13:48
34 Palola
Palola

Počet diváků: 9 313

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni finský brankář Harri Säteri a útočník Kanady Ryan O'Reilly.

Je dobojováno. Pikantní duel mezi Kanadou a Finskem končí jasnou výhrou finského týmu, který zvítězil bezpečně o čtyři góly. Kanadská mašina tak byla zastavena a v dnešním duelu dokázala vsítit pouhý jeden gól. Naopak Finové hýřili aktivitou a tři body proti javorovým listům si rozhodně zaslouží.

Konec zápasu.

59:50

Finové mají puk na svých holích a už jenom odpočítávají poslední vteřiny tohoto utkání. Je jasné, že výhru nad Kanadou jim už nikdo nevezme.

59:37

Savinainen a Barzal jsou vyloučeni za hrubost a uvidíme další hr ve čtyřech hráčích na obou stranách. Už to ale na tomto utkání vůbec nic nezmění.

59:37
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., hrubost).

59:15

Finové jsou kompletní a už budou toto utkání pouze a jen dohrávat. Nikam se neženou a mají puk na svých holích.

58:54

Finský celek se osvobozuje a posílá puk znovu až před branku Kuempera. Kanada tak musí zase zpátky a akci začít odzadu.

58:13

Přichází tak osvobození Finů a kotouč letí až před Kuempera. Troufám si už v tuto chvíli napsat, že Finové kráčí k zisku tří bodů, Kanada naopak zůstala dnes za očekáváním a nezíská ani bod.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Kanada je v útočném pásmu, ale zatím se nedostala do zakončení před finskou brankou.

57:39

Kanada je v plném počtu a začíná její přesilová hra.

57:15
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Mikko Rantanen.

57:12

Kanaďané získali kotouč a vyhazují ho až před branku Harriho Säteriho. Finové tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.

56:39

Granlund dostal přihrávku za branku Kanady, poté se dostal před ní, ale Kuemper si celou situaci pohlídal. Následně pak střílel ještě Aho, ale také ten nebyl úspěšný.

56:04

Finové jsou kompletní a začíná jejich zkrácená klasická přesilová hra.

55:45

Kanada je už ve čtyřech.

55:39

Další vyloučení kanadského hráče. Edmundson nedovoleně bránil soupeře a také jde na trestnou lavici. Finové budou chviličku hrát čtyři na tři.

55:39
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., nedovolené bránění).

54:27

Finové mají kotouč pod kontrolou a pomalu se přemisťují do útočného pásma. Nikam se ale příliš neženou, spíše se zaměřují na zadní vrátka a nepouštějí Kanadu do úniku.

54:04

Síly na ledě se ale srovnají. Teräväinen dostává dvě minuty za hákování a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

54:04
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., hákování).

53:48

První dvě minuty z vyloučení McDavida jsou pryč a pro Finy už pokračuje klasická početní výhoda.

53:09

Bo Horvat zachytil rozehrávku Aha a Teräväinena a hned vyvezl puk znovu do středního pásma a poté ho poslal až před finskou klec.

52:40

Poté se Kanaďané dostali ke kotouči a hned ho vyhodili do bezpečí. Pošetřili tak poprvé cenné vteřiny ze svého dlouhého oslabení.

52:12

Finský celek se už nastěhoval do útočného pásma a operuje před brankou Kanady. Z levé strany to zkoušel Rantanen, ale nebyl úspěšný.

51:45

Connor McDavid zasáhl holí do obličeje finského hráče a dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Využijí Finové dlouhotrvající početní výhodu?

51:45
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Connor McDavid – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

51:25

A další střela kanadského kapitána Connora McDavida, jenž ale střílel mimo finskou klec.

50:58

Connor McDavid se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale po jeho střele se vyznamenal znovu Harri Säteri, ten kryje další kanadskou střelu.

50:40

Po střele Baileyho zasahoval Säteri a hned na to přerušil hru. Po další komerční přestávce se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.

