Roman Horák z Calgary se raduje ze svého gólu v zápase s Anaheimem.

Roman Horák z Calgary se raduje ze svého gólu v zápase s Anaheimem. | foto: Reuters

Horák s Červenkou skórovali v posledním domácím duelu Calgary v sezoně

• 0
Hokejisté Calgary se v pátek rozloučili s domácím publikem výhrou 3:1 nad Anaheimem, proti kterému se střelecky prosadili i čeští útočníci Roman Horák a Roman Červenka. Flames se nachází hluboko pod čarou postupu do play-off a zkrácenou sezonu zakončí sérií čtyř venkovních duelů. V utkání Buffala s Rangers viděli diváci 12 gólů poté, co hostující New York uspěl vysoko 8:4.

Pro finského gólmana Calgary Miikku Kiprusoffa mohla být páteční konfrontace s Anaheimem nejen posledním domácím startem aktuální sezony, ale i celé jeho bohaté kariéry. Dlouholetá jednička Flames, která v kanadském klubu působí od roku 2003, totiž v létě hodlá zvažovat konec s hokejem.

Češi v NHL

1. Jakub Voráček (PHI) 44z. (19+24) - 43b.
2. Jaromír Jágr (BOS) 41z. (15+18) - 33b.
3. Jiří Tlustý (CAR) 43z. (19+12) - 31b.
4. T. Plekanec (MTL) 43z. (13+18) - 31b.
5. Patrik Eliáš (NJD) 43z. (11+20) - 31b.
6. David Krejčí (BOS) 41z. (9+22) - 31b.
7. T. Fleischmann (FLA) 43z.(9+21) - 30b.
8. Václav Prospal (CBJ) 45z.(11+16) - 27b.
9. Jiří Hudler (CGY) 39z. (9+16) - 25b.
10. Martin Erat (WSH) 41z. (5+19) - 24b.

Bývalý vítěz Vezinovy trofeje (za sezonu 2005/06) pro nejlepšího gólmana NHL drží řadu klubových rekordů Calgary a ve velkém stylu se rozloučil i v pátečním střetnutí, když se proti Anaheimu prezentoval 32 zákroky z 33 střel.

Flames poslal do vedení český centr Roman Horák. Svého druhého zásahu sezony docílil v 23. minutě poté, co z bezprostřední blízkosti branky dorazil mezi betony Jonase Hillera předchozí střelu Lee Stempniaka. Na startu třetí třetiny pak pojistil domácím vedení bitkař Brian McGrattan. Zmiňovaný Kiprusoff přišel o šanci na čisté konto až v 57. minutě, kdy vykřesal pro Ducks jiskru naděje Corey Perry.

Poslední slovo ale patřilo Calgary. Při závěrečné hře hostí bez brankáře se totiž ve středním pásmu probojoval k puku Roman Červenka a svou sedmou trefou premiérové sezony v NHL uzavřel skóre na finálních 3:1. V tabulce Západní konference 13. Flames si tak vyšlápli na druhý nejlepší celek a celkově slavili už čtvrtou výhru z posledních pěti startů.

Z přestřelky na ledě Buffala vyvázli vítězně Rangers

Útočník Brad Richards, jeden z nejlépe placených hráčů současné NHL, toho v kariéře dosáhl už mnoho. Prvního hattricku se však dočkal až ve svém 896. zápase.

Třígólové představení si Richards schoval na pravý čás poté, co jeho Rangers nutně potřebují body k udržení poslední postupové pozice do play-off Východní konference.

I díky jeho třem trefám (v předchozích sezonách zaznamenal 22 duelů se 2 góly) New York v pátek vybojoval vysoký triumf 8:4 na ledě Buffala, které své fanoušky rozhodně nepotěšilo. Sabres nejenže ztratili reálnou naději na play-off, ale rovněž potupně už v 28. minutě prohrávali vysoko 0:6.

Po shodně čtyřech obdržených gólech si utkání rozdělili domácí brankáři Ryan Miller s Jhonasem Enrothem. Za Rangers, hrající opět bez českého veterána Romana Hamrlíka, se v ofenzivě kromě Richardse činili ještě Rick Nash a Ryane Clowe (oba 1+1).

Hossa trefil Chicagu sedmou výhru v řadě

Hokejisté Chicaga si po domácím výhře 5:4 z prodloužení nad Nashvillem připsali již sedmý navazující dvoubodový zisk a jsou tak opět o krůček blíže k zisku President's Trophy pro nejlepší tým základní části letošní sezony NHL.

"Bylo to důležité zejména pro naše sebevědomí při přesilovkách," hodnotil svůj vítězný gól z prodloužení Hossa, jenž v 61. minutě potrestal faul soupeře. Blackhawks před duelem s Predators nevyužili dlouhých 19 početních výhod v řadě.

Proti svým divizním rivalům se ale Chicago v dané výhodě prosadilo hned dvakrát, když kromě rozhodující trefy z nastavení využil přesilovku i při první trefě zápasu bek Duncan Keith. Kanadský reprezentant byl nakonec s bilancí (1+2) vyhlášen hvězdou zápasu.

Jágr si proti Pittsburghu zahraje s denním zpožděním

Jedním z největších taháků pátečního programu měla být konfrontace Bostonu s Pittsburghem. Bruins s českou hvězdou Jaromírem Jágrem v sestavě si však proti lídrovi Východní konference zahrají až v sobotu poté, co jejich město ochromila policejní opatření. Bezpečnostní složky totiž intenzivně pátrají po teroristovi zodpovědném za bombové útoky při pondělním maratonu. Více ZDE.

Výsledky NHL

Buffalo - NY Rangers 4:8 (0:3, 3:4, 1:1)
34. Hodgson, 34. Gerbe, 37. Stafford, 60. Pysyk - 20., 22. a 53. B. Richards, 19. Hagelin, 20. Clowe, 22. Stralman, 28. Nash, 35. Callahan. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19 003.

Calgary - Anaheim 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
23. Horák, 44. McGrattan, 60. Červenka - 57. Perry. Střely na branku: 31:33. Diváci: 19 289.

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
5. Keith, 14. Saad, 30. P. Kane, 51. Handzuš, 61. Hossa - 7. a 33. Halischuk, 11. Henderson, 57. Butler. Střely na branku: 30:27. Diváci: 22 014.

Colorado - Edmonton 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
8. Parenteau - 3. Hall, 15. Schultz, 26. Nugent-Hopkins, 35. Eberle. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15 890.

St. Louis - Dallas 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
11. Stewart, 28. Reaves - 45. Roussel. Střely na branku: 20:22. Diváci: 19 328.

Boston - Pittsburgh (utkání bylo odloženo)