokejisté v útočném pásmo a rána znovu vyšla na Darrena Dietze. Dustin Strahlmeier i v tomto případě připravený, puk schoval do výstroje.

58:52

Oddechový čas pro Kazachstán.

58:52

Na druhé straně závar před německou svatyní, který vyřešil Dustin Strahlmeier. Všiml si puku před brankovištěm, skočil po něm a ukryl jej v lapačce.

58:26
Šance

Hokejisté v modrých dresech už hráli bez gólmana, když mohl rozhodnout Yasin Ehliz, ze střední třetiny však mířil jenom do pravé části brankové konstrukce.

58:19

Po rychlém zpracování vystřelil od modré čáry Darren Dietz. Dustin Strahlmeier si našel prostor, odkud na kotouč dobře viděl a včas srazil betony k sobě.

57:50

Akci německého mužstva zastavil hvizd rozhodčí signalizující postavení mimo hru. Maxmilian Kastner vrhl nepochopený pohled na Ehla, právě ten spoluhráče zastavil v rozletu.

57:28

Kazachstánci potřebují útočit, ale aktuálně se jenom brání. Přes všechny čáry za cenu zakázaného uvolnění vyhodil Leonid Metalnikov, Roman Starčenko tlačil na Moritze Müllera marně.

57:12

Moritz Seider neúspěšně zkusil získat pevné postavení v útočné třetině. Dobře myšlenou nahrávku Yasin Ehliz přejel, za zády ji zpracovával bez úspěchu.

56:39

Pěkně schoval Nikita Michajlis svou střelu za obránce. Dustin Strahlmeier toho skutečně moc neviděl a měl štěstí, že od beka puk zamířil nad horní tyčku.

56:18

Na druhé straně si zahrál i gólman Dustin Strahlmeier. I on předvedl zákrok lapačkou, ale o poznání snazší, rady si věděl s projektilem vypáleným z hole Ševčenka.

56:09
Šance

Marc Michaelis přihrál mezi kruhy, odkud Daniel Fischbuch přihrával na pravou stranu. Rychlou střelou se mohl mezi střelce zápasu zapsat znovu Yasin Ehliz, avšak Andrej Šutov se skvěle přesunul a zasáhl lapačkou.

55:23

Výrazně přiblížit Němce vedení mohl Lukas Reichel. Andrej Šutov jeho střelu vůbec nezaregistroval a měl obrovské štěstí, že ji našel ve své výstroji.

55:05

Další z kazachstánských útoků zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí. Po nedorozumění mezi Jegorem Petuchovem a Arkadijem Šestakovem odpískal ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 3 124 diváků.

54:52

Další kazachstánské zakončení přišlo od levého mantinelu, avšak německý maskovaný muž kotouč znovu vyrazil, tentokrát za branku.

54:24

Za vlastní svatyní váhal s rozehrávkou Samat Danijar. Nakonec vyzkoušel dlouhou přihrávku na Pavla Akolzina, toho čistě odstavil Moritz Seider.

53:59

Na druhou stranu chtěl vystartovat Maximilian Kastner, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování, kus černé gumy příhodně přisunul pro Šalapova.

53:54
Šance

Mezi obránce si najel Arkadij Šestakov, který se tak ocitl tváří v tvář brankáři. Správně mířil pod horní tyčku, avšak Dustin Strahlmeier Německo zachránil, když zasáhl ramenem.

52:57

Střelu z velkého úhlu zpacifikoval Andrej Šutov levým betonem. Maxmilian Kastner se tedy mezi střelce dnešního utkání, zatím, nezapsal.

52:25

Puk v ochranné síti a hra zůstane minimálně na pár dalších vteřin v obranném pásmu Kazachstánu. Byl to Jegor Šalapov, kdo zblokoval zakončení protihráče.

51:54

Od pravého mantinelu vyslal zajímavý pokus Daniel Fischbuch. Andrej Šutov drží kazachstánské naděje nad vodou, rozdíl ve skóre zůstává jednobrankové.

51:26

U levého mantinelu se puku zmocnil Arkadij Šestakov, jenž okamžitě vystřelil na německou branku. Dustin Strahlmeier kotouč neustále viděl a schoval ho do lapačky.