49:56

Jsme v polovině třetí třetiny a Finové stále vedou rozdílem čtyř branek. Zatím tak mají k výhře nad Kanadou hodně blízko a Kanada naopak hodně daleko k tomu, aby s utkáním něco udělala.

49:24

Finové moc nezdržují hru před vlastním brankářem. Tam získali kotouč a hned s ním Rantanen zamířil před Kuemperovu branku, kde došlo k další střele. Kanaďané jsou tak stále pod menším tlakem.

49:00

Kuemper musel zastavit hru, když ho málem střelou od mantinelu nachytal Teuvo Teräväinen. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

48:49

Následuje komerční přestávka.

47:44

Hráči Kanady jsou samozřejmě v šoku a nedokáží se dostat ke kloudné střele či pěkné kombinaci. Místo toho se zase uvolnil finský tým, který se žene před Kuemperovu branku.

46:59

No s Kanadou to už nevypadá vůbec dobře. Dnes rozhodně není k vidění její lehkost ve hře a útočné výpady. Navrch tak mají Finové.

45:27
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
A aby toho nebylo málo, Kanada prohrává v tuto chvíli už o čtyři góly. Sebastian Aho pěknou přihrávkou uvolnil TEUVA TERÄVÄINENA, jenž se z levého kruhu nemýlil a prostřelil Kuempera mezi jeho pravou rukou a tyčkou jeho branky – 1:5. Asistence: Sebastian Aho a Tommi Kivistö.

45:17
Gól

Obrovská chyba brankáře Kuempera znamená čtvrtou branku Finů. Ten se vedle své branky snažil odehrát puk do bezpečí a místo toho nabil na pravý kruh EELIMU TOLVANENOVI, který si poté sjel až před něho a svou střelou mu nedal šanci – 1:4. Bez asistence.

44:27

Jormakka je na ledě a jeho tým je v plném počtu.

44:17

Další nepřesná kombinace Kanady znamená ztrátu kotouče a ten letí až před Kuempera. Kanadská přesilovka tak je u konce a vypadá to, že ani tentokráte nebude využita.

43:19

Finové pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení a vyhazují puk zase až před Kuemperovu branku.

43:00

Schwartzovu střelu tečoval těsně před Säterim Jost, ale znovu to ke kontaktní brance nevedlo. Hned na to se Finové osvobozují a posílají puk až před kanadskou branku.

42:27

Další přesilovka pro Kanadu. Jormakka inkasuje dvě minuty za držení a bude si přát, aby na trestné lavici vydržel celé dvě minuty.

42:27
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Pekka Jormakka – 2 min., držení).

41:04

Ryan O'Reilly vyhrál souboj s Nutivaarou a kanadský výběr se tak udržel v útočném pásmu. Ovšem před Harrim Säterim se ke střele vůbec nedostali.

40:52

A hned na to se dostali do útočného pásma, kde se o střelu pokusil Connor McDavid. Ovšem poté se k puku dostali Finové a hned zahrozili před Kuemperem, ten ale střelu Aha chytil.

40:01

Kanaďané jsou už v plném počtu.

40:01

Střely na branku: 20 – 15

Také druhé dějství je za námi. V něm jsme změnu skóre nezaznamenali, a tak na ukazateli skóre svítí stav z první třetiny, tedy 1:3 pro Finy. Kanaďané byli nedisciplinovaní a nechali se několikrát zbytečně vyloučit, ovšem Finové tentokráte netrestali. Javorové listy tak i před třetí třetinou mají nelehký úkol, a sice dohnat dvoubrankové manko. Uvidíme, zda se jim to podaří nebo zda finský celek své vedení udrží až do konce. Třetí třetina začne přibližně ve 21:55.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:37

Po pěkné kombinaci Finů pálil z mezikruží Sebastian Aho, vyražený kotouč ale poté kanadský tým vyhodil do bezpečí a pošetřil tak cenné vteřiny ze svého oslabení.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:31

Kanaďané se dokázali osvobodit a poslali puk až před finskou branku. Suomi tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.

38:01

Další trest pro Kanaďany. Aaron Ekblad dohrál finského hráče, podrazil ho a i přes nesouhlas míří na trestnou lavici. Zbytečně tak znovu oslabuje svůj tým, který se bude bránit ve čtyřech.

