Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.

Duel dotáhla Škodovka až do prodloužení, ale v něm se prosadilo už po minutě Lausanne. Plzeň tedy po loňské jízdě, kdy vypadla až v semifinále, letos končí už v osmifinále. Proti švýcarskému celku padla o jediný gól. Posledním českým týmem v Lize mistrů tedy zůstává Hradec Králové, jenž přešel před Mannheim a zahraje si s dalším švýcarským týmem, Zugem s Janem Kovářem, na který narazili indiáni v základní skupině.

Střely na branku: 33:25.

Konec zápasu.

Sestava HC Lausanne

Sestava HC Škoda Plzeň

60:58
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! Ani minut netrvalo prodloužení. Západočeši trestuhodně propadli a přečíslení dva na jednoho Lausanne využilo. CORY EMMERTON obdržel přihrávku před branku od Gennaziho a zblízka zvedl kotouč bekhendem mimo dosah Dominika Frodla. Asistence: Joel Genazzi.

60:01

Začalo prodloužení.

Prodloužení v Lize mistrů se hraje deset minut tři na tři! Případně budou následovat nájezdy.

Plzeň ve třetí třetině dokázala vsítit potřebné dva góly a srovnala stav dvojzápasu na 5:5, když se trefil z úniku Matyáš Kantner a z dorážky Luboš Rob! Oba celky poté ještě mohly překlopit postup na svou stranu, ale další branka už nepadla. Jdeme tedy do prodloužení!

Střely na branku: 32:25.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:17
Šance

Emmerton nadvakrát pálil zblízka, puk do branky nedostal, poté zakončoval už do poloprázdné branky Jooris, ale kotouč v síti zázračně nekončí! Domácí útočník trestuhodně minul.

59:00

Jsme minutu od prodloužení, Lausanne v útoku.

58:28

Kantner se hnal na branku hned po buly, byl podražen, ale pokračuje se ve hře.

58:26

Moravčík vypálil od modré čáry, Stephan puk nejprve neudržel, ale poté ho zvládl ukrýt před číhajícím Kantnerem!

57:49
Šance

Stephan vyjel za branku a kotouč rázem vyplaval před brankoviště, domácí gólman se stihl vrátit proti střele Matěje Koldy!

56:55

Leone se dostal k volnému puku na pravém kruhu, ale branku netrefil.

56:24

Strakova střela od modré čáry nepřesná, u puku poté hráči švýcarského celku.

55:54

Před Kaňákem se otevřel prostor, ale plzeňský obránce při pokus o útok podklouzl. Spoluhráči ho však v defenzivě dobře zastoupili.

55:04

Střely na branku: 31:23.

55:04

Junland nahodil puk z modré čáry, Frodl raději kotouč ukryl. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Lausanne.

54:46

Zakázané uvolnění Škody.

54:01

Lausanne mohlo najít rychlou odpověď, ale Vermin tečoval přihrávku před branku těsně mimo!

53:25
Gól

Plzeň právě vstřelila branku!
To jsou věci, Západočeši střílí v poslední části i druhý potřebný gól a v součtu obou zápasů srovnávají stav na 5:5! Houdek vypálil od modré čáry, Stephan vyrazil puk jen před sebe a dobře zorientovaný LUBOŠ ROB doklepl bekhendem puk do sítě. Hlouček plzeňských fanoušků se raduje, Škoda dává důležitý gól. Houdek a Malát zapisují první kanadský bod za indiány. Asistence: Michal Houdek a Sebastián Malát.

52:31

Bertschy se protáhl po levé straně a pokusil se vypálit přes Budíka, to se mu nepovedlo.

51:37

Němec vysunul na pravé straně Kantnera, který se snažil prosmýknout před branku, tam se nedostal.

51:07

Čerešňákova rozehrávka nepřesná, Moy se snažil proskočit mezi dvojicí obránců, byl zastaven čistým způsobem.

50:20

Pour prověřil Stephana střelou z protiakce, domácí gólman vyráží betonem.

50:10

Hosté v plném počtu.

49:53

Tečovaná přihrávka domácích končí až v obranném pásmu švýcarského celku.

49:38

Bertschy pálil od modré čáry mimo, Lausanne pokračuje v tlaku.

49:20

Domácí v plném počtu.

49:05

Straka před Lindbohma neprošel a dopředu míří Lausanne.

48:17

Junland vypálil po buly jen těsně vedle levé tyčky.

48:10
Trest

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Moravčík – 2 min., podrážení).

