Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

To je ode mě pro tuto chvíli z Metallurg arény vše, přeji příjemný zbytek vítězného večera.

Nemyslitelné se stalo skutečností! Český národní tým do 18 let se zatím na světovém šampionátu trápil, dokázal vyhrát jen proti Francii, ale teď ve čtvrtfinále poráží hvězdnou Kanadu! Češi ve třetí třetině začali trpělivě a za svůj výkon byli odměněni gólem Petra Čajky. Za stavu 0:2 se však javorové listy zvedly a povedlo se jim po velkém tlaku snížit díky Tylanu Dellandreovi. Až do konce utkání se potom Češi museli bránit, ale hlavně díky výtečnému brankáři Dostálovi udrželi vedení až do konce a postupují do semifinále.

Nejlepší hráč Kanady: Joseph Veleno.
Nejlepší hráč Česka: Lukáš Dostál.

Kanada na turnaji překvapivě končí a jsou tak vyhlášeni její nejlepší hráči mistrovství. Těmi se stali Olivier Rodrigue, Jared McIsaac a Allan McShane.

Teplý

Rozhodčí: Mollard (SUI), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), Shishlo (RUS)
Počet diváků: 6530

59:46
Šance

Dellandrea z levého kruhu přestřelil, puk zmizel ve skrumáži u mantinelu, Češi tohle zvládnou!

59:42
Šance

Neskutečný závěr pokračuje! Dostál podržel puk v lapačce a Češi si berou oddechový čas. Bude se vhazovat po Dostálově pravici.

59:24
Šance

Pekař mohl rozhodnout, ale z poloviny hřiště trefil levý oblouk brány!

58:49
Šance

Noel měl na holi vyrovnání, ale z mezikruží jen nastřelil Dostálův beton!

58:28
Šance

Kanada hraje v šesti bez gólmana!

58:05

Pekařovi se povedlo vyvézt puk do střední třetiny.

57:54
Šance

Dostál výtečně drží Čechy! Teď ani neví jak, ale povedlo se mu ukrýt puk před třemi dotírajícími Kanaďany.

57:25
Šance

Rozhodnout mohl Střondala, který ale v samostatném nájezdu nedokázal zakončit bekhendový blafák!

57:02

Česko je opět kompletní a ubránilo se.

56:59
Šance

McShane nastřelil z mezikruží levou tyč!

56:34

Puk opět letí až k Rodriguemu, ale červená vlna se znovu valí zpět.

56:18

Češi se osvobozují, ale javorové listy cítí šanci.

55:59

Lafreniere střílel z mezikruží, jeho rána těsně minula levou tyč.

55:32

Kanaďané kombinují v útočné třetině, Češi jsou pod obrovským tlakem.

55:09

McIsaac pálil od modré čáry, jeho pokus mířil mimo branku.

55:02
Trest

Po dlouhé kanadské výhodě si jede na trestnou lavici sednout Jakub Adámek (CZE) na dvě minuty za sekání.

54:30

Češi jsou rázem pod obrovským tlakem a půjdou do čtyř.

53:19
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
To je velká škoda. Jeník s Pekařem se srazili na pravém kruhu a odevzdali tím puk Kanaďanům, kteří se proti třem zbývajícím Čechům prosadili. Od pravé tyče nahrál na levou stranu před prázdnou branku TYLANU DELLANDREOVI McShane. Střelec mířil do prázdné klece. Asistence: Allan McShane a Jonathan Tychonick.

52:47

Kanada je v plném počtu a dál útočí.

52:34

McShane se dostal v oslabení do velké šance, ale jeho pokus z hranice brankoviště jen těsně minul levou tyč.

52:14

Klejnovi se povedlo vyhodit puk do střední třetiny a Češi jedou střídat.

51:43

Smith drží kotouč ve středním pásmu a Kanada útočí.

51:19

Zábranský si střihl sólo středem hřiště, ale jeho následná rána od modré čáry byla ztečována do ochranné sítě.

50:56

McIsaac vyhazuje ihned po buly puk přes všechny čáry.

50:47
Trest

Tohle vypadá pro českou reprezentaci dobře! Cameron Hillis (CAN) si počínal nedovoleně v útočném pásmu a dostává dvě minuty za sekání.

