„Nedařily se nám akce, špatně jsme pokrývali prostory i soupeře. Prohrávali jsme souboje,“ popsal Marchand.
Bostonu tak skončila série čtyř vítězství drtivým způsobem. Jediným úspěšným střelcem na straně poražených byl David Pastrňák, který snižoval před polovinou utkání v přesilovce na 1:3.
„Měli jsme dobrý úvod, několik povedených střídání, ale poté jsme jim dali šance v přesilovkách a oni mají šikovné útočníky. Bohužel jsme vytvořili hodně chyb v defenzivě i při hře pět na pět. Udělali jsme jim to jednoduché,“ mrzelo českého útočníka.
Pastrňák s Palátem byli v NHL mezi střelci, Nečas bral jednu asistenci |
V jeho případě se spekulovalo, zda do utkání vůbec nastoupí. Potýká se totiž s problémy v horní části těla, úvodní z pěti venkovních duelů v řadě si nakonec ujít nenechal. Vzpomínat v dobrém na něj ale spíše nebude. „Musíme se vrátit zpět do práce a být zkrátka lepší,“ burcoval.
Pod dočasným trenérem Joem Saccem se Bruins zvedají, v deseti zápasech padli teprve potřetí. Tentokrát jim ale nepomohly ani vyostřené emoce, které v závěrečné části vyvrcholily bitkami hned šesti hráčů.
Drtivou porážku chce z hlavy vymazat také gólman Jeremy Swayman. Ten se na začátku října dohodl na lukrativní osmileté smlouvě za 66 milionů dolarů, proti Winnipegu měl však úspěšnost zákroků pouze lehce nad 77 procent.
„Vím, že jsem mohl chytit některé góly. Snažím se držet si standard a pokud tolikrát inkasuji, není to dobrý pocit. Chci se ujistit, že už se to nebude opakovat,“ hlásil Swayman.
Ten už podobné chvíle v letošní sezoně zažil, na konci října nechyběl u porážky 2:8 s Carolinou. Duel tehdy nedochytal, branku opustil po šestém inkasovaném gólu. Tentokrát na ledě zůstal celých šedesát minut, ve třetí třetině ovšem kapituloval hned pětkrát.
„Skvělý týmový výkon, některé akce byly opravdu neuvěřitelné,“ radoval se naopak útočník Jets Mark Scheifele, jenž se trefil dvakrát a jednou asistoval. I díky jeho příspěvku tak Winnipegu patří druhé místo napříč celou soutěží.
To Boston má o devět bodů méně a ve Východní konferenci mu patří šestá příčka. Nyní musí zareagovat na hrubě nevydařený výkon.
„Už tréninky byly takové nedbalé a přeneslo se to i do zápasu. Jak trénujete, tak hrajete. Musíme pracovat na tom, abychom v přípravě byli lepší. To se pak promítne,“ hlásil Marchand.
Před sebou mají hráči Bostonu ještě čtyři venkovní duely. A určitě doufají v lepší výsledky a výkony, než jaký předvedli na ledě Jets.