Otřesený obránce Bostonu Zdeno Chara po tvrdé ráně pukem. | foto: AP

Má Chára zlomenou čelist? Boston zdravotní stav kapitána nekomentuje

• 35
Přišel hokejový Boston před vyvrcholením bojů o Stanley Cup o svého kapitána? Slovenský vůdce Bruins Zdeno Chára má po tvrdé ráně pukem, kterou schytal v pondělním čtvrtém finále NHL, zřejmě zlomenou čelist. Za stavu 2:2 na zápasy je klub před pátým domácím duelem na přesnější informace skoupý.

Chára odstoupil ze čtvrtého finále ve druhé třetině se zakrvavenými ústy poté, co se mu střela Braydena Schenna odrazila od hokejky do obličeje. Po ošetření se dvaačtyřicetiletý dvoumetrový bek ve třetí třetině objevil znovu na střídačce, ale do hry už nezasáhl.

Podle spekulací zámořských médií má Chára zlomenou čelist. Klub pouze oznámil, že jeho start v pátém utkání proti St. Louis je nejistý. „Nic nového,“ sdělil kouč Bruce Cassidy po úterním tréninku a odkázal na výsledky vyšetření, které Cháru čekají.

Boston v pondělí prohrál 2:4. Finálová série bude pokračovat v noci na pátek na ledě Bruins od 2:00 SELČ.