Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 22. září 2023 Darina

Vítejte v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu! Zde v 16 hodin vypukne utkání 38. kola Tipsport extraligy mezi domácí Jihlavu a hostujícím Hradcem Králové.

Favoritem dnešního utkání jsou hosté, kteří s 68 body okupují druhou příčku extraligové tabulky. Hradec Králové se v minulém kole vrátil na vítěznou vlnu, když porazil Vítkovice 4:0.

Domácí Jihlava je zatím největším aspirantem na baráž. Týmu okolo hlavního trenéra Vlka se nedaří odlepit ode dna tabulky a na předposlední Litvínov ztrácí 6 bodů.

Jedná se o třetí vzájemné utkání v rámci této sezony. Ta předchozí dvě pouze potvrzují favorita dnešního zápasu. Obě utkání totiž zvládl Hradec vyhrát v základní hrací době.

Sestavy a rozestavení

JihlavaJihlava

34 Volden
Volden
o hráči
Kajínek
o hráči
Suchánek
o hráči
Stříteský
o hráči
Bryhnisveen
o hráči
De La Rose
o hráči
Zdráhal
o hráči
Šidlík
o hráči
Čachotský
o hráči
7 Hamill
Hamill
o hráči
19 Zeman
Zeman
o hráči
23 Rabbit
Rabbit
o hráči
Skořepa
o hráči
Dostálek
o hráči
Žálčík
o hráči
19 Hlinka
Hlinka
o hráči
24 Anděl
Anděl
o hráči
Kubalík
o hráči
88 Diviš
Diviš
o hráči
Jiránek
o hráči

Hr. KrálovéHr. Králové

24 Rybár
Rybár
o hráči
Pláněk
o hráči
Vydarený
o hráči
Zámorský
o hráči
Cibulskis
o hráči
15 Gregorc
Gregorc
o hráči
Graňák
o hráči
45 Pavlík
Pavlík
o hráči
Köhler
o hráči
Džerinš
o hráči
Šimánek
o hráči
Bednář
o hráči
Kukumberg
o hráči
6 Cingel
Cingel
o hráči
Smoleňák
o hráči
42 Koukal
Koukal
o hráči
Červený
o hráči
Vopelka
o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
61 Látal
Látal
o hráči

Rozhodčí: Kika (CZE), Svoboda (CZE) - Klouček (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 445

Spolu s hostujícími hráči přijela i početná skupina fanoušků. Když k tomu připočteme fanoušky domácí, tak o atmosféru nemusíme mít obavy.

Utkání začalo.

0:38

První formace Jihlavy začala aktivně a usadila se v útočném pásmu. Do žádné střelecké pozice je ale hostující obrana nepustila.

1:14

O první střelu utkání se postaral Jaroslav Bednář, který dostal přihrávku na levou stranu. Jenže puk z jeho role nenadělal Voldenovi žádné problémy.

1:52

Koukal poslal puk do jízdy Rudolfu Červenému, který vjel do útočného pásma. Byl už ale hodně blízko domácího beka, tak na Voldena vyslal pouze slabou střelu bekhendem.

2:20

Látal si u mantinelu obhodil Stříteského, ale toho dobře zastoupil Šidlík, když dosprintoval k puku jako první.

3:20

Zeman dostal krásnou přihrávku od Hamilla, měl poloodkrytou bránu, ale rozhodl se ještě celou akci vyšperkovat na Čachotského. Jenže ten už s přihrávkou nepočítal. Kdyby Zeman střílel, Rybár by se těžko dostával ke své levé tyči.

4:08

I na druhé straně už čítáme gólovku. Radek Smoleňák vystihl rozehrávku Dukly a jel sám na Voldena, ten však vytáhl fantastický zákrok proti jeho blafáku.

5:30

A máme tu další velkou šanci hostů. Šimánek si sjel před bránu na přihrávku Džerinse, ale v bezprostřední blízkosti minul.

6:08

Komereční přestávka přijde domácím rozhodně vhod. První i druhý útok Hradce má za sebou dobré střídání, když drželi Duklu v jejich pásmu. Volden se v bráně rozhodně nenudí.

6:17

Střelu Bednáře od modré vyrazil Volden k nohám Kukumberga, ale tomu se nepodařilo dorazit.

6:50

Po dlouhé době se puk dostal také na druhou stranu. Postaral se o to Žálčík, který jej vyvezl a prudkou střelou donutil Rybára přerušit hru.

7:37

Tomáš Kubalík dostal ve středním pásmu puk do jízdy a bylo to 1 na 1. Kubalík naznačil kličku a vyjel si do střelecké pozice. Jeho střela zápěstím nebyla vůbec špatná, Rybár máchnul lapačkou marně, ale puk nakonec minul jeho levou tyč.