48:10

Kodýtek nepřihrál dobře a do protiakce zamířil Bertschy, který byl faulován. Takto zbytečně se připravila Škodovka a přesilovkovou šanci.

47:40

Nepřesnou střelou, která se od mantinelu odrazila do středního pásma, přichází Škoda o tlak.

47:20
Trest

Vyloučení v týmu HC Lausanne (Genazzi – 2 min., držení hole).

47:01

Frodl si připisuje těžký zákrok betonem a drží stav 3:3.

46:48

Lausanne se hned snažilo najít rychlou odpověď, ale Emmerton se ke střele nedostal a Frodl odražený puk kryje.

46:30
Gól

Nodariho střelu hned po buly vyrazil Frodl a dopředu vyrazili Západočeši, konkrétně MATYÁŠ KANTNER, který se protáhl právě přes padajícího Nodariho, rázem byl sám před gólmanem a i při ztrátě rovnováhy vypálil nad rameno Stephana! Plzeň tedy ztrácí už pouze gól v součtu obou duelů. Asistence: Jaroslav Kracík.

46:16

Lee Roberts vystřelil z pravé strany rovněž z velkého úhlu, Frodl ukryl kotouč pod lapačku.

45:23

Straka se snažil z velkého úhlu překvapit Stephana, ten betonem vyráží.

45:13

Pour dostal přihrávku na levou stranu a z úhlu vypálil zápěstím, Stephan zasahuje.

45:00

Dnešní utkání sleduje 3239 diváků.

44:22

Moyova tečovaná přihrávka z pravé strany končí v lapačce Dominika Frodla.

43:49

Západočeši ve třetí části zatím aktivnější, opět se usadili na chvíli v útočném pásmu, ale šance si zatím nevytvářejí.

42:57

Budík s Vráblík si zkomplikovali rozehrávku, ale nakonec situaci zvládli.

42:17

Škoda opět v útočném pásmu, Budík to zkoušel od modré čáry, kotouč domácí srazili do středního pásma.

41:33

Kotouč na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

41:26

Plzeň se usadila v útočném pásmu, Čerešňákovo nahození vyráží Stephan.

40:44

První útok Západočechů ve třetí části Lausanne odrazilo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:24.

Zatímco první část nabídla pět gólů, ve druhé třetině jsme gól neviděli. Plzeň se musela bránit dvěma přesilovkám domácím, což zvládla, ale v ofenzivě toho moc nepředvedla. Škoda tak stále v součtu obou duelů ztrácí dvě branky a má pouze dvacet minut na smazání manka.

Střely na branku: 22:13.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:47

Kracík v pádu přihrál puk před branku, Pour v tísni nezakončil přesně.

39:41

Čerešňák dobrou defenzivou překazil akci domácích. Lausanne poté rozehrálo jen na zakázané uvolnění.

38:39

Teď už pálil od modré čáry Vojtěch Budík, branku minul.

38:04

Plzeň se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale nedokázala pořádně dostat puk pod kontrolu, takže z toho nebyla ani střela.

37:00

Zakázané uvolnění Lausanne.

36:46

Bertschy sólovou akcí neuspěl, na druhé straně Stephan raději přikryl slabé nahození Vráblíka.

36:04

Moravčík to také zkoušel po přechodu do útočného pásma střelecky, zakončil nad branku Stephana.

35:02

Pour z pravé strany minul domácí branku, Západočeši se ale usazují v útočném pásmu.

34:24

Komerční přestávka, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:25

Závar před plzeňskou brankou, Bertschy s Verminem mohli dorážet, ale Frodl odolal! Hosté už v plném počtu.

33:06

Západočeši znovu vyhazují.

32:49

Neúspěšný přechod domácích do útočného pásma, kotouč až za Stephanem.

32:15

Velký tlak Lausanne, z něho šance nepřišla. Emmertonovu střelu vyráží Frodl a indiáni se osvobozují.

31:25
Trest

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kodýtek – 2 min., vysoká hůl).

31:25

Do tlaku se dostalo Lausanne, šanci si nevypracovalo. Puk už byl ve středním pásmu, poté však Západočeši faulovalo.

30:41
Šance

Znovu Rob, tentokrát z první z levého kruhu, Stephanovi puk vypadl, ale Kodýtek se k dorážce neprotlačil!

30:28

Luboš Rob ranou z pravého kruhu rozvlnil jen boční síť.