50:30

Z pozice obránce si do pravého kruhu pro vhazování najel Kai Wissmann, který po ledě mířil ke vzdálenější tyči. Jenomže Andrej Šutov vykopl beton, jímž zakončení zastavil.

50:20

Maxmilian Kastner vyslal na zteč Daniela Schmölze. Tomu pokus o střelu z velkého úhlu nevyšel, úspěšný blok zapsal do statistik Jegor Šalapov.

49:32

Hrubku německé defenzivy Roman Starčenko nevyužil. Místo očekávané střely nahrával mezi kruhy, před adresátem Akolzinem dobře zapracoval Kastner.

49:10

Z ostrého úhlu se snažil znovu vyrovnat Roman Starčenko, jehož pokus mířil nad německou brankou. Favorit zápasu by se měl velmi rychle probrat, jinak si zadělává na obrovské potíže.

48:49

Moritz Siede zkusil vyslat do přečíslení Yasina Ehlize. Tomu ovšem nevyšlo zpracování, takže s kotoučem mohl bez problémů operovat Jesse Blacker.

48:03

Poté, co Alichan Asetov schytal tvrdý hit, vystartoval do protiútoku Leonhard Pföderl. Zvolil zakončení z velkého úhlu, s nímž si Andrej Šutov poradil.

47:38

Střelou od modré čáry se předvedl Leon Gawanke, jehož pokus vyrazil Andrej Šutov do vzduchu. Vlastního brankáře pak srazil ještě Samat Danijar, avšak oba jsou v pořádku.

47:08
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Naši západní sousedé mají zpět těsný jednobrankový náskok. YASIN EHLIZ nejprve svou střelou trefil do helmy Savického. Pokračoval v akci a zakončil i napodruhé, načež se mohl jet radovat, protože našel mezeru mezi Šutovovými betony. Asistence: Kai Wissmann a Dominik Bittner.

46:34

Chytře si počínal Kai Wissmann. Kus černé gumy nahodil za kazachstánskou svatyni v momentu, kdy přejel červenou čáru. O zakázaném uvolnění nemohla být řeč.

46:09
Šance

Středem hrací plochy přejel do útočného pásma Samuel Soramies, který přes obránce mířil pod horní tyčku. Avšak Andrej Šutov vyrazil puk ramenem nad bránu!

45:36

Ofenzivu mužstva podpořil Moritz Seider. V mezikruží volil zakončení ze zápěstí, obětavě padající Adil Beketajev kotouč schoval pod tělem.

45:16

Právě Jonas Müller se na druhé straně prezentoval nahozením od modré čáry. Avšak ani jeho snažení k soupeřově brance neprošlo.

44:56

Ihned po vyhazování vypálil Roman Starčenko. Na třetí kanadský bod v utkání si ještě musí počkat, napálil totiž clonícího Bittnera.

44:51

Německá přihrávka neprošla do středního pásma, jelikož puk na modré čáře zachytil Adil Beketajev. Jeho dělovku pak srazil do ochranné sítě Jonas Müller.

44:24

Čistě sice Kirill Paňukov obral Marcela Noebelse o puk, ale pak nad ním sám ztratil kontrolu. Německo vzápětí posunulo hru alespoň do střední třetiny.

43:39

Moritzovi Seiderovi stažení kotouče do rukavice nevyšlo, hodil jej za sebe. Měl velké štěstí, že Pavel Akolzin stál v ofsajdovém postavení.

43:16

Hostující celek se pokoušel projít do útočného pásma, což se nepovedlo a píská se zakázané uvolnění.

42:59

Potlesk fanoušků si vysloužil Alexander Ehl, který tvrdým hitem sundal k ledu Gurkova, přes něj navíc komicky přepadl spoluhráč Leonid Metalnikov.

42:26

Německý celek dnes nepředvádí to, co předváděl v odehraných zápasech na mistrovství světa a je hodně za očekáváním. Na hostujících hráčích je už vidět patrná nervozita.

41:45

Kazachstánce vstřelený gól pořádně nakopl. Samuel Soramies měl co dělat, aby udržel na zádech Curtise Valka, následně i zvládl rozehrát na Akolzina.

41:02

Na dovršení parádního obratu útočil Kirill Savickij, avšak v důležitý moment ztratil stabilitu. Kotouč alespoň posunul k Dietzovi, který neprostřelil chumel hráčů před sebou.