8:27
Tresty

Vyloučen hráč Martin Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění

9:00
Góly

Josef Skořepa (Jihlava) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Nicolai Bryhnisveen a Matěj Stříteský. Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:0
Výbotrně sehraná přesilovka od domácích. Kotouč šel rychle dokola, až se dostal na hůl Bryhnisveena, jenž z jedné pálil. Jeho nabídku usměrnil v předbrankovém prostoru Skořepa mezi nohy Rybára.

9:58

Přihrávka Graňáka byla na Koukala až příliš prudká. Puk doklouzal na zakázané uvolnění.

10:16

Ani tentokrát Koukal ve středním pásmu nedosáhl na přihrávku, tentokrát z hole Pavlíka. Další zakázané uvolnění.

10:51
Důležité

Domácí mohli jít do vedení 2:0! Hlinka prokázal skvělý přehled na modré a poslal puk na De La Rose do druhé vlny. Ten si připravil puk ke střele a orazítkoval břevno!

11:07

Krkolomný přechod hostů do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí. Upřímně nevím, co píská, ale vhazovat se bude před Voldenem.

11:12
Tresty

Vyloučen hráč Adam Zeman (Jihlava), 2+2 min. za Vysoká hůl
Přesilovku si vyzkouší i hosté a to hned čtyřminutovou. Bylo tam krvavé zranění.

11:30

Čachotský vyvezl puk a ze středního pásma jej poslal vpřed. Poté byl trochu zbytečně dohrán, ale vše v rámci pravidel.

12:07

Vyhození Skořepy dojel jako první Diviš a ušetřil další vteřiny v útočném pásmu, zatím se Hradci nedaří usadit v pásmu.

12:45

Voldenova síť je rozvlněna, ale pukem to nebylo, Smoleňáka do ní poslal jeden z domácích obránců. O faul se zřejmě nejednalo.

12:54

Fantastický Volden si může vychutnat ovace domácího publika. Nejprve chytil maskou střelu Bednáře a poté skryl do lapačky i vyražený puk, než jej stihli hosté dorazit.

13:12

Tomáš Čachotský v oslabení vyjel s pukem dopředu, zasekl před jedním obráncem a poslal na Rybára bekhendovou střelu. Ta sice měla daleko ke gólu, ale Rybár puk podržel a přerušil hru. Skvělá práce domácího kapitána.

13:47

Puk je opět daleko od Vodena. Hradec dobře sehrál přesilovku, ale v kritický moment přeskočil puk Pavlíkovu hůl na modré.

14:22
Góly

Petr Koukal (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jaroslav Bednář a Petr Zámorský. Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:1
Dukla se bránila statečně, ale hosté nakonec přesilovku využívají, krásným pasem našel Bednář Koukala, jenž měl jednoduchou práci.

14:58

Smoleňák dostal prostor u levého mantinelu, tak se vydal na steč s Voldenem, proti němu ale neuspěl.

15:55

Teď měli domácí štěstí. Cibulskis si najel před bránu, kde ho přesně našel Berer. Teč Cibulskise ale zamířila mimo.

16:07
Tresty

Vyloučen hráč Nicolai Bryhnisveen (Jihlava), 2+2 min. za Vysoká hůl

16:28

Dobře zapracoval Kajínek, když zablokoval hůl Červeného. Ten chtěl dorážet volný puk po střele z modré.

17:17
Góly

Jaroslav Bednář (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Petr Zámorský a Rudolf Červený. Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:2
Hosté drželi domácí hokejisty v pásmu, rychle si vyměňovali puk na modré čáře, až jej Bednář vzal a uklidil do brány.

17:59

Smoleňák dostal před Voldenem přihrávku od Kukumberga, rychle se s pukem otočila a vystřelil. Rozvlnil však pouze boční síť.

19:18

Dukla kompletní.

19:40

Domácí hokejisté šli střídat v nevhodný čas. Hradec dostal puk rychle dopředu na Smoleňáka, který měl před sebou dálníci. Zleva se blížil k Voldenovi a mířil mezi nohy, kde byl Volden připraven.

Skončila první třetina.

20:00

Musím říct, že diváci dnes rozhodně nemusí litovat, že přišli na stadion. Hraje se nahoru dolů, vidíme spoustu šancí a fantastická atmosféra dodává kulisu tomuto zápasu. Hosté zaslouženě vedou. Dokázali využít, že měli okolo sedmi minut přesilovou hru.

Začala druhá třetina.

20:09

Na samém začátku druhé třetiny vystřelil Hamill. Rybár střelu dobře viděl a skryl do výstroje.

20:36

Kajínkovu střelu od modré šikovně tečoval Zeman, ale případný gól by stejně neplatil. Kajínek se s pukem dostal do středního pásma, takže to byl ofsajd.