50:03
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je fantazie! Češi vedou 2:0! Po dlouhém tlaku se kotouče zmocnil mezi kruhy PETR ČAJKA, který si pohrál s obráncem, najel si s pukem na levou stranu a odtud zamířil přesně mezi beton a lapačku kanadského brankáře. Asistence: Matěj Pekař a Matěj Blümel.

49:29

Pekař se na vrcholu pravého kruhu odhodlal ke střele a těsně minul vzdálenější tyč.

48:57

Lauko dal na levé straně puk do tandemu Jeníkovi, který ale nedokázal nahrát na pravou stranu Kvasnicovi.

48:34

Lafreniere dostal hodně prostoru na levém kruhu. Připravil si střelu, ale Dostál ho skvěle vychytal a navíc udržel puk ve výstroji.

48:11

Klejna střílel od modré čáry, jeho pokus na bránu neprošel.

47:49

Kanada se ubránila a je opět kompletní.

47:37

Střondala pálil z otočky z pravého kruhu, ale mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Rodrigue.

47:09

McShane udržel kotouč u hrazení ve středním pásmu a nasbíral cenné sekundy.

46:38

Javorové listy vyhazují kotouč k Dostálovi, Čechům se přesilovka vůbec nedaří.

46:02

Veleno se protáhl v oslabení ke střele z mezikruží, ale jeho ztečovaná rána mířila mimo zařízení.

45:49
Trest

Kanaďané jsou frustrovaní a opět dělají zbytečný faul v útočné třetině. Cameron Hillis (CAN) dostává dvě minuty za podražení.

45:06

Byramovu dělovku od modré čáry schytal obětavý Jeník, kterému teď musí Dostál poděkovat.

44:55

Jeník pálil z vrcholu levého kruhu, ale v dobré příležitosti mířil těsně vedle vzdálenější tyče.

44:29

Tychonick střílel od modré čáry, jeho rána na branku neprošla.

44:02

Kropáček jede napadat kanadskou rozehrávku, Češi se nechtějí jen bránit.

43:44

Čajka jen nahodil kotouč za kanadskou bránu a odjel na střídačku.

43:14

Blümel z pravé strany ještě bekhendem vracel puk na brankoviště, ale trefil jen ležícího obránce.

42:59

Střondala nahodil kotouč na branku z pravé strany, Rodrigue jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

42:30

Wouters střílel od pravého hrazení, Dostál jeho ránu udržel v lapačce.

42:01

Lavoie se ocitl s pukem sám mezi kruhy, ale nastřelil jen obětavého Haše.

41:15
Šance

Dostál měl teď velké štěstí! Puk po střele od modré čáry neudržel ve výstroji, ale nakonec mu pomohli obránci.

41:00

Střondalovo nahození od modré čáry z levé strany Rodrigue udržel ve výstroji.

40:45

Dellandrea se málem dostal do úniku, ale naštěstí pro Čechy ho zastavilo postavení mimo hru.

40:25

Jeník zkusil střílet z levé strany zpoza obránce a jeho jedovatá rána nadělala kanadskému gólmanovi potíže.

40:06

Lauko nahazuje kotouč za kanadskou branku, kde se o něj bude bojovat.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhé dějství nabídlo stejně jako první strhující podívanou. Oba týmy si dokázaly vypracovat velké příležitosti, ale ani jeden z nich nepřekonal soupeřova gólmana. Výborný výkon podává zatím zejména český brankář Dostál, jenž pochytal neskutečné kanadské šance a drží český tým v postupové pozici. Jednou musela českému týmu pomoci i branková konstrukce po střele McBaina. Gól však ve druhé dvacetiminutovce diváci v Metallurg aréně neviděli a Češi nadále žijí sen o postupu mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:58

Gajarský se ještě pere o kotouč za kanadskou klecí, kde se zřejmě také dohraje druhá třetina.

39:46

Střondalova nahrávka Gajarského hůl nenašla a Češi už nezaútočí.

39:20

Pekař se bez hokejky výborně vrhl do křižné přihrávky a ve skluzu vykopl kotouč do střední třetiny.