40:38
Gól

Kazachstán právě vstřelil branku!
Jak druhá třetina skončila, tak třetí začalo – ano, Kazachstán vyrovnává! Přihrávku přes osu dostal do pravého kruhu NIKITA MICHAJLIS, který přesně zamířil do bližšího horního rohu branky – 4:4. Asistence: Anton Sagadějev a Leonid Metalnikov.

40:23

Poměrně brzy se do hry zapojil Andrej Šutov. Neřešil ovšem nic složitého, po vyhození Moritze Seidera kotouč přisunul k Šalapovovi.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:06.

Prostřední perioda přinesla po jednom gólu na každé straně. Dvoubrankové vedení Německu nejprve vystřelil v přesilovce pěti proti třem Lukas Reichel, nicméně Kazachstán na tuto trefu dokázal reagovat, současnou podobu dal výsledku pěknou bekhendovou kličkou Pavel Akolzin. Třetí třetina, možná překvapivě, slibuje napínavou podívanou, o vítězi ještě není rozhodnuto ani zdaleka.

Střely na bránu po 2. třetině: 12 – 25.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30
Gól

Kazachstán právě vstřelil branku!
Kazachstán se vrací do zápasu a pořádně trápí německou reprezentaci! Roman Starčenko přihrával od mantinelu před branku, kde si kotouč kolem brankáře stáhl PAVEL AKOLZIN, který pak uklidil černou gumu do správných míst – 3:4. Asistence: Roman Starčenko a Samat Danijar.

39:14

Váhajícího Samata Danijara vytlačil do středního pásma Yasin Ehliz. Protiútok se nicméně nekonal, stopku protihráči vystavil Jesse Blacker.

38:43

Ještě před červenou čárou nastřeloval kotouč na zadní mantinel Leon Gawanke, pochopitelně se píská další zakázané uvolnění.

38:01

I po vypršení trestu Kazachstánci zůstali nastěhováni v útočné třetině. Od modré vyzkoušel štěstí Pavel Akolzin, Dustin Strahlmeier touš vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.

37:30

Nepřesným pokusem od modré čáry se předvedl Darren Dietz, i proto se Německu podařilo vyhodit přes celé kluziště.

37:14

Nebezpečnou střílenou přihrávku vyslal z levého kruhu Curtis Valk. Nabídky se chopil Dmitrij Ševčenko, kus černé gumy nasměroval těsně vedle levé tyče kazachstánské svatyně.

36:50

Z pravého kruhu se snažil prostřelil obranný blok Nikita Michajlis, kterému se to ale nepovedlo. Kazachstán alespoň pokračuje v kombinaci před soupeřovou brankou.

36:11

Premiérový úspěch na šampionátu mohl zapsat Darren Dietz. Vyprodukoval tvrdou ránu od modré čáry, nicméně našel jenom výstroj Strahlmeiera.

35:40

Po vyhraném vhazování se okamžitým pokusem prezentoval Roman Starčenko, jehož snažení bylo obráncem sražené do ochranné sítě.

35:36
Trest

Menší dvouminutový trest vyfasoval Maximilian Kastner. V rohu mantinelu dohrál protihráče, proti němuž zvedl hokejku do jeho obličeje.

35:25

Samuel Soramies se marně natahoval po kotouči na modré čáře a dostihl jej až na kruhu pro vhazování. Nahozením o brankářovy betony se snažil najít hůl Maxmiliana Kastnera.

35:00

Kazachstán už hraje v plném počtu. Okamžitě vystartoval do útoku Leonid Metalnikov, tohoto hokejistu čistým způsobem odstavil Dominik Bittner.

34:31
Šance

Zvoní tyč! Přesilovkovou trefu měl na holi Leon Gawanke, prudkou ránu od levého mantinelu na přední tyč zastavila právě branková konstrukce.

33:58

Němci se přeci jen do útočné třetiny podívali. Krátce na to střílel Kai Wissmann, jeho pokus zblokoval Jegor Šalapov za bránu.

33:22

Kazachstánci se zatím brání bez problémů. Vyhodili dvakrát v krátkém časovém sledu, jako druhému se to podařilo Michajlisovi.

32:47
Trest

Německo si zahraje další početní výhodu, když dvouminutový trest inkasoval Pavel Akolzin.