21:07

Stříteský čistě tělem zastavil pronikajícího soupeře podél mantinelu.

21:39

Anděl s Žalčíkem jeli do přečíslení, ale druhý jmenovaný se k zakončení nedostal. Puk se ještě odrazil k holi Anděla a ten jej poslal na bránu. Špatně ale zamířil, puk vyletěl vysoko nad.

22:38

Zámek hostů vyústil v zajímavou střelu Cibulskise. Ta byla ještě před Voldenem tečovaná a otřela se o vnější oblouk jeho brány.

23:02

Čachotský v útočném pásmu ztratil puk a vypadalo to na brejk na druhou stranu. Domácí kapitán se ale vrátil a vše napravil.

23:51

Stříteský hned po buly přehrál puk na druhou stranu na Bryhnisveena, ale tomu střela příliš nesedla. Přesto nadělala Rybárovi problémy.

24:42

Pěknou individuální akci zakončil Hlinka střelou do lapačky Rybára. Jeho předchozí háčkovaná si ale vysloužila potlesk publika.

25:19

Čárový rozhodčí musel rychle uskočit před nahozením Žalčíka. Ten jej málem trefil.

25:51

Kajínek v tísni na modré čáře poslal puk na bránu. Kolem tří hráčů puk proletěl až k Rybárovi, ale ten pouze nastavil lapačku a puk lapil.

26:40

Domácí hokejisté se dožadují přesilovky, Čachotský pravděpodobně byl podržen, ale rozhodčí tento faul přehlédli.

27:20

Akci hostů vedl po levé straně Cingel, ne středu mu najížděl Kukumberg a také mu Cingel přihrávku adresoval. Kukumberg se pokusil lehkou tečí usměrnit puk do brány, ale s lehkostí to přehnal. Puk zamířil neškodně mimo.

28:19

Diváci jsou dnes z obou stran skvělí. Nejvíce si toho zřejmě užívá domácí maskot, který už dobré dvě minuty tancuje na domácí chorál.

28:45

Hradec kombinoval v útočném pásmu, až se ke střele odhodlal Zámorský, ale do trajektorie se dobře postavil Jiránek. Puk nakonec od jeho bruslí skončil v ochranné síti.

29:08

Střelu Pavlíka od modré chtěl srazit De La Rose. Jeho teč ale mířila mezi tři tyče, Volden měl co dělat, aby neinkasoval.

29:52

Puk v útočném pásmu se odrazil ke Koukalovi, který měl prostor ke střele. Střelu ale pouze naznačil a poté přihrál Červenému. Jeho pokus pokryl Volden.

30:27

Obrovskou chybu vyrobil ve vlastním pásmu Stříteský. Prakticky nabil Červenému přímo proti holi. Jenže ke střele se Červený nakonec nedostal, jeden z jihlavských mu a hranici pravidel sekl do hole.

31:13

Stříteský vybojoval puk ve svém pásmu a chtěl jej poslat do jízdy Čachotskému. Ten se ale v nesprávný okamžik otočil a čekal přihrávku z druhé strany.

32:40

Tempo hry lehce opadlo, ani jednomu týmu se nedaří projít přes útočnou modrou, vidíme spoustu nepřesností.

33:29

Dlouhou pasáž nepříliš pohledné hry přerušil Kajínek, když nahodil puk do lapačky Rybára.

33:35

Zdráhal posunul po modré Na De La Rose a ten vypálil z jedničky. Škoda jen, že před brankou nikdo neclonil, takhle měl Rybár snadnou práci.

34:15

Látal napřáhl ke střele od modré. Před Voldenem bylo sice rušno, ale jihlavský brankař si puk ve vzduchu našel.

34:37

Zámorského dobrou střelu vyrazil Volden špičkou betonu, teď mají hosté dobrý tlak.

35:50

Dostálek v útočném pásmu přistrčil puk Rabbitovi, který měl trochu prostoru, jenže netrefil bránu.

36:40

Domácí lavička se hodně zlobí, rozhodčí totiž pískají hru vysokou holí ve chvíli, kdy jel Hlinka do šance. Je pravda, že Anděl měl hůl vysoko, ale spolu s ním i dva hostující hráči.

37:23

Jiránek v útočném pásmu dobře zapracoval a vybojoval si šanci, proti ní ale Rybár zasáhl.

37:26

Jeden z jihlavských byl po přerušení hry povalen na zem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

37:35

Na konci přečíslení tři na dva byl Kohler. Ten si srovnal puk na holi a mířil doleva nahoru. Branku Voldena ale přestřelil.

38:39

Kukumberg si najel k levé straně brány a dostal přihrávku. Kdyby střílel z první, měl by odkrytou bránu, ale zpracování ho o šanci připravilo.