38:57

Kanaďané nepříjemně tlačí Čechy u jejich branky.

38:15

Javorové listy se ubránily a jsou opět kompletní.

38:10

Smith ihned po buly vyhazuje puk přes všechny čáry až k Dostálovi.

38:06

Po závaru před kanadskou brankou zařízení vypadlo ze správného postavení, bude se vhazovat se středním pásmu.

37:40

Lauko tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu a jeho pokus prosvištěl těsně vedle bližší tyče.

37:20

Kvasnica si udělal prostor na brankovišti, jeho pokus těsně minul levou tyč.

36:56

Klejna střílel z vrcholu levého kruhu, přestřelil.

36:15
Trest

Serron Noel (CAN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Češi budou hrát přesilovku.

36:05

Střondala se prokličkoval do zakončení z pravé strany, jeho bekhendový pokus mířil mimo.

35:37

Sklenář po Kropáčkově tandemu pálil z mezikruží, jenže nastřelil pouze prvního bránícího hráče.

35:20

Kropáček nedobruslil průnikovou přihrávku a píská se zakázané uvolnění.

35:11

Dostál raději podržel kotouč v lapačce a přerušil hru, Kanaďané se začínají nebezpečně tlačit dopředu.

35:01
Šance

McBain napřáhl ke střele od modré čáry a dnes podruhé orazítkoval levou tyč!

34:44

Doktor se málem prodral do úniku mezi čtyřmi obránci Kanady, ale nepovedlo se.

34:17

Kanaďané se ubránili a jsou opět kompletní.

33:58
Šance

Obrovská šance Česka! Lauko našel křižným pasem z pravé strany na levé Klejnu, který ale ve vyložené příležitosti promáchl!

33:31

Dudas vyvezl kotouč až do české třetiny a nasbíral cenné sekundy.

33:09

Hašovu tvrdou ránu z levé strany tečoval před gólmanem Plášek, ale Rodrigue svůj tým podržel.

32:44

Gajarský mezi kruhy našel puk, jenže jeho rána těsně minula levou tyč.

32:17
Trest

Zbytečný faul i na druhé straně. Chase Wouters (CAN) si v souboji ve středním pásmu nepohlídal hokejku a dostává menší trest za vysokou hůl.

32:10

Výborný Dostál si teď našel výhled a McBainovu ránu z pravé strany udržel ve výstroji.

31:58

Po perných chvilkách Dostál raději podržel kotouč v lapačce a přerušil hru.

31:28

Češi jsou kompletní, ale v tomhle oslabení se hodně zapotili.

31:05

Na druhé straně ujeli do přečíslení Jeník s Laukem, ale druhý jmenovaný nedokázal nahrát prvnímu.

30:42
Šance

Dostál teď zachránil Česko! Kanaďané se dostali k zakončení z hranice brankoviště, ale český gólman měl připravený beton.

30:20

Kropáček výborně vyvezl kotouč až za kanadskou branku, kde nasbíral cenné vteřiny.

29:52

Javorové listy zamkli Čechy kolem jejich branky a tohle vypadá nebezpečně.

29:28
Trest

Hodně zbytečný faul Matěje Blümela (CZE). Ten v útočném pásmu podrazil soupeře a dostává dvouminutový trest.

29:05

Česká reprezentace je opět kompletní.

28:50

Doktor vyvezl kotouč z obranné třetiny, Češi už se ubrání.

28:29

Doktor má puk na holi a ve středním pásmu sbírá cenné sekundy.

28:03

Kanaďané musejí začít zpoza vlastní klece, Česko se brání velmi dobře.

27:39

Blümel vyhazuje puk ven z obranné třetiny, Češi se dobře brání.

27:11

Kotouč letí přes všechny čáry až k Rodriguemu.

27:05
Trest

Libor Zábranský (CZE) inkasuje dvouminutový trest za zdržování hry, když vystřelil puk mimo hrací plochu.

26:54
Šance

Veleno v obrovské šanci! Dostal se s pukem před Dostála z levé strany, ale český gólman se zaskvěl výborným zákrokem.