32:09

Do předbrankového prostoru nebezpečně najížděl Pavel Akolzin. Curtis Valk mu přihrávku poslal, ale ne ideálně, střela směřovala mimo tři tyče.

31:56

Kotouč před branku dostal Samuel Soramies, kterému dlouho trvalo než černou gumu zkrotil, a tak k němu přistoupil bránící hráč.

31:20

Svěřenci kouče Michajlise nebyli daleko od snížení! Z vrcholku pravého kruhu střílel na zadní tyčku Kirill Paňukov, Dustin Strahlmeier včas vystrčil vyrážečku.

31:08

Nepříjemným pokuse zpoza obránce se prezentoval Maxmilian Kastner, jenž pořádně zaměstnal domácího brankáře, který puk vyrazil před sebe, kde byli obránci.

30:53

Zasahovat musel rovněž Dustin Strahlmeier. Poradil si bez větších problémů, protože na pokus Curtise Valka viděl, navíc jej dostal přímo do výstroje.

30:36

Nahození od modré čáry tečoval u pravé tyče Alexander Karachun, jehož snažení skončilo jen za kazachstánskou brankou.

30:05
Šance

Nejprve neuspěl Nikita Michajlis, načež o úniku vystartoval Marc Michaelis. Zprava volil zakončení na zadní tyčku, Andrej Šutov zakročil pravým betonem!

29:45

Dlouhý pas přes celé střední pásmo mířil na útočnou modrou čáru, kde se překvapivou střelou z pravé strany prezentoval Daniel Fischbuch. Jeho pokus Andreje Šutova málem překvapil, protože nevěděl, kde se puk nachází!

29:29

Marcel Noebels zrušil nápřah a do levého kruhu přenesl hru na Jonase Müllera, jeho prudký švih zápěstím zblokoval obětavým zákrokem Metalnikov.

28:48

Přihrávka Německa mířila na modrou čáru, kde černou gumu nezpracoval Kai Wissmann. Hostující celek se musel na malou chvíli přestěhovat do neutrální zóny.

28:33

Už to vypadalo, že se k dalšímu zakončení procpe Lukas Reichel. Nestalo se, za pět minut dvanáct mu puk sebral Blacker. Následně pálil z úhlu Pföderl, Šutov na svém místě.

28:14

Sledujeme poněkud hluchou část zápasu, kdy se ani jeden z týmů nemůže dostat přes střední pásmo. Vyvrátit to mohl Kazachstán, jenž se ocitl v ofsajdovém postavení.

27:40

Kazachstán v plném počtu, klasické oslabení ve čtyřech ubránil bez větších problémů. Ztrácí ovšem dva góly, takže by nyní měl více zabrat směrem do ofenzivy.

27:02

S překvapivým pasem Samuel Soramies neuspěl. Zadovkou hledal nejspíše Stefana Loibla, toho postrážil pozičně dobře postavený Leonid Metalnikov.

26:40

Marc Michaelis přihrával na modrou čáru, odkud se tvrdou střelou prezentoval Moritz Seider. Jeho zakončení vyrazil Andrej Šutov betonem.

25:52
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Němci dělají další důležitý krok směrem k zisku očekávaných tří bodů. Gawankeho křižnou přihrávku do pravého kruhu ještě zpomalil jeden z obránců pro LUKASE REICHELA, jehož forhendové zakončení Orechov smolně ztečoval mezi betony brankáře. Asistence: Leon Gawanke a Marcel Noebels.

25:31
Trest

Přesilovka Němců pěti proti třem může trvat až 41 vteřin! Spoluhráče Asetova doplnil na lavici hanby Kirill Savickij, když před vlastní bránou podrazil o zakončení se snažícího Ehlize.

25:30

Od modré čáry vyslal tvrdou ránu Moritz Seider a za vyraženým pukem se mezi kruhy vydal Yasin Ehliz, jenž byl v rozhodující chvíli podražený.

25:07

Německý tlak pokračoval. na jeho konci stálo forhendové zakončení Marcela Noebelse z první, kazachstánský gólman Šutov schytal kotoučem do výstroje.

24:49

Z levého kruhu vystřelil nad branku Daniel Fischbuch, jehož po chvíli napodobil od modré čáry také Kai Wissmann. Německá kombinace v útočném pásmu dál trvá.