38:01
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Aaron Ekblad – 2 min., podražení).

37:46

Jean-Gabriel Pageau nahodil kotouč do útočného pásma, nikoho ze svých spoluhráčů tam ale nenašel. Finové se tak dostali k puku a míří na opačnou stranu.

37:10

Sebastian Aho se řítil až před branku Kanady, jeho bekhendové zakončení ale zastavila obrana javorových listů.

36:44

Nicméně javorové listy mají stále tlak před finskou klecí a snaží se o vstřelení kontaktní branky, která by je vrátila zpět do hry. Ovšem další jejich akce byla hodně nepřesná.

35:56

Rantanen posunul puk na Granlunda, ale jejich souhra nevyšla. Hned na to se do útočného pásma přiřítili Kanaďané a nebezpečně tam střílel Connor McDavid. Ale Säteri byl znovu úspěšný.

35:11

Vlasic dostal puk a vystřelil. Jenže rána Žraloka ze San Jose mířila pouze vysoko nad finskou branku.

34:35

Finové jsou kompletní a znovu nedovolili Kanaďanům v jejich přesilové hře skórovat.

34:15

Nyní to už vyšlo a kotouč letí přes celé kluziště až před branku kanadského národního týmu.

33:37

Harri Säteri vyrazil střelu Connora McDavida a znovu tak podržel svůj tým. Kanaďané ale mají stále před jeho brankou tlak, ze kterého se finský tým nemůže vymanit.

33:05

Finové hned vyhodili puk z vlastní obranné třetiny a Kanada tak musí zakládat akci z hloubi vlastního obranného pásma.

32:35

A hned na to je vyloučen Manninen za vysokou hůl a Kanaďané tak mají k dispozici přesilovou hru. Dokáží ji využít?

32:35
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., vysoká hůl).

32:33

Kanaďané měli ještě šanci před finskou brankou ve vlastním oslabení, ale Ryan Nugent-Hopkins nebyl úspěšný. Kanada je už v tuto chvíli v plném počtu.

32:11

Tolvanen napálil puk z pravého kruhu a Kuemper měl plné ruce práce. Nakonec akci Finů zastavil a podržel tak svůj tým.

31:32

Finové jsou zpět a už opět operují před Kuemperovou klecí, zatím se jim ale nedaří dostat se ke kloudné střele, která by znamenala šanci na další gól.

30:53

Už je vše v pořádku a Finové začínají svou přesilovou hru. Aho střílel z pravé strany, ale skákavý kotouč zastavil obránce Ekblad, jenž okamžitě vyhazuje puk až před finskou branku.

30:33

Ještě nás ale čeká další pauza. Na ledě se objevila díra a je třeba ji opravit. Už se o to pokoušejí všichni arbitři.

30:33

Na řadě je komerční pauza. A po ní čeká Finy další početní výhoda. Nedisciplinovanost Kanaďanů pokračuje a nyní dostává dvě minuty za sekání Anthony Beauvillier.

30:33
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., sekání).

29:50

Finové se sami připravili o útočné pásmo a musejí se vracet zpět. Kotouč je ve středním pásmu a nakonec oba celky střídají.

29:04

Javorové listy stále nemohou najít recept na Finy, kteří téměř v polovině utkání vedou stále o dvě branky. A zatím tento výsledek skvěle brání.

28:29

28:10

A další možnost Kanaďanů v oslabení, střelu Connora McDavida musel zastavit Harri Säteri a raději pak přerušil hru.

27:17

Finové už svírají Kanaďany v jejich obranném pásmu a ke střele z levého kruhu se dostal Teuvo Teräväinen, jenž ale napálil jen pravý beton Kuemperovy branky.

26:35

Jaden Schwartz to zkusil ve vlastním oslabení po střele z levého kruhu, ta ale končí na obraně Finů. Ti poté otáčejí hru před kanadskou branku.

