Zimní olympijské hry 2026, Osmifinále
17.02.26 od 16:40
Česko
Dánsko
Česko - Dánsko 3:2. Hokejisté se na postup nadřeli, v závěru se strachovali o výsledek
Švýcarsko - Itálie 3:0. Favorit nezaváhal, postup do čtvrtfinále zařídil Hischier
Švédsko - Lotyšsko 5:1. Snadná práce favorita, ve čtvrtfinále narazí na USA
Německo - Francie 5:1. Slováci znají soupeře, postup řídil tříbodový Draisaitl
Olympijské hry - muži - Skupina B
Slovensko
4:1 Finsko
Švédsko
5:2 Itálie
Itálie
2:3 Slovensko
Finsko
4:1 Švédsko
Švédsko
5:3 Slovensko
Finsko
11:0 Itálie
Olympijské hry - muži - Skupina A
Švýcarsko
4:0 Francie
Česko
0:5 Kanada
Francie
3:6 Česko
Kanada
5:1 Švýcarsko
Švýcarsko
4:3P Česko
Kanada
10:2 Francie
Olympijské hry - muži - Skupina C
Německo
3:1 Dánsko
Lotyšsko
1:5 USA
Německo
3:4 Lotyšsko
USA
6:3 Dánsko
Dánsko
4:2 Lotyšsko
USA
5:1 Německo
Zimní olympijské hry 2026 - Osmifinále
Švýcarsko
3:0 Itálie
Německo
5:1 Francie
Česko
3:2 Dánsko
Švédsko
5:1 Lotyšsko
Zimní olympijské hry 2026 - Čtvrtfinále
Slovensko
6:2 Německo
Kanada
4:3P Česko
Finsko
3:2P Švýcarsko
USA
2:1P Švédsko
Zimní olympijské hry 2026 - Semifinále
Kanada
3:2 Finsko
USA
6:2 Slovensko
Zimní olympijské hry 2026 - O 3. místo
Slovensko
1:6 Finsko
Zimní olympijské hry 2026 - Finále
Kanada
1:2P USA
L. Dostál, D. Vladař - R. Šimek, F. Hronek - M. Kempný, R. Gudas - D. Špaček, J. Rutta - J. Ticháček - F. Chlapík, D. Kämpf, M. Nečas, D. Kubalík - R. Červenka, L. Sedlák, D. Pastrňák - O. Palát, T. Hertl, O. Kaše - J. Flek, D. Tomášek, M. Stránský
F. Andersen, M. Sogaard - J. Jensen Aabo, M. Lassen - B. Jensen Nicholas, M. Setkov - O. Lauridsen , P. Bruggisser - A. Koch - O. Bjorkstrand, P. Russell, N. Ehlers, F. Storm - M. Poulsen, L. Eller, N. Jensen - N. Olesen, O. Fisker Molgaard, M. Aagaard - J. Blichfeld, A. True, C. Wejse
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.
Dobré odpoledne u vyřazovací fáze hokejového turnaje mužů. Společně se podíváme na osmifinále mezi Českem a Dánskem.
Česko
Český tým zatím nepředvádí výkony, které by si fanoušci představovali a to zejména u největších hvězd. Češi zahájili celý turnaj proti největšímu favoritovi z Kanady, drželi celou třetinu remízový stav, nicméně Celebriniho gól do šatny odpor zlomil a Kanada nakonec zvítězila jasně 5:0. Ve druhém utkání se Češi dlouho trápili proti nadšeně hrající Francii, dokonce ztratili dvoubrankový náskok a prohrávali 2:3, nicméně ještě do druhé pauzy výsledek otočili a nakonec si připsali povinnou výhru 6:3. Proti Švýcarsku pak šel český tým s vědomím, že výhra znamená lepší nasazení do osmifinále. Sehrálo se vyrovnané utkání, které došlo až do prodloužení, to ale bohužel rozhodl Kukan a Češi padli 3:4.