26:34

Čeští hokejisté vyhodili puk přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.

26:24

Javorové listy se usadily v útočné třetině, Češi jsou pod velkým tlakem.

25:57

Foudy střílel z vrcholu levého kruhu, těsně minul vzdálenější tyč.

25:30

Foudy se natlačil před branku Čechů, položil si gólmana a jen těsně minul levou tyč.

25:16

Lauko prohrál sprinterský souboj o nahozený puk a píská se icing. Bude se vhazovat před českou svatyní.

24:41

Bahlovo nahození od modré čáry mířilo hodně vedle branky.

24:23

Pytlík po dobré Kropáčkově práci střílel od modré čáry z pravé strany, Rodrigue měl připravenou lapačku.

24:09

Merkleymu se nepovedla rozehrávka zpoza vlastní klece a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

23:33

Dellandrea střílel tvrdě od pravého hrazení, puk jen zaduněl o zadní plexisklo.

23:25

Noel se odhodlal ke střele z pravého kruhu, jeho tvrdá rána skončila po teči v ochranné síti.

22:46

Adámkovi rána od modré nesedla a nakonec musel jen odevzdat puk Kanaďanům.

22:34

Pekař udržel sám proti čtyřem Kanaďanům puk za jejich brankou a vybojoval navíc vhazování v útočném pásmu.

22:03

Kropáček si najel s pukem zprava na střed, jeho jedovatá rána zpoza obránce nadělala Rodriguemu potíže.

21:52

Plášek se na útočné modré rozhlížel po spoluhráčích, nakonec vzal celou situaci na sebe, jeho ránu zápěstím udržel Rodrigue na hrudi.

21:26

Kvasnica ujel kanadským obráncům po pravé straně, jeho bekhendový pokus z vrcholu kruhu mířil mimo.

20:55

Noel dostal nabito na levém kruhu, jeho rána z první těsně minula levou tyč.

20:21

Blümel se málem dostal ke střele z hranice brankoviště, na poslední chvíli ho ale odstavil od puku obránce.

20:07

Kvasnica zpracoval puk spoluhráčům vysokou holí a bude se vhazovat před Dostálem.

20:01

Začala druhá třetina.

Úvodní dějství je minulostí a diváci v Metallurg aréně viděli atraktivních dvacet hokejových minut. Kanaďané měli trochu překvapivě s českým týmem problém. Čeští mladíci nevypustili jediný souboj a zaslouženě se ujali vedení, když proměnil přečíslení dvou proti jednomu Matěj Blümel. Na jeho ránu mohl odpovědět McBain, jenže ten nastřelil minutu před koncem dějství tyč. Česko tedy po první periodě vede nad favorizovanou Kanadou 1:0. Uvidíme, zda se dočkáme na turnaji prvního velkého překvapení.

Další třetina začne přibližně v 17:26.

20:00

První třetina skončila.

19:51

Gajarskému se povedlo vytlačit kotouč do středního pásma, Češi už vedení do přestávky udrží.

19:26

Blümel se mezi kruhy odhodlal ke střele zpoza obránce, jenže trefil pouze Rodrigueho lapačku.

18:59
Šance

McBain nastřelil z levého kruhu bližší tyč!

18:30

Doktor zpoza vlastní branky jen odevzdává puk soupeři.

17:46

Smith rozjíždí útočnou akci za vlastní klecí, javorové listy se zatím ale do větší šance nemohou dostat.

17:16

Kropáček nabral rychlost na levém křídle, jeho střelecký pokus od levého mantinelu Rodrigue lapil.

17:05

Robertson střílel od pravého hrazení, jeho pokus skončil ztečovaný v ochranné síti.

16:34

Blümel se dostal k puku mezi kruhy, jeho pohotová rána jen zaduněla o gólmanovy betony.

16:16

Kanada hraje v plném počtu.

16:05

Pekař napřáhl ke střele ihned po buly, jenže z levého kruhu přestřelil.

15:47

Jeník rozehrává zpoza vlastní klece, Kanaďané se zatím dobře brání.

15:16

Haš dostal na levé straně nabito od Zábranského, jeho rána z první na vzdálenější tyč trefila Rodrigueho do betonu.

