Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Icing přerušuje hru. Vhazovat se bude před Žukovem.

57:07
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
ADAM KUBÍK se po propadu Dukly ve středním pásmu dostal do úniku a střelou k tyči navyšuje a pojišťuje vedení Kladna – 1:3! Asistence: Antonín Melka.

56:34

Bilčík nahodil přesně na Košarišťana a vybojoval pro Duklu alespoň útočné pásmo.

56:00

Dundáček pálil z modré, střelu zblokoval obránce Kladna.

55:00

Zacharčuk vyslal tvrdou ránu z modré, kotouč nesmiřoval do branky.

54:10

Dukla nyní nemůže najít recept na kladenskou obranu a čas se jí rychle krátí.

53:10

Marosz se nyní pokoušel jít do dvou hráčů ve středním pásmu, hned kotouč ztratil a dopředu může jít Dukla.

52:30

Oba týmy již nyní v plném počtu, Kladno si drží útočné pásmo.

51:25
Šance

Harkabus trefuje břevno po střele z kruhu!

50:40

Pekr nyní vyčkává na střelu z první z levého kruhu.

50:23
Šance

Nyní dvě tvrdé rány vychytal Košarišťan!

49:51
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

49:03
Trest

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., hrubost). Trest odpyká Šimon Jelínek.

49:03

Fronk nyní vyprášil rameno Košarišťana z pravého kruhu! Puk končí v ochranné síti.

48:15
Šance

Jiránek se dostal do samostatného úniku, jeho střelu mezi nohy ale Košarišťan předpovídal a likviduje vyloženou šanci, kterou Dukla mohla srovnat!

47:55

Mareš prověřil Košarišťanovu pozornost z modré. Gólman Rytířu zprvu nevěděl, kde puk je, nakonec ho našel ve výstroji.

47:30

Neviditelnou střelu z modré kryje Žukov. Puk ho naštěstí pro něj a jeho tým trefil do betonu.

46:35

Košarišťan má po střele z modré puk v lapačce. Vhazovat se bude na pravém kruhu.

46:00

Boj o kotouč v rohu za Žukovem. Vítězní jsou Rytíři a pokračují v kombinaci v pásmu.

44:55

Havránek se snažil o kombinaci s Jiránkem, který číhal před Košarišťanem. Puk skončil u obránců Kladna.

43:35

Opět chabá přihrávka ve středním pásmu a Žukov musí být opět v pozoru.

42:52

Chlubna našel na modré čáře volného Eliáše, který na nic nečekal a vyslal střelu na Košarišťana. Ten střelu podržel v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

42:10

Jihlava se zatím pokaždé dokázala vymanit z tlaku ve vlastním pásmu, akce vždy ztroskotala ve střední třetině.

41:25

Čachotský hledal ve středním pásmu Lichance, přihrávka byla ale přetažená a dopředu jdou zase a jenom Rytíři.

40:20

Košarišťan podržel puk po střele. Na následném vhazování bylo ale zase úspěšnější Kladno a tlačí se do útočného pásma.

40:05

První buly třetí třetiny, Kladno opět hned u kotouče.

40:01

Druhá třetina je u konce. Kladno dokázalo zvrátit výsledek a vede po 40 minutách v CZ LOKO Aréně 1:2 po gólech Machače a Suchánka.

Třetí třetina začíná za 14 minut.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:00

Jágr u kotouče v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostal po osobce od Strejčka.

37:10

Jiránek zaváží kotouč do pásma a kombinuje s Jiránkem, který už se vrátil z trestné lavice.

36:54

Šanci Kladna hasil až Žukov zákrokem lapačkou. Následuje komerční pauza, následně vhazování před Žukovem.

36:25

Černý zblokoval střelu z modré, hra stále pokračuje v pásmu Dukly.

35:20

Bilčík zakládá útok z vlastní třetiny. Dukle se teď nic moc nedaří.