26:29

A nyní je tu přesilovka pro Finsko. Tyson Jost dostává dvě minuty za podražení a také on putuje na trestnou lavici. Přesilovka Finů začne po krátké komerční pauze.

26:29
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Tyson Jost – 2 min., podražení).

25:17

Finové jsou v plném počtu.

24:10
Šance

Obrovská šance Kanady. Connor McDavid už střílel na zcela odkrytou finskou klece, ale do dráhy puku vložil svoji hůl jeden z Finů a zabránil tak jasnému gólu Kanady!

23:59

Po vhazování před Säterim se k puku dostali Finové a okamžitě ho vyhazují až před Kuemperovu klec.

23:17

Kanaďané mají šanci dostat se Finům na dostřel jediné branky. Manninen dostal dvě minuty za hákování a sedí už na lavici hanby.

23:17
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., hákování).

22:28

Z vrcholu levého kruhu vyslal přízemní střelu jeden z Kanaďanů a Säteri nastavil svoji hůl a kotouč tak dostal do své moci.

21:40

Ale také jim se akce nepovedla, jak by chtěli a Kanaďané už míří do další akce na opačné straně. Poté před Säterim střílel Bailey, jenže to bylo zase nepřesné.

20:59

Jean-Gabriel Pageau dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, jeho přízemní střelu ale vyrazila finská obrana do bezpečí. Finové se tak pokusí o svou útočnou akci.

20:10

Kanaďané se dostali hned do útočného pásma, po jejich střele ale skončil puk jen vedle finské klece.

20:01

Střely na branku: 12 – 10

První třetina tohoto pikantního duelu je za námi. A bylo rozhodně na co koukat. Skóre otevřel v deváté minutě Mikko Rantanen, jehož střelu z úhlu si do branky srazil Ekblad. Poté ale Kanaďané hned srovnali, prosadil se Jean-Gabriel Pageau. Poté se ale nechali Kanaďané dvakrát vyloučit a Finové dvakrát trestali. Nejprve Janne Pesonen strhl znovu vedení na stranu Finů a po něm pak další početní výhodu využil Mikko Rantanen, pro kterého to byla druhá dnešní trefa. Kanaďané tak budou muset dohánět už dvoubrankové manko. Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.

20:00

První třetina skončila.

19:58

Oba celky jsou už v plném počtu.

19:45

Akce střídala akci a v té poslední se ocitli Finové, jenže před kanadskou brankou úspěšní nebyli. To jim ovšem zatím nemusí vadit. Do kabin půjdou se slibným dvoubrankovým náskokem.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:16

Kanaďané se dostali do šance před Säterim, ale střela Barzala z pravé strany se mezi tři tyče nevešla.

17:58

Mezi Antillou a Nursem došlo k menší potyčce a oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost. Uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

17:58
Trest

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Kanada (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Marko Anttila – 2 min., hrubost).

17:15

Na druhé straně ujel Connor McDavid a z levé strany se dostal do bekhendové střely, ale na pozorného Hariiho Säteriho si nepřišel. Ten proti jeho střele vytáhl přesný zákrok.

16:55

Kanaďané neudrželi puk v útočném pásmu a Finové šli do přečíslení. Ovšem také se jim akce nepovedla.

16:35

Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Curtis McElhinney, přichází Darcy Kuemper.

16:35
Gól

Další kanadský trest je potrestán. MIKKO RANTANEN se kousek u levé tyče snažil vystřelit, napoprvé mu to ale nevyšlo a puk minul. Jenže si ho sebral hned zase zpátky a poté ho už umístil za McElhinneyhova záda – 1:3 a vyhnal ho tak z brankoviště. Asistence: Mikael Granlund a Teuvo Teräväinen.

15:41

Hráči Kanady se hned po vhazování v obranném pásmu dostali ke kotouči a vyhodili ho poprvé až před finskou branku.

15:39

Další vyloučení Kanaďanů. Beauvillier podrazil soupeře a už míří na trestnou lavici. Nabízí tak Finům další přesilovou hru a ti mají šanci odskočit na dvoubrankový rozdíl.

15:39
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Anthony Beauvillier – 2 min., podražení).

