Klíčovým momentem utkání byla nevyužitá přesilovka Dánska pět na tři za stavu 1:1 ve druhé periodě. Ve třetí třetině už si totiž Švédové s přehledem výsledek pohlídali, navíc dokázali přidat další dva góly. Nejprve se v 53. minutě prosadil nekompromisní ranou Lucas Raymond a o dvě minuty později pečetil vítězství Tre Kronor Carl Grundström. Dánsko v utkání podržel brankář George Sorensen, jenž se po zranění Frederika Dichowa ukázal ve velmi dobrém světle. Jeho spoluhráči však neměli proti nejlepší defenzivě na turnaji moc šancí, když vypálili na Jespera Wallstedta pouze jedenáctkrát.

de La Rose

Rozhodčí: Sean Fernandez, Jan Hribik – Andreas Hofer, Tommi Niittyla.

59:30

Švédsko může slavit, protože ani další soupeř nepřekonal jeho oslabení a opět inkasovalo pouze jednou. Švédové už si užívají kotouč ve středním pásmu a poklidně dohrávají pondělní střetnutí.

58:58

Jesper Jensen Aabo čeká za svoji svatyní, než jeho spoluhráči stihnou vystřídat. Utkání už se jen dohrává.

57:59

Anders Krogsgaard pálil od modré čáry. Jeden z obránců týmu ze severu Evropy ale dobře zablokoval prudký pokus. Za to sklidil velký aplaus mezi spoluhráči na střídačce.

56:44
Šance

V další šanci byl Jacob de La Rose. Útočník, jenž měl v sobotu narozeniny dostal od spoluhráče přihrávku přes osu. Z levého kruhu ale minul prostor branky.

55:59

Dánsko má čtyři minuty před koncem na svém kontě pouze jedenáct střeleckých pokusů.

54:22
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Vzápětí už se ale CARL GRUNDSTRÖM mohl radovat. Pär Lindholm našel ho našel před brankou a švédský útočník se do polodkryté klece nemýlil. George Sorensen už vleže nemohl zasáhnout. Asistence: Pär Lindholm, André Petersson.

53:39
Šance

Carl Grundström mohl pojistit švédské vítězství. Nicméně střela švédského útočníka ze slotu těsně minula tři tyče.

52:40
Gól

Tak to byla neskutečná pumelice z dílny Detroitu! LUKAS RAYMOND využil prostoru na mezikruží a prudkou ranou nad vyrážečku dostal svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Jonatan Berggren.

52:23

Dnešní utkání sleduje 6573 diváků.

51:41

Dennis Everberg zavezl kotouč za dánskou klec. Švédové jsou aktivnější. Dánsko by se potřebovalo podívat do útočného pásma, jestli chce pomýšlet na čtvrtfinále.

50:34

André Petersson teď podobně jako jeho spoluhráč nahazoval od modré. George Sorensen toho nyní moc neviděl, přesto dokázal na poslední chvíli vykopnout svůj levý beton.

50:12

Patrik Nemeth nahodil od modré čáry. Jenže před brankářem nebyl nikdo, kdo by mu ztížil jeho práci a George Sorensen má puk ve své moci. Následuje komerční přestávka.

49:24

Ta se ale zvládla vysvobodit a může konečně odjet vystřídat.

48:52

Tre Kronor jsou stále na puku v útočné třetině! Dlouhé střídání pro dánskou pětku.

47:57

Teď se to konečně povedlo Švédům. George Sorensen ležel na zádech, ale jeho obránci zvládli uklidit kotouč včas mimo dosah švédských holí.

46:46

Znovu se ani jeden z týmů nedokáže zabydlet v pásmu. Akce často končí jen nahozením puku do třetiny.

45:46
Šance

Tak to byla hokejová paráda! Krásnou rychlou akci Švédů zakončoval André Petersson kličkou do protipohybu gólmana. George Sorensen ale vytáhl zákrok zápasu, když se dokázal rukama dostat ke své pravé tyči a fantastickým zákrokem udržel naději svého týmu!