33:35
Gól

Propad ve středním pásmu a Kladno odskakuje na rozdíl jedné branky. Domácím se sice podařil puk vybojovat ve vlastním pásmu, ale nepodařené vyhození zachytil JAKUB SUCHÁNEK a přesnou střelou, která se odrazila od pravé tyče zvyšuje na 1:2! Bez asistence.

32:55

Bukač dojel vyhozený puk ve středním pásmu a ihned otáčí hru zpět do pásma Kladna.

32:30

Hodně přísný, ale odpískaný icing. Hra se stěhuje zpět před branku Kladna.

31:50

Vyhrané buly ve středním pásmu a Dukla míří vpřed.

30:45
Gól

Rozehrávka Dukly ve vlastním pásmu se zastavila o hůl za brankou Žukova. Puk si následně dojel Frye, našel před brankou volného PATRIKA MACHAČE a ten střelou do šibenice srovnává na 1:1! Asistence: Zachary Frye.

29:45

Kladno nepolevuje v přesilové hře, všechny akce zatím maří Žukov.

28:45

Kladno pečlově kombinuje v útočném pásmu při početní výhodě.

28:05

Bilčík vyhazuje po vyhraném buly ve vlastním pásmu.

27:57
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).

27:20

Kladno nyní opět zavřelo Duklu na pár desítek vteřin v pásmu.

26:40

Útočný výpad Fronka po pravém křídle zastavil Sorokin.

25:25

Frye nahodil puk do pásma, kde si ho rychle našel Plekanec a Rytíři se usazují v útočné třetině.

24:45

Čachotský nyní vyslal tvrdou bombu na Košarišťana, ten zasahuje lapačkou, puk mu ale vypadl a hra pokračuje dál.

24:30

Příliš rychlý průchod do pásma Dukly a je pískán ofsajd. Z trestu Jiránka, respektive Chlubny, zbývá pět vteřin.

23:55

Fronk vyhazuje až k brance Kladna a hráči Dukly míří rychle střídat.

22:40

Jágr nyní rozdává puky od mantinelu. V hledáčku je hlavně Plekanec a Marosz.

22:35
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Tomáš Chlubna.

21:45

Dukla nedokázala vymyslet v početní výhodě nic a oba týmy jsou již v plném počtu.

20:40

Po vypršení trestu Eliáše je Dukla na chvíli v početní výhodě.

20:05

Úvodní buly druhé třetiny, Kladno u kotouče.

20:01

Do kabin jdou spokojenější hráči Dukly. Po neskutečném boji se v 17. minutě do rány opřel Fronk a otevřel skóre utkání.

Druhá třetina se bude 54 vteřin dohrávat se čtyřmi hráči na obou stranách, následně bude mít chvilkovou početní výhodu Dukla.

Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., podrážení).

18:30

Jiránek vyhazuje až ke Košarišťanovi a Dukla si může oddechnout.

18:11
Trest

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., podrážení).

17:30

Lichanec nyní schytal tvrdou ránu od modré, musí ale hrát dál, neboť se puk odrazil zpět na hole Kladna.

16:09
Gól

Dukla právě vstřelila branku!
Neskutečná práce útočníků Dukly v předbrankovém prostoru! Poté, co kotouč zmizel z dohledu všech, se najednou objevil před brankovištěm, kde si ho našel jako první Illéš, vyjel s ním za branku a dlouhým pasem našel JIŘÍHO FRONKA na vrcholku kruhu. Ten napřáhl z první a trefil se přesně k pravé tyči – 1:0! Asistence: Jakub Illéš.

15:20

Jágrova lajna kombinuje v útočném pásmu, kde zatím vše hasí Žukov.

14:40

Mareš nyní inkasoval tvrdý hit od bývalého spoluhráče Suchánka.

14:05

Nyní to teda není ofsajd, ale icing, který přerušuje hru. Vhazovat se bude opět v pásmu Dukly.

13:30

Další ofsajd, který přerušuje útočné snažení Dukly.