Lídři kanadského bodování
Martin Nečas 5 (2+3)
Filip Chlapík 3 (2+1)
David Pastrňák 3 (1+2)
Dánsko
Dánové skončili ve skupině C také na třetím místě, když bodovali až v posledním utkání. Nejprve totiž prohráli s Německem 1:3 a poté po pěkné přestřelce proti USA s výsledkem 3:6. Poslední skupinový duel se uskutečnil proti Lotyšsku a když to bylo v 17. minutě po gólech Olesena, Aagarda a Ehlerse o tři branky, vypadalo vše jasně. Jenže snižující branku do šatny dal Zile a ve 27. minutě snižoval na rozdíl jediného gólu Tralmaks. Celé drama pak rozštípl 142 sekund před koncem gólem do prázdné branky svou druhou trefou Olesen a Dánové vyhráli 4:2.
Lídři kanadského bodování
Nick Olesen 4 (3+1)
Nikolaj Ehlers 3 (1+2)
Mikkel Aagaard 3 (1+2)
Češi mají Dánsku na Hrách co vracet, neboť si asi všichni vzpomeneme na minulou olympiádu v Pekingu, kde bez hráčů z NHL Dánové vyhráli 2:1. Už v první třetině se trefili Lauridsen a Nielsen a i když měli Češi výraznou střeleckou převahu 40:17, tak se trefil pouze Roman Červenka. I tohle je pro český tým velká motivace, odčinit Peking a dnešní výhrou se dostat do čtvrtfinále a vybojovat si tak šanci na reparát proti Kanadě.
Český tým se v pondělí pečlivě připravoval na tréninku a došlo i k úpravám v jednotlivých formacích. Ta největší změna se týká Davida Pastrňáka, kterého trenér Rulík postavil do řady s Lukášem Sedlákem a Romanem Červenkou. Hvězda Bostonu Bruins v tom vidí pozitiva, neboť spolu nastupovali už na loňském MS a Sedlák s Červenkou jsou navíc sehraní z klubu.
Kdo ale netrénoval, to je Radek Faksa, který nedohrál duel proti Švýcarsku a má zranění v horní části těla. Kdo se naopak vrátil do procesu, to je Jan Rutta, který trénink absolvoval v páru s Davidem Špačkem.
Formace z pondělního tréninku
Červenka – Sedlák – Pastrňák
Chlapík – Kämpf – Nečas
Palát – Hertl – Kaše
Flek – Tomášek – Stránský
Kubalík
Šimek – Hronek
Kempný – Gudas
Rutta – Špaček
Kundrátek
Dostál, Vladař
Utkání v Milano Santagiulia IHO Arena začne v 16:40, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Úvodní sestavy:
Česko: Dostál (Vladař) – Hronek, Šimek, Gudas (A), Kempný, Rutta, Špaček, Ticháček – Nečas, Kämpf, Chlapík – Pastrňák (A), Sedlák, Červenka (C) – Kaše, Hertl, Palát – Stránský, Tomášek, Flek – Kubalík.
Trenér: Radim Rulík
Dánsko: Andersen (Sögaard) – Lassen, Jensen Aabo (C), Setkov, Nicholas Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen (A), A. Koch – Ehlers, Russell (A), Bjorkstrand – Nicklas Jensen, Eller, Poulsen – Aagaard, Molgaard, Olesen – Wejse, True, Blichfeld – Storm.
Trenér: Mikael Gath
Rozhodčí: O'Rourke (CAN), Rehman (USA) – Briganti (USA), Davis (USA).
Utkání právě začalo.
První střelu na Andersena vyslal Chlapík, dánský gólman puk vyrazil k mantinelu.
Pastrňák nezpracoval křížný pas na modrou čáru, Dánové bleskově posunuli hru na opačnou polovinu.
Zakázané uvolnění Dánska, hra se nám přesune k Andersenovi. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
Kaše hledal Hertla, ten musel pro puk až za branku. Zatím předvádíme bojovný úvod, cpeme se za každým pukem.