44:33

Po vhazování ve středním pásmu nahodil Lukas Bengtsson do útočného pásma. Znovu jsou ale na puku Dánové.

43:54

Dánské střídačce se nelíbí, že švédský obránce pokračoval se svým náčiním ve hře poté, co zlomil hokejku. Rozhodčí však zůstali v klidu a nebudou vylučovat.

42:54

Zatím se hraje hlavně ve střením pásmu, ani jeden z celků se nedokázal zabydlet před soupeřovou brankou.

41:53

Znovu pokračuje trend z předchozího průběhu. Bojuje se o kotouč v rohu za brankou, tentokráte však u Jespera Wallstedta.

40:44
Šance

První velká šance ve třetí dvacetiminutovce! Rasmus Sandin dostal přihrávku a nabruslil na levý kruh. Jeho pokus jen rozezvučel tyč dánské svatyně.

40:10

Dánové ihned nahodili do útočné třetiny, kde se k zakončení dostal Nicklas Jensen. Jeho rána z pravého kruhu však těsně minula švédskou klec.

40:01

I druhá dvacetiminutovka nabídla dlouhou přesilovku pět na tři. Tentokráte si ji vyzkoušeli hráči Dánska. Jenže ani před dnešním zápasem nejefektivnější přesilovka na turnaji (úspěšnost 40 %) nedokázala tuto velkou příležitost využít. Speciální tým na oslabení Tre Kronor tak stále šlape skvěle a doposud na turnaji neinkasoval! Za ubráněné oslabení pak přišla odměna v podobě gólu. V přesilovce se prosadil André Petersson, který využil dobře zaparkovaného spoluhráče před brankářem a prostřelil George Sorensena.

Střely na branku (po třetinách):

Dánsko 7 (2, 5)
Švédsko 22 (11, 11)

40:00

Druhá třetina skončila.

39:54

Z toho bylo jen zakončení Oscara Lindberga, jehož pokus z mezikruží vyrazil George Sorensen svoji holí.

39:09

Hala v Tampere je na nohou a dnešní utkání je opravdu hlavně pod dozorem školáků. Ti teď sledovali další švédské dobývání.

38:39

Tre Kronor kombinují, jenže zatím bez zakončení. Dánská obrana funguje velmi kompaktně.

37:59

Mikkel Boedker ukázal šikovné ruce a poradil si s obráncem. Jeho následný pokus z ostrého úhlu však nezamířil mezi tři tyče.

36:38
Šance

Teď to halou v Tampere jen zahučelo! Marcus Sörensen dostal dostatek prostoru na levém kruhu a vypálil. George Sorensen dokázal vytěsnit kotouč držadlem hole.

35:50

Svěřenci Heinze Ehlerse jsou sice v pásmu soupeře, ale tam se nedokázali zatím dostat do zakončení.

34:06
Šance

Teď mělo Dánsko štěstí! Lucas Raymond se dokázal dostat před obránce a ujížděl na brankáře. Útočník Detroitu však forhendem netrefil v dobré příležitost.

32:20
Gól

Švédsko využívá přesilovku a ujímá se vedení! ANDRÉ PETERSSON se s ničím nepáral a z pravého kruhu propálil George Sorensena. Dobrou práci předvedl Oscar Lindberg, jenž zaclonil brankáři výhled. Asistence: Oscar Lindberg, Lucas Raymond.

Šance

Timothy Liljegren ujížděl v oslabení sám na branku. V souboji s obráncem vykoledoval faul a i Švédové si zahrají v početní výhodě.

30:10

Patrick Russell nic nevymýšlel a vypálil na přední tyč. Jesper Wallstedt si svoji bližší tyč však pohlídal.

29:35

Švédsko zatím zvládá oslabení výborně a znovu se osvobozuje.

28:43
Trest

To bude velký test pro švédské oslabení, které dosud na turnaji neinkasovalo. Dánsko čeká dlouhá dvojnásobná přesilovka. Na trestnou lavici putuje hráč Detroitu Lucas Raymond za držení hole.

28:16
Trest

Dánsko si zahraje přesilovku. Timothy Liljegren upadl v souboji, jenže s sebou vzal také protihráče a půjde si odpočnout na trestnou lavici za držení.