24:23

Jako první v přesilovce vystřelil Kai Wissmann. Andrej Šutov na jeho projektil velmi dobře viděl a nejhoršímu zabránil pravým betonem.

24:11
Trest

Také německý výběr si vyzkouší hru v početní výhodě, jelikož krosčekem se proti pravidlům provinil Alichan Asetov a inkasoval dvě minuty.

24:04

Jesse Blacker vysílal puk po pravé straně, avšak Jegor Petuchov si najel do ofsajdového postavení. Hra se znovu přerušuje a vrací se do středního pásma.

23:45

Německo hraje v plném počtu. Protože jsou naši západní sousedé stále pod tlakem, tak navrátilec Yasin Ehliz okamžitě spěchá do obranné třetiny.

23:17

Střelou od modré čáry se prezentoval Valerij Orechov, jehož pokus zastavil soupeř mezi kruhy. Kazachstán pokračoval v kombinaci, ale nic dalšího nevyprodukoval.

22:44

Poměrně dlouhou dobu byli Němci po tlakem, leč nakonec s jim podařilo vyhodit přes všechny čáry. Jmenovitě se o to postaral Fabio Wagner.

22:12

Z levého kruhu pro vhazování vystřelil Roman Starčenko, ale podruhé se mezi střelce nezapsal. Německo následně vyhodilo alespoň do středního pásma.

21:51

V pravém kruhu si připravil prostor pro střelu Nikita Michajlis. Vyprodukoval zajímavou střelu zápěstím, Dustin Strahlmeier změnu stavu nepřipustil.

Šance

Rozhodčí se ještě jedou podívat na video, aby si ověřili výši trestu. Uvidíme, jak dlouhou bude Yasin Ehliz na trestné lavici.

21:36
Trest

V rohu útočného pásma si u mantinelu počínal hodně tvrdě Yasin Ehliz, který poslala na hrazení jednoho ze soupeřů. Kazachstánská přesilovka je na turnaji hodně vysoko, a tak je otázkou, zda se dočkáme vyrovnání.

21:22

David Fischbuch si v pravém kruhu klepl o přihrávku a dostal ji. Po rychlém zpracování vypálil do brusle Jesseho Blakera, puk skončil v ochranné síti.

21:08

Nepříjemné zakončení z vrcholu kruhů vyslal Leonid Metalnikov, jehož snažení Dustin Strahlmeier vyrazil do rohu. Po chvíli musel německý brankář zasahovat znovu a hru raději i přerušil.

20:45

Od modré čáry napřáhl ke střele Jonas Müller. Andrej Šutov zasahovat nemusel, veškerou práci za něj odvedl blokující Leonid Metalnikov.

20:30

Už to vypadalo, že by Marcel Noebels mohl jet sám na brankáře, ovšem kotouč nedostihl. A tak Andrej Šutov černou gumu odpálil k mantinelu.

20:08

Puk opustil hrací plochu poté, co Arkadij Šestakov nastřelil kus černé gumy do clonícího Moritze Müllera. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 16:12.

Úvodní dějství mezi Německem a Kazachstánem rozhodně nenudilo. Mírně navrch mají naši západní sousedé, kteří skórovali třikrát, zatímco soupeři povolili dva zásahy. Poslední celek skupiny se v průběhu periody dvakrát dostal do těsného vedení, leč soupeř v obou případech našel odpověď a v 19. minutě poprvé převážil misky na svou stranu zásluhou úspěšné dorážky Daniela Fischbucha.

Střely na bránu po 1. třetině: 4 – 14.

20:00

První třetina skončila.

19:44

Zřejmě poslední kazachstánský útok úvodního dějství táhl Roman Starčenko. Troufl si na Moritze Müllera, v souboji dvou kapitánů ovšem uspěl ten německý.

19:08

Moritz Seider přihrál po modré čáře Moritzi Müllerovi, jehož střelu zápěstím ztečoval Leonhard Pföderl vysokou holí nad břevno.

18:33
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Německo se poprvé v utkání ujímá vedení! Z levé strany vystřelil do brankářových betonů Fabio Wagner a odražený puk mířil mezi kruhy, kde se rychle zorientoval DANIEL FISCHBUCH, jenž trefil odkrytou bránu. Asistence: Fabio Wagner a Moritz Seider.