39:34

Tahle rozehrávka se Suchánkovi vůbec nepovedla. Puk přímou cestou doletěl až na icing.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

40:00

Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, možná i proto, že jsme neviděli žádnou přesilovku. Hra je i nadále vyrovnaná, ačkoliv počet šancí oproti první periodě klesnul. Uvidíme, zda se Dukle podaří vyrovnat ve třetí třetině.

40:28

Čachotský už se rozjížděl vpřed, ale nakonec ještě otočil, přihrál bekům a šel střídat.

41:23

Koukal projel poměrně snadno do útočného pásma a zprava se blížil k Voldenovi. Koukal musel zakončovat bekhendem a s tím si Volden poradil.

42:04

Dobře napadající útočníci Dukly donutili Látala vyhodit na zakázané uvolnění.

42:24

Jiránek zpoza brány chtěl poslat překvapivou přihrávku do brankoviště, trefil ale pouze brusle jednoho z beků.

42:46

Pavlík chtěl narentlovat Čachotského na hrazení, ale domácí kapitán se mu krásně vyhnul. Viděli jsme tak krásnou rybičku hostujícího obránce.

43:42

Rabbit padá po souboji před bránou, ale vylučovat se nebude. Domácí fanoušci jsou velmi rozzlobeni.

44:33

Třetí třetina je zatím v rukou Dukly, ale obrana Hradce nepřipouští výraznější šance.

45:16
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Vopelka (Hr. Králové), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

45:27

Bryhnisveenova přízemní střela proletěla mimo.

46:00

Hamill to vzal na levé straně na sebe, vybruslil si do slušné pozice a vystřelil. Rybár ale našel puk ve své lapačce.

59:30

Hradec Králové se podruhé v řadě osvobozuje, vypadá to, že druhá přesilovka Dukly zůstane nevyužitá.

47:34

Čachotský nabídl puk Bryhnisveenovi, který okamžitě vypálil. Střela byla tečovaná, ale Rybár dokázal zasáhnout.

48:38

Krásná teč Hlinky pořádně vylekala Rybára. Puk se otřel o tyč a zamířil mimo. Dukla byla blízko vyrovnání.

49:50

Červený vyvezl puk z vlastního pásma a když už byl Voldenovi na dostřel, tak vyslal svůj pokus. Volden bez problémů chytá.

51:01

Zeman při své snaze vytočit se před Rybára vychýlil branku ze své obvyklé pozice.

51:41

Koukal se šikovnou kličkou uvolnil a rázem byl sám před Voldenem. Nezvedl ale svou následnou střelu dostatečně na to, aby přehodil Voldenův beton.

52:49

Střelu Dženise se snažil dorazil Kohler, ale Volden přitisknul svůj beton k zemi a nepřipustil žádný průchod.

53:42

Vydareného rána od modré nebyla vůbec špatná. Asi deset čísel nad ledem mířila na zadní tyč, ale Volden dnes skvěle pracuje svými betony.

54:23

Červený to zkusil idndividuálně, ale De La Rose mu na kličku pod nohy neskočil.

54:53

Jiránek si dobře vybruslil zpoza brány a zkusil nachytat Rybára mezi nohama, ale oba brankáři dnes chytají skvěle.

55:35

Ani teď se nebude vylučovat. Zeman přepadl přes koleno hostujícího obránce, ale rozhodčí i tento zákrok pouští.

56:07

Suchánek prakticky z nouze nahodil puk od modré na bránu, ale po teči jednoho z obránců to bylo velké hrožení brány. Rybár se štěstím vyrazil do ochranné sítě.

57:45

Dukla se ke konci utkání dostává do tlaku a donutila již značně unavenou pětku Hradce vyhodit na icing.

57:45

A hosté si berou oddechový čas.

58:10

Další zakázané uvolnění Hradce, tentokrát si bere time-out Dukla a Volden zřejmě půjde z brány.

58:42

Průnik Zemana do útočného pásma zastavuje čárový rozhodčí, ofsajd.

59:10

Zeman bekhendem nahrnul puk do brankoviště, kde jej musel zkrotit Rybár.

59:30

Střelu Kajínka od modré dvakrát dorážel Kubalík. Dukla byla blízko vyrovnání.

59:56
Góly

Rudolf Červený (Hr. Králové) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Radek Smoleňák. Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:3
Je definitivně rozhodnuto, Červený posílá puk do odkryté brány.

Skončila třetí třetina.

Počet diváků: 4 445

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

2. března 2018 17:20Hr. Králové-Jihlava 2:4
7. ledna 2018 16:00Jihlava-Hr. Králové 1:3
24. listopadu 2017 18:00Hr. Králové-Jihlava 5:2
13. října 2017 17:30Jihlava-Hr. Králové 0:2