14:48

Také počínání Finů nebylo úspěšné a hra se opět otočila před branku Harriho Säteriho, jenž si pohlídal střelu Ekblada od modré čáry.

14:16

Kanada tak musí opět dohánět a už je nastěhována zpět v útočném pásmu. Ovšem jejich akce měla pouze a jen jepičí život a do útoku se už znovu žene evropský celek.

13:48
Gól

Finové si berou svůj jednobrankový náskok zase zpátky díky tomu, že využili svou přesilovou hru. JANNE PESONEN se dobře postavil před branku a poté lehkou tečí umístil kotouč za záda kanadského brankáře po střele Nutivaary od modré čáry – 1:2. Asistence: Markus Nutivaara a Eeli Tolvanen.

12:51

Po další finské kombinaci se k puku dostali Kanaďané a bez čekání ho vyhazují do bezpečí.

12:19

Aho nahodil puk před branku, kde ho tečoval Teräväinen, ale s jeho projektilem si poradila kanadská obrana. Nicméně Finové jsou stále v útočném pásmu.

11:58

Další přesilová hra pro Finy. Bailey dostává dvě minuty za nedovolené bránění a po reklamní přestávce tak začne přesila Finů.

11:58
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Josh Bailey – 2 min., nedovolené bránění).

10:55
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno, Kanada je tak zpátky ve hře. JEAN-GABRIEL PAGEAU chvíli čekal na vrcholu levého kruhu a poté kotouč napálil směrem k finské brance a ten doplachtil až za záda Harriho Säteriho – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Bo Horvat.

10:13

Tak to je pro javorové listy nepříjemná situace. Hned po inkasované brance se do šance dostal Connor McDavid, ale kapitán Kanady svou střelu poslal mimo tři tyče.

08:50
Gól

A hned je z toho úvodní branka zápasu. Po chybě obrany Kanady získal kotouč MIKKO RANTANEN a poté ho z rohu kluziště prakticky z nulového úhlu poslal před branku Kanady, kde si ho holí do branky srazil nešťastně Aaron Ekblad – 0:1. Bez asistence.

07:49

Jean-Gabriel Pageau nahodil puk z levého kruhu, ale našel jen hokejku Sebastiana Aha a ten posílá kotouč dopředu.

07:39

A tam sebral soupeři puk Teuvo Teräväinen a nebezpečně si počínal u levé tyčky z pohledu brankáře Kanady. Ten ale kousek volného prostoru utěsnil svým levým betonem.

07:02

Nahození Kanaďanů do třetiny Finů se nepovedlo a hráči ve světlých dresech tak otáčejí hru na opačnou stranu.

06:45

Další útočný výpad Finů do kanadského území skončil velmi rychle a Connor McDavid, kapitán javorových listů, už zakládá další kanadskou akci na druhé straně.

06:32

A další nebezpečná situace před McElhinneym. Mikael Granlund na tečoval těsně před ním střelu Pokky a i tentokráte podržel svůj tým. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho levé ruce.

06:26

Kanaďané jsou v plném počtu. Také oni své první oslabení zvládli bez úhony.

05:18
Šance

Markus Nutivaara pálil od modré čáry a poté před McElhinneym vznikla skrumáž. V té se ale lépe zorientovali Kanaďané a dokázali puk udržet někde pod tělem kanadského brankáře.

05:15

Až nyní získal puk kanadský bek a vyhazuje ho až před finskou klec.

04:28

Mikael Granlund dostal puk na pravou stranu kanadské branky, nadvakrát ovšem kanadského gólmana nepřekonal. Kanaďané se ale nemohli dostat k puku a nemohli ho tak vyhodit. Finové útočí znovu.

04:26

Přesilovka také pro Finy. Edmundson inkasuje dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici. Jeho tým se tak bude muset bránit ve čtyřech.

04:26
Trest

Vyloučení v týmu Kanada (Joel Edmundson – 2 min., hákování).