13:00

Jágr nyní úřaduje svojí dlouhou holí v útočném pásmu.

12:50

Po zákroku Žukova bude následovat komerční přestávka a následné vhazování na levém kruhu před Žukovem.

12:23

Hosté jsou již v plném počtu. I druhá přesilová hra Dukly zůstala nevyužita.

11:40

Po minutovém zámku se Kladno osvobozuje vyhozením až k Žukovovi.

10:55
Šance

Čachotský nyní hlavní iniciátor jihlavského útoku v další přesilové hře. Do koncovky se dostal až Fronk, který trefil Košarišťana v přesunu!

10:23
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., vysoká hůl).

09:50

Nyní se na výlet po pravém křídle vydal Plekanec. Jeho bekhendový pokus končí pouze na vyrážečce Žukova.

09:30

Černý dojíždí vyhozený puk a ihned zakládá další útok Jihlavy, která nepolevuje.

08:55

Po pravém křídle se vydal na výlet opět Tomáš Čachotský, jeho střela šla zase vysoko nad branku jako při prvním pokusu.

07:55

Nyní dva nehlídaní hráči před Žukovem zatápěli obráncům Dukly. Žukov opět stačil vše vyřešit.

07:25

Jihlava dokázala vyhrát buly ve vlastním pásmu a ihned kotouč vyváží pryč.

07:15

Složitou situaci nyní musel vyřešit Žukov přikrytím puku v jeho brankovišti.

07:00

Nyní odpískán icing Dukly.

06:30

Dukla se opět připravuje o pásmo, tentokrát je odpískán ofsajd domácího celku.

05:30

Pomalá přihrávka po modré čáře vyhání Duklu z pásma. Včas stihl tento pas vystihnout forčekující útočník Rytířů.

04:50

Dukla kombinuje v útočném pásmu a hledá skulinky v obraně Rytířů.

04:31
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., nedovolené bránění).

04:20

Kubík protlačil puk do útočného pásma.

03:30

Čachotský ujel rychle po pravém křídle a dostal se až ke střele. Kotouč šel vysoko nad kasu Rytířů.

02:10
Šance

Chlubna hledal před brankou volného Čermáka. Kotouč sice poskakoval v brankovišti, tam si ho ale nikdo nestihl včas najít!

01:45

Kladno sice vyhrálo buly ve vlastním pásmu, ale vzápětí je pískán druhý icing po dlouhém vyhození.

01:40

Nyní icing Kladna, Dukla v převaze na kotouči.

01:25

Ofsajd přerušuje útočné snažení Kladna.

01:05

Kotouč nyní ve středním pásmu.

00:40

Žukov si připisuje první zákrok v utkání. Po střele kotouč raději přikryl a vhazovat se bude po jeho pravici.

00:20

První nahození na Košarišťana, gólman Kladna ihned rozehrává hokejkou.

00:05

Kladno se po úvodním buly ujímá kotouče a zkouší založit útok z vlastního pásma.

00:01

Utkání právě začalo.

Šance

Zbývá půlhodinka do začátku hry!

Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – Dundáček, Bukač, T. Černý, Mareš, Bilčík (A), Strejček, Eliáš – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, Snuggerud, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Suchánek – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Melka, Marosz, Kubík – Račuk (A), Pitule, Hlava – Š. Jelínek, Machač, Guman – Bílek.

Rozhodčí: Pešina, Zubzanda – Jindra, Zídek.

Dukla si předvedla na ledě Kladna opět skvělý výkon a od postupu už ji dělí jen jediný zápas.

Opět se potvrdilo "pravidlo" finále o domácím prostředí, kdy zatím ani jeden z celků nedokázal doma urvat alespoň jeden zápas. Zda se to dnes podaří Dukle nebo Kladno opět potvrdí toto "pravidlo" a série se vrátí zpět k Rytířům, to se dozvíme již dnes ve večerních hodinách

Utkání začíná tradičně v 17:30.