14:37

Haš si najel s pukem až na vrchol levého kruhu, jeho následná střela byla však zblokována do ochranné sítě.

14:16
Trest

A Česko bude mít přesilovku! Serron Noel (CAN) si nedal v souboji pozor na hokejku a trefil čepelí jednoho z Čechů do obličeje. Dostává menší trest.

14:11

Veleno pálil od modré čáry, jenže nastřelil pouze prvního bránícího hráče.

13:51

Pytlíkovi přeskočil puk hůl v nejnevhodnější okamžik a Klejna musel celou situaci řešit vyhozením na zakázané uvolnění.

13:15

Foudy našel mezi kruhy Hillise, který pálil z první. Dostál skvěle zasáhl betonem.

13:05

Veleno vzal přečíslení tří proti dvěma na sebe, jeho tvrdou ránu z mezikruží Dostál udržel ve výstroji.

12:16

Pekař zkusil překvapit kanadského gólmana z ostrého úhlu. Rodrigue si mezeru u levé tyčky pohlídal.

12:06

Jeník si od pravého mantinelu nabruslil na střed, odkud vypálil, Rodrigue jeho pokus vykopl betonem mimo.

11:44

Česká reprezentace najednou ožila a Rodrigue musel řešit hodně nebezpečný závar na brankovišti.

11:30
Gól

Co se nepovedlo v přesilovce, to zvládli Češi o chvilku později! Čajka vyřešil přečíslení dvou proti jednomu nahrávkou zleva na pravou stranu na MATĚJE BLÜMELA. Ten byl na kruhu úplně osamocený a zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Petr Čajka a Matěj Pekař.

10:39

Kanada je opět kompletní, česká reprezentace početní výhodu nedokázala využít.

10:25

Dudas se protáhl ke střele z mezikruží, Dostál vytrčil rameno a jeho pokus vytěsnil mimo.

10:02

Tychonick vyhazuje puk přes všechny čáry, Čechům se zatím přesilovka nedaří.

09:34

Puk letí až k Dostálovi, Češi budou muset rozehrát zpoza vlastní klece.

09:27

Kapitán Zábranský pálil tvrdě od modré čáry, jenže jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

09:11

Zábranský má za vlastní brankou problémy s Hillisem, který sbírá cenné vteřinky.

08:39
Trest

Tylan Dellandrea (CAN) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění, Češi budou mít přesilovku.

08:18

Merkley rozjíždí útočnou akci Kanady na vlastní polovině.

07:46

Jeník hledal zpoza branky mezi kruhy volného Lauka, jenže ten v tísni poslal puk mimo tři tyče.

07:15

McIsaac obdržel na levém kruhu výtečnou křižnou přihrávku, jenže jeho střelecký pokus z první mířil vedle vzdálenější tyče.

06:47

McIsaacovo nahození od modré čáry na branku neprošlo, Kanaďané začínají hrozit.

06:30
Šance

Foudy se ocitl ve veliké příležitosti, když se na brankovišti dostal k dorážce, ale Dostál výtečně vykopl puk betonem mimo!

05:54

Oba týmy hrají v plném počtu.

05:38

Bahl se protlačil zpoza branky před Dostála, jenže nedokázal zakončit přesně.

04:59

Byram si to na levé straně při střele rozmyslel a místo toho nahrál za bránu.

04:40

Vhazování před Rodriguem, Češi zatím hrají velmi dobře.

03:54
Trest

Bude se hrát ve čtyřech. Ryan Merkley (CAN) dostává dvě minuty za nafilmovaný pád a Matěj Blümel (CZE) dvě minuty za držení.

03:40

Blümel se s pukem otočil na levém kruhu a vypálil. Jeho pokus mířil hodně vedle.

03:07

Lauko nahrál Kvasnicovi ve středním pásmu moc prudce a z české akce nebylo nic.

02:47

První střela na branku v podání Kanaďanů, kterou měl na svědomí kapitán Smith. Dostál puk bez potíží lapil.

02:12

Pytlík posunul puk do středního pásma, ale poslední kanadský obránce ho nepustil do samostatného úniku.