03:50

Parayko se natlačil do brankoviště, kde raději puk podržel Harri Säteri a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

03:21

Bo Horvat se dostal ke střele mezi kruhy, jenže ta neměla takovou razanci a po zisku kotouče uháněli před kanadskou branku Aho s Teräväinenem, ale jejich souhra ovoce nepřinesla.

02:52

Nutivaara je na ledě, Finové jsou v plném počtu a své oslabení tak zvládli na jedničku.

02:16

Finové hrají své oslabení zatím velmi dobře a kousek před modrou čárou vypíchli kotouč, který znovu letí až před McElhinneyho.

01:43

Jenže znovu se jim to nepovedlo, finský tým se dostal k puku, který okamžitě vyhazuje až před kanadskou branku. Hráči v červených dresech tak musí zakládat další akci odzadu.

01:23

Zámořský celek už se nastěhoval zpět do útočného pásma, kde se pokusí o další akci před Säterim.

01:11

Parayko pálil od modré čáry, kotouč na levé straně se dostal ke Connoru McDavidovi, ale jeho střela pak skončila na finském brankáři. Následně pak se Finové osvobozují.

00:52

Je tu první vyloučení. Nutivaara vyhodil puk do hlediště a je z toho dvouminutový trest za zdržování hry. Kanaďané si tak jako první zahrají přesilovou hru.

00:52
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Markus Nutivaara – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:52

Ti ale v útočné třetině moc nepobyli a je tu další útok finského celku.

00:06

Finové se hned dostali do útoku a Rantanen hned vyslal střelu z pravé strany, ale ta byla nepřesná. Hru na druhou stranu tak otáčejí Kanaďané.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Ekblad, Vlasic, Edmundson, Parayko, Pulock, R. Murray, Nurse – Schwartz, Nugent-Hopkins, McDavid (C) – B. Schenn (A), Jo. Bailey, R. O'Reilly (A) – Pageau, Dubois, Horvat – Eberle, Barzal, Jost – Beauvillier.

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Rozhodčí: Lemelin (Rakousko), Olenin (Rusko) – Goljak (Bělorusko), Šefčík (Slovensko).

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Finsko

Finové jsou v závěsu za Kanadou na třetí pozici s devíti body, ztrácí tedy na velmi silný zámořský celek pouhý jeden bod a dnes by si na javorových listech rádi připsali další bodový zisk. Finové od začátku šampionátu gólově přidělovali. Zejména Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen dělají soupeřům vrásky na čele a patří mezi vůbec nejproduktivnější hráče turnaje. Nejprve výsledky 8:1 smetli Jižní Koreu a Lotyšsko. 7:0 pak porazili Nory. Poslední duel proti domácímu Dánsku jim ale nevyšel, kdy padli těsně 2:3. A dnes by si rádi ztracené body zase vrátili. Rozhodně nás čeká velmi zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči Finska

1. Sebastian Aho 12 bodů (5+7)
2. Teuvo Teräväinen 11 bodů (4+7)
3. Mikael Granlund 6 bodů (2+4)

Kanada

Kanadští hokejisté jsou v tabulce ve skupině B na druhém místě s deseti body za prvními Spojenými státy americkými. A právě s USA okusili dosud jedinou porážku, která se zrodila hned v prvním utkání na MS. Američané tehdy porazili svého zámořského protivníka 5:4 po samostatných nájezdech. Ovšem od té doby Kanada neztratila ani bod. Výsledkem 10:0 vyprášila Jižní Koreu, 7:1 Dány a 5:0 pak Norsko. Právě v utkání s norskou reprezentací se hattrickem blýskl kapitán Kanady a její největší hvězda – Connor McDavid. Dnes ale kanadský výběr nečeká tak jednoduché střetnutí, jako v posledních třech zápasech. Narazí totiž na rozjetou finskou mašinu, která prahne po dalších bodech.

Nejproduktivnější hráči Kanady

1. Connor McDavid 10 bodů (4+6)
2. Mathew Barzal 6 bodů (0+6))
3. Pierre-Luc Dubois 5 bodů (2+3)

Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji nás čeká pikantní souboj mezi Kanadou a Finskem. Utkáním Vás provede Vendula Zdražilová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.