27:55

Vidíme časté přerušení hry v této pasáži hry. Tentokráte se ozval hvizd, když puk vyletěl na střídačku.

27:06

Trojnásobný vítěz dánské ligy musel být pozorný i proti další ráně z podobné vzdálenosti. Tentokrát vyrazil vyrážečkou pokus Pära Lindholma.

26:44

Marcus Sörensen vystřelil přes obránce. George Sorensen měl však na ránu od modré čáry dostatek času a vyrazil vyrážečkou.

26:22

Morten Poulsen vyzkoušel pozornost Jespera Wallstedta z levého křídla. Mladý švédský brankář ale udržel střelu ve své výstroji a následuje komerční přestávka.

25:29

Nikolaj Ehlers znovu ukázal svoji šikovnost. Zavezl kotouč do třetiny a počkal, až spoluhráči dojedou před brankáře. Pak vyslal prudkou ránu ze zápěstí, která pořádně štípla Nicklase Jensena.

25:00

Jesper Wallstedt musel být opět na pozoru, když likvidoval střelu z pravého kruhu. Jeho spoluhráče pak v útočné třetině přibrzdil ofsajd.

23:59

André Petersson najel ve velké rychlosti do ofenzivy a vypálil z pravého kruhu. Proti jho střele na přední tyč však vytáhl George Sorensen levé rameno.

23:26

Hra se stěhuje zase zpět před branku týmu od hlavního města Kodaně.

22:36
Šance

Nick Olesen mohl ujet sám na brankáře. Bohužel neměl rychlost a byl dojet švédským bekem. Přesto z otočky zakončil. Jesper Wallstedt ale scvakl betony včas. Ten už tak má teď stejně práce jako za celou předchozí periodu.

22:19

Mikkel Aagaard nadvakrát vypálil. První pokus byl zablokován obránce a následnou dorážku vykopl Jesper Wallstedt pravým betonem.

21:46

Oscar Lindberg pálil od modré čáry, jenže jeho projektil nezamířil mezi tři tyče.

21:20

Frederik Storm tečoval hrací předmět na švédskou střídačku a bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:04

Jonatan Berggren vletěl po souboji do dánského brankoviště a zboural George Sorensena i s jeho klecí. Dánský brankář je ale v pořádku, což je dobrá zpráva, protože po podobném střetu se zranila dánská jednička Frederik Dichow.

20:19

Nikolaj Ehlers nahodil do útočného pásma a za pukem spěchal Nicklas Jensen. Střelec první branky v utkání ale nezakončil svoji akci.

20:01

V úvodním dějství Dánové dokázali vystřelit na Jespera Wallstedta pouze dvakrát. Přesto hned jejich první střela skončila v síti. Znovu u toho byla posila z Winnipegu Nikolaj Ehlers, který nabil na levý kruh pro Nicklase Jensena, jenž zamířil parádně na vzdálenější tyč. Švédsko na začátku třetiny hrálo minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Tu ale tým Sama Hallama nedokázal využít. Přesto dokázal srovnat na 1:1. Když jedinou slabší chvilku George Sorensena potrestal Dennis Everberg, který našel mezírku mezi betonem a bližší tyčí.

Střely na branku po první třetině:

Dánsko 2
Švédsko 11

20:00

První třetina skončila.

19:51

Švédsko vyhrálo buly v útočném pásmu a od modré čáry pálil Henrik Tömmernes. Hráč s nejvíce asistencemi na turnaji ale skončil na dánském brankáři. Který toho moc neviděl. V univerzálním rozkleku ale zasáhl pravým betonem.

19:19

Lucas Raymond viděl najíždějícího Lea Carlssona. Druhý nejmladší hráč na ledě se dostal přes obránce k zakončení bekhendem. To ale dokázal v tlačenici George Sorensen udržet před brankovou čarou.

18:24

Hrací předmět vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude znovu před Jesperem Wallstedtem.

17:24

První dánský útok v čele s Nikolajem Ehlersem zavřel svého soupeře snad dvě minuty v jeho pásmu. Jenže švédský brankář nemusel předvést žádný těžší zákrok.