30:06

Vráblíkovu střelu od modré čáry Stephan jen vyrážel, k dorážce už se ale indiáni nedostali.

29:52

Zakázané uvolnění švýcarského týmu.

29:25

Kanter probruslil do útočného pásma a z velkého úhlu zkusil překvapit Stephana, to se mu nepovedlo.

28:23

Západočeši se ubránili a posílají puk alespoň do středního pásma.

27:57

27:50

Emmertonův pokus vyráží Frodl do rohu, tam získává puk Lausanne.

27:11
Šance

Znovu Genazzi, tentokrát si sjel před branku, dostal přihrávku, pálil přes Kaňáka a Frodla zachránila horní tyčka!

27:05

Genazzi vypálil z první z pravého kruhu, Frodl se stihl přesunout a kryje.

26:27

Herren nechal puk za sebou a do protiakce zamířil Petr Kodýtek, Junland zvládl jeho střelu srazit do ochranné sítě.

26:13

Herren pálil z hranice levého kruhu, Frodl lapačkou vytěsnil puk mimo.

26:06

Junland nahazoval puk od modré čáry, zasahuje Dominik Frodl.

25:57
Trest

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kolda – 2 min., držení).

25:31

Frodl musel likvidovat jedovku Leoneovu jedovku z levého kruhu.

24:58

Tobias Stephan vyráží nahození Němce ze středního pásma.

24:27

S Přikrylovým skákavým pokusem měl Stephan drobné problémy, dokázal ho vyrazit.

23:49

Bertschy se šikovně obtočil kolem Budíka a zakončil bekhendem, Frodl musel vyrážet betonem.

23:27

Menší závar před Stephanem, Kantner ale netrefil puk ideálně.

23:04
Šance

Hosté propadli v defenzivě a přečíslení dvou proti jednomu mohl po přihrávce zužitkovat Antonietti, mířil pod horní tyčku, parádní zásah lapačkou vytáhl Dominik Frodl!

22:32

Herren kličkoval na modré čáře a spoluhráči ho vystavili do ofsajdu.

21:34

Michal Houdek drží puk za Frodlovou brankou a vymýšlí rozehrávku.

20:40

Lausanne se hned vrhlo do útoku a Frodl si připsal dva zákroky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:36.

Přesně deset sekund udržela Plzeň vedení také v neděli v Mladé Boleslavi za stavu 3:2, Bruslaři také hned odpověděli jako dnes Lausanne.

Oslabená Plzeň prohrávala už v 6. minutě. Odpověď ale našli Jaroslav Kracík a Lukáš Kaňák a s českým zástupcem to rázem vypadalo veseleji, neboť dohnal ztrátu z prvního zápasu. Jenže radost Západočechů trvala pouze deset sekund. Trefil se Lindbohm a navíc v 16. minutě stanovil stav na 3:2 pro Lausanne Moy. Po přestřelce v první třetině tedy Škodovka ztrácí jeden gól, v součtu obou duelů pak góly dva.

Střely na branku: 10:7.

20:00

První třetina skončila.

19:48

Lausanne drží puk za brankou a divoká první část končí.

18:41

Čerešňákovi puk při rozehrávce přeskočil hůl, ale Západočeši se ke kotouči nakonec dostali a zaútočil Rob, jeho pokus vyráží nejistě Stephan.

18:15

Moravčíkovu střelu z levé strany Stephan vyráží.

17:54

Frickovu schovanou střelu od modré čáry Frodl neviděl, puk však skončil mimo branku.

17:15

Lausanne drží puk a snaží se vymyslet další útočnou akci.

16:05

Malát zůstal volný před brankou, ale tečoval přihrávku mimo tři tyče.

15:31
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! Zatím vidíme přestřelku a velké chyby v obraně, které švýcarský tým trestá a vede 3:2. Budík si nerozuměl s Kaňákem při přebírání TYLERA MOYE, kterému posunul puk před prázdnou branku Nodari. Asistence: Metteo Nodari.

15:00

Bertschy zaútočil po pravé straně a vypálil, Dominik Frodl dokázal udržet puk mezi rukou a tělem.

14:14

Ani jeden z týmů se nyní neudrží dlouhou dobu na kotouči, Frodl po ztrátě Západočechů musel řešit nebezpečnou střelu Genazziho.

13:31

Ofsajd Západočechů.

12:58

Plzeň u kotouče v útočném pásmu.