18:14

Nedorozumění v rozehrávce Kazachstánu znamenalo zakázané uvolnění. Nikita Michajlis sjížděl na osu kluziště, Jesse Blacker přihrával po mantinelu.

17:56

Dominik Bittner vyhazoval po mantinelu a puku se chopil Curtis Valk, jenž si vyjel mezi kruhy. Jeho následný pokus srazil do ochranné sítě Daniel Schmölz.

17:34

Skryté nahození vymyslel Kai Wissmann. K úspěchu jeho svižný pokus zápěstím nevedl, kotouč proletěl vedle pravé tyče kazachstánské svatyně.

16:25

Maxmilian Kastner nahodil kotouč do útočného pásma a sám si jej zkusil dojet. Neuspěl, Leonid Metalnikov využil fyzických předpokladů a soka před sebe nepustil.

16:10
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Německá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a je znovu vyrovnáno! Z vrcholu pravého kruhu vystřelil přes obránce LEONHARD PFÖDERL, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Andrej Šutov toho asi moc neviděl, protože reagoval pozdě. Asistence: Moritz Seider.

15:46
Gól

Kazachstán právě vstřelil branku!
Michajlisova družina je zase o krok napřed, rýsuje se nám velké překvapení! Poskakující puk přistrčil Alichan Asetov k JEGORU PETUCHOVOVI, který se do něj trefil parádně, našel mezírku mezi Strahlmeierovým pravým betonem a tyčkou. Asistence: Alichan Asetov a Samat Danijar.

15:38

Střelou přes obránce se prezentoval Curtis Valk, jenž mířil pod horní tyčku branky. Ovšem brankářova lapačka se také činila a schovala kotouč.

14:52

Ke vstřelenému gólu chtěl Jonas Müller přidat i asistenci. Kotouč nasměroval do předbrankového prostoru, kde Daniel Schmölz nepřetlačil Šalapova.

14:19

Odvážně se vydal kroužit za vlastní bránu Kai Wissmann. Nicméně si poradil obstojně a bekhendovou stranou hole puk posunul na Loibla.

14:03

Až na potřetí se dostal Kazachstán z obranného pásma, jelikož německý tým dobře pracoval na útočné modré čáře.

13:21

Po střetu Marca Michaelise s Dmitrijem Ševčenkem naletěl kazachstánský forvard do gólmana Strahlmeiera. Muži v pruhovaném nevylučují.

12:32

Daniel Fischbuch mohl směrovat do úniku, ale viditelně už neměl dostatek sil. Po své pravé ruce proto hledal Yasina Ehlize, tento pas zastavil Blacker.

12:13
Šance

Před německým brankářem se ocitl Nikita Michajlis, který hledal mezeru mezi brankářovými betony. Jenomže Dustin Strahlmeier ji rychle utěsnil a připsal si další parádní zákrok.

11:46

Na vstřelený gól si dělal zálusk Leon Gawanke. Od modré vyprodukoval svižnou ránu ze zápěstí, Šutov zasahoval na poslední chvíli.

11:12

Těžkou přihrávku nezpracoval ve středním pásmu Nikita Michajlis, a tak Dustin Strahlmeier avizoval zakázané uvolnění. Čaroví rozhodčí hru pustili, a tak za branku musel spěchat Kai Wissmann.

10:57

Ne, takhle by to nešlo. Kazachstáncům rychlý útok středem nevyšel, příliš prudký pas Valka skončil u připraveného Jonase Müllera.

10:30

Hrozbu zakázaného uvolnění zažehnal Alexander Karachun. Obranné vyhození Dominika Bittnera prodloužil za svatyni Andreje Šutova.

09:55

V rohu mantinelu kazachstánského obranného pásma došlo k bitvě o puk, do níž se zapojilo hned šest hráčů. Vítězně z ní vyšli bránící hráči.

09:23
Šance

Přihrávku k zadní tyči dostal Leonhard Pföderl, kterého nikdo neatakoval. Německý útočník na třikrát nepřehodil brankářův beton, a tak stav zápasu zůstává nezměněn.

08:59

Hru zklidnil Moritz Seider. Před forčekujícím Nikitou Michajlisem zacouval za vlastní svatyni, z tohoto prostoru rozehrál na volného Moritze Müllera.

08:43

Maxmilian Kastner a Marcel Noebels ujížděli na jediného obránce. Ovšem první jmenovaný nedal spoluhráči dobrou přihrávku, a tak ani zakončení nepřišlo.

