PŘED BRANKOU. Jaromír Jágr z Bostonu bojuje s obranou Toronta.

PŘED BRANKOU. Jaromír Jágr z Bostonu bojuje s obranou Toronta. | foto: AP

Toronto a Rangers si zahrají sedmé zápasy, Jágr měl asistenci

• 18
Podruhé v řadě se hokejisté Toronta radovali nad Bostonem z těsné výhry 2:1, díky čemuž odvrátili další mečbol soupeře a srovnali stav série na 3:3 na zápasy. U jediné branky Bruins z 60. minuty asistoval i veterán Jaromír Jágr, lídr bodování play-off NHL David Krejčí poprvé v sérii nebodoval. Rozhodující sedmý zápas si po fotbalovém skóre 1:0 vynutili i hráči Rangers na Washingtonu, naopak postup již slaví Detroit po triumfu 3:2 v Anaheimu.

Stejně jako v pátém zápase i v šesté partii Toronta s Bostonem hráli klíčovou roli brankáři a podruhé za sebou z daného souboje vyšel vítězně James Reimer. Jednička kanadského celku tentokrát pochytala 29 střel a o čisté konto přišla až v čase 59:34, kdy hosté již pouze zkorigovali skóre.

San Jose - Los Angeles

O všem důležitém se rozhodovalo až v třetí třetině. Maple Leafs si k velké radosti vyprodané arény Air Canada Centre nejprve vypracovali dvougólový náskok. V 42. minutě vše načal řízný obránce Dion Phaneuf a o necelých osm minut hry později slavil i kanonýr Phil Kessel.

Boston se zapsal do střelecké listiny až během finálních vteřin řádné hrací doby, kdy za asistencí Jaromíra Jágra a Zdena Cháry zkorigoval stav Milan Lucic. Toronto si tak po výsledku 2:1 připsalo první domácí výhru v play-off nad Bostone od roku 1959 a hlavně si vynutilo z nepříznivého stavu 1:3 na zápasy až rohodující sedmý duel. Ten bude v pondělí hostit bostonská aréna TD Garden.

"Být zklamaný to v současné situaci rozhodně nepomůže. Musíme v sobě najít odhodlání, jak to úspěšně zakončit. Vše se rozhodně až v pondělí," komentoval vývoj série útočník Bruins Patrice Bergeron.

Rangers zachovali dominanci domácích celků

Šestý zápas série mezi Washingtonem a Ragers a šestá výhra domácího celku. Po fotbalovém výsledku 1:0 se tentokrát radovali hokejisté New Yorku, díky čemuž srovnali stav série na 3:3 na zápasy a vynutili si rozhodující sedmý duel.

Přestože padl pouze jediný gól, diváci v aréně Madison Square Garden se rozhodně nenudili. Hrálo se v maximálním nasazení a do střel bez váhání padaly i takové hvězdy jako hostující kapitán Alex Ovečkin.

Hlavní hvězdou utkání byl ale domácí brankář Henrik Lundqvist, jenž pochytal všech 27 ran Capitals a připsal si první čisté konto letošního play-off - celkově sedmé své zámořské kariéry.

Jediný gólový moment střetnutí nabídla 30. minuta. Z velké dálky od modré čáry napřáhl útočník Derick Brassard a po teči bránících hráčů Washingtonu puk skončil až za překvapeným gólmanem Bradenem Holtbym.

Capitals podruhé v řadě nastoupili bez zraněného Martina Erata, který s velkou pravděpodobností vynechá i finální sedmý zápas série. Ten bude v pondělí hostit hlavní město USA.

Detroit dobyl led Anaheimu a postupuje

Po předchozích třech výhrách z prodloužení se v neděli hokejisté Detroitu poprvé v sérii s Anaheimem radovali už po řádné hrací době a mohli tak slavit postup do 2. kola Stanley Cupu, kde je čeká vítěz základní části z Chicaga.

Češi v play-off NHL

1. David Krejčí (BOS) 6z. (5+6) - 11b.
2. Tomáš Plekanec (MTL) 5z. (0+4) - 4b.
3. Michael Frolík (CHI) 5z. (2+1) - 3b.
4. Vladimír Sobotka (STL) 6z. (0+3) - 3b.