11:50
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! Deset sekund a je všechno jinak, Lausanne si bere vedení ve dvojzápase zpět! PETTERI LINDBOHM vypálil z hranice pravého kruhu nad beton Dominika Frodla ke vzdálenější tyči. Asistence: Joel Vermin.

11:40
Gól

Nedáš – dostaneš a Škodovka ve dvojzápase srovnává skóre! První útočná formace Lausanne spálila velkou tutovku, když Kenins z mezikruží minul, na druhou stranu se vydali Západočeši, LUKÁŠ KAŇÁK obdržel pas na levou stranu a z úhlu propálil Stephana, který nemá čisté svědomí. Asistence: Roman Vlach a Jakub Pour.

10:37

Střela hostů sražená a Plzeň se musí rychle vracet, Frodl vyráží ránu Froidevauxe z pravého kruhu.

09:21
Gól

Dnešní kapitán Škody JAROSLAV KRACÍK srovnává stav utkání! Při přečíslení dvou proti jednomu nejprve naznačil střelu, ještě si potáhl kotouč dál a poté zamířil k bližší tyči kolem ramene Tobiase Stephana. Asistence: Jakub Pour.

08:46

Západočeši pokračovali v tlaku, ale do šance se nedostali. Od modré čáry nahazoval puk Houdek, kotouč na branku neprošel.

08:19

08:06

Roman Vlach si najel na pravou stranu, obdržel přihrávku a střílel z kruhu, jeho pokus skončil sražený v ochranné síti.

07:45

Lausanne se osvobozuje.

07:28

Čerešňák nezpracoval Malátovu přihrávku na modrou čáru.

07:10

Střely na branku: 5:1.

07:04

Lausanne kontroluje puk i v oslabení.

06:34
Šance

V oslabení mohl přidat druhý gól domácích Genazzi, ujel obraně Západočechů, ale Dominika Frodla nepřekonal!

06:19
Trest

Vyloučení v týmu HC Lausanne (Herren – 2 min., hákování).

06:01

Signalizovaná výhoda Západočechů.

05:41
Gól

Lausanne právě vstřelilo branku! Švýcarský celek vede 1:0! DUSTIN JEFFREY si vybruslil s kotoučem na pravý kruh a zamířil parádně do vzdálenějšího horního rohu, Dominik Frodl na puk nedosáhl. Asistence: Ronalds Kenins a Christoph Bertschy.

05:24

Kantner dobře napadal domácí rozehrávku, ale puk nakonec získat nedokázal.

04:37

Moy nahodil puk od pravého mantinelu na branku, Frodl raději přikryl puk.

04:21

04:03

Indiáni vyhazují puk přes všechny čáry.

03:57

Znovu Genazzi, Dominik Frodl kryje a přerušuje hru.

03:44

Genazziho rána z levého kruhu končí u Frodla, ten dokázal pokus vyrazit.

03:03

Herrenova střela sražená a Plzeň se osvobozuje.

02:44

Západočeši vybojovali puk a vyhazují.

02:21
Trest

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Přikryl – 2 min., podrážení).

02:05

Indiáni se ubránili tlaku domácích a snažili se sami zahrozit, to se jim nepovedlo.

01:31

Jooris nabruslil do útočného pásma, střela mu nesedla.

00:27

Bertschy při pokusu o protiakci podklouzl.

00:13
Šance

Hned šance Plzně! Kracík se přiřítil do útočného pásma, přihrál na levý kruh Kantnerovi, který vyprášil pouze Stehpanův beton!

00:01

Utkání právě začalo.

Plzni dnes kromě Mertla, Indráka nebo Heřmana chybí také Eberle a hlavně Milan Gulaš. Indiáni povolali Filipa Přikryla a Matějem Koldou, přesto mají však jen jedenáct útočníků. Uvidíme, jak se jim povede v tak oslabené sestavě.

Úvodní sestavy:

HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Junland, Heldner, Frick, Lindbohm, Genazzi, Grossmann, Oejdemark, Nodari – Kenins, Jeffrey, Bertschy – Vermin, Emmerton, Moy – Herren, Jooris, Leone – Antonietti, Froidevaux, Roberts

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák (A), Budík, Kaňák – Kantner, Kracík (C), Pour – Straka (A), Němec, Přikryl – Malát, Kodýtek, Rob – Vlach, Kolda

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Nikolić (AUT) – Altmann, Wolf (oba SUI).

Dokáže Plzeň smazat jednogólové manko z prvního duelu a vybojuje postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, nebo Lausanne zužitkuje domácí prostředí a dokáže uhrát alespoň potřebnou remízu?