07:40

Zajímavé zakončení vyslal za modrou čárou Darren Dietz. Mezi střelce utkání se nezapsal, kus černé gumy nasměroval vysoko nad břevno.

07:19

Pavel Akolzin nahrával od pravého mantinelu před bránu, kde ofenzivu podpořil Jesse Blacker. Tomu v klíčový okamžik vypíchl kus černé gumy Wissmann.

06:56
Šance

Z druhé vlny si na ose hrací plochy najížděl Marc Michaelis, který už měl před sebou jen brankáře. Mířil do horní poloviny branky, avšak Andrej Šutov vytáhl výborný zákrok vyrážečkou.

06:45

Kazachstánský útok zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí. Proti pravidlům najel do útočného pásma Jegor Petuchov, jenž se nepohodl s Alichanem Asetovem.

06:27

Velká škoda pro Daniela Fischbucha, že nahrávku před bránu obdržel na bekhend. Udělal otočky a střílel z forhendu, na pozorného Šutova nevyzrál.

06:19

Z modré čáry si sjel do kruhu pro vhazování Jesse Blacker, jenž chtěl zřejmě zakončovat na první tyčku. Ovšem jeho snažení srazil dobře postavený Moritz Seider.

05:43

Pravým mantinelem se chtěl do příležitosti procpat Arkadij Šestakov. Stopku mu ukázkovým hitem vystavil Leon Gawanke.

04:52

Kazachstán se dostal ke kotouči, který sice vyhodil přes celé kluziště, avšak zakázané uvolnění se pískat nebude, protože musel zasáhnout Dustin Strahlmeier.

04:38
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Německá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! Na modrou obdržel přihrávku JONAS MÜLLER. Sjel si kousek za levý kruh, odkud vypálil zápěstím. Andrej Šutov si na kus černé gumy sáhl, ale mimo tři tyče jej nevytěsnil. Asistence: Dominik Bittner a Alexander Karachun.

04:06

Přihrávka po mantinelu zamířila na modrou čáru, odkud to zkusil ihned Dominik Bittner. Zakončení německého obránce srazil k mantinelu bránící hráč.

04:02

Slibnou příležitost spálil Stefan Loibl. Nabruslil si mezi kruhy a vystřelil prudkou ránu zápěstím, k jeho smůle těsně vedle levé tyčky.

03:33

Stříleným pasem se prezentoval Moritz Müller. Andrej Šutov vyrazil puk o rohu kluziště, z úhlu si pak věděl rady i se zakončením Michaelise.

03:24

Na pravém křídle dostal hodně prostoru Kirill Paňukov, který viděl na zadní tyči najíždějícího spoluhráče. Ovšem německý obránce situaci pohlídal a další zakončení nedopustil.

03:11

S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Yasin Ehliz. Z vrcholku levého kruhu vypálil švihem na zadní tyčku, úřadovala Šutovova lapačka.

02:57
Gól

Kazachstán právě vstřelil branku!
Na vlastní modré čáře ztratil kotouč Kai Wissmann, a tak se z levé strany hnal před branku ROMAN STARČENKO. Kazachstánský kapitán zvolil střelu z kruhu pro vhazování, kterou nasměřoval k zadní tyč – 1:0. Bez asistence.

02:45

Kapitán svého mužstva Roman Starčenko si zpoza brány vyjel do levého kruhu, odkud vyprodukoval střelu zápěstím, Leon Gawanke touš zblokoval do ochranné sítě.

02:34

Dvojice německých hokejistů u mantinelu zalehla Jegora Petuchova a kotouč skončil pod kazachstánským hráčem. Rozhodčí přerušil hru.

02:05

Nahození od modré čáry zastavil tělem před brankou Kai Wissmann. Odraženého puku se chopil Jegor Petuchov, avšak Dustin Strahlmeier byl u první tyčky připravený zasáhnout.

01:41

Adil Beketajev neuspěl kličkou, kdy si chtěl puk odrazit o mantinel, proti Yasinu Ehlizovi. Protihráče alespoň čistým hitem poslal k ledu.

01:15

Po levé straně se snažil projít do útočného pásma Lukas Reichel, který byl za modrou čárou zastaven. Zatím sledujeme opatrnou taktiku obou mužstev.