16:44

Teď je hráči v bílých dresech po dlouhé době usadili před Jesperem Wallstedtem.

15:52

Dánsko dobře brání. Ve svém obranném pásmu dokáže držet forvardy Švédů daleko od nebezpečných pozic.

14:49

Dánský brankář musel být vzápětí znovu pozorný. Ránu od modré čáry však udržel ve své výstroji a znovu následuje reklamní pauza.

13:24
Gól

Švédové srovnávají na 1:1! DENNIS EVERBERG využil dobrého napadání svých spoluhráčů za brankou a odražený kotouč usměrnil za beton George Sorensena, jenž neměl ideální postavení u své bližší tyče. Asistence: Oscar Lindberg, Alexander Nylander.

12:51

George Sorensen tentokráte pokryl kotouč a po jeho zákroku následuje reklamní přestávka.

12:37

Pär Lindholm kouzlil s pukem v útočné třetině a poté z otočky nahrnul touš na George Sorensena. Ten si ale mezi klubkem hráčů dokázal najít ideální výhled a zasáhl pravým betonem.

11:34

Jesper Wallstedt má druhý zákrok v utkání, když Nicklas Jensen nahodil ve středním pásmu, aby mohl společně se spoluhráči vystřídat.

10:50

Tre Kronor jsou sice v útočném pásmu, dánská defenziva je ale drží v rozích.

10:12

George Sorensen má další zákrok! Tentokráte zasahoval po pokusu z hranice kruhů. Brankář, pro kterého je dnešní zápas čtvrtým na mistrovství světa nicméně střelu vyrazil do ochranné sítě.

09:36

Dánsko krátce před polovinou prvního dějství vystřelilo pouze jednou na branku. Tato střela však stále jistí jejich vedení.

08:19

Jonatan Berggren hledal před brankou Lea Carlssona. Hráč ročníku 2004 se ale nedostal k zakončení, když do přihrávky vložil hůl George Sorensen, jenž si tak pohlídal svoje brankoviště.

07:25

Hráči v modrých dresech po skončení přesilovky pokračují na kotouči. Další akci však budou muset rozjet od svého gólmana.

06:24
Šance

Švédsko nedokázalo využít minutu a třicet vteřin trvající přesilovou hru. Dánsko je v plném počtu!

05:52
Šance

Dánský brankář zatím drží svůj tým. Tentokrát se dokázal přesunout a nacpal se na svoji tyč proti ráně Oscara Lindberga z pravého kruhu.

04:54
Šance

Fantastický George Sorensen! Ten se vleže dokázal dostat proti střele Lucase Raymonda z ostrého úhlu a zastavil velkou šanci.

04:24
Trest

Velká šance pro Tre Kronor. Tým Sama Hallama si totiž zahraje více než minutu a půl v přesilové hře. Na trestnou lavici putuje po zákroku u hrazení Jesper Jensen Aabo.

03:54
Trest

Švédsko si zahraje první přesilovku! Na trestnou lavici putuje Frederik Storm za držení.

03:39
Gól

Dánsko právě vstřelilo branku!
Na další střelu už ale nedosáhl a Dánsko se ujímá vedení! Nikolaj Ehlers obkroužil branku a nabil na vrchol levého kruhu pro NICKLASE JENSENA, jenž využil dobré clony před brankou a trefil přesně do horního rohu. Asistence: Nikolaj Ehlers.

02:58

Jesper Wallstedt má první těžký zákrok. Kotouč vyplaval na mezikruží, ale rána našla náruč brankáře.

02:35

Patrick Russell zůstal ležet v útočném pásmu po ostrém ataku u hrazení. Útočník první letky ale v předklonu odjíždí po svých.

01:50

Dánové už také zamířili před Jespera Wallstedta. Nicméně ten stále čeká na svůj první zákrok.

01:10

Hráči v modrých dresech se hned v úvodu dostali ke kombinaci v útočném pásmu. Leo Carlsson však zůstal v rohu.