Co se bude dít, když...
Lausanne po vítězství 2:1 stačí k postupu jakákoliv výhra nebo remíza. Jestli Plzeň zvítězí o gól, bude se prodlužovat, případně rozhodnou až samostatné nájezdy. Jestli Západočeši vyhrají o dvě a více branek, postoupí oni.
Vítěz tohoto dvojzápasu narazí ve čtvrtfinále na lepšího z dvojice Luleå (SWE) – Bern (SUI). První utkání vyhrál venku švédský tým 3:0.

První zápas:
HC Škoda Plzeň – Lausanne HC 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Velmi vyrovnaný a opatrný souboj nabídl první osmifinálový duel mezi Plzní a Lausanne. Skóre otevřel až ve 35. minutě Jakub Pour svižnou ranou z levého kruhu. Hosté však odpověděli už po třech minutách, kdy se trefil Joel Vermin. V 57. minutě překlopil skóre na stranu Lausanne Joel Genazzi. Trenér Ladislav Čihák sáhl k odvážnému tahu, když v prvním zápase, kdy se počítá každý gól, odvolal na jedno střídání gólmana Škoda zkusila hru v šesti, která nepřinesla branku ani na jedné straně. Indiáni tak odjíždí do Švýcarska s jednogólovou ztrátou.

Branky a nahrávky: 35. Pour (Kantner) – 38. Vermin (Lindbohm, Frick), 57. Genazzi (Almond).
Střely na branku: 24:26
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:1
Vhazování: 22:29
Sestava Plzně: Frodl (Micka) – Moravčík, Vráblík, Houdek, Čerešňák, Budík, Kaňák – Malát, Kracík (A), Gulaš (C) – Kantner, Vlach, Pour – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Kolda, Němec, Rob.
Sestava Lausanne: Stephan (Bolthauser) – Frick, Lindbohm, Junland, Heldner, Genazzi (A), Nodari, Traber, Oejdemark – Kennins, Emmerton, Bertschy – Herren, Jeffrey (A), Vermin – Almond, Jooris, Moy – Leone, Froidevaux (C), Antonietti.

HC Škoda Plzeň
Západočeši skončili v základní skupině druzí za dalším švýcarským týmem, Zugem, nasbírali dvanáct bodů. V extralize se jim daří, momentálně mají sérii sedmi zápasů alespoň s bodem. V tabulce domácí soutěže jsou na třetím místě. V pátek Škodovka zdolala po obratu z 1:3 Karlovy Vary 4:3. V neděli však padla 3:4 v prodloužení v Mladé Boleslavi.

Nejproduktivnější hráč: Milan Gulaš – 12 bodů (8+4)
Nejlepší střelec: Milan Gulaš – 8 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 4 asistence
Hodnocení plus/minus: Mertl a Gulaš (+4)
Nejtrestanější hráč: Roman Vráblík (10 TM)
Gólmani:
Dominik Frodl – 225 min. | úsp. 88,89 % | prům. 2,40
Jaroslav Pavelka – 106 min. | úsp. 86,67 % | prům. 2,26
Kristián Kolář – 95 min. | úsp. 90,00 % | prům. 3,17

HC Lausanne
Švýcarský celek nasbíral ve skupině D dvanáct bodů, což mu stačilo na první místo. Ve švýcarské lize je čtvrtý, ovšem prohrál poslední tři ze čtyř zápasů. Po prvním zápase v Champions Hockey League nejprve Lausanne padlo doma s Bielem 2:3, v sobotu však zvítězilo na ledě Ambri-Piotta 2:1 v prodloužení, v tabulce je aktuálně čtvrté.

Nejproduktivnější hráč: Christoph Bertschy – 7 bodů (3+4)
Nejlepší střelci: Bertschy, Herren a Jooris – 3 branky
Nejlepší nahrávač: Christoph Bertschy – 4 asistence
Hodnocení plus/minus: Joel Vermin (+4)
Nejtrestanější hráč: Cody Almond (10 TM)
Gólmani:
Tobias Stephan – 311 min. | úsp. 91,78 | prům. 2,31
Luca Boltshauser – 125 min. | úsp. 87,50 | prům. 2,88

Přeji krásný úterní večer, vítejte u odvetného duelu osmifinále Ligy mistrů, ve kterém český zástupce HC Škoda Plzeň bude bojovat o postup na ledě švýcarského HC Lausanne. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.