True se motal kolem Dostálovy branky, nezpracoval pak ale příhru zpoza branky.
Flokova střela z otočky trefila Andersenův beton, pro něj to byl zatím nejtěžší zákrok.
Chlapíkovo nahození od pravého mantinelu jen prolétlo prostorem, Češi zůstávají v útočném pásmu.
Pastrňák už napřahoval na střelu z levého kruhu, jeden z Jensenů v dánském dresu ale puk srazil mimo jeho dosah.
Špaček střílel od levého mantinelu, trefil ovšem jen dobře postaveného Jensena Aaba.
Phillip Bruggisser dostal od české obrany až moc volného prostoru, mohl si sjet z modré čáry a poté tvrdě vystřelit. Šlo to těsně vedle Dostálovy branky, ten si navíc svou levou tyčku dobře chránil.
Závar před Dostálem, ten se musel na brankovišti hodně co otáčet, ohrožovali jej jak Koch, tak poté i True.
Vyloučen hráč Jan Rutta (Česko), 2 min. za Držení hole
Český tým jde poprvé do oslabení, Jan Rutta si jede odsedět dvě minuty za držení hole.
Dobře zablokovaná střela od modré čáry, Palát poté puk zachytil a vyhodil přes všechny čáry.
Protiútok Česka ve vlastním oslabení, Kempný si najížděl na přihrávku před branku, Bruggisser ji ale srazil.
Je po přesilovce, Rutta hned pospíchal do útočného pásma, aby vypomohl spoluhráčům
Hraje se teď nahoru a dolů, na Andersena to teď zkoušel Tomášek, gólman Dánů ale odolává.
Zprava to zkusil Gudas, puk přes chumel těl ale neprošel, zastavil jej Lauridsen.
Dánové prošli jen kousek za modrou čáru, puk pak ve spolupráci se Špačkem vybojoval Tomáš Hertl.
Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se až zpoza vlastní branky pustí Dánové.
Nápor českého celku u Andersena, Pastrňák hledal u branky Červenku, ten byl příliš blízko na to, aby někudy procpal puk za brankovou čáru.
Na opačné straně to zápěstím zkusil Olesen, Dostál měl ale dobrý výhled na celou akci a mohl zůstat v klidu.
Mikkel Aagaard se pokoušel o výpad levou stranou, za brankou jej ale důsledně dohrál Špaček.
Hra se přesunula do druhého pásma, Ruttova střela ale také neznamenala úspěch.
Nicholas Jensen dostal místo i čas na střelu od modré čáry, zároveň měl ale Dostál ideální výhled na jeho ránu příklepem.
Signalizovaný ofsajd Dánska, seveřané přesto hráli. Bylo to posouzeno jako klasický ofsajd, vhazuje se tak ve středním pásmu.
Z levého kruhu vystřelil Nick Olesen, jeho ránu zápěstím srazil Radko Gudas mimo ledovou plochu.
Vyloučen hráč Oliver Lauridsen (Dánsko), 2 min. za Podražení
Přesilovka tentokrát pro český tým. Martin Nečas byl nedovoleně zastaven při svém průniku pravou stranou a tvrdě pak narazil do mantinelu. Oliver Lauridsen si vykoledoval dvě minuty za podrážení.
Dánům se povedlo vyhodit, pro puk musí do vlastního pásma pospíchat Filip Hronek.
Nečas byl opět atakován, nyní to ale byl čistý hit a Češi přišli o útočné pásmo.
Tahle přesilovka se českému týmu vůbec nedaří, hráči v červeném mají problém se vůbec usadit v pásmu.
Levou stranou se o protiútok snažil Ehlers, ke střele se však nedostal.
Lauridsen naskočil opět do hry, oba celky jsou již v plném počtu.
První třetina skončila.
Je za námi první třetina, která se sice odehrála ve velkém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu, scházely ale vyložené šance. Oba celky nevyužily po jedné z přesilovek a pokud se budeme bavit o hře v převaze, ta o něco lépe vypadala u Dánů, český tým byl svázán nervozitou a nedokázal si vůbec vypracovat pozici na nějakou střelu. Celkově mohou být jak Dostál, tak i Andersen v relativním klidu, nemuseli čelit něčemu extrémně vážnému a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
Statistiky
Střely na branku: 8:6
Zásahy brankářů: 6:8
Vyhraná vhazování: 5:12
Trestné minuty: 2:2
Další třetina začne přibližně v 17:32.
Začala druhá třetina.
Byl tu rychlý přechod českého celku do útočného pásma, Sedlák našel na pravé straně Pastrňáka, jeho střelu zápěstím ale pokryl lapačkou pozorný Andersen.
Dostál za svou brankou, zastavil puk a pomohl spoluhráčům založit protiakci.
Trochu neurovnaná pasáž z obou stran, oba celky mají problém se vůbec u puku udržet.
Sedlák do útočného pásma neprošel, narazil do dvou obránců a ti jej o puk obrali.
Gudas ztratil puk a Dostál musel rychle reagovat na rychlý výpad. Zvládl to na výbornou.
Palát před brankou, kde dostal tak trochu nečekanou přihrávku, ale ani nadvakrát ležícího Andersena nepřekonal.
Vyloučen hráč Lars Eller (Dánsko), 2 min. za Vysoká hůl
Česko si dá druhou přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Lars Eller.
Přesilovková kombinace skončila na levém kruhu, kde číhal Pastrňák, Andersen to ale tak trochu čekal a byl tam včas.
Martin Nečas (Česko) vstřelil branku (3. gól na olympiádě), asistence Filip Hronek a Roman Červenka. Stav zápasu Česko - Dánsko 1:0
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to nakonec v přesilovce vyšlo! Zase to byla přesilovková kombinace, která skončila na levém kruhu, tentokrát tam ale stál MARTIN NEČAS a jeho dělovka z první skončila v horním růžku. Andersenova lapačka sáhla do prázdna a je to 1:0! Asistence: Filip Hronek, Roman Červenka.
Levou stranou se prodíral Hertl, nepřešel ale přes Lassena. Češi ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.
Zakázané uvolnění Dánska, ti tak nemohou prostřídat.
Stránský se po buly pokoušel před brankou sklepnout nahození z dálky, Andersen si poradil.
Flek se řítil levou stranou, dostal se do pásma a z uhlu se pokusil překvapit Andersena. Ten puk vyrazil před sebe.
Další výpady českého celku, ten je teď docela v laufu.
Ale musí si dávat pozor na protiútoky, neboť Ehlers dostal v útočném pásmu až moc prostoru a Dostál se musel bleskově přemisťovat na brankovišti.
A znovu český gólman, který uchránil svému celku těsný náskok, když se u branky najednou zjevil Setkov.
Alexander True (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na olympiádě), asistence Joachim Blichfeld. Stav zápasu Česko - Dánsko 1:1
Dánsko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Kempný nedokázal vyhodit puk z pásma, následovala tak rychlá výměna mezi Blichfeldem a ALEXANDEREM TRUEM a právě druhý jmenovaný využil toho, že jej Gudas neubránil a on tak mohl snadno zakončovat do odkryté branky – 1:1. Asistence: Joachim Blichfeld.
Tlak českého celku, po Andersenově zákroku se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
David Kämpf (Česko) vstřelil branku (1. gól na olympiádě), asistence Jan Rutta a Martin Nečas. Stav zápasu Česko - Dánsko 2:1
Česko právě vstřelilo branku!
Český tým se vrací do vedení! Po vyhraném buly v útočném pásmu proběhla rychlá kombinace, kdy se puk z levé strany dostal na tu pravou, Rutta našel na brankovišti DAVIDA KÄMPFA, který se nenechal odstavit, nechal hůl na ledě a sklepl příhru za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Jan Rutta, Martin Nečas.
Roman Červenka (Česko) vstřelil branku (2. gól na olympiádě), asistence David Pastrňák. Stav zápasu Česko - Dánsko 3:1
Česko právě vstřelilo branku!
Brankostroj pokračuje a český tým uniká do dvoubrankového náskoku! ROMAN ČERVENKA si najel na přihrávku do středního pásma, přebruslil Jensena Aaba a z levého kruhu vymetl vzdálenější horní roh Andersenovy branky – 3:1! Asistence: David Pastrňák.
Český tým chce soupeře dorazit v rámci momenta, které si mužstvo vybojovalo. Na Andersena to teď létá ze všech pozic.
Od modré čáry střílel Gudas, jeho rána byla sražena vedle branky.
Před brankou se najednou objevil Nečas, kterého dánská obrana nedokázala zastavit, a vše hasil až Andersen zákrokem pravou rukou.
Na druhé straně se o střelu z otočky pokoušel Poulsen, trefil ale jen stínícího Hronka.
Kombinace českého celku na jeden dotek, do ideální pozice to dostal Sedlák a Andersen musel vytáhnout další těžký zákrok.
Druhá lajna teď motá Dány v jejich pásmu, vše zakončil další ranou Pastrňák.
Stále je to hokej v obrovském tempu, kdy se teď začínají nadechovat i Dánové.
Vyloučen hráč Tomáš Hertl (Česko), 2 min. za Podražení
Severský tým si teď dokonce zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení si odsedí Tomáš Hertl.
Stránský drží puk v útočném pásmu, statečně bojuje proti dvěma protivníkům.
Nick Olesen (Dánsko) vstřelil branku (4. gól na olympiádě), asistence Oscar Fisker Molgaard a Joachim Blichfeld. Stav zápasu Česko - Dánsko 3:2
Dánsko právě vstřelilo branku!
Už to vypadalo, že český tým oslabení zvládne, když tu najednou dostal přihrávku NICK OLESEN, bleskově se u brankoviště otočil, využil toho, že se k němu nestihl stáhnout Gudas a pověsil puk nad Dostálovo rameno – 3:2. Asistence: Oscar Fisker Molgaard, Joachim Blichfeld
A mohlo být srovnáno! Do sóla totiž dostal pas Oliver Bjorkstrand, na Dostála zkusil forhendový blafák, český gólman se ale vleže dokonale roztáhl, brusli dal k tyčce a velkou šanci Dánska zmařil. Tak teď si asi všichni zhluboka oddechli...
V úplném závěru dostal puk do jízdy Flek, při přijetí puku byl těsně atakován, ale faul se nepískal. Pouze Flekův ofsajd.
Druhá třetina skončila.
Čtyřicet minut hry je pryč a jestliže jsme se v první třetině gólů nedostali, v té druhé jich padlo hned pět a k vidění byly i další velké šance. Skóre otevřel ve 26. minuté v přesilové hře Martin Nečas, když se prosadil bombou z levého kruhu, jenže náskok Česku vydržel jen do úvodu 30. minuty, kdy po rychlé výměně puku srovnal Alexander True. Hrál se hokej nahoru a dolů, šance byly na obou stranách a velice brzy tu byly další dva góly. Oba dali čeští hráči, náskok zařídil důrazem na brankovišti David Kämpf a za malou chvíli jej navýšil Roman Červenka vymetením horního růžku Andersenovy branky. Vše vypadalo nadějně, Češi tlačili, jenže další pojistku už nepřidali a naopak ve 38. minuté snížil v přesilové hře Nick Olesen. A mohlo být i hůř, neboť Dánové pak měli obrovskou šanci, Bjorkstrand však sólo nedotáhl do konce a tak se do šaten odešlo za stavu 3:2.
Statistiky
Střely na branku: 26:14
Zásahy brankářů: 12:23
Vyhraná vhazování: 20:20
Trestné minuty: 4:4
Další třetina začne přibližně v 18:29.
Začala třetí třetina.
Tečovaný pokus, na který Andersen nezareagoval zrovna nejlépe, puk ale skončil těsně vedle.
Závar před brankou Dánska, Andersen byl takřka na zádech, Nečas to ale nedokázal využít, když jeho ránu gólman Dánska vykopl tak trochu v Haškově stylu. Češi i nadále zůstávají v útočném pásmu.
Oba celky střídají, z hlediště se nese hlasitá podpora českým hokejistům.
Stránský zpoza branky hledal Tomáška, puk pouze prolétl prostorem a skončil ve středním pásmu.
Nečasova střela z levé strany končí na Andersenovi, ten si ale zákrokem nebyl až tak jistý a chvíli jej hledal. Nakonec jej ale skryl pod nohami a přerušil hru.
Hertl prodloužil na Kašeho, ten ale s pukem skončil pouze za brankou.
Morten Poulsen dojel puk u modré čáry a zkusil pohotově vystřelit z dálky. Nebylo to vůbec marné, Dostál si musel hlídat prostor u své levé tyčky.
Od modré čáry nahazoval Setkov, vysoký puk letěl okolo Poulsenovy hlavy, který ji musel rychle sklápět.
Nepovedená rozehra Česka, pískalo se zakázané uvolnění.
je tu menší útlum tempa, v rozehrávkách je víc chyb.
Po buly se Pastrňák snažil v šavlovačce pošťouchout puk na Sedláka, dvojice Dánů mu jej ale vzala.
Tvrdý zákrok na Pastrňáka u dánské střídačky, rozhodčí ale nechali hru plynout bez přerušení.
Nahození od modré čáry na branku Dánska, Andersen puk neudržel a blízko dorážky byl Kaše, neměl ale dost potřebného prostoru.
Vyloučen hráč Radko Gudas (Česko), 2 min.
Český tým jde do oslabení, když šel Radko Gudas clonit před branku, dostal se do klinče s Bruggisserem a poté srazil Andersena. Za tohle jsou dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
Šimek vyhazuje přes všechny čáry až k Andersenovi.
Dostál si pokryl střelu Olivera Bjorkstranda z pravého kruhu a zakročil rychlou lapačkou.
Kämpfovi se povedlo dostat k puku a opět jej poslat přes všechny čáry.
Gudas právě naskakoval na led, když od modré čáry vystřelil Phillip Bruggisser a donutil Dostála vytáhnout další zákrok lapačkou.
Kempný za vlastní brankou musel čelit tlaku Dánů, přesto se mu povedlo rozehrát k modré čáře.
Akce se přesunula na opačnou stranu, Červenka si u branky všiml lépe postaveného Hertla, příhru na něj ale zastavila dánská obrana a o zbytek se postaral Andersen.
Vyloučen hráč Tomáš Hertl (Česko), 2 min. za Faul loktem
Je tu další dvouminutový trest na straně Česka. Tentokrát je na trestne´lavici Tomáš Hertl a to s dvěma minutami za faul loktem.
Na levém kruhu měl prostor Ehlers, jeho rána byla hodně nebezpečná, ale puk nakonec skončil vedle branky.
Další nápor Dánů, česká obrana s vypětím všech sil vyhodila alespoň do středního pásma.
Hertl je na ledě, český tým přečkal další oslabení a snad teď zažije trochu méně žhavé chvilky.
Na levý kruh si s pukem na holi vyjel Nečas, vystřelil do chumlu před brankovištěm, Andersen ale máchl lapačkou a připsal si povedený zákrok.
Hertl dobře přečetl hru u modré čáry a povedlo se mu zastavit akci Dánů, když pokryl letící puk.
Dánové se ale o malou chvíli později ke střele přece jen dostali, Dostála ohrozil Eller.
Kempnému se nepovedlo v hloubi vlastního pásma přesně rozehrát a musel vyvinout velké úsilí, aby se k puku opět dostal a protlačil jej alespoň do středního pásma.
Kämpf jen posunul po mantinelu puk blíže k Andersenovi, Češi už nechtějí moc riskovat.
Pastrňák sice vystihl Setkovův záměr s rozehrávku, následnou střelu mu však zablokoval Ehlers.
Dostálův reflex uchránil českému týmu těsný náskok po nechtěné Kempného teči. Češi následně vyhodili obloučkem do středního pásma.
Pastrňák popíchl puk do středního pásma, Červenku ale nenašel.
Russellova střela z úhlu Dostála nepřekonala, ten vyrazil puk k mantinelu.
Bruggisser dostal pas do druhé vlny, jeho střela těsně minula branku.
Českému celku se podařilo dostat puk do středního pásma, tohle už vypadá nadějně. Dánové mají čas na poslední nahození.
Puk má Kempný, je za vlastní brankou a to už je konec zápasu.
Konec zápasu.
Konec utkání.
Statistiky
Střely na branku: 31:26
Zásahy brankářů: 24:28
Vyhraná vhazování: 32:29
Trestné minuty: 8:4
Česko – Dánsko 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Nečas (Hronek, Červenka), 31. Kämpf (Rutta, Nečas), 32. Červenka (Pastrňák) – 30. True (Blichfeld), 38. Olesen (Molgaard, Blichfeld). Rozhodčí: O'Rourke (CAN), Rehman (USA) – Briganti (USA), Davis (USA). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 10364. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Je dobojováno. Třetí třetina, to byl velký boj Lukáše Dostála s dánskou ofenzívou, která se snažila o srovnání skóre. Strážce české branky ale v této dvacetiminutovce předvedl 12 důležitých zákroků a byl velkou oporou. Český tým přečkal i dvě oslabení a nutno říci, že se na těsnou výhru dost nadřel. Důležitý je ale výsledek, ten zní 3:2 pro Česko a to znamená, že se Nečas a spol. utkají zítra od 16:40 s Kanadou. Pro Dány turnaj končí a je na nich vidět velké zklamání.
To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Počet diváků: 10 364
Vzájemné zápasy
| 17. února 2026 16:40 | Česko-Dánsko 3:2 |
| 12. května 2025 20:20 | Česko-Dánsko 7:2 |
| 15. května 2024 16:20 | Česko-Dánsko 7:4 |
| 9. února 2022 14:10 | Česko-Dánsko 1:2 |
| 31. května 2021 15:15 | Česko-Dánsko 2:1N |
| 15. května 2016 15:15 | Dánsko-Česko 2:1N |
| 17. května 2014 15:45 | Dánsko-Česko 4:3N |
| 9. května 2013 16:15 | Česko-Dánsko 2:1N |
| 4. května 2012 16:15 | Česko-Dánsko 2:0 |
| 2. května 2011 16:15 | Česko-Dánsko 6:0 |
| 25. dubna 2009 20:15 | Česko-Dánsko 5:0 |
| 2. května 2008 19:00 | Dánsko-Česko 2:5 |
Osmifinále
Diskuse
T12a27d48e59á14š H24a42v47l93í86k 1547968506873 ČESKO ????, ale bude to letos ??? (19:08)
T45a64d62e61á65š H64a46v48l43í98k 1277458136943 Hoši udržete se! (19:01)
T33a79d63e68á30š H92a18v51l63í60k 1627468246133 Hoši udržte se! (19:00)
V59l68a18d50i69m43í51r J32e90ž12e47k 6786458637826 Bédo ono tak hrozný nebude. :-) (17:56)
T48o42m67á21š T46r24á23v32n84í75č57e79k 9928115111983 Snad lepší dneska skončit, než dostat od Kanady 10 :-( (17:52)
S29t50a43n87i73s90l76a74v K69a53d10l87č60í30k 7503577536 No jo No... (17:51)
S68t25a28n93i35s76l87a46v K46a32d73l22č63í57k 7313897136 Hrůza (17:51)





