00:40

Dánsko pro dnešní zápas obléklo bílou sadu. Švédové nastoupili v modrých dresech. V Tampere dnes uslyšíme poněkud vyšší tóny. Do haly totiž zamířilo mnoho škol a mladých fanoušků. Vyburcují Dány k naději o čtvrtfinále?

00:10

I další zápas skupiny A bude mít české zastoupení. Utkání bude totiž řídit hlavní rozhodčí Jan Hribik.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Dánsko: Sorensen (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo (C), Larsen, Krogsgaard, A. Koch, Gammelgaard – N. Jensen, Ehlers, Russell (A) – Storm, Poulsen, Boedker (A) – Mølgaard, Aagaard, Bau Hansen – Scheel, Wejse, Andersen – Olesen.
Trenér: Heinz Ehlers

Švédsko: Wallstedt (La. Johansson) – Liljegren, Sandin, Tömmernes, A. Lindholm, Nemeth, Bengtsson, Pudas – Carlsson, Raymond (A), Berggren – P. Lindholm, Petersson, Grundström – Everberg, Lindberg, Nylander – Sörensen, Silfverberg (C), de La Rose (A).
Trenér: Sam Hallam

Švédsko

Tre Kronor jsou lepší zápas od zápasu. Po ne úplně přesvědčivých výkonech však stejně došli Švédové k vítězství, a tak jsou v tabulce skupiny A na druhém místě o bod za USA. Bod ztratila parta kolem Rasmuse Sandina v derby s Finskem, které nakonec vyhrála po samostatných nájezdech. V případě výhry nad Dánskem pravděpodobně rozhodne o konečném vítězi až duel USA se Švédskem, který by měl být vrcholem skupinových zápasů v Tampere.

Největší hvězda Švédska – Lucas Raymond (5 zápasů, 1+4).
Švédové letos tolik hvězd v kádru nemají, ale i přesto hrají výborně.
Lucas Raymond není nejproduktivnějším hráčem svého týmu, ale už několikrát ukázal, jakou ofenzivní hrozbou je. Forvard Detroitu má na kontě v pěti zápasech stejný počet bodů, a to za bilanci 1+4. Další bude chtít přidat v soubojích s Dánskem.

Sestava z předchozího utkání:

La. Johansson – Liljegren, Sandin, Tömmernes, A. Lindholm, Nemeth, Bengtsson, Pudas – Carlsson, Raymond, Berggren – P. Lindholm, Petersson, Grundström – Everberg, Lindberg, Zetterlund – Sörensen, Silfverberg, de La Rose – Nylander.

Dánsko

Dánové vstoupili do turnaje výhrami nad Maďarskem, Francií a Rakouskem. Jenže pak svěřenci Heinze Ehlerse padli v důležité bitvě s Německem a poté prohráli také s USA. Navíc přišli o brankářskou jedničku Frederika Dichowa, který utkání proti Spojeným státům nedochytal. Nyní mají šanci obrat dalšího z favoritů, čímž by Seveřané mohli získat body navíc oproti Němcům, kterým se tohle nepovedlo.

Největší hvězda Dánska – Nikolaj Ehlers (5 zápasů, 4+3).
Nejproduktivnější hráč severského týmu na turnaji táhne svůj tým jako správný lídr z NHL. Sedmadvacetiletý útočník nasbíral doposud na turnaji čtyři góly a tři nahrávky, a i díky němu jsou Dánové ve hře o 4. místo ve skupině, o nějž se na dálku rvou s Německem. To má však díky vzájemnému souboji do čtvrtfinále o něco blíž.

Dichow (21. Sorensen) – Lassen, M. Lauridsen, Koch, Jensen Aabo, O. Lauridsen, Krogsgaard, Gammelgaard – Jensen, Ehlers, Russell – Storm, Poulsen, Boedker – Mølgaard, Asperup, Bau Hansen – Aagaard, Wejse, Andersen – Olesen.

Vítám všechny hokejové fanoušky! Mistroství světa v ledním hokeji zahajuje další hokejový týden. Do svého šestého duelu nastoupí národní výběry Dánska a Švédska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.