01:56

Javorové listy vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění, Češi zůstanou v útočné třetině.

01:43

Střondala se protáhl ke střele z vrcholu pravého kruhu, jeho pohotový pokus skončil na hrudi brankáře Rodrigueho.

01:13

Čajka se výbornou kličkou zbavil na levém kruhu obránce, jenže jeho pokus ze středu hřiště mířil jen doprostřed brány.

00:34

Po Jeníkově nahrávce pálil z levého kruhu Lauko, ale jeho tvrdá rána minula horní tyč.

00:06

Kvasnica se jal po úvodním vhazování forčekovat, ale puk nezískal.

00:01

Utkání právě začalo.

Elitní útočné formace se staví na úvodní buly, za okamžik začínáme.

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Kanaďané budou hrát v červené sadě dresů, Češi v bílé.

Úvodní buly bude vhozeno v 16:40, organizátoři posunuli začátek utkání o deset minut.

Úvodní sestavy:

Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac (A), Robertson – Lafreniere, Dellandrea (A), Lavoie – Veleno, McShane, Noel – Hillis, Foudy, Dudas – Fonstad, McBain, Wouters.

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Lauko (A), Jeník, Kvasnica (A) – Pekař, Blümel, Čajka – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Kropáček – Teplý.

Rozhodčí: Mollard (SUI), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), Shishlo (RUS).

Kanada

Kanada vyhrála skupinu A – nejprve porazila 6:4 USA, následně deklasovala Bělorusy 8:3, přemohla Švýcarsko 5:0 a v prodloužení udolala Švédsko. „Kanada je jeden z největších favoritů celého turnaje, který tady dosud ani jednou neprohrál. Ale play off je o jednom utkání. My se na něj připravíme a uděláme všechno pro to, abychom překvapili," hlásí trenér David Bruk.

Javorové listy se budou spoléhat na hvězdnou obranu, kde jsou takoví borci jako Ty Smith, Jared McIsaac nebo Ryan Merkley. Mimořádně produktivní je na turnaji útočník Serron Noel, dalšími oporami jsou Joe Veleno nebo mladičký Alexis Lafrenière.

Sestava z posledního utkání:

Rodrigue (Ellis) – Smith (C), Byram, Merkley, Bahl, McIsaac, Tychonick, Robertson – Dellandrea (A), Lafreniere, Thomas – Noel, McShane, Veleno (A) – Dudas, Foudy, Hillis – Lavoie, Wouters, McBain

Česko

Češi se na utkání s Kanadou přemístili z Čeljabinsku do Magnitogorsku. Reprezentanti naposledy prohráli 2:4 s Finskem a po utkání nešetřili sebekritikou. „Musíme přestat honit individuální výkony a musíme se začít zajímat o to, kam se dostaneme jako tým. Čtvrtfinále je to, kde se turnaj láme. Tam už opravdu budeme muset hrát jako jeden tým. Jinak nemáme šanci," řekl pro hokej.cz útočník Matěj Pekař. „Řekněme si to na rovinu: do čtvrtfinále jdeme jako outsider. To pro nás ale může být výhoda." Ani útočník Petr Čajka ještě nesvěsil hlavu: „Naděje pořád zůstává. Půjdeme do toho naplno, nemáme co ztratit."

Češi vyhráli v základní skupině pouze nad Francií (9:2), jinak nestačili na Slovensko (2:5), Rusko (2:3) i Finsko (2:4). Nejproduktivnějším hráčem týmu je se třemi góly a třemi asistencemi Jakub Lauko. Po třech gólech mají i Karel Plášek s Vojtěchem Střondalou. Jedničkou v utkání s Kanadou by měl být Lukáš Dostál.

Dvořák (Kolář) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Lauko (A), Kvasnica (A) – Jeník, Blümel, Kropáček – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Čajka – Teplý

Zdravím všechny hokejové fanoušky z ruského Magnitogorsku, který se stal spolu s Čeljabinskem dějištěm historicky dvacátého světového šampionátu hráčů do osmnácti let. Ve městě jižně od Uralu se v 16:30 středoevropského letního času střetnou ve čtvrtfinále týmy Kanady a Česka. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.