Pozdrav brankářů: vpravo poražený Antti Niemi ze San Jose, vlevo Jonathan Quick

Pozdrav brankářů: vpravo poražený Antti Niemi ze San Jose, vlevo Jonathan Quick z Los Angeles. | foto: AP

Los Angeles zvládlo sedmý zápas a přiblížilo se obhajobě Stanley Cupu

• 16
Hokejisté Los Angeles zvítězili v rozhodujícím sedmém duelu série proti San Jose těsně 2:1 a slaví tak postup do finále Západní konference, díky čemuž udrželi naživu šanci obhájit slavný pohár. O druhém finalistovi se rozhodne v utkání mezi Chicagem a Detroitem.

Od ročníků 1997 a 1998, kdy v play-off slavili hokejisté Detroitu, se v NHL nestalo, aby Stanley Cup pozvedli nad hlavu ve dvou letech za sebou hráči stejného týmu. Letos však šance na obhajobu stále žije a radost z toho mají fanoušci Los Angeles.

Jejich oblíbenci totiž v úterní sedmé partii série 2. kola play-off porazili na domácím ledě San Jose 2:1 a zajistili si tak postup do finále Západní konference. Ve všech dílech dané série hrály klíčovou roli dva faktory - výhoda domácího prostředí a první vstřelená branka. Pokaždé totiž uspěli domácí, kteří k tomu nakročili otevřením skóre.

V rozhodujícím sedmém klání se stal hlavním hrdinou útočník Justin Williams, jenž nejprve v 25. minutě využil přesilovou hru a o necelé tři minuty hry později zvýšil náskok na 2:0. Poprvé se Williams prosadil díky důrazu poté, co u pravé tyčky přetlačil brankáře Antti Niemiho. Podruhé slavil po střele z přečíslení, kdy jej skvělými přihrávkami uvolnili Anže Kopitar se Slávou Vojnovem.

San Jose, hrající opět bez zraněného Martina Havláta, umazalo nulu na kontě skvěle chytajícího Jonathana Quicka až v 46. minutě, kdy se od modré čáry trefil obránce Dan Boyle. Asistenci si připsal Joe Pavelski, jenž měl v dalším průběhu největší šanci na vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti ale trefil před odkrytou brankou pouze lapačku ležícího Quicka.

"Hráli stejně dobře jako my. Naší výhodou bylo, že jsme dali dva góly," uznal kvality soupeře kouč Kings Darryl Sutter.

"Jak se tým semkl a jak jsme bojovali jeden za druhého, to bylo opravdu parádní. Rozhodně jsme si neudělali ostudu a máme na čem stavět do budoucna," dodal trenér poražených Sharks Todd McLellan.

Play-off NHL

2. kolo, Západní konference - 7. zápas

Los Angeles - San Jose 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
25. a 28. Williams – 46. Boyle. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18 593. Konečný stav série: 4:3.