00:48

Po levém křídle se rozjížděl Curtis Valk, avšak Kirill Savickij mu adresoval nahrávku za brusle. Proto se hokejisté v modrém nezvládli prodrat do útočné třetiny.

00:20

Nahození po mantinelu zastavil Jesse Blacker, jenž posunul puk do rohu, kde ho tělem poslal k ledu Leon Gawanke, a tak Německo vyvezlo hru do středního pásma.

00:10

V úvodním zápase helsinské skupiny je velkým favoritem Německo. Jako první ovšem zahrozili Kazachstánci, nahození Sagadějeva si pokryl Strahlmeier.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kazachstán: Šutov (Kudrjavcev) – Blacker, Orechov, Dietz, Metalnikov, Beketajev, Šalapov, Sam. Danijar – Akolzin, Sagadějev, Starčenko (C) – Michajlis (A), Valk (A), Savickij – Paňukov, Šestakov, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.
Trenér: Jurij Michajlis

Německo: Strahlmeier (Niederberger) – Seider (A), M. Müller (C), Gawanke, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Fischbuch, Michaelis, Ehliz – Pföderl, Reichel, Noebels (A) – Karachun, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.
Trenér: Toni Söderholm

Rozhodčí: Hansen (NOR), Öhlund (SWE) – Beresford (GBR), Niitylä (FIN).

Německo

Ve zcela jiné pozici je Německo, které se nachází na třetím místě, když získalo dvanáct bodů a prohání tak Švýcarsko s Kanadou. Naši západní sousedé do turnaje vstoupili porážkou s javorovými listy, ovšem od té doby jen vítězí. Tři body by Německu daly definitivní jistotu postupu do čtvrtfinále.

Poslední zápas na MS

Německo – Itálie 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 6. Karachun (J. Müller, Loibl), 7. Wissmann (Kastner), 14. Ehliz (Bittner, Michaelis), 18. Fischbuch (Wissmann, Reichel), 26. Reichel (Noebels, Michaelis), 35. Fischbuch (Reichel, Wissmann), 42. Ehliz (Michaelis, Schmölz), 43. Karachun (Schmölz, Loibl), 58. Soramies (Wissmann, Kastner) – 26. Traversa (Miglioranzi, Pietroniro), 48. Frigo (Petan), 50. Mantenuto (Trivellato, S. Kostner), 60. Petan (Hannoun, Glira).

Sestava Německa: Niederberger (Strahlmeier) – Seider, M. Müller (C), Gawanke, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta (A), Michaelis, Ehliz – Fischbuch, Reichel, Noebels (A) – Karachun, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.

Nejproduktivnější hráči na turnaji:

Marc Michaelis 7 bodů (2+6)
Leo Pföederl 5 bodů (2+3)
Daniel Fischbuch 4 body (3+1)

Kazachstán

Zatím za očekáváním je právě Kazachstán, který nemá na svém kontě žádný bod a je sestupem ohrožený. Svěřence Jurije Michajlise na šampionátu čekají už pouze dva zápasy, které budou velmi důležité. S Německem může Kazachstán ještě překvapit, ovšem s Itálií by si to měl pravděpodobně rozdat o účast na dalším mistrovství světa.

Poslední zápas na MS

Kazachstán – Slovensko 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Paňukov (Blacker, Orechov), 18. Ševčenko (Starčenko, Valk), 44. Paňukov (Orechov) – 13. Kollár (Takáč), 30. Fehérváry (Liška, Slafkovský), 34. Liška (Krištof, Húska), 35. Slafkovský (TS).

Sestava Kazachstánu: Šutov (Kudrjavcev) – Blacker, Orechov, Dietz, Metalnikov, Beketajev, Šalapov, Sam. Danijar – Akolzin, Sagadějev, Starčenko (C) – Michajlis (A), Valk (A), Savickij – Paňukov, Šestakov, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.

Nejproduktivnější hráči na turnaji:

Valeri Orechov 5 bodů (2+3)
Kirill Paňukov 3 body (2+1)
Jesse Blacker 3 body (1+2)

Vítám všechny hokejové nadšence, jelikož mistrovství světa má na programu další hrací den. V Helsinské skupině A se proti sobě postaví Kazachstán a Německo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.

Mohlo